Легализација лаких дрога у Хрватској ?

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...o-draze-da-se-u-saboru-pusi-trava/463266.aspx

SDP za dekriminalizaciju lakih droga: "Građanima bi možda bilo draže da se u Saboru puši trava"

lucin_sabor-031209tadic540.jpg


ŽESTOKA rasprava između HDZ-ovih i SDP-ovih zastupnika u Saboru danas se vodila oko dekriminalizacije lakih droga. Na sjednici Sabora potvrđene su izmjene Zakona o suzbijanju zloporabe opojnih droga prema kojima je Ministarstvo zdravstva postalo nadležno za promet svih tvari koje se mogu iskoristiti za izradu droga, ali puno je zanimljivija od konačne bilance bila rasprava koja joj je prethodila.

SDP-ovi zastupnici Šime Lučin i Ingrid Antičević Marinović otvoreno su se založili za dekriminalizaciju lakih droga, te istaknuli kako i mnoge europske države razmišljaju o takvom potezu jer bi se onda znatno smanjila stopa kriminala. Lučin je u Saboru kazao kako pušenje trave nije put u ovisnost i pozvao se na podatak da je 150.000 Hrvata priznalo da voli zapaliti joint. "Znači li to da ćemo imati 150.000 ovisnika?", zapitao se Lučin.

No, stav SDP-ovaca da sve droge nisu iste i da bi marihuana trebala biti dekriminalizirana naišao je na žestok otpor u klubu zastupnika HDZ-a. Boris Kust raspravu je začinio pokušajima ironije pa je Lučina zapitao hoće li SPD iz proračuna tražiti poticaje za uzgoj marihuane i misli li da bi se u Saboru trebala slobodno pušiti trava.

Lučin mu je odgovorio u sličnom tonu: "S obzirom na vašu raspravu, nisam siguran da hrvatskim građanima ne bi bilo draže da se u Saboru puši trava". Na neumoljiv stav HDZ-ovaca da su sve droge iste i da sve trebaju biti zabranjenje Ingrid Antičević Marinović odgovorila je porukom da su zbog takvog razmišljanja "naši mladi osuđeni da rade na crno, a troše na bijelo".
 
Kad to kaže bivši ministar policije, onda to daje posebnu težinu temi. :hahaha:

:roll::roll::roll:

kao da ovi hadezeOvce ne mooljaju s drogama...samo neće oni da se bakću sa marihuanom...oni šibaju po belom :mrgreen: kad je bal nek je maskenbal :hahaha1:

da ovo društo želi raskrstiti s drogama onda bi već davno raskrstilo...al nema političke volje za to...i ne samo to ...od toga imaju mnogi koristi od mafije koja je umrežena već sa svima...


imaju pravo SDPovci nek legaliziraju (šta se mene tiće) mogu sve...pa nek se puca ko sa čim želi ... jer onaj ko želi radi će to i mimo zakona :dash:

a ne da ispada da nekog uhvate sa pet jointa i odma naslovnica u novinama...a onaj koji uveze par kilograma belog i u uskoj suradnji sa korumpiranim pojedinscima iz politike i policije sarađuje čuvaju ka belog medveda...:eek:

samo narod mažu oči sopstvenim @ovnima...a narod ka narod u poslednje vreme ka Marica...prima se na sve i svašta:roll:
 
lakih droga-све што носи назив ДРОГА сигурно није лек за душу и не треба дозвољавати,данас се на лак и јефтин начин долази до дроге и сад треба да се јавно дрогира и малтретира све око себе,са лаким дрогама се почиње.Погледајте сајт Наркоманија.ба где су исповести наркомана,породица наркомана,страшно је читати,а камоли присуствовати и гледати како се човек постепено мења,гаси,а тешко да му има помоћи.Уместо да граде спортске терене и подстичу младе да се баве спортом они им дају дрогу,без обзира да ли је лака или тешка дрога у питању.Овим се поручује "дрогирајте се децо,то су лаке дроге нису опасне за здравље и психу".Битно је да купимо све негативне форе од развијенијих земаља,а позитивно заобилазимо.
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...o-draze-da-se-u-saboru-pusi-trava/463266.aspx

SDP za dekriminalizaciju lakih droga: "Građanima bi možda bilo draže da se u Saboru puši trava"

lucin_sabor-031209tadic540.jpg


ŽESTOKA rasprava između HDZ-ovih i SDP-ovih zastupnika u Saboru danas se vodila oko dekriminalizacije lakih droga. Na sjednici Sabora potvrđene su izmjene Zakona o suzbijanju zloporabe opojnih droga prema kojima je Ministarstvo zdravstva postalo nadležno za promet svih tvari koje se mogu iskoristiti za izradu droga, ali puno je zanimljivija od konačne bilance bila rasprava koja joj je prethodila.

SDP-ovi zastupnici Šime Lučin i Ingrid Antičević Marinović otvoreno su se založili za dekriminalizaciju lakih droga, te istaknuli kako i mnoge europske države razmišljaju o takvom potezu jer bi se onda znatno smanjila stopa kriminala. Lučin je u Saboru kazao kako pušenje trave nije put u ovisnost i pozvao se na podatak da je 150.000 Hrvata priznalo da voli zapaliti joint. "Znači li to da ćemo imati 150.000 ovisnika?", zapitao se Lučin.

No, stav SDP-ovaca da sve droge nisu iste i da bi marihuana trebala biti dekriminalizirana naišao je na žestok otpor u klubu zastupnika HDZ-a. Boris Kust raspravu je začinio pokušajima ironije pa je Lučina zapitao hoće li SPD iz proračuna tražiti poticaje za uzgoj marihuane i misli li da bi se u Saboru trebala slobodno pušiti trava.

Lučin mu je odgovorio u sličnom tonu: "S obzirom na vašu raspravu, nisam siguran da hrvatskim građanima ne bi bilo draže da se u Saboru puši trava". Na neumoljiv stav HDZ-ovaca da su sve droge iste i da sve trebaju biti zabranjenje Ingrid Antičević Marinović odgovorila je porukom da su zbog takvog razmišljanja "naši mladi osuđeni da rade na crno, a troše na bijelo".

Kod nas je to izgleda vec uvedeno.Mislim poslanici(i politicari uopste) se ponasaju tako opusteno,pa cak i izgledaju kao da su na drogama(E sad zavisi.Neki na laksim,a neki na teskim!).
A i narod mi je nesto cudan!:think:(pogotvo kad ide na glasanje...kao da su napuseni:think:)!
Hoce i komsije parce raja.Podrzavam!:worth::mrgreen:
ps-Mala ispravka...narod je na teskim opijatima,a politicari na lakim!
 
treba i mi to sve da legalizujemo , takodje i prostituciju , eutanaziju , istopolne brakove , trandze ,bordele , kockanje ... mislim da se ne lazemo Srbija i nema nesto mnogo znamenitosti i potencijala da ponudi svetu , a ovako bi sigurno bili glavni hit , cenim da bi i Hrvate i Grke potukli po broju turista i poseta ...naravno sve to lepo da se oporezuje pa da i drzava uzme koji dinar za Mrkine puteve i one nesrecnike sto leze po prugama ... mislim to je sigurnija i mnogo brze isplatljivija investicija od gasovoda i novih hidroelektrana , koji ce da se otelimo svi dok ih naprave ...
 
slažen se, pa da susidi dolaze na pušenje u hrvatsku :lol:

А...твоја женка у Србију.....па сви задовољни.....
Само да уведемо да мора да се врати назад у лепу вашу.....
јер многе не би хтеле назад, кад би виделе, колики је џоинт код Срба....;)
 
treba i mi to sve da legalizujemo , takodje i prostituciju , eutanaziju , istopolne brakove , trandze ,bordele , kockanje ... mislim da se ne lazemo Srbija i nema nesto mnogo znamenitosti i potencijala da ponudi svetu , a ovako bi sigurno bili glavni hit , cenim da bi i Hrvate i Grke potukli po broju turista i poseta ...naravno sve to lepo da se oporezuje pa da i drzava uzme koji dinar za Mrkine puteve i one nesrecnike sto leze po prugama ... mislim to je sigurnija i mnogo brze isplatljivija investicija od gasovoda i novih hidroelektrana , koji ce da se otelimo svi dok ih naprave ...

Мудро збориш пријатељу, као и увек! :rtfm: :super: :worth:
 
Kod nas je to izgleda vec uvedeno.Mislim poslanici(i politicari uopste) se ponasaju tako opusteno,pa cak i izgledaju kao da su na drogama(E sad zavisi.Neki na laksim,a neki na teskim!).
A i narod mi je nesto cudan!:think:(pogotvo kad ide na glasanje...kao da su napuseni:think:)!
Hoce i komsije parce raja.Podrzavam!:worth::mrgreen:
ps-Mala ispravka...narod je na teskim opijatima,a politicari na lakim!
Како оно беше: - ...опијум за народ? :zper:
 
Како оно беше: - ...опијум за народ? :zper:
Висока политика ниских чиновника, фудбал и спорташи, сапунице, фаталити шоуови, телевизија, телевизија и ... телевизија.

Благо нацији која има лагализовану наркоманију, брзо ће на сандард јамајке.

Чари напредне јевропе вас чекају, наравно и овери у 20тој 30тој. Брз живот, јевропске Србије. У бржу(место бољу) будуђност, нови слоган фармако странака Л(с)ДП, дса и компани.
 

Back
Top