У Швајцарској забрањују муслиманска и јеврејска гробља?

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...ju-muslimanska-i-zidovska-groblja/463337.aspx

Švicarci nakon minareta zabranjuju muslimanska i židovska groblja?

minaret-svicarska.jpg


PREDSJEDNIK Kršćansko-demokratske narodne stranke Švicarske Christophe Darbellay izjavio je u televizijskom intervjuu da bi trebalo zabraniti odvojena muslimanska i židovska groblja.

Takav prijedlog je Darbellay iznio u utorak, samo dva dana nakon što su Švicarci na referendumu zabranili daljnju gradnju minareta u njihovoj državi. Prijedlog o zabrani gradnje minareta stigao je iz desničarske ultrakonzervativne Švicarske narodne stranke, a kritičari kažu kako je ovakva Darbellayjeva izjava samo početak kampanje koja bi trebala privući glasače na ovakve ksenofobične ideje.

Prema švicarskom listu Tagesanzeiger Darbellay je i za zabranu nošenja burke koja prekriva cijelo tijelo Muslimanke. Njegov prijedlog nije protiv postojećih odvojenih groblja, ali smatra kako se ona u budućnosti ne bi smjela graditi
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...ju-muslimanska-i-zidovska-groblja/463337.aspx

Švicarci nakon minareta zabranjuju muslimanska i židovska groblja?

minaret-svicarska.jpg



Prema švicarskom listu Tagesanzeiger Darbellay je i za zabranu nošenja burke koja prekriva cijelo tijelo Muslimanke. Njegov prijedlog nije protiv postojećih odvojenih groblja, ali smatra kako se ona u budućnosti ne bi smjela graditi


Mislim da je to izmisljotina, koji zele da proguraju muslimani, posto su dobili po nosu. Ja sam za zabranu svih njihovih obelezja, koje zene ponizavaju, a muskarcima je slobodno dozvoljeno da se sepure u markiranim odelima.
Jednostavno, ako zelite da zivite svojim nacinom zivota i dalje, zivite tamo gde je to opste prihvaceno.

Si fueris Rōmae, Rōmānō vīvitō mōre; si fueris alibī, vīvitō sicut ibi.
 
Ja mislim da je to laž, kao i za minarete...

Dakle, nisu zabranjeni, samo je bilo predloga od desničarskih stranaka da se zabrani...

Примећује се код нас да мnogo levaka постаје desno orijentisanо.
Може бити да ће неке забране доћи на снагу,
које, видеће се.:)
 
Poslednja izmena:
:klap: Јес' вала.:lol:

hah evo prvo kod tebe to вала je muslimanska uzrecica :) i da znas da ti super pristaje..a sto se tice zabrane minareta, odjece itd. to je znak straha od realnosti i u svakom smislu misle da je mogu izbrisati a realnost je Islam koje nikad niko ne moze nit izbrisat nit izmjenit...
 

Back
Top