Ko to tamo ne radi dobro?

Na koga predsednik upire prstom?

  • Ivica Dačić

    glasova: 11 39,3%
  • Božidar Djelić

    glasova: 16 57,1%
  • Mladjan Dinkić

    glasova: 18 64,3%
  • Jovan Krkobabić

    glasova: 16 57,1%
  • Vuk Jeremić

    glasova: 8 28,6%
  • Dragan Šutanovac

    glasova: 14 50,0%
  • Diana Dragutinović

    glasova: 14 50,0%
  • Snežana Malović

    glasova: 13 46,4%
  • Saša Dragin

    glasova: 16 57,1%
  • Petar Škundrić

    glasova: 15 53,6%
  • Slobodan Milosavljević

    glasova: 13 46,4%
  • Tomica Milosavljević

    glasova: 19 67,9%
  • Žarko Obradović

    glasova: 14 50,0%
  • Nebojša Brradić

    glasova: 16 57,1%
  • Milutin Mrkonjić

    glasova: 11 39,3%

  • Ukupno glasova
    28
  • Anketa je zatvorena .

Disappearing one

Zainteresovan član
Poruka
420
juče
"Ne rade svi ministri dobro, ne rade ni svi predsednici opština dobro. Ni sve te nezavisne institucije ne rade dobro. To će morati da se menja." , rekao je predsednik Tadić.
On medjutim nije želeo da imenuje ministre koji, kako je rekao, ne rade dobro.
"Mislim na koga mislim. Dajem im šansu da se poprave", rekao je Tadić.

danas
Ko su ministri koji prema njegovoj oceni ne rade svoj posao dobro, predsednik Srbije Boris Tadić ni danas nije želeo da kaže.
“Rekao sam juče zašto neću da kažem javno - zato što ljudima hoću da dam drugu šansu. To je osnovni princip demokratije, čak i kada ne rade dobro treba da dobiju šansu, što ne znači da treba da im dajemo šansu uvek i beskonačno”, poručio je Tadić.

Prozivka neimenovanih drugošanasaša počela je posle objavljivanja izveštaja državnog revizora koji je ukazao na razmere pljačke novca poreskih obveznika Republike Srbije, a treba je posmatrati kao još jedan dokaz predsednikove demokratske širine, one predstavljaju odraz njegove nepokolebljive čvrstine (stečene valjda višegodišnjim gušanjem u bazenu sa protivničkim bekovima) i odlučnosti, ali i razumne i humane tolerancije, kao i brige za nezavisne srpske institucije.

Pa majku mu i predsednik je nekad bio ministar. Ministar vojske državne zajednice Srbije i Crne Gore (17 Mart 2003 – 11 Juli 2004), izmedju ostalog, ***! Zna kako je to težak posao. Razume! Shvata! Priseća se, valjda, kako se onaj zbog koga su Srbiji zatvorena vrata EU krio u objektima u njegovoj nadležnosti. (Mladić se krio u tri vojna objekta *) Ako je znao jatak je, ako nije onda nije dobro radio posao, ***, ali ko se toga više seća. Možda još Karla Del Ponte, samo?! :)
Zato će ministri koji ne rade dobro ipak dobiti drugu šansu! ;) Mada, iskreno, ko je on k. da postavlja i menja članove kabineta.


Nego, šta vi, gospodo, mislite, na koga BoTa (kako vole da ga zovu klerofašisti) zapravo upire prstom.


* - 12.08.2008.- Od 1. juna 2002. do kraja 2005. haški begunac Ratko Mladić je imao skloništa u tri vojna objekta i mnogobrojnim beogradskim stanovima, izjavio je u intervjuu za nemački „Špigl“ Rasim Ljajić, predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Haškim tribunalom i ministar rada. „To smo, nažalost, tek kasnije saznali’’, rekao je Ljajić.
 
Novosti: Sve loše treba smeniti

Čuli smo predsednika, a danas smo čuli premijera, koji zamislite kaže: "Tim koji pobedjuje ne treba menjati!". Da li je možda na pomolu nešto nezamislivo, sukob i razdor unutar DS_a?
Najozbiljnije je Tadićevu prozivku doživeo zamenik premijera Ivica Dačić, koji je poručio da je potrebna rekonstrukcija Vlade. On se, takođe, zapitao šta Tadića sprečava da menja ministre koji su loši, pogotovo što većinu mesta u Cvetkovićevom kabinetu zauzimaju ljudi iz Demokratske stranke.

Nijedan ministar, osim naravno nekadašnjeg Tadićevog učenika Vuka Jeremića, ne oseća se prozvanim. Evo nekih njihovih izjava:

"Ja od ovog niti znam bolje, niti mogu više. Ovo je moj maksimum" - kaže Rasim Ljajić.

"Tadić je baš pre dva dana javno pohvalio moj rad na otvaranju fabrike „Leoni“ u Prokuplju." izjavio je potpredsednik Mladjan Dinkić složivši se da pojedini ministri ne rade dobro svoj posao.

"Tadić je u govoru na otvaranju baze „Jug“ rekao sve što misli o mom radu. Tada su iznete pohvale na rad ministra odbrane" - kaže Dragan Šutanovac.

"Nisam u Vladi da pravim karijeru, već da obavim težak posao u izgradnji saobraćajne infrastrukture." - Milutin Mrkonjić.

"Lično sam zadovoljan svojim rezultatima i za politiku prema dijaspori koju vodim dobio sam i podršku kolega iz Vlade." - Srđan Srećković.

lobodan Milosavljević i Svetozar Čiplić čekaju da im vodja lično u četiri oka saopšti ocenu koju su dobili na kontrolnom.


Ministarka sporta Snežana Samardžić-Marković ističe da se ne oseća prozvanom, jer savesno obavlja svoj posao, što su potvrdile brojne domaće i strane organizacije.

"Izjavu predsednika Republike ne smatram mešanjem u rad Vlade..." rekao je u četvrtak premijer Mirko Cvetković.

Nešto razmišljam :think: možda Tadić i nije mislio na ovu vladu, već na neku drugu. Koštuničinu, Živkovićevu, Djindjićevu, pa možda čak i na onu Marjanovićevu.
 
Dinkic kao podpredsednik vlade kaze da misli da Dinkic kao ministar ekonomije ne radi dobro svoj posao :hahaha:

Izgleda da ih ima dvojica

Sve same podvojene ličnosti, šta da se radi. :confused: Još kad im se u upražnjene ministarske fotelje uvale raznorazne Čedice, Nikolići, Vučići, Pop-Lazićke i Todorovići kakav će to tek cirkus da bude! Zamisli ovu scenu, druže Tixi.
- Ministre Dinkiću, dete vam mrvto, ako ne umuknete, gadjaću vas cipelom!
- Gospodjo, ja sam potpredsednik, gadjajte ove sitne ribe. I povedite računa, poslaću vam sekretara Ćirića u stranku da vam popiše inventar. :lol:
 
А шта је бота ?

Председник Владе ?
Ако је председник Владе онда не може да буде председник Државе.....или грешим он је и једно и друго.

Ајде ако има неки поштени демократа да ми објасни ову ботину функцију.
Шта је он и коју функцију врши у државном апарату.

А можда је неку и узурпирао ! ?

Ако је предеседник државе може да прозове само мандатара владе и да га приупита зашто влада не врши своју функцију како треба.
А ако је председник владе може да прозива министре.
 
Poslednja izmena:
predsednik srpske drzave nema ustavna ovlascenja da smenjuje ministre a kamoli da se mesa u poslove opstina.

no, nas sistem i ljudi na celu tog sistema vise lice na kozanostru nego na administraciju koja se vlada po zakonu i ustavu

ПРАВДА ЗА БОТУ.....ДАЈТЕ МУ СВА ОВЛАШЋЕЊА....ЈА ГА ВОЛИМ...И ОН ВОЛИ НАС....БОТА, БОТА.....;)
files.php
 
juče
"Ne rade svi ministri dobro, ne rade ni svi predsednici opština dobro. Ni sve te nezavisne institucije ne rade dobro. To će morati da se menja." , rekao je predsednik Tadić.
On medjutim nije želeo da imenuje ministre koji, kako je rekao, ne rade dobro.
"Mislim na koga mislim. Dajem im šansu da se poprave", rekao je Tadić.

danas
Ko su ministri koji prema njegovoj oceni ne rade svoj posao dobro, predsednik Srbije Boris Tadić ni danas nije želeo da kaže.
“Rekao sam juče zašto neću da kažem javno - zato što ljudima hoću da dam drugu šansu. To je osnovni princip demokratije, čak i kada ne rade dobro treba da dobiju šansu, što ne znači da treba da im dajemo šansu uvek i beskonačno”, poručio je Tadić.

Prozivka neimenovanih drugošanasaša počela je posle objavljivanja izveštaja državnog revizora koji je ukazao na razmere pljačke novca poreskih obveznika Republike Srbije, a treba je posmatrati kao još jedan dokaz predsednikove demokratske širine, one predstavljaju odraz njegove nepokolebljive čvrstine (stečene valjda višegodišnjim gušanjem u bazenu sa protivničkim bekovima) i odlučnosti, ali i razumne i humane tolerancije, kao i brige za nezavisne srpske institucije.

Pa majku mu i predsednik je nekad bio ministar. Ministar vojske državne zajednice Srbije i Crne Gore (17 Mart 2003 – 11 Juli 2004), izmedju ostalog, ***! Zna kako je to težak posao. Razume! Shvata! Priseća se, valjda, kako se onaj zbog koga su Srbiji zatvorena vrata EU krio u objektima u njegovoj nadležnosti. (Mladić se krio u tri vojna objekta *) Ako je znao jatak je, ako nije onda nije dobro radio posao, ***, ali ko se toga više seća. Možda još Karla Del Ponte, samo?! :)
Zato će ministri koji ne rade dobro ipak dobiti drugu šansu! ;) Mada, iskreno, ko je on k. da postavlja i menja članove kabineta.


Nego, šta vi, gospodo, mislite, na koga BoTa (kako vole da ga zovu klerofašisti) zapravo upire prstom.


* - 12.08.2008.- Od 1. juna 2002. do kraja 2005. haški begunac Ratko Mladić je imao skloništa u tri vojna objekta i mnogobrojnim beogradskim stanovima, izjavio je u intervjuu za nemački „Špigl“ Rasim Ljajić, predsednik Nacionalnog saveta za saradnju s Haškim tribunalom i ministar rada. „To smo, nažalost, tek kasnije saznali’’, rekao je Ljajić.

Sta su to KLEROFASISTI> Znam da su nesto tako imali hrvati , al mi nije poznato da to postoji i u Srbiji .
 
Sta su to KLEROFASISTI> Znam da su nesto tako imali hrvati , al mi nije poznato da to postoji i u Srbiji .

Ne postoji u Srbiji??? :hahaha:

Clerical fascism
"Clerical fascism is an ideological construct that combines the political and economic doctrines of fascism with theology or religious tradition. The term has been used to describe organisations and movements that combine religious elements with fascism,..."

U Hrvatskoj, naravno, postoji katolički klerofašizam koji je izražen još u većoj meri (i koji je uvek tamo i postojao) nego ovaj naš.
 
znas da ima faca ovde koji ne kapiraju ;)

И подржавају, пре свега.

Незнање и полуобавештеност је опасна болест у нас.

Овде је потпуно нормално да председник државе буде и председник политичке странке .

Да се меша у послове ван својих надлежности које су врло ограничене и готово манекенске (можда га зато и зову манекеном).

Његово је да одабере себи шефа и секретара кабионета, да дели ордење ,унапређења, помиловања и поставља амбасадоре.Чист манекенски посао.О озбиљним стварима брине влада.

Мислим, све ово стоји у Уставу и уставним законима, реалност је сасвим другачија.
 
И подржавају, пре свега.

Незнање и полуобавештеност је опасна болест у нас.

Овде је потпуно нормално да председник државе буде и председник политичке странке .

Да се меша у послове ван својих надлежности које су врло ограничене и готово манекенске (можда га зато и зову манекеном).

Његово је да одабере себи шефа и секретара кабионета, да дели ордење ,унапређења, помиловања и поставља амбасадоре.Чист манекенски посао.О озбиљним стварима брине влада.

Мислим, све ово стоји у Уставу и уставним законима, реалност је сасвим другачија.

sta znam, masa ljudi i zna koja su mu ustavna ovlascenja ali mu jednostavno to njegovo kabadahisanje ne samo da oprastaju nego na to gledaju sa bagonaklonoscu.

ono sto ne kapiraju ni on, tadic ni njegovi navijaci, je da sa tim sto je uzeo apsolutnu vlast, uzeo je apsolutnu odgovornost za uspehe a najvise za neuspehe koji se gomilaju.

tadic, taj vrsan psiholog, vojni strucnjak i sjajajan telekomunikator mora da zna da je izmedju ljubavi i mrznje styo se politike tice, kod naroda crta vrlo tanka.

al ne zna.

pitanje je kad ce da prsne, kolika ce steta biti nacinjena pre no sto mu kazu dovidjenja isti ovi koji su ga i doveli da ih zayebava u zdrav mozak
 
Kako iz dobro obaveštenih izvora saznajemo predsednik Tadić je odlučio da u isledjivanju ministara Cvetkovićevog kabineta glavnu ulogu poveri tv Pink i Tatjani Vojtehovski. Naime, kako nam naš poverljivi izvor iz predsedništva saopštava, članovi vlade biće pozvani da gostuju u emisiji "Trenutak Istine" gde će odgovarati na pitanja voditeljke. Naravno, prethodno će biti prikopčani na detektor laži gde će biti zabeleženi njihovi odgovori, a potom će im uvažena domaćica javno postaviti 21 intimno i lično pitanje na koja oni trebaju tačno odgovoriti. Ukoliko im to uspe ne samo da će zadržati funkciju već će, sasvim zasluženo, osvojiti vrednu nagradu (maksimalno 5 miliona evra).

Kako saznajemo iz poverljivog izvora (izaći ću u susret vašoj radoznalosti da otkrijete identitet našeg tajnog izvora podataka i tako vam omogućiti da bar naslutite ko bi to mogao biti i reći ću vam da je on
nekada bio istaknuti član JUL_a i kućni prijatelj Mire Marković)
set pitanja na koja će ministri morati da odgovore kako bi zadržali svoju fotelju i osvojili kofer para (koji će pobednicima lično uručiti ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić) biće strašno teška!!!

Pitanja:
1. Da li ste nekada u životu ukrali 10 dinara?
2. Da li ste nekada u životu ukrali 50 dinara?
3. Da li ste nekada u životu ukrali 100 dinara?
4. Da li ste nekada u životu ukrali 500 dinara?
5. Da li ste nekada u životu ukrali 1000 dinara?
6. Da li ste nekada u životu ukrali 5.000 dinara?
7. Da li ste nekada u životu ukrali 10.000 dinara?
8. Da li ste nekada u životu ukrali 50.000 dinara?
9. Da li ste nekada u životu ukrali 100.000 dinara?
10. Da li ste nekada u životu ukrali 500.000 dinara?
11. Da li ste nekada u životu ukrali 100.000 dinara?
12. Da li ste nekada u životu ukrali 500.000 dinara?
13. Da li ste nekada u životu ukrali milion dinara?
14. Da li ste nekada u životu ukrali 2 miliona dinara?
15. Da li ste nekada u životu ukrali 5 miliona dinara?
16. Da li ste nekada u životu ukrali 10 miliona dinara?
17. Da li ste nekada u životu ukrali pola milion evra?
18. Da li ste nekada u životu ukrali milion evra?
19. Da li ste nekada u životu ukrali 2 miliona evra?
20. Da li ste nekada u životu ukrali 5 miliona evra?
21. Da li ste nekada u životu ukrali 10 miliona evra i više? :lol:
 
zasto tadic ne zna?

prosto jer je neposooban da vodi politiku, jedva uspeva d ase odrzi tu gde je.

glavni covek sistema koji se zove kakistokratija

kakistocracy - Government by the least qualified or most unprincipled citizens.

Не знам шта бих ти одговорила.

Паника је у власти.Знају да ће људи ускоро пући, што од муке што од немаштине.

Покушавају да се обезбеде подобном опозицијом, можда у том смеру иде и прича о реконструкцији владе.

Једино што не схвата је да се свима огадише све политичке структуре и ове у власти оне ван ње.А то је опасна ситуација, веома.
 
Ne postoji u Srbiji??? :hahaha:

Clerical fascism
"Clerical fascism is an ideological construct that combines the political and economic doctrines of fascism with theology or religious tradition. The term has been used to describe organisations and movements that combine religious elements with fascism,..."

U Hrvatskoj, naravno, postoji katolički klerofašizam koji je izražen još u većoj meri (i koji je uvek tamo i postojao) nego ovaj naš.

El bi mogao ovo na Frrancuskom , Nemackom , Ruskom , ili Italijanskom . Eto ja bas taj engeleski ne preferiram . Indeed ?
I , dakle , ko je kod nas neki poznati srpski klerofasista ?
 

Back
Top