Sajt

generalno mi se dopada, ne svidjaju mi se velika slova i znaci uzvika, malo podseca na twitter, i malo je prazan.
 
pozdrav g. radoznali,

neznam koliko ti je jos aktuelna tema, ali nema veze evo ti par ideja i utisaka o stranici.

stranica ti je "nemirna" za oci posmatraca, tj. samo prva trecina stranice.
reklamni baner privlaci vecu paznju nego slika ispod njega. a slika ti je definitivno prevelika.
velicina slike nebi bila mozda toliko vazna ali problem je da ta slika nema nikakvu "poruku", jednostavno ni nasta ne asocira. smanji je barem u pola i molim te promijeni joj malo design. vatra u slici privlaci svu paznju a zmaj kroz to gubi svoj smisao. skini na vatri procente na opacity.

link u slici se jedva moze procitati i izgleda vrlo lose. link nema nikakve strukture, sjene, konture...bas nista. a slova su previse gruba, prava pixel-slova (neznam kako da ti drugacije objasnim).
dalje bi trebao da uzmes kompletnu sliku kao link koji vodi na "home" a ne samo tekst.

u prvoj trecini stranice ti je struktura katastrofalna. oci neznaju gdje prvo da pogledaju a sa time rizikujes da user klikne na X i zatvori stranicu. produzi header u citavoj duzini monitora i placiraj molim te reklamni baner negdje drugo.

u citavoj toj zbrci ti se menu uopste ne zapaza. ja sam npr. presao citavu stranicu do dna i tek pri povratku na vrh zapazio da stranica ima i menu.

struktura u doljne dvije trecine je ok ali je standardna. probaj stranicu da nekako ogranicis i uramis, da user dobije osjecaj da tvoja stranica ima nekakav pocetak i kraj i hirizontalno i vertikalno.

e sada, posto si pocetnik sve ti se oprasta :) time mislim da je sasvim normalno da se ne razumijes u tipografiju i psihologiju boja.
ali vidi u cemu je problem... tvoja stranica je puna plavih boja koje se ne podnose, jednostavno jedna drugu "grize". kombinacija boja zamara oci.
ti imas na stranici 3 razlicite plave boje + strukturne linije su plave + twitter i facebook button su plavi + slicice sa desne strane su (poneke) plave + baner od flirt cafe je takodzer plav! a linija koja odvaja footer ti je sarena i kvari jos vise harmoniju boja.
imas dvije mogucnosti:
1. uspostavi harmoniju u plavim nijansama (niposto vise od 3 plave)
2. mijenjaj kompletno boju stranice

sektor "Vidite vreme":
pozadinu obavezno promjeni u boju stranice jer ovako izgleda kao da si to zaboravio.

sektor "Pratite na na twiteru !!!" ovdje si zaboravio slovo "s" u "nas" ALI "pratite nas... twitter i facebook" ti uopste netreba. user nije glup i dovoljan mu je button da shvati o cemu se radi. obadva linka neka ti budu iste velicine i poziciraj ih tako da stoje jedan pored drugoga.
zapamti da je svaki user ljencina i nece previse da se opterecuje na jednoj stranici, sto znaci da mu ti moras sa malo stvari mnogo udovoljiti.

sektor "KO NAS POSECUJE " uopste ne radi.

bookmark button obavezno na vrh stranice stavi. jer ako se posjetiocu tvoja stranica svidi na prvi pogled on ce je odmah staviti u bookmarks. a ako nenadze odma link za to...kontas?
twitter i facebook buttons isto tako negdje vise gore na stranici placiraj. jer ti hoces da te posjetioci prate na twitter i facebook, ili? onda im daj mogucnost da to sto prije urade, dok se ne zasite stranice.

link koji vodi na http://www.risonclub.tk/ i koji si postavio sa ljeve strane... sta ce ti to? samo pokazuje da je tipican amater radio stranicu. a jos gore je sto se taj link otvara u istom tab-u. a najgore je sto je "crveno na plavo (najlosija kombinacija)" jedna boja drugu ubija.

ovo
Copyright ©2009

Get a Free Website at Webs.com!
nemoj ovako da ostavljas nego bi trebao da promjenis, nesto na ovaj nacin
©2009 Rison Club | Get a Free Website at Webs.com!

ako "Get a Free Website at Webs.com!" nisi obavezan da postavis na stranicu onda ovo skroz skidaj sa stranice.

eto toliko od mene.
nadam se da moju kritiku neces negativno shvatiti jer ti doista zelim samo pomoci.
 

Back
Top