Bicepsi i trbusnjaci

gost 199422

Ističe se
Poruka
2.230
ovako stoje svari.
visok sam 165cm
imam 48 kilograma
idem u sedmi razred osnovne skole
postavljao sam vec temu vezanu za trbusnjake ali nije to to.imam malo veci stomak ali mi se trbusnjaci vide pomalo.znaci trebaju mi vezbe za smanjivanje stomaka i jacanja trbusnjaka.ali one malo teze vezbe zbog toga sto hocu da u sto kracem roku ostvarim svoj cilj.znam da je za to potrebno neko duze vreme i ja to znam ali bi mi bilo bolje u sto krecem roku a neke teze vezbve.
a drugo sto mi treba je neke vezbe za bicepse.imam samo teg koji moze da bude 3kg,7,5kg,10kg.
izgleda ovako:Pogledajte prilog 66884
sve vezbe neka budu bez ikakvih sprava jer ne planiram da idem u teretanu,jedino teg moze da bude "sprava".

ps. cuo sam da se od razvijanja misica u mojim godina ne valja.da mi otezava rast i da cu ostati mali,dali je to tacno i u kojim merama.

hvala unapred i nadam se da ce biti puno komentara.
moze i da date neki plan vezbanja ili tako nesto.

ukoliko imate nekih pitanja pitajte slobodno.
 
Poslednja izmena:
Maldi moj prijatelju evo pokusacu da ti pomognem t.j. da ti pojasnim neke stvari.
1. Jos si jako mlad i jos se uveliko razvijas i rastes, samim tim je problem da sad krenes da nabacujes neku ozbiljniju misicnu masu. Ako to ipak krenes da radis, postoji velika verovatnoca da neces porasti u visinu koliko bi u stvari trebao. Znam kako izgleda vecina sedmaka posto radim u skoli.
2. Ne mozes da radis samo trbusnjake i biceps. Telo je potrebno razvijati celo od glave do pete.
3. Moja ti je preporuka da se koncentrises na ishranu (ne mislim sad na svakojakvu ishranu, mada u tim godinama je metabolizam jako brz pa ti nesto nece skoditi ni teza hrana), jos ako si ektomorf to su ti ljudi sa jako brzim metabolizmom (ne goje se nikako). Koncentrisi se na hranu bogatu belancevinama: mleko, sirevi, meso, jaja...
3. Ako ipak hoces da ojacas, pocni da radis sklekove, zgibove, naravno trbusnjake, sa tim tvojim tegom mozes fino da uradis biceps i triceps.
4. Zabluda: od trbusnjaka neces izgubitit naslage sa stomaka, salo se skida kardio vezbama(trcanje, biciklo..)
5. Radi jedan dan sklekove 5 serija od 10 do 15 ponavljanja i trbusnjake.
6. Drugi dan radi siroke zgibove za ledja. U pocetku neces moci mnogo da napravis, ali vremenom ce se ponavljanja povecavati. Isto po 5 serija koliko mozes.
7. Sa tim tvojim tekom sa maloma kilazom radi biceps isto tako po 5 serija.
8. Isto tako triceps iza glave.
9. Izmedju svakog dana napravi pauzu i taj dan jedi, jedi, jedi, jedi.
10. Ubaci 3 puta nedeljno bajs ili trcanje po 20-30 minuta.
Ovo ne bi trebalo da ti zaustavi rast a bio bi mnogo jaci posle nekog vremena.Ozbiljnije mozes da pocnes kad dostignes neku normalnu visinu sve zavisi od genetike. Ja sam u sedmom razredu bio visok 1.70 a sa 16 sam dostigao svoju pravu visinu od 1.85. Ako te jos nesto interesuje, pitaj. Pozdrav
 
koliko to moze da utice ako svaki dan radim kao sto si reko.msm koliko cm godisnje.
glupo mi je da ostanem mali.

u svakom slucaju mi se svidja ovo sto si napisao.hvala puno
ajde jos neka preporuka ljudi.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
To ne mogu da ti kazem koliko cm. Probaj izdrzi i videc prve rezultate posle 2,3 meseca. Svako ima drugaciji organizam. Ja napr. brzo dobijam misicnu masu, ali brzo dobijam i salo... Neko se muci pola godine da dobije 2 kg misicne mase a neko to dobije za mesec dana ali uz to i kilo sala kao ja :-) pozdrav
 
Ja bih se zahvalio ivanku sto nam je olaksao posao u pisanju :)

Jokilipe, mozes sjajno napredovati u kucnoj varijanti (bez preterano mnogo fensi sprava) jednostavno, dobre stare osnovne vezbe (sklekovi, trbusnjaci, cucnjevi, zgibovi, pregibanje tegom i ostalo). Preporucio bih ti da kupis jos ploce za tegove i da kupis SKLEKERE (da bolje napredujes u sklekovima). Bolje izgradis grudi i triceps (jer sa sklekerima je teze raditi - dozvoljavaju ti da imas veci nivo pokreta).

Veoma, veoma kritican deo jeste ishrana. Moras imati odredjeni odnos ugljenih hidrata, proteina i masnoce (plus voca, povrca i ostalog) za maksimalni napredak.
Dakle, zelim reci.. ako krenes da treniras u kucnoj varijanti poceces da napredujes brzo, medjutim za veoma kratko vreme napredak ce da prestane. Iskreno da ti kazem, napredak ne prestaje zahvaljujuci dobroj hrani i varijacijom treninga (konstantno da menjas rutine).
 
mozete li mi malo bolje pojasniti pojam "ishrana"
msm sta spada u ugljene hidrate?
to nemam pojma
evo sad sam uradio 10 sklekova i neke vezbe za trbusnjake sa youtuba.kao sto su "https://www.youtube.com/watch?v=3fU_8kJeXeE" i "https://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU" i jos neke
sve me zivo boli.a sklekove ne mogu da uradim vise od 10

a da nisam rekao da teg od 10kg mogu da podignem 33puta a teg od 7,5kg oko 120 puta.
 
Poslednja izmena:
Pojam ishrane je VEOMA velik (dakle, napunio bih forum pisajuci) plus da ne spomenem da svaki covek drugacije ima misljenje/shvatanje/iskustvo/predrasude/verovanja o SVAKOJ hrani.

Bolji (jaci, dugotrajniji) ugljeni hidrati uglavnom dolaze iz zitarica. Ima i u vocu ali voce daje kratko-trajne uh. Izmedju ostalog, zavisi od tvojih ciljeva.

Obicno se koriste pirinac, ovsene, banane recimo.

Sklekove radi 10 puta to vise serija i vise varijacija (dijamant, siroki, noge na stolici, vojnicki, sklekovi sa tapsanjem itd).

U buduce, nemoj dizati teg od 7,5kg 120 puta (jer ces se smoriti kao lav) vec jednostavno POVECAJ tezinu na 15,20kg i digni 6 - 10 puta. I treba da ti bude, veoma, veoma tesko. Kada dizes, trebao bih da osetis peckanje na 5,6,7 ponavljanju.

Idi danas trazi pare od mame i tate i kupi SKLEKERE. Kada budes mogao obicnih 20 komada, koristi SKLEKERE da radis sklekove. Zato sto ces BOLJE napredovati. Izostavi da kupis sklekere, izostavices u rezultatima.
Ako zelis dobre grudi/triceps/ a da ne dizes benc, koristi sklekere. Takodje, ako imas problema sa zglobovima na rukama dok radis sklekove - koristi sklekere. Jako je vazno da koristis sklekere, bolje napredujes.
 
hvala na odgovorima ali nadam se za jos neki komentar.jos neki predlog ili jos bolje jos neki program za treninge.zelim da iskombinujem samo najbolje.u programu naravno moze da se vezbaju i grudi,ledja......
ajde nabacite koji komentar pa da od sutra krenem u ozbiljnije malo treninge.a naravno i prekosutra jer ne idem u skolu.
 
Hmmm... predlog?
Recimo, napravi trening plan (koje delove tela treniras ponedeljkom,utorkom, sredom, cetv.petkom itd).
I recimo, ako u ponedeljak radis grudi i ledja, gledaj da uradis sto vise varijacija sklekova (sirokih ili srednjih) i zgibova, veslanja, testerisanja i slicno.

Ja imam malo drugaciji plan treninga.
Prvo krenem sa normalnim sklekovima i odmah posle toga uradim siroke zgibove (do otkaza naravno) i posle toga uradim vojnicke sklekove i posle toga uradim uske zgibove (znaci, nepravim nikakve pauze izmedju) i posle toga uradim siroke sklekove i obrnute zgibove i napravim pauzu od 1 minut. I posle toga radim jos varijacija sa tegovima (na istu foru) i jos varijacija sklekova (dijamant, noge na stolici) itd. I za mene, ovo deluje nenormalno. Jer ne radim obicne serije tipa 6 serija po 20 sklekova, vec svaki put ga "sokiram" iz drugog ugla (da ne spomenem da to radim bez odmora) i time doprinosim mnogo tezem izvodjenju vezbi i otud bolji rezultati.

Ja sam ovu rutinu procitao od jednog trenera, i na pocetku zvuci previse novo i "cudno". Jer, konstantno MENJAS vezbe (znaci ne radis 6 serija sirokih sklekova, pa posle toga 6 serija uskih itd) vec varijacijom menjas.
Kao sto sam rekao, procitao sam, isprobao sam i sokirao sam se rezultatima i od tada tako i treniram. Jeste da je intenzivnije ali je mnogo 'profitabilnije' :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top