CNN: Hrvatska Dubaiju otima elitu

Jeste li bili u Hrvatskoj i dal ju nameravate posetiti?

  • 01.bio/bila sam za vreme SFRJ i opet ću doći...:D

  • 02.bio/bila sam u poslednjih 10ak godina i opet ću doći :D:D

  • 03.skoro svake godine (imam kuću, rodbinu ili prijatelje) :ok:

  • 04.nisam nikad bio al nameravam doći :super:

  • 05.živim u Hrvatskoj - i am lucky wo/man!;)

  • 06.poslovno sam često, pa spojim ugodno sa korisnim:klap:

  • 07.bio sam (za vreme SFRJ i/ili posle) i NE HVALA više:(

  • 08.preskupa je za moj džep, a ima jeftinijih destinacija :think:

  • 09.biram destinaciju gde ću se osećati bezbedno :sad2:

  • 10.nisam nikad bio, niti ću biti u toj zemlji :eek:


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kyo.

Elita
Poruka
22.685
CNN: Hrvatska Dubaiju otima elitu


60274060.jpg



http://www.cnn.com/2009/SHOWBIZ/12/01/celebrity.travel.trends/index.html
:worth::worth::worth:


Dubai, turistička meka svjetskih celebrityja, zbog dugova je 'out', no na mapi poznatih svjetskih ličnosti i zvijezda, Hrvatska je dobila zvjezdani status.


Niti superklasna odmarališta, sunce kroz čitavu godinu, odličan shopping, pitoreskne plaže i najviša zgrada na svijetu, više ne izgledaju tako privlačno, ili spektakularno u Dubaiju. Svemu je izgleda kumovalo javno objavljivanje financijskih dugova od 80 milijardi dolara.:think:

No, zvijezde se ne moraju bojati u potrazi za dobrim provodom i mjestom za razonodu, jer slavne osobe poput Stevena Spielberga, Andrea Agassija, Gwyneth Paltrow, Roberta De Nira, Clinta Eastwooda i Sharon Stone, već su bili u Lijepoj našoj, a iz nje nose samo lijepa sjećanja i evidentno našoj obali služe kao prvoklasna reklama.:klap:

Građanski rat u Hrvatskoj je prošlost, piše CNN, a zvjezdana klijentela iznova otkriva ono što su već mnogi znali u 80-im godinama prošlog stoljeća, da hrvatsku obalu krasi izvoran mediteranski krajolik, s predivnim plažama te vrhunska kuhinja, koja je spomenute zvijezde naprosto očarala. CNN tako predviđa da će upravo hrvatska obala biti nova destinacija svjetskih celebretyja.:super:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/cnn-hrvatska-dubaiju-otima-elitu.html

naravno kyo nebi bio kyo da ne napravi i anketu

evo 60.-a jubilarna



Anketno pitanje: Jeste li bili u Hrvatskoj i dal ju nameravate posetiti?


01.bio/bila sam za vreme SFRJ i opet ću doći...:D
02.bio/bila sam u poslednjih 10ak godina i opet ću doći :D:D
03.skoro svake godine (imam kuću, rodbinu ili prijatelje):ok:
04.nisam nikad bio/bila al nameravam doći:super:
05.živim u Hrvatskoj - i am lucky wo/man!;)
06.poslovno sam ćesto, pa spojim ugodno sa korisnim:klap:
07.bio sam (za vreme SFRJ i/ili posle) i NE HVALA više:(
08.preskupa je za moj džep, a ima jeftinijih destinacija:think:
09.biram destinaciju gde ću se osećati bezbedno:sad2:
10.nisam nikad bio, niti ću biti u toj zemlji:eek:


opletite:per:

Ванда:
Хајде, пробај поново, на Путовањима, али води дискусију тако да буде усмерена на Путовања, може?
поззз :bye:
naravno!
 
Fali opcija: '' Bio sam mnogo puta, ali NIKADA više neću opet''

To je opcija za nas koji imamo cca 40 godina, koji smo mnogo puta bili tamo, ali smo naknadno shvatili da smo bili u VEEEEELIKOJ zabludi

NIJE POŠTENA anketa, ako nema negativna opcija, nego se sve svodi na ''opet ću doći''..

E ....pa ja NEĆU NIKADA....
 
Fali opcija: '' Bio sam mnogo puta, ali NIKADA više neću opet''

To je opcija za nas koji imamo cca 40 godina, koji smo mnogo puta bili tamo, ali smo naknadno shvatili da smo bili u VEEEEELIKOJ zabludi

NIJE POŠTENA anketa, ako nema negativna opcija, nego se sve svodi na ''opet ću doći''..

E ....pa ja NEĆU NIKADA....

MOŽDA...... ALI TEŠKO IZVEDIVO NORAČEŠ U EVROPU.... DALEKO JE PREKO RUSIJE........SRETAN PUT:gace:
 


Živim u Parizu, putujem dva puta mesečno za Grčku, i NIKADA nisam prišao granici vaše države.

Pomoći ću ti da shvatiš.... postoji jedna mala evropska zemlja koja se zove MAĐARSKA, a njen glavni grad, koji se zove Budimpešta, ima 3 puta više turista nego CELA Krvatska ukupno
 
Poslednja izmena od moderatora:
NEVEROVATNA GLUPOST

Živim u Parizu, putujem dva puta mesečno za Grčku, i NIKADA nisam prišao granici vaše vašljive države.

Pomoći ću ti da shvatiš.... postoji jedna mala evropska zemlja koja se zove MAĐARSKA, a njen glavni grad, koji se zove Budimpešta, ima 3 puta više turista nego CELA Krvatska ukupno
:arrow:
Ванда:
Хајде, пробај поново, на Путовањима, али води дискусију тако да буде усмерена на Путовања, може?
поззз :bye:
prijavljen si:rtfm:...nema potrebe da vređaš:rtfm:...ako se nisi naučio kulture u prestolnici kulture, bojim se da nećeš nigde :sad2:
 
Poslednja izmena:
Da,bio sam i mislim da je preskupo za ono sto Hrvatska nudi.
Nije ni cudo kada su dugovi prema MF-u preko 30 MILIARDI EVRA.
Ne znam dokle ce Hrvatsko primorje to izgurati posto kada ja uporedim Hrvatske i Grcke kapacitete...ja bi se uvjek odlucio za Grcke.
 
Da,bio sam i mislim da je preskupo za ono sto Hrvatska nudi.
Nije ni cudo kada su dugovi prema MF-u preko 30 MILIARDI EVRA.
Ne znam dokle ce Hrvatsko primorje to izgurati posto kada ja uporedim Hrvatske i Grcke kapacitete...ja bi se uvjek odlucio za Grcke.

da bi objektivno mogao suditi o nečemu treba biti upoznat...dakle kad pređeš celu Grčku i celu Hrvatsku ...tek tada možeš "objektivnije" suditi :idea:

evo ja nisam bio u Grčkoj pa neću suditi...al mislim da nešto poput Dubrovnika ću teško tamo naći...ako se varam razuveri me nekim slikama:idea:
za početak:per:
 
da bi objektivno mogao suditi o nečemu treba biti upoznat...dakle kad pređeš celu Grčku i celu Hrvatsku ...tek tada možeš "objektivnije" suditi :idea:

evo ja nisam bio u Grčkoj pa neću suditi...al mislim da nešto poput Dubrovnika ću teško tamo naći...ako se varam razuveri me nekim slikama:idea:
za početak:per:

Pa kada smo kod Dubrovnika,bliza mi je Venecija ;).
Dubrovnik je jedan a kada se krene po Grckim ostrvima koja su puna kulturnoistorijskih spomenika,je jedan Dubrovnik zanemariv...kao lokacija za koju su mi dovoljna 3 dana.
Otici cu u Atinu,obici Akropolj,posjetiti novi muzej,posjetiti meteore i uzivati u sirtakiju.
U dobrovniku su samo lijepi zidovi...

Obidji Rodos pa ces znati o cemu pricam ;).
 
da bi objektivno mogao suditi o nečemu treba biti upoznat...dakle kad pređeš celu Grčku i celu Hrvatsku ...tek tada možeš "objektivnije" suditi

Još jedna u nizu tvojih nebuloza. Šta za tebe znači CELU ?
To je APSOLUTNO NEMOGUĆE !

Ali ako te zadovoljava moje iskustvo....bio sam u SKORO svim morskim gradovima Hrvatske, plus Zagreb, a Osjek i Vukovar samo ''poslovno''

Što se tiče Grčke... veći deo...najveća ostrva...najveće kontinentalne gradove... proveo ukupno u Grčkoj do sada oko 6 godina...sve ono kad saberem

Razlika je NEUPOREDIVA, naravno u korist Grčke. Samo najveće Grčko ostrvo Krit ima dužu obalu od CELE Hrvatske.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Дозволила сам тему, јер јој може бити место на Путовањима, уколико поштујемо правила пристојне комуникације. :)
Морала да обришем много постова, а у циљу мирољубиве активне коегзистенције :)молим саговорнике да не мешају политику, колико год је то могуће. :rtfm:

Унапред захвална, мирољубива Ванда.:heart:
 
Još jedna u nizu tvojih nebuloza. Šta za tebe znači CELU ?
To je APSOLUTNO NEMOGUĆE !

Ali ako te zadovoljava moje iskustvo....bio sam u SKORO svim morskim gradovima Krvatske, plus Zagreb, a Osjek i Vukovar samo ''poslovno''

Što se tiče Grčke... veći deo...najveća ostrva...najveće kontinentalne gradove... proveo ukupno u Grčkoj do sada oko 6 godina...sve ono kad saberem

Razlika je NEUPOREDIVA, naravno u korist Grčke. Samo najveće Grčko ostrvo Krit ima dužu obalu od CELE Krvatske.....

Da se zna odgovor ne veze sa politikom:heart:

Hrvatska je moja zamlja, To je normalno od Hrvata da to izjavi ali nema veze sa tim

Bio sam više puta u Grčkoj i ne mogu reči da sam je potpuno upoznao pio METAXU razbijao tanjure obišao iskopine i mnogo ljepota prokrstario otocima u bagiju, oplovio otoke na jedrilioci i nemogu reći i odgovorno tvrdim da je Jadran neusporedivo ljepši.

Obišao sam cijelu obalu i sve otoke uvale bistro i plavo more umivalo a sunce grijalo.
Klima na Jadranu je izbalansirana Nemože se dogoditi da dok mažeš ženu kremom za sunčanje ti izgoriš i četiri dana si mrtav .Da za vrijeme lijepog dana večina gostiju se kupa u bazenu jer nemogu ući u more jer su valovo 2m.ili da paziš da te čopor divljih i gladni pasa ne dohvati dok se skitaju moram prizmat prekrasnimpoludivljih plaža.
Toga svega nema na Jadranu a i nemoraš se mučiti jeziku bre svi te razume:gace:
 
Bio sam pre nekoliko godina u Slavoniji i nadam se da ću uskoro opet, a na moru poslednji put 1990. Videćemo za ubuduće, od para najviše zavisi. Malo je bliže, ali Grčka je toplija. :think:

Dobrodošao ti nama Nešo u ''normalne''.
Najiskrenije, mislim da si bio jedan, od... ako ne i najbolji moderator. Uz našu predobru Vandicu naravno !
Što to onda jednom reče... ''imam dugačak fitilj'' .

Jedino si me živcirao što si branio uvek Krvate, ali moram da priznam... NE na našu štetu.

Što se tiče topline mora, polovina Italijana letuje u Grčkoj, baš iz tog razloga. Baš svi sa kojima sam pričao kažu da razlog njihovog dolaska nisu niže cene, nego drastično toplije more.

Pozdrav. Živ bio...
 
Nisam bio u Hrvatskoj od samog izbijanja rata...

INTERESANTNO

Posljednjeg puta kada sam dolazio u Hrvatsku dobijena je sedmica na Loto-u u Osijeku.
Istog dana je i dignuta u vazduh trafika na zeljeznickoj stanici u Osijeku.
Par dana nakon toga u povratku... mislim da je bio 27. mart ne sjecam se koje godine vise, u Beogradu je donesen novi Ustav ili kako vec. Znam da je toga dana rijeka ljudi bila na ulicama.

Rado bih dosao u Hrvatsku pa nije ona preko svijeta ali... sto znam. Rijetko putujem usled spreijecenosti obavezama. Ko zna mozda i dodjem.

Oh da ... Iwo Jimin kraj poznajem mnoooogo, mnooogo, dobro. ;)
 
:arrow:

prijavljen si:rtfm:...nema potrebe da vređaš:rtfm:...ako se nisi naučio kulture u prestolnici kulture, bojim se da nećeš nigde :sad2:

Nije problem sto se nije naucio kulturi, vec sto ne reaguju svi na nju. Kultura je uvek bila bitno svojstvo bratskome narodu, kuturno naterase srbe da rasprodaju budzasto imovinu- pa ih kulturno zovu sada na placanje ceha... uglavnom su zeljni oni koji ikada nisu videli dalmaciju...

Ja vise ne idem... pokusala sam i objasniti vise puta, ali sam nailazila na lazne izjave( iwo jima bi trebao znati sa- "privatna svojina neotudjiva u lijepoj nasoj" sto Osijecani dobro znaju:mrgreen:
 
IDa ne kažem da sam ja razgovarao sa ostalom polovicim Talijana nisam

oOve godine kupao sam se u Maju sredinom prvo silom prilika što mi ne pada inače na pamet ali je more bilo začuđujući toplo
Ako se uzme u obzir temperatura zraka i mora na Jadranu je izbalansirana
Razlika između mora i zraka je 4 do 5 stupnjeva i lako se ulazi u voda a onda nastaje problem jer ti se neda van.
Ja nisam sedam dana na moru već sedam mjeseci.
Što se tiće Talijana puno ih dolazi ali to nije neki pokazatelj.:gace::brus:
 
Nije problem sto se nije naucio kulturi, vec sto ne reaguju svi na nju. Kultura je uvek bila bitno svojstvo bratskome narodu, kuturno naterase srbe da rasprodaju budzasto imovinu- pa ih kulturno zovu sada na placanje ceha... uglavnom su zeljni oni koji ikada nisu videli dalmaciju...

Ja vise ne idem... pokusala sam i objasniti vise puta, ali sam nailazila na lazne izjave( iwo jima bi trebao znati sa- "privatna svojina neotudjiva u lijepoj nasoj" sto Osijecani dobro znaju:mrgreen:

Onaj dio koji ste citirali je riješenj ... pobrisan levo i desno

Vidim da Vas vodi u razmišljanju emotivni dio iz pročlostič Inače stalno domačini sajta govore Dalmacija Jadran nije samo Dalmacija
Jadran... sjeverni ..srednji i južni i svaki se prema gostima odnosi drugačije Ovisno o odnosu toliko i imaju gostiju.

Zašto turisti dolaze na Jadran Povezanost i autoceste... more...za sada čisto plavo i bistro i obala još nije uništena betonom . A destinacije to je druga priča:gace:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top