Argentina maestralno branila poziciju Srbije pred MSP-om

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Iznošenjem argumenata Argentine, Nemačke, Saudijske Arabije i Albanije juče je pred MSP-om nastavljena rasprava o legalnosti jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova. Poziciju Srbije branila je jedino Argentina, ali su to njeni predstavnici učinili na maestralan način.
Pravna zastupnica Argentine Suzana Ruiz Čeruti istakla je da je jednostrana deklaracija o nezavisnosti u sukobu sa fundamentalnim principima međunarodnog prava, principima teritorijalnog integriteta i suvereniteta, kao i u flagrantnoj suprotnosti sa Rezolucijom 1244 SB UN.

- Integritet i suverenitet tadašnje SRJ je zagarantovan Rezolucijom 1244, za koju je glasala i naša vlada. Nijedna država tada nije tvrdila da je tom rezolucijom na bilo koji način suspendovan ili učinjen privremenim suverenitet SRJ na Kosovu. Argentina nikada ne bi glasala za tako nešto - rekla je Čerutijeva.

Ona je podvukla da se u rezoluciji nijednom rečju ne spominje pravo kosovskih Albanaca na samoopredeljenje, zbog toga što oni kao nacionalna manjina to pravo i nisu uživali.

- Predviđeno je da se budući status Kosova utvrdi sporazumom Srbije i Albanaca, a ne nametanjem jednostranog rešenja. Predlog Martija Ahtisarija o nezavisnosti Kosova je arbitrarno nametnut drugoj strani, uprkos tome što je odluku mogao da donese samo Savet bezbednosti UN. Ćutati o tome predstavljalo bi nesrećni presedan sa nepredvidivim posledicama po međunarodne odnose. Deklaracija o jednostranom proglašenju nezavisnosti je sušta suprotnost dogovorenog mirovnog rešenja - podvukla je Čerutijeva.

Ona je oštro kritikovala države koje su „ohrabrivale secesionistički pokret", ocenjujući da su se time „uplitale u unutrašnje stvari Srbije".

- Argentina je ovde da brani međunarodno pravo i to činim i u ime Argentinaca koji su poginuli u mirovnim misijama u bivšoj Jugoslaviji - zaključila je Čeruti.

Pred MSP-om će se danas sukobiti Rusija i SAD i to tako što će se ove dve države prvi put posle 50 godina naći na potpuno različitim stranama.

- Očekuje se da Rusija ukaže na to da su sve zemlje koje su priznale nezavisnost Kosova prekršile međunarodno pravo i teritorijalnu celovitost suverene države. S druge strane, od SAD se očekuje da zastupa albanski stav i iznese argumentaciju sličnu onoj koju je već iznela Nemačka. Sve će se svesti na priču o masovnom kršenju prava Albanaca, proterivanjima i ubijanju, kao i pravu na samoopredeljenje - navodi sagovornik Pressa iz MSP-a.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...alno+branila+poziciju+Srbije+pred+MSP-om.html

Zivela Argentina.

 
ko uopće priča o krivici! :cool:

F9P004AFJ7PNJZ9.MEDIUM.jpg
 
Zivela Argentina.


znači:arrow:

"menjamo parolu?"

"Dogodine u Argentinu":zper:

#e8esh Dubai i Hrvatsku...patriotama je Argentina "IN"

samo deco zaboravljate da je ta ista Argenina kasnih 40ih i ranih 50ih "ugostila" i poklonila državljanstvo najvećim nacističkim i ustaškim "mesarima" :roll: go for it:ok::dash: možda se sretnete tamo sa krvnicima vaših dedova i baka :dash:

al gde će to shvatiti neko sa skućenim pogledima i shvatanjima:roll:
 
znači:arrow:

"menjamo parolu?"

"Dogodine u Argentinu":zper:

#e8esh Dubai i Hrvatsku...patriotama je Argentina "IN"

samo deco zaboravljate da je ta ista Argenina kasnih 40ih i ranih 50ih "ugostila" i poklonila državljanstvo najvećim nacističkim i ustaškim "mesarima" :roll: go for it:ok::dash: možda se sretnete tamo sa krvnicima vaših dedova i baka :dash:

al gde će to shvatiti neko sa skućenim pogledima i shvatanjima:roll:

Hahahahaha pa po toj logici niko od nas ne bi ishao ni u Nemachku, Tursku itd... :mrgreen: Misli Kyo druze bash smeshan rezon. :roll:
 
znači:arrow:

"menjamo parolu?"

"Dogodine u Argentinu":zper:

#e8esh Dubai i Hrvatsku...patriotama je Argentina "IN"

samo deco zaboravljate da je ta ista Argenina kasnih 40ih i ranih 50ih "ugostila" i poklonila državljanstvo najvećim nacističkim i ustaškim "mesarima" :roll: go for it:ok::dash: možda se sretnete tamo sa krvnicima vaših dedova i baka :dash:

al gde će to shvatiti neko sa skućenim pogledima i shvatanjima:roll:
Jaooooooo,nemo si neurozan............
da im Vatikan nije sredio perfektne identitete,
video bi da li bi ih Argentina ugostila
 
ko uopće priča o krivici! :cool:

Da probam da ti objasnim. Koga je briga šta su joj deda, baba, strina, kuma, prva komšinica... nema potrebe da nekoga etiketiraš zbog toga što mu je neko, možda, bio ustaša.
Nema potreba da jednu temu koja je krenula razumnim tokom tako miniraš, ubacujući totalno nepotrebnu informaciju. Ako imaš šta mudro da napišeš po pitanju teme, izvoli. Ako nemaš... pa verujem da si gledao hrvatsku adaptaciju diznijevog Bambija. Ima jedna mudra rečenica koju mama kaže zeki Lupku kad priča nepotrebne stvari ;)
 

pa šta vam je onda juče išla pena na usta i na uši od komplexa kad ste videli temu "CNN:Hrvatska preuzela elitu od Dubaija za 2010" :per:pa se bunili pa vam modovi uslišali vaše cmizdrenje i poslali temu na pdfPutovanja da bi danas nastavili cmizdriti i tamo i tema beše obrisana...rekla mi moderatorka tamo na PP...cmizdrili su svi od reda od forumaša do moderatora sa pdf Politike:zcepanje::zcepanje:

juWišnici :ok:

Kakve sad ima veze obrisana (verujem sa razlogom) tema sa ovom temom? Probaj komplekse da ostaviš kod kuće, kad dolaziš ovde. Svima će biti lakše.
Imaš li i ti neki mudar komentar na ovu temu, ili samo spamuješ?
 

pa šta vam je onda juče išla pena na usta i na uši od komplexa kad ste videli temu "CNN:Hrvatska preuzela elitu od Dubaija za 2010" :per:pa se bunili pa vam modovi uslišali vaše cmizdrenje i poslali temu na pdfPutovanja da bi danas nastavili cmizdriti i tamo i tema beše obrisana...rekla mi moderatorka tamo na PP...cmizdrili su svi od reda od forumaša do moderatora sa pdf Politike:zcepanje::zcepanje:

juWišnici :ok:

LOL ja tu temu nisam video... :confused: i ne znam zashto bih cmizdrio... mislim nije mi najjasnije shta je to Hrvatska uradila? :dontunderstand: A i da ste bre najbolji na svetu, ja bih rekao... ako ste... :ok: Al' shto vi cvilite shto se ispostavilo da i mi imamo prijatelje u svetu i poneki argument na nashoj strani... :whistling: :think: E, Hrwati, Hrwati... :roll:
 

Back
Top