Hoce li Srbija docekati 2200 godinu i kolika ce biti?

Kazanova:
Zenske nam se stegle, nije ni cudo da vlada bela kuga. Izumrecemo kao dinosaurusi.

Nisu se zenske stegle , ni najmanje. 8)

Greska je u muskima izgleda.Ovog vikenda je bilo 4-5 razlicite emisije na TV(RTS,BBC,Politika,B92,Pro 7)
na temu bele kuge u razlicitim delovima sveta i interesantna je bila svaka anketa i komentari gledalaca ucesnika.

Samo neznam gde da postavim temu. Nije za istoriju, mozda za muski kutak ali ga nema, mozda za filozofiju ali je na granici.
 
Znas kako (komentar sam ipak na brzinu napisao), mogu reci da muskarci jesu vecinom krivi. Kakko? Da ne bih zalazio u neke teorije ali napomenucu onu koju je Tosevski rekao "nagon za zastitnistvom". Kako smo osiromaseni i male su mogucnosti nekog prosperiteta, tako mislim da je kod muskaraca umanjeno zanimanje (tj, vladaju komleksi manje vrednosti) za zenski pol - muskarci su veoma nesigurni u sebe.

Cak i 50 godina parole bratstva i jedinstva, svi smo jednaki, u neku ruku je uticalo da su ljudi tj ovaj narod postao malodusan a i ne znam kako bih to rekao, veoma skloniji drugome nego samom sebi. Lako ce prihvatiti sva tudja misljenja dok nekog intelektualca koji poziva na spas i preporod nacije (Srpske) biva proglasen navodno sovinistom (ako se pomene nacionalizam, ljudi to shvataju bas isto, kao sovinista) i odmah se nadovezuju price o 10 god. vladavine Milosevica, ratovi... tako da se umanji vrednost ovog naroda i obeshrabri u teznji da ojaca.

Drugo, prica o Evropi, donacijama... opet da se umanji radna sposobnost ovog naroda i da mu se nametne osecaj lagode, da ce nam neko nesto davati a mi necemo morati nista da radimo... time se zamazuju oci i pospesuje lenjost.

Trece, sklonost ka asimilaciji. To nikako da shvatim! Mnogi drugi narodi u okolini imaju pripadnike bas Srpske nacionalnosti i koji su sada najzadrtiji protivnici Srba - uskoro ce to biti sadasnji Crnogorci, kao sto su Muslimani i drugi...

Tema je preopsirna a ja sam samo nadovezao jos neka pitanja... ima ih jos: kultura, tradicija...
 

Back
Top