Pitanje u vezi DVD Player-a

neznostopalo

Zainteresovan član
Poruka
134
Zdravo, imam Sony dvd player koji je ogranicen, sto se tice reprodukovanja nekih video materijala (moze da pusta ekstenzije avi, mpg i mpeg). Dakle kada narezem neki video u avi formatu i stavim u dvd player, on mi preko televizora lepo pusti. Ali kada uzmem sa interneta neki video sa ekstenzijom mkv i umesto njega ukucam avi, narezem na cd i stavim u dvd player on nece da mi pusti preko televizora da gledam nego mi izbacuje eror. Da li mozda neko zna zasto mi izbacuje gresku ako moze da pusta avi format.
Hvala
 
e gledaj ovi standalone divx&avi plejeri
podržavaju samo određene divx formate po nekom mpeg4
recimo standardu (nisam tačno siguran)
(zaboravio sam link sa objašnjenjem gde mi je :dash: )

rešenje bi bilo da rekompresuješ ovaj klipskinut sa interneta
u standardnijem obliku (mora par puta da probaš koji
postupak ide ,recimo ja nisam našao način za mobilni d aukompresujem pravilno :eek: )

ima dosta alata ,najskorije u sećanju mi je winff
http://winff.org/html_new/downloads.html
(i izaberi/probaj opciju ms-mpeg4 avi ? )

verovatno postoje i drugi programi jednostavniji
 
Da ne otvaram drugu temu, imam Hyundai DVX-B152 U (WITH USB/SD Slot)normalno rade diskovi i dvx i dvd filmovi i zvuk i prevodi koji nije mnogo star ni mnogo koriscen.
Hteo sam da filmove pustam preko USB-a jer je tise nista se ne okrece itd.
Probao sam da reprodukujem divx, xvid, mp4, i dvd filmove, od svih pokusaja samo mi pusta dvd film ali bez zvuka i bez prevoda, posto mi je stalo da za pustanje filmova koristim usb umesto dvd-a molim za savet nekoga ko to radi tj. dali je u pitanju neki kodeks u racunaru ili neki drajver u dvd-x-u, guglao sam dosta ali osim istog pitanja na jednom slovenackom forumu (tako sam ja razumeo) na koje nije dat odgovor nista nisam pronasao pa vas molim ko zna da mi malo pomogne, jer retko sta pocnem a da ne zavrsim.
Hvala na strpljenju!
 
čekaj malo razumljivije ;)

šta pušta ? kad ubaciš cd-dvd onda pušta sve ?

kad ubaciš usb flešku onda samo nešto vidi ?

da li snimaš sa slavima ćirilicom imena datoteka ili foldera na usb-u ? :think: ( /филм1 /видеоклип1 )

jedino da probaš ga reformatiraš usb memoriju u fat16 ili fat12 (ako je moguće)i li da nema dugačka imena datoteka u fat32

koji je model tačno ? (memorijica i kolika 8GB ili 16GB ? )

da probaš sa nekom od 1GB do 4 GB :think:
mislim da je hardverski problem
trebalo bi da se vidi koji tačno embeded dos drajver za vfat se koristi u plejeru jer postoje različiti po funkcijama neki se skuplje licenciraju i čitaju više fat formata


to je ova tema na slov. forumu Hyundai DVX-B152
http://slo-tech.com/forum/t143431/49

Sem ugotovill, ja. Namesto dveh ntfs particij sem ustvaril eno fat32 in zadeva deluje. Res pa je, da rabi nekaj časa da zmounta disk. Sicer pa stara modrost pravi: 'Malo denarja, malo muzike'.
da nisi stavio ntfs na flešku , verovatno da ili onaj exfat e to baš niko ne čita
šta da se radi kad windows sam ponudi da se klikće na next , to je vendor lokin :think:
 
Poslednja izmena:
čekaj malo razumljivije ;)

šta pušta ? kad ubaciš cd-dvd onda pušta sve ?

kad ubaciš usb flešku onda samo nešto vidi ?

da li snimaš sa slavima ćirilicom imena datoteka ili foldera na usb-u ? :think: ( /филм1 /видеоклип1 )

jedino da probaš ga reformatiraš usb memoriju u fat16 ili fat12 (ako je moguće)i li da nema dugačka imena datoteka u fat32

koji je model tačno ? (memorijica i kolika 8GB ili 16GB ? )

Izvinjavam se usb je 4GB u FAT 32.

da probaš sa nekom od 1GB do 4 GB :think:
mislim da je hardverski problem
trebalo bi da se vidi koji tačno embeded dos drajver za vfat se koristi u plejeru jer postoje različiti po funkcijama neki se skuplje licenciraju i čitaju više fat formata


to je ova tema na slov. forumu Hyundai DVX-B152
http://slo-tech.com/forum/t143431/49


da nisi stavio ntfs na flešku , verovatno da ili onaj exfat e to baš niko ne čita
šta da se radi kad windows sam ponudi da se klikće na next , to je vendor lokin :think:



EVO ovako:
Kada pustam divx,xvid.avi.mpg i dvd sve cita osim 2% dvx ili xvid (nisam provalio cime sam ih pretvarao iz mkv ili neznam cega posto imam vise softvera na 4 particije koje koristim (ati radeon 4870 itd) ali to me ne zabrinjava trebam samo isprobati svaki alat i ok,znaci to je ok ali na usb-u osim dvd samo video isprobao sam mpg 2 sa ugradjenim titlom na srpskom i situacija je da prikazuje mpg 2 video i ugradjene titlove a da nema zvuk odnosno ima neko neprijatno pucketanje za pretvaranje avi-a u mpg 2 i ugradnju titla u fajl koristio sam Alok 3GP PSPMP4 IPOD video Converter 6.2.0603 (koristice nekima ) koji to relativno efikasno odradi.
Problem koji cu malo mnogo teze resiti zasto preko usb-a ne prepoznaje audio koji je originalan u oba probana filma (i u dvd-u i u mpg-u) dali je do hardvera hyundaia ili sto vise verujem neprepoznavanja audio kodeka u filmu koji verovatno( mada nisam sasvim siguran ) moze da se nekako dobije u opcijama softwera ili ugradnja nekog firmwarea koga nemogu da nadjem a zasada i neznam da flesujem.Nadam se da sam sve objasnio i zahvaljujem se na dosadasnjoj pomoci a mozda ce se to ovde i resiti !
 
Poslednja izmena:

Back
Top