Gramatika srpskog jezika za drugi osnovne.

Izgleda da je ne znam :rumenko:
Dete doslo iz skole i donelo kontrolni.Zadatak je bio: Podvuci imenice u recenici.
Recenica:Nahrani macku i prosetaj psa.Dete nista nije podvuklo,a uciteljica u ispravci podvukla"psa" i "macku".Meni nije jasno,da li su to imenice u ovoj recenici?
No comment...Izvini,ali prosto mi je suludo da neko ovo ne zna.
Da,reci 'macka' i 'pas' su imenice kao VRSTA RECI,a vrse sluzbu (funkciju) objekta u recenici,jer se nad njima vrsi radnja(hranjenje,setanje).
 
Alane, dosadan si. Da, ukacili smo da ne volis Srbiju, bla, bla. Sto se mene tice, svejedno mi je. Mozes da se odselis na Alfa Kentaur. Ali prestani da ponavljas jednu stvar milion puta. Iritiras.

@Lik-koji-je-otvorio-temu
Ja bih, na tvom mestu, nasla ovo negde.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Без_по_муке_иде_нам_од_руке

Naravno, ne moze da zameni dvanaest godina ucenja gramatike srpskog jezika u osnovnoj i srednjoj skoli, ali moze da pomogne u razlikovanju vrsta reci. I moze da objasni sta je vrsta reci, a sta je funkcija.
 
Poslednja izmena:
Ti si pukla, svega mi. Sto se drzis na tome da li ja volim Srbiju i Srbe? To opste nije relevantno ovde.

Ne volim Ruse, ali opet smatram da svaki prosecni Rus ( kad kazem prosecni mislim na one 13+ ) zna kako da odredi osnovne funkcije u recenici.

Isto i za Amerikance, naciju koju navodno "gotivim".

Moja ljubav ili mrznja ili nesto trece prema Srbima je totalno nevazna ovde. Ali dobro, razumem ja kako je kad nemas argumenata a trolovala bi.
 
Alane, ne znam kako da ti ovo kazem, a da ne shvatis pogresno. Ili da ne izvrnes sve sto kazem.

Probacu ovako.

S-T-F-U. Ne interesuje me da li si shvatio, pa se samo pravis glup, ili ti je glupost urodjena, ali na pamet mi ne pada da ti objasnjavavam svaku rec koju napisem, i koju TI napises.

Nije relevantno? Onda prestani sa tim, zivota ti. Ali ja ti C-I-T-I-R-A-M, a ti i dalje ne kontas.
Ja ne znam sta ti mislis (ako uopste i mislis, na kraju), ali znam sta pises.
Jesus.

Ma, ko ga ****. Evo, reci cu da si ti u pravu, a ja nisam.
Jel' sad ok?

:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top