Ускоро ћемо сви ићи код Верана Матића да једемо

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
Отварају се народне кухиње у Србији које је покренуо пројекат "Храна за све" који је спровео власник Б92 господин Веран Матић, за који треба треба да добије укупно 6 милиона евра!!! За сада је добио милион евра!

Гладан народ Србије одлази у народне кухиње са кантицом просјачећи кантицу хране. Кажу, то им је једини начин да преживе.

Ја питам овде све. Да ли је ово Србија коју желимо ? Докле ће ове гњиде од људи да управљају нашом земљом ? Лопови. Да данас људи нам се хране по народним кухињама, и да се под велом "хуманитаризма" представљају као некакви добротвори. А у ствари су злотвори и лопиви Србије.

Уништили су нас духовно и успели су у томе. Народ је морално убијен и сада ради и пристаје на највеће врсте понижења. Где је та граница где се прекида сав овај ковитлац суморне и сиве Србије.

Ко то управља људима, ко је преузео животе њених грађана у своје руке.

Зашто нам се све ово дешава ?

Зашто смо дозволили да нам се ово дешава ?

Зашто ћутимо ?

Зашто смо постали зидови, неми зидови....докле више Србијо мајко овакве гњиде од људи да се представљају као хуманитарци, а раде за свој џеп. Лопови.

Жалосно је што нам се све ово дешава.

Када ћеш се Србијо пробудити ????

Срамота!
 
Отварају се народне кухиње у Србији које је покренуо пројекат "Храна за све" који је спровео власник Б92 господин Веран Матић, за који треба треба да добије укупно 6 милиона евра!!! За сада је добио милион евра!

Гладан народ Србије одлази у народне кухиње са кантицом просјачећи кантицу хране. Кажу, то им је једини начин да преживе.

Ја питам овде све. Да ли је ово Србија коју желимо ? Докле ће ове гњиде од људи да управљају нашом земљом ? Лопови. Да данас људи нам се хране по народним кухињама, и да се под велом "хуманитаризма" представљају као некакви добротвори. А у ствари су злотвори и лопиви Србије.

Уништили су нас духовно и успели су у томе. Народ је морално убијен и сада ради и пристаје на највеће врсте понижења. Где је та граница где се прекида сав овај ковитлац суморне и сиве Србије.

Ко то управља људима, ко је преузео животе њених грађана у своје руке.

Зашто нам се све ово дешава ?

Зашто смо дозволили да нам се ово дешава ?

Зашто ћутимо ?

Зашто смо постали зидови, неми зидови....докле више Србијо мајко овакве гњиде од људи да се представљају као хуманитарци, а раде за свој џеп. Лопови.

Жалосно је што нам се све ово дешава.

Када ћеш се Србијо пробудити ????

Срамота!


A što se ti srećo nisi potrudila da nahraniš nekog gladnog i da pomogneš nekom ubogom jadniku s ulice? A? A znaš ovde da mrsiš mooda kad se neko prihvati konkretnog posla.... Koje smrdljivo licemerje, užas...
 
A što se ti srećo nisi potrudila da nahraniš nekog gladnog i da pomogneš nekom ubogom jadniku s ulice? A? A znaš ovde da mrsiš mooda kad se neko prihvati konkretnog posla.... Koje smrdljivo licemerje, užas...

А од куд ти знаш да нисам ? Не трубим ја по телевизијама о томе сигурно.

Ти си слеп и не знаш шта се у позадини овога догађа. Те паре ће да слисти нико други до Веран Матић, а начин који му омогућава да добије донацију је управо кроз "хуманитарни пројекат". Не разумеш о чему се овде ради.

Исто као што и Ђилас отвара којекакве "сигурне куће" по Србији.

Лопови
 
Отварају се народне кухиње у Србији које је покренуо пројекат "Храна за све" који је спровео власник Б92 господин Веран Матић, за који треба треба да добије укупно 6 милиона евра!!! За сада је добио милион евра!

Гладан народ Србије одлази у народне кухиње са кантицом просјачећи кантицу хране. Кажу, то им је једини начин да преживе.

Ја питам овде све. Да ли је ово Србија коју желимо ? Докле ће ове гњиде од људи да управљају нашом земљом ? Лопови. Да данас људи нам се хране по народним кухињама, и да се под велом "хуманитаризма" представљају као некакви добротвори. А у ствари су злотвори и лопиви Србије.

Уништили су нас духовно и успели су у томе. Народ је морално убијен и сада ради и пристаје на највеће врсте понижења. Где је та граница где се прекида сав овај ковитлац суморне и сиве Србије.

Ко то управља људима, ко је преузео животе њених грађана у своје руке.

Зашто нам се све ово дешава ?

Зашто смо дозволили да нам се ово дешава ?

Зашто ћутимо ?

Зашто смо постали зидови, неми зидови....докле више Србијо мајко овакве гњиде од људи да се представљају као хуманитарци, а раде за свој џеп. Лопови.

Жалосно је што нам се све ово дешава.

Када ћеш се Србијо пробудити ????

Срамота!

Како не разумеш, прво је бандит Сорош "улагао" у Верана - а сада је дошло време ДА ВЕРАН ВРАЋА СОРОШУ... просто к'о пасуљ! :cool:

А и маска је више него одвратна: "НАРОДНЕ КУХИЊЕ"... ејјјјјјјјј.......Србијо..........
 
Отварају се народне кухиње у Србији које је покренуо пројекат "Храна за све" који је спровео власник Б92 господин Веран Матић, за који треба треба да добије укупно 6 милиона евра!!! За сада је добио милион евра!

Гладан народ Србије одлази у народне кухиње са кантицом просјачећи кантицу хране. Кажу, то им је једини начин да преживе.

Ја питам овде све. Да ли је ово Србија коју желимо ? Докле ће ове гњиде од људи да управљају нашом земљом ? Лопови. Да данас људи нам се хране по народним кухињама, и да се под велом "хуманитаризма" представљају као некакви добротвори. А у ствари су злотвори и лопиви Србије.

Уништили су нас духовно и успели су у томе. Народ је морално убијен и сада ради и пристаје на највеће врсте понижења. Где је та граница где се прекида сав овај ковитлац суморне и сиве Србије.

Ко то управља људима, ко је преузео животе њених грађана у своје руке.

Зашто нам се све ово дешава ?

Зашто смо дозволили да нам се ово дешава ?

Зашто ћутимо ?

Зашто смо постали зидови, неми зидови....докле више Србијо мајко овакве гњиде од људи да се представљају као хуманитарци, а раде за свој џеп. Лопови.

Жалосно је што нам се све ово дешава.

Када ћеш се Србијо пробудити ????

Срамота!

A sta ti predlazes?

da se ne ponizavaju i lepo crknu od gladi?:think:
 
Како не разумеш, прво је бандит Сорош "улагао" у Верана - а сада је дошло време ДА ВЕРАН ВРАЋА СОРОШУ... просто к'о пасуљ! :cool:

А и маска је више него одвратна: "НАРОДНЕ КУХИЊЕ"... ејјјјјјјјј.......Србијо..........

Замисли ово, још Веран дошао па куса ручак кашиком и каже "укусно је....исто је као код осталих што једу....":bljak::rida:

Жалосно је да је наш народ спао на Веранове "Народне Кухиње", да они који су ојадили ову земљу се после проглашавају за њене "спасиоце".....какви невиђени глумци.....

Ко режира живот људи у Србији ? ....грозно....
 
Glad ne bira.
Ima vise gladnih ljudi,nego sitih.
Sta da radi onaj koji ima penziju od 8000 - 10.000 hilj.din.
Gde pre da raspodeli pare,na rezije ili da kupi da jede.
Bolje da su po milionskom Beogradu izgradili nekoliko velikh domacih kuhinja sa trpezarijama , koje bi bile spas za ljude sa nizim primanjima.


Bitno je da je vlada pojela za proslu godinu milion cevapa.:rtfm::rtfm:
 
Ja ti opet kažem, zvoniš na pogrešna zvona. Idi tamo pa okreni korisnike narodne kuhinje protiv VM. Ovo je plemenit gest, makar to bilo i radi političkih poena jer ljudi moraju da jedu te moraju. B92 inače prezirem, ali za ovo mu skidam kapu.

A to što uopšte ima ljudi koji tamo jedu, to je već drugi problem, i VM svakako nije (jedini) krivac.
 
Idi objasni onima koji jedu po narodnim kuhinjama da ne treba da jedu jer je Matić ovim samo želeo da skupi političke poene i obična je jajara.

Pa srećno... (pazi samo da ne dobiješ lonac po glavi od nekog Matićevog pulena iz tog reda za hranu...)

Па нормално да ће ићи гладан народ да једе у Верановим кухињама. Мора јадан народ. Ја разумем народ, али да ли је решење да се цела Србија претвори у једну велику народну кухињу ????? Све је стало ништа не ради, цене скочиле, народ тешко преживљава....али ако ће сад ту неко да се нађе и да ЗЛОУПОТРЕБЉАВА ТУЂУ НЕСРЕЋУ, и да манипулише и управља људима у циљу стицања још веће материјалне користи и богаћења, и да на овакав начин даље унижава ову земљу....грозно....:bljak:

а те исте паре ће опет да искористи на штету тог истог гладног народа, полако али сигурно постајемо ЗЕМЉА РОБОВЛАСНИКА.....
 
А од куд ти знаш да нисам ? Не трубим ја по телевизијама о томе сигурно.

Ти си слеп и не знаш шта се у позадини овога догађа. Те паре ће да слисти нико други до Веран Матић, а начин који му омогућава да добије донацију је управо кроз "хуманитарни пројекат". Не разумеш о чему се овде ради.

Исто као што и Ђилас отвара којекакве "сигурне куће" по Србији.

Лопови

Ma znaš šta... Tebi je krivo jer neko nešto uradi i ima snage da to uradi, iako po tebi "nije Srbin" ili je "soroševac" ili sl... To je jadno, oni rade dobro za te ljude, pa se svisni od muke, neki ljudi neće biti gladnii. I Đilas i on rade, a ne se.ru ovde po forumuma o kojejekakvim budalaštinama,već preduzimaju konkretne stvari. Pa ti crkni - pukni, to je samo tvoja zavist, a vadiš se preko leđa "srpstva", pravoslavlja i jadnih ljudi koji ce dobijati hranu. Koji bre Soroš i budalaštine, to plaćaju dobrovoljnim prilozima, a neko mora da digne du.pe i da ih zatraži. S tvojim stavovima, ne bi mogla da obezbediš sirotinji ni kilo leba, a našla si da ovde se sprdaš s ljudskim nesrećama. Verovatno jedva čekaš da prorade kuhiunje da bi mogla da pričaš kako truju ljude u cilju izumiranja nacije... Budalaštine i najniži mogu ljudski porivi da se okrivi neko za vlastitu nesposobnost...

Čuj, Veranove kuhinje... Dabogda sutra bila gladna, pa da te pitam jer ti je bitno čija je kuhinja, spodobo...
 
Poslednja izmena:
Glad ne bira.
Ima vise gladnih ljudi,nego sitih.
Sta da radi onaj koji ima penziju od 8000 - 10.000 hilj.din.
Gde pre da raspodeli pare,na rezije ili da kupi da jede.
Bolje da su po milionskom Beogradu izgradili nekoliko velikh domacih kuhinja sa trpezarijama , koje bi bile spas za ljude sa nizim primanjima.


Bitno je da je vlada pojela za proslu godinu milion cevapa.:rtfm::rtfm:


:eek::eek::eek:
 
verovatno je stav, bolje gladan nego od Matića :roll:
a ne znam ko je zabranio recimo da tu akciju pokrene Ivana Žigon, pa da em siti, em duhovno ispunjeni :dash: em Soroš kratkih rukava

kako ovde dobro dođe ona narodna. "lako je tuđim...po gloginjama udarati"

Ивани Жигон свака част. Алал јој вера! за све што је учинила за србски народ!

"Не живи човек само од хлеба" пише у Библији

А ови који пљачкају Србију, ови који се представљају као добротвори србског народа, а све у циљу обезбеђења своје личне користи, су обичне ништарије од људи.
 
Отварају се народне кухиње у Србији које је покренуо пројекат "Храна за све" који је спровео власник Б92 господин Веран Матић, за који треба треба да добије укупно 6 милиона евра!!! За сада је добио милион евра!

Гладан народ Србије одлази у народне кухиње са кантицом просјачећи кантицу хране. Кажу, то им је једини начин да преживе.

Ја питам овде све. Да ли је ово Србија коју желимо ? Докле ће ове гњиде од људи да управљају нашом земљом ? Лопови. Да данас људи нам се хране по народним кухињама, и да се под велом "хуманитаризма" представљају као некакви добротвори. А у ствари су злотвори и лопиви Србије.

Уништили су нас духовно и успели су у томе. Народ је морално убијен и сада ради и пристаје на највеће врсте понижења. Где је та граница где се прекида сав овај ковитлац суморне и сиве Србије.

Ко то управља људима, ко је преузео животе њених грађана у своје руке.

Зашто нам се све ово дешава ?

Зашто смо дозволили да нам се ово дешава ?

Зашто ћутимо ?

Зашто смо постали зидови, неми зидови....докле више Србијо мајко овакве гњиде од људи да се представљају као хуманитарци, а раде за свој џеп. Лопови.

Жалосно је што нам се све ово дешава.

Када ћеш се Србијо пробудити ????

Срамота!
Каква демагогија. :roll:
 
Ma znaš šta... Tebi je krivo jer neko nešto uradi i ima snage da to uradi, iako po tebi "nije Srbin" ili je "soroševac" ili sl... To je jadno, oni rade dobro za te ljude, pa se svisni od muke, neki ljudi neće biti gladnii. I Đilas i on rade, a ne se.ru ovde po forumuma o kojejekakvim budalaštinama,već preduzimaju konkretne stvari. Pa ti crkni - pukni, to je samo tvoja zavist, a vadiš se preko leđa "srpstva", pravoslavlja i jadnih ljudi koji ce dobijati hranu. Koji bre Soroš i budalaštine, to plaćaju dobrovoljnim prilozima, a neko mora da digne du.pe i da ih zatraži. S tvojim stavovima, ne bi mogla da obezbediš sirotinji ni kilo leba, a našla si da ovde se sprdaš s ljudskim nesrećama. Verovatno jedva čekaš da prorade kuhiunje da bi mogla da pričaš kako truju ljude u cilju izumiranja nacije... Budalaštine i najniži mogu ljudski porivi da se okrivi neko za vlastitu nesposobnost...

Zaboravio si da kazes da je sve to prouzrokovao slobodan milosevic,a sad veran i djilas dobrotvori pomazu narodu da sanira posledice miloseviceve 9-godisnje politike. I to vec 9 godina,zamisli:bljak:
 
Ивани Жигон свака част. Алал јој вера! за све што је учинила за србски народ!

"Не живи човек само од хлеба" пише у Библији

А ови који пљачкају Србију, ови који се представљају као добротвори србског народа, а све у циљу обезбеђења своје личне користи, су обичне ништарије од људи.

Šta je bre je6ena Ivana Žigon učinila za Srpski narod, sem što je uzela hiljade evra da recituje koštuničine baljzgarije pred ljudima.... Fuj, ološ...
 
Ma znaš šta... Tebi je krivo jer neko nešto uradi i ima snage da to uradi, iako po tebi "nije Srbin" ili je "soroševac" ili sl... To je jadno, oni rade dobro za te ljude, pa se svisni od muke, neki ljudi neće biti gladnii. I Đilas i on rade, a ne se.ru ovde po forumuma o kojejekakvim budalaštinama,već preduzimaju konkretne stvari. Pa ti crkni - pukni, to je samo tvoja zavist, a vadiš se preko leđa "srpstva", pravoslavlja i jadnih ljudi koji ce dobijati hranu. Koji bre Soroš i budalaštine, to plaćaju dobrovoljnim prilozima, a neko mora da digne du.pe i da ih zatraži. S tvojim stavovima, ne bi mogla da obezbediš sirotinji ni kilo leba, a našla si da ovde se sprdaš s ljudskim nesrećama. Verovatno jedva čekaš da prorade kuhiunje da bi mogla da pričaš kako truju ljude u cilju izumiranja nacije... Budalaštine i najniži mogu ljudski porivi da se okrivi neko za vlastitu nesposobnost...

Čuj, Veranove kuhinje... Dabogda sutra bila gladna, pa da te pitam jer ti je bitno čija je kuhinja, spodobo...

Сачувај ме Боже, мени криво ??? Мени је срце пуно када видим свако добро дело било ког човека на овој планети, ако се ПРЕПОЗНА ЊЕГОВА ИСКРЕНА НАМЕРА.

Чуј ти мене, ја нисам глупа, и не дозвољавам да тај Веран Матић вређа интелигенцију сваког образованог човека у овој земљи. Ти можда ниси упућен у систем рада и функционисања пројеката и донација од стране Европске уније држави Србији, али ја одлично знам како то функционише.

Због тога наша земља и пропада. Због таквих "добротвора" типа Верана Матића који продају људима маглу.

Питам ја тебе сад шта ће Србији све те СИГУРНЕ КУЋЕ које отварају по градовима Срибије? Прво су отворили Сигурне куће за жене, па сад сигурне куће за МУШКАРЦЕ !!!!!!!!??? Мислиш ли да је то нечија ДОБРА НАМЕРА ? Да он то ради због хуманих разлога ? Неееееее, они добијају суву лову за те пројекте, пола себи стрпају у џеп а оно што остане цркавице искористе на направе неки "перформанс....сигурну кућицу и слично....."

Ја знам људе који су од тих пара, од неких донација за Србију, ишли на НУДИСТИЧКЕ ПЛАЖЕ !!!!!!!!!! Ја никад нисам била на нудистичкој плажи, али знам их лично који су од ДОНАЦИЈА ЗА СРБИЈУ СА ТИМ ПАРАМА ИШЛИ НА НУДИСТИЧКЕ ПЛАЖЕ !!!!!!!!!!!

Зато немој овде да ми "просипаш памет", упућенија сам од тебе 100%, и нећу да неко вређа моју интелигенцију, ни ти, ни лоповчина ВЕРАН МАТИЋ!!!!:rtfm:
 
Poslednja izmena:

Evo draga:

Vlast 2008. godine pojela čak milion ćevapa

Predsednik Tadić juče kritikovao ministre i državne službenike zbog ogromnih troškova za jelo i piće u prošloj godini. Računica pokazuje da su državni činovnici u 2008. svakog meseca jeli po 83.333 ćevapa, odnosno čak po 3.831 ćevap svakog radnog dana!


Državni službenici u Srbiji, od ministara do funkcionera lokalne samouprave, pojeli su prošle godine čak milion ćevapa! Ovo je neverovatna, ali sasvim istinita računica. Naime, kada kao polaznu stavku uzmete podatak Državne revizorske institucije (DRI) da je vlast pojela i popila 54,6 miliona dinara, lako ćete izračunati da je to dovoljno da se u restoranima izjede čak milion ćevapa ili popije čak 28.200 flaša kvalitetnog vina (pogledajte tabele)!

Pri tom, kako se navodi u izveštaju DRI, za dve trećine ovog milionskog troška ne postoji nikakav dokaz da je načinjen „u svrhu posla i poslovnih odnosa". To, dakle, znači da su državni službenici o državnom trošku častili i svoje prijatelje, rođake, komšije...

Najbolja ilustracija bahatosti srpske vlasti jeste računica koja pokazuje šta se sve u kafanama može pojesti i popiti za 54,6 miliona dinara što je, po današnjem kursu, 600.000 evra! Ako, dakle, znamo da prosečna porcija ćevapa u restoranima košta šest evra, jasno je da je vlast u 2008. izjela čak 100.000 porcija iliti milion ćevapa! To je 83.333 ćevapa mesečno, odnosno 3.831 ćevap svakog radnog dana (ako računamo da u godini ima 261 radni dan).

Šta može da se pojede i popije za
56,4 miliona dinara (600.000 evra)

Ćevapi (prosečna cena porcije šest evra)
100.000 porcija - 1.000.000 ćevapa
mesečno 83.333 ćevapa
po radnom danu 3.831 ćevap

Crno vino (prosečna cena buteljke 2.000 dinara)
28.200 flaša
u mesečno 2.350 flaša
po radnom danu 108 flaša

Predsednik Srbije Boris Tadić juče je kritikovao ministre zbog trošenja desetina miliona za hranu i piće.

- Imamo uvrežene navike u državi koje su apsolutno neracionalne i poskupljuju funkcionisanje države i ja sam, ličnim primerom, pokušavam da utičem na neke ministre da smanje troškove - rekao je Tadić.

Kako je Press juče pisao, DRI je „ugostiteljske troškove" kontrolisao u šest ministarstava. Zanimljivo je da se svi ministri ograđuju od izveštaja DRI i odgovornost prebacuju na svoje prethodnike. Tako, na primer, ministar za Kosovo i Metohiju Goran Bogdanović tvrdi da on nije kriv.

- Od 11. jula, kada sam stupio na dužnost, potrošilo se 634.000 dinara na te usluge. Osećam se vrlo neprijatno jer je 3,3 miliona dinara ogroman novac. U životu u kafanu nisam išao o trošku države - kaže Bogdanović.

Ipak, i bivši ministar za KiM Slobodan Samardžić (DSS) tvrdi da „nema šanse da je potrošio te pare".

Najveći račun od šest miliona dinara napravilo je Ministarstvo prosvete, koje je u prvoj polovini 2008. vodio Zoran Lončar, a od 11. jula Žarko Obradović iz SPS-a.

- Nisam koristio platnu karticu, niti službeni mobilni, čak nisam ni primao platu u Vladi - kaže Lončar.

Ministar Obradović, pak, nije želeo da objašnjava kako i zašto je za hranu i piće potrošeno šest miliona dinara. U saopštenju koje nam je poslalo ministarstvo navodi se da je najveći deo para otišao na sendviče za đake!?!
 

Back
Top