Homeopatija

Prvo - to nije besmisleno....Zato sto svaka bolest dolazi usled pada imuniteta, a imunitet pada kada je covek pod stresom, dusha mu pati zbog necega, nezadovoljan je i u drugim situacijama kada mu pada unutrasnja snaga, odnosno kada malo poklekne... Imala sam neku alergiju isla kod homeopate i nisam imala napad vec dve godine...Ne, najbolje da vas ova mafija krka raznim tabletama, cije nezeljeno dejstvo stvori pet novih bolesti dok leci tu jednu..
Osim toga ako vec iznosite misljenje o bilo cemu, trebalo bi da znate makar nesto o tome sto komentarisete. Homepatija smatra da je uzrok svake bolesti u covekovoj dusi...
U sustini svaka grana Alternativne medicine polazi od iste stvari, a nudi razlicite nacine pomoci i lecenja...Mene je deda ucio da se lek za sve bolesti nalazi u prirodi i ja sam sa njim pravila cajeve, kreme, lepkove i mnoge druge stvari..Ove godine nameravam da idem u skolu Homeopatije..
 
Ne verujem :neutral:

Totalna budalastina . Gde je tu "naucno" objasnjenje . :think:

Izvini - ti pricas o ovoj nauci, koja leci rak tako sto ubija sve na sta naidje? Ili amputira oboleli deo, dok ostatak virusa raka lagano kruzi po krvi?
Pricas o medicini koja u 21 veku prepisuje tzv. kortikosteroide, znajuci da ce isti ti lekovi kroz 5, 10, godina izazvati unistenje njegovog organizma? Ili lekove za smirenje koji totalno unistavaju imuni sistem coveka? Ili pojedini imunosupresori, imunomodulatori i sl., koji uniste pluca, krve sudove? Jel to nazivas naukom? To nije nauka, to je zabasurivanje...
 
Poslednja izmena:
Prvo - to nije besmisleno....Zato sto svaka bolest dolazi usled pada imuniteta, a imunitet pada kada je covek pod stresom, dusha mu pati zbog necega, nezadovoljan je i u drugim situacijama kada mu pada unutrasnja snaga, odnosno kada malo poklekne... Imala sam neku alergiju isla kod homeopate i nisam imala napad vec dve godine...Ne, najbolje da vas ova mafija krka raznim tabletama, cije nezeljeno dejstvo stvori pet novih bolesti dok leci tu jednu..
Osim toga ako vec iznosite misljenje o bilo cemu, trebalo bi da znate makar nesto o tome sto komentarisete. Homepatija smatra da je uzrok svake bolesti u covekovoj dusi...
U sustini svaka grana Alternativne medicine polazi od iste stvari, a nudi razlicite nacine pomoci i lecenja...Mene je deda ucio da se lek za sve bolesti nalazi u prirodi i ja sam sa njim pravila cajeve, kreme, lepkove i mnoge druge stvari..Ove godine nameravam da idem u skolu Homeopatije..

Puno srece, i puno astralnih putovanja u placebo! :super:
 
Prvo - to nije besmisleno....Zato sto svaka bolest dolazi usled pada imuniteta, a imunitet pada kada je covek pod stresom, dusha mu pati zbog necega, nezadovoljan je i u drugim situacijama kada mu pada unutrasnja snaga, odnosno kada malo poklekne... Imala sam neku alergiju isla kod homeopate i nisam imala napad vec dve godine...Ne, najbolje da vas ova mafija krka raznim tabletama, cije nezeljeno dejstvo stvori pet novih bolesti dok leci tu jednu..
Osim toga ako vec iznosite misljenje o bilo cemu, trebalo bi da znate makar nesto o tome sto komentarisete. Homepatija smatra da je uzrok svake bolesti u covekovoj dusi...
U sustini svaka grana Alternativne medicine polazi od iste stvari, a nudi razlicite nacine pomoci i lecenja...Mene je deda ucio da se lek za sve bolesti nalazi u prirodi i ja sam sa njim pravila cajeve, kreme, lepkove i mnoge druge stvari..Ove godine nameravam da idem u skolu Homeopatije..


kazes dusa ? :think:
 
Ja ne znam nista o svesti :lol:

Kako bih znao kad .... kako da ti objasnim sad :rumenko:

Kako da govorimo koliko smo svesni kad, nas svest ogranicava :lol:

Ne to nego da zadjemo u prirodu svesti. Sta je ona? Sta su u stvari osecaj bola, radosti itd? Zvuci veoma filozofski sada ali u buducnosti o tome ce se raspravljati na naucnom nivou. Sve je uvek pocinjalo od filozofije.
 
Alternativne medicine polazi od iste stvari, a nudi razlicite nacine pomoci i lecenja...Mene je deda ucio da se lek za sve bolesti nalazi u prirodi i ja sam sa njim pravila cajeve, kreme, lepkove i mnoge druge stvari..Ove godine nameravam da idem u skolu Homeopatije..

Hm, između fitoterapije i homeopatije postoji ogroman jaz. Deda te je dobro učio, ali izgleda da ti nisi dobar učenik. :confused:

Izvini - ti pricas o ovoj nauci, koja leci rak tako sto ubija sve na sta naidje? Ili amputira oboleli deo, dok ostatak virusa raka lagano kruzi po krvi?
Pricas o medicini koja u 21 veku prepisuje tzv. kortikosteroide, znajuci da ce isti ti lekovi kroz 5, 10, godina izazvati unistenje njegovog organizma? Ili lekove za smirenje koji totalno unistavaju imuni sistem coveka? Ili pojedini imunosupresori, imunomodulatori i sl., koji uniste pluca, krve sudove? Jel to nazivas naukom? To nije nauka, to je zabasurivanje...

Hm, da... a homeopatija inače sve to leči... NOT!

Uzgred, da li ti je neko objasnio principe homeopatije, od kojih su meni "najdraži": povećanje jačine kroz razblaživanje i memorija vode.

homeopathy.jpg


Stručno rečeno:
VgQZN.jpg


Ili može i ovako:
jKenI.jpg
 

Prilozi

  • jKenI.jpg
    jKenI.jpg
    10,7 KB · Pregleda: 5
Ajmo spameri :lol:

Govoris o toj famoznoj dusi koju jos niko nije ni video, ti znas da ona postoji jel ? :think:

Nauka at all, gde je naucno objasnjenje za homeopatiju . :think:

Stevee ti mene nekako plasis...:sad2: :sad2: Koje naucno objasnjenje? Za mene postoje samo logicka objasnjenja. Daj ti meni logicko objasnjenje zasto nauka ne leci rak? Zasto se u 21 veku i dalje koristi kortikosterodina terapija koja kao leci, a u stvari pravi masu novih bolesti? Zasto je naucnicima trebalo ko zna koliko godina da otkriju da ljudi mogu zahvaljujuci odredjenim iskustvenim situacijama da aktiviraju nove neuronske puteve i da postanu pametniji? Da li iko zdravorazuman moze amputaciju nazvati lecenjem itd... Pa mi onda objasni kako to da su ti naucnici tek od skora poceli da tvrde da je recimo jedan od nacina dobijanja angine pektoris dusevna patnja?
Ako nesto ne vidis to ne znaci da ne postoji...To samo znaci da ti nisi nasao nacin da to vidis...I ne nazivaj me spamerom jer ja znam odlicno sta je sustina Homeopatije, a to sto se ti ne slazes sa mojim misljenjem ne znaci da treba da vrsis nihilizam nad istim i vredjas me :rtfm:
 
Poslednja izmena:
[QUOTE=Caliburn; Koliko ja znam ( a znam) postoji vise pravaca u Homeopatiji.....
Ali stvarno nema sta da raspravljam sa vama koji ocigoedno niste upuceni..Ja bih samoj sebi ispala smesna u toj situaciji..Tako da samo COPY PASTE i nadalje...POZ.
 
Stevee ti mene nekako plasis...:sad2: :sad2: Koje naucno objasnjenje? Za mene postoje samo logicka objasnjenja. Daj ti meni logicko objasnjenje zasto nauka ne leci rak? Zasto se u 21 veku i dalje koristi kortikosterodina terapija koja kao leci, a u stvari pravi masu novih bolesti? Zasto je naucnicima trebalo ko zna koliko godina da otkriju da ljudi mogu zahvaljujuci odredjenim iskustvenim situacijama da aktiviraju nove neuronske puteve i da postanu pametniji? Da li iko zdravorazuman moze amputaciju nazvati lecenjem itd... Pa mi onda objasni kako to da su ti naucnici tek od skora poceli da tvrde da je recimo jedan od nacina dobijanja angine pektoris dusevna patnja?
Ako nesto ne vidis to ne znaci da ne postoji...To samo znaci da ti nisi nasao nacin da to vidis...I ne nazivaj me spamerom jer ja znam odlicno sta je sustina Homeopatije, a to sto se ti ne slazes sa mojim misljenjem ne znaci da treba da vrsis nihilizam nad istim i vredjas me :rtfm:

Da vrsis nihilizam e pazi to! :lol:
 
I ne nazivaj me spamerom jer ja znam odlicno sta je sustina Homeopatije, a to sto se ti ne slazes sa mojim misljenjem ne znaci da treba da vrsis nihilizam nad istim i vredjas me
Eh, ja sam te razumeo da ćeš tek da učiš homeopatiju.
Ove godine nameravam da idem u skolu Homeopatije..


Imala sam neku alergiju isla kod homeopate i nisam imala napad vec dve godine...
Dakle, alergija je bila psihosomatska (kao što je dobar deo alergija). :ok:

Nego ta suština homeopatije je "memory of sugar" ili nešto drugo? :lol:


Koliko ja znam ( a znam) postoji vise pravaca u Homeopatiji.....
Ali stvarno nema sta da raspravljam sa vama koji ocigoedno niste upuceni..Ja bih samoj sebi ispala smesna u toj situaciji..Tako da samo COPY PASTE i nadalje...POZ.

Potpuno si u pravu, ispala si smešna. :lol:
 
Stevee ti mene nekako plasis...:sad2: :sad2: Koje naucno objasnjenje? Za mene postoje samo logicka objasnjenja. Daj ti meni logicko objasnjenje zasto nauka ne leci rak? Zasto se u 21 veku i dalje koristi kortikosterodina terapija koja kao leci, a u stvari pravi masu novih bolesti? Zasto je naucnicima trebalo ko zna koliko godina da otkriju da ljudi mogu zahvaljujuci odredjenim iskustvenim situacijama da aktiviraju nove neuronske puteve i da postanu pametniji? Da li iko zdravorazuman moze amputaciju nazvati lecenjem itd... Pa mi onda objasni kako to da su ti naucnici tek od skora poceli da tvrde da je recimo jedan od nacina dobijanja angine pektoris dusevna patnja?
Ako nesto ne vidis to ne znaci da ne postoji...To samo znaci da ti nisi nasao nacin da to vidis...I ne nazivaj me spamerom jer ja znam odlicno sta je sustina Homeopatije, a to sto se ti ne slazes sa mojim misljenjem ne znaci da treba da vrsis nihilizam nad istim i vredjas me :rtfm:

Prvo spameri je bilo duhovitog karaktera koji nisi uvidela, i ako si time uvredjena premda ne vidim razlog, izvinjavam ti se ;)

Sta u tome "nauka ne leci tak" treba logicki da se obradi, zar je potrebno, nije nadjen lek, naucnici rade na tome, ne stvara se lek za nesto tako veliko u dva dana, meseca godina ... Potrebno je dugo dugo vremena . Zar to nije logicko objasnjenje. Ako je taj podatak tacan a verujem da ne siris dezinformacije, onda je moj odgovor zato sto jednostavno nije otkriveno. Ne mozes ocekivati od nauke da ti da odgoor na bezbroj pitanja odjedanput. Nauka je vremenom napredovala u velikim razmerama, osvrni se na proslot a pogledaj nas danas, danas je otkriveno da se angina pektoris dobija "dusevnom patnjom" sutra cemo mozda saznati da ljudsko telo u mokracnoj besici proizvodi zlato :lol: Ovo je bio banalan primer kako objasniti da nauka nije svemoguca i da se razvija polako ali sigurno.

Ako ne vidim nesto to ne znaci da ne postoji ja nisam rekao, samo je u mojim granicama razuma culna percepcija necega, odnosno opazanje culima prvo i osnovno sredstvo za donosenje zakljucka, premda i ono moze prevariti. Nadam se da me razumes , Videti nesto isto tako ne znaci da je nesto tako, u donosenju zakljucka treba podjednako ucestvovati, opazanje, razum, intuicija i prethodne utvrdjene cinjenice .
 
Ја не могу да верујем да неким људима хомеопатија има смисла и још верују да функционише. Нема утемељење у здравом разуму, а камоли науци и медицини. А опет, људи падају на то. :dontunderstand:
 

Back
Top