poklanjam manju bandu :)

ZHellena

Početnik
Poruka
18
Banda ima 5 clanova od kojih su 3 bebe zenke od 2 i po meseca, njihova mama Mila i ortak macak Vuk.
Prica o Mili i njenim bebama je jos jedna u nizu uzasnih i tuznih prica koje imaju skoro svi napusteni psi u Srbiji a pocinje u noci izmedju 13. i 14. septembra kada je iz auta u pokretu ispred zgrade u kojoj zivim izbacena kuca koja je bila usred porodjaja. Pola steneta je vec bilo van nje. Urlik Milinog bola nikada necu zaboraviti. U potpunoj panici uzimam je u narucje i unosim u stan gde se ona uz pomoc moje 3 macke u ulozi "babica" poradja 12 sati i radja 9 beba. Na zalost cetiri bebe su umrle sutradan i ostala su 2 decaka i 3 devojcice. Ulica u kojoj ja zivim je puna monstruma a omiljena zabava im je "ubij psa ili zakolji macku" tako da sam bila u ogromnom problemu sta i kako sad? Decak iz komsiluka mi je "izdao" kucicu za pristojne pare a covek iz komsiluka dozvolio da kucicu stavim na njegovo zemljiste koje su bebe kuce i njihova mama delili sa kamionom za ciscenje septickih jama. Kuce su jako lepo napredovale ali, kako su napredni u hrani tako su napredni sa avanturistickim idejama ispitivanja okoline tako da sam dane i noci provodila dezurajuci da male izvidjace vracam u kucicu. Kada je moja gazdarica (ja sam podstanarka) videla kucice kao i više puta do sada, pozvala je glavnog egzekutora ulice "da problem resi po kratkom postupku".
Nemajuci drugo resenje, sve kuce sam odnela u pansion na Smederevskom putu. Do sada sam uspela da udomim 2 decaka a 3 devojcice jos uvek cekaju dom.
Mila je fenomenalna - zaljubljena sam u nju i potpuno me je osvojila. Ona je prepametna, predobra, prelepa, prestrpljiva, pre pre pre sve ... Stara je oko godinu i po dana. Sitne i nežne konstitucije i teška oko 5-7 kg, crne boje, kratke dlake. Na telu ima nekoliko oziljaka koji ukazuju na uzasan zivot koji je imala. Sterilisana je. Voli da se igra i neumorna je sa igrackama. Vrlo je poslusna i dovoljno je da joj se pokaze/objasni samo jednom. Jos uvek ima strahove i malo je plasljiva u kontaktu sa novim ljudima ali kada ih upozna njeno poverenje je jako dirljivo. Probirljiva je kada jede, i mnogo više voli kuvano nego granule. Strpljiva je i nezna i sa mackama, kako mojim u stanu tako i sa macama na ulici. Tražim joj dobre ljude, koji će joj pružiti topao dom i puno, puno ljubavi. Mila je divna, hrabra, plemenita i zahvalna dusa koje će nekome sigurno ulepšati i ispuniti život.
A macak Vuk je debelica vragolasta koja je pokusala toj istoj mojoj gazdarici da udje u radnju da se zgreje i ona ga je tako jako sutnula da mukica moja 3 dana nije mogao na noge. Sada je srecan, debeo, sarmantan mangup koji ima samo jednu manu - tesko se budi, sav se nekako zguzva te mu je neophodan jutarnji ritual mazenja i cmakanja jer u suprotnom bude malo neraspolozen.

http://zivotinjsko-carstvo.com/forum/index.php?showtopic=8719

Unapred sam zahvalna za svaku informaciju, sugestiju i pomoc oko bandinog udomljavanja. :bye:
Helena 064/178-11-91
 
naravno ... evo slikica
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    40,9 KB · Pregleda: 12
  • Mila i Vuk.jpg
    Mila i Vuk.jpg
    41,1 KB · Pregleda: 15
  • Milla7.jpg
    Milla7.jpg
    56,6 KB · Pregleda: 14
  • Vuk4.jpg
    Vuk4.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 11
  • 7.jpg
    7.jpg
    27,4 KB · Pregleda: 11
Mozda nije lose da kacis sliku po sliku, uz kratko objasnjenje ko je na istoj, sta bi mu trebalo i stalno ponavljaj na kraju i br. tel za, eventualno, zainteresovane. Svi su divni na gornjim fotkama :D, ali ne znam tacno ko je na kojoj slici :).
 
E pa ovako ...
Vuk, mačak koji ima narav Donkija iz Šreka. Misli da se zove NE bre Vuče :) kada sruši nešto sa stola i ja ga mrko pogledam ima foru da nekako suzi okice i radi "svuš svuš" sa trepavicama. Onda ga opasno izgrdim cmakanjem a on prede kao traktorčić. Razmažen je do krajnjih granica. "Rupa je bez dna" i jede apsolutno sve. U potpunosti naučen na život u stanu. Drug je sa mojim mačkama i moju Mjauislavu, koja ima hate stav 00-24h je uspeo da osvoji. Slaže se i sa kucama. Sve u svemu, na moju veliku žalost moram da ga poklonim. Osim ako ne dobijem na loto-u :whistling:
 

Prilozi

  • Vuk3.jpg
    Vuk3.jpg
    35 KB · Pregleda: 2
  • Vuk 5.jpg
    Vuk 5.jpg
    24,4 KB · Pregleda: 2
  • Vuk 8.jpg
    Vuk 8.jpg
    31,4 KB · Pregleda: 3
Ovo je Mila. Priča o njenoj sudbini je uvod u ovu temu tako da ... ću uraditi copy-paste :roll: ...
"Mila je fenomenalna - zaljubljena sam u nju i potpuno me je osvojila. Ona je prepametna, predobra, prelepa, prestrpljiva, pre pre pre sve ... Stara je oko godinu i po dana. Sitne i nežne konstitucije i teška oko 5-7 kg, crne boje, kratke dlake. Na telu ima nekoliko ožiljaka koji ukazuju na užasan život koji je imala. Sterilisana je. Voli da se igra i neumorna je sa igračkama. Vrlo je poslušna i dovoljno je da joj se pokaže/objasni samo jednom. Još uvek ima strahove i malo je plašljiva u kontaktu sa novim ljudima ali kada ih upozna njeno poverenje je jako dirljivo. Probirljiva je kada jede, i mnogo više voli kuvano nego granule. Strpljiva je i nežna i sa mačkama, kako mojim u stanu tako i sa macama na ulici.
Tražim joj dobre ljude, koji će joj pružiti topao dom i puno, puno ljubavi. Mila je divna, hrabra, plemenita i zahvalna duša koje će nekome sigurno ulepšati i ispuniti život."
Bilo bi super da i Mila dobije malo sreće u svom psećem životu (... ali ako ja dobijem na loto-u :whistling:)
 

Prilozi

  • Milla2.jpg
    Milla2.jpg
    67,8 KB · Pregleda: 2
  • Mila 3.jpg
    Mila 3.jpg
    30,4 KB · Pregleda: 3
  • Milla8.jpg
    Milla8.jpg
    54,2 KB · Pregleda: 3
Izvinjavam se, znam preterala sam :rumenko: ali ...
Ovo su Miline bebe, 3 ženke stare 2,5 meseca. Odrastaju u pansionu, druželjubive su i svakodnevnom kontaktu sa troje dece vlasnika pansiona. Bebe kao i sve bebe. Dve su krupnije i po gradji deluje da će biti srednje veličine dok je treća prekopirana Mila, mala stidljiva mišica. Kada su sve tri zajedno neverovatno je da su iz istog legla. Slikice su od pre nedelju dana, ali sam postavila i kada su bile male jer su neodoljive.
 

Prilozi

  • mala mila.jpg
    mala mila.jpg
    17,6 KB · Pregleda: 3
  • 5.jpg
    5.jpg
    20,8 KB · Pregleda: 6
  • kad porastem bicu ROT.jpg
    kad porastem bicu ROT.jpg
    19,9 KB · Pregleda: 3
  • 8.jpg
    8.jpg
    20 KB · Pregleda: 3
Macak Vuk je danas dobio novu porodicu - Lanu i Milosa iz Novog Sada i na moju veliku zalost nije pokazao da pati sto sam ga ostavila. Osim njega u divnom Novom Sadu nov dom i svoju devojcicu - novu najbolju drugaricu sedmogodisnju Bojanu dobila je mala devojcica sto podseca na rota.
Tako da za usvajanje ostaju mama Mila i njene 2 bebe ...
 

Prilozi

  • Milla7.jpg
    Milla7.jpg
    56,6 KB · Pregleda: 1
  • 6.jpg
    6.jpg
    30,4 KB · Pregleda: 1
E pa dragi moji imam 2 dobre vesti:

prva vest:
sve Miline kuce su srecno udomljene a poslednje 2 sestrice su nasle zajednicki dom :klap: :super: :klap: ... :hvala:

druga vest:
Lana i Milos koji su udomili macka Vuka su se predomislili za manje od 10 sati jer "on posle svog toaleta hoda po kuci" :dontunderstand: ... a inace meni iz Zemuna je NS tu, na 5 minuta, ma isto kao Novi Beograd :roll: ali sam ponovo organizovala akciju i beban je vracen kuci. I TU OSTAJE!!! Sudjen mi je :D Sa 3 macke u stanu mi je 00-24 party i ja najcesce izgledam :besna: ali to su moja :heart:

Ostala je divna mama Mila. Da pojednostavim:

"Prica o Mili pocinje kada je iz auta u pokretu izbacena usred porodjaja. Sve Miline bebe su udomljene i bilo bi lepo da i Mila dobije malo sreće u svom psećem životu. Mila je fenomenalna-ona je prepametna, predobra, prelepa, prestrpljiva, pre pre pre sve ... Stara je oko godinu i po dana. Sitne i nežne konstitucije i teška oko 5-7 kg, crne boje, kratke dlake. Na telu ima nekoliko ožiljaka koji ukazuju na užasan život koji je imala. Sterilisana je. Voli da se igra i neumorna je sa igračkama. Vrlo je poslušna i dovoljno je da joj se pokaže/objasni samo jednom. Još uvek ima strahove i malo je plašljiva u kontaktu sa novim ljudima ali kada ih upozna njeno poverenje je jako dirljivo. Probirljiva je kada jede, i mnogo više voli kuvano nego granule. Strpljiva je i nežna i sa mačkama.Tražim joj dobre ljude, koji će joj pružiti topao dom i puno, puno ljubavi. Mila je divna, hrabra, plemenita i zahvalna duša koje će nekome sigurno ulepšati i ispuniti život."

Dodacu da je Mila savrsen pas za osobe koje vole da im ljubimac ne izlazi iz krila :lol:
Helena 064/178-11-91
 

Prilozi

  • Milla.jpg
    Milla.jpg
    75,5 KB · Pregleda: 1

Back
Top