Pad proteina Zamena za meso

dlekic

Početnik
Poruka
47
U krvnoj slici imam pad proteina ukupnih i pad gvozdja Fe . Receno mi je od strane doktora da treba da jedem vise crvenog mesa kako bi nadoknadio proteine i gvozdje . Medjutima ja sam vegetarijanac i ne volim uopste da jedem meso . Kako bih onda mogao da popravim krvnu sliku da proteine i Fe dovedem do normalnog nivoa

Da li postoji nacin da u okviru vegetarijanske i makrobioticke ishrane forsiram konzumiranje odredjenih proizvoda koji bi doveli da povecanje proteina i Fe . Da li postoje takvi proizvodi i koji su to ?

Zamolicu za odgovor , Hvala
 
Poslednja izmena:
..sta znaci vegetarijanac?...jedes hleb i kuvano povrce?...ako je taj slucaj,onda je jasno zasto si malokrvan...u takvoj hrani nema nista hranljivo..nasem organizmu trba ziva hrana...pocni da jedes zivo voce i povrce...sok od sargarepe,limuna i pomorandze... i jedi dosta banana ...za par dana ce ti se krvna slika popraviti..
 
U krvnoj slici imam pad proteina ukupnih i pad gvozdja Fe . Receno mi je od strane doktora da treba da jedem vise crvenog mesa kako bi nadoknadio proteine i gvozdje . Medjutima ja sam vegetarijanac i ne volim uopste da jedem meso . Kako bih onda mogao da popravim krvnu sliku da proteine i Fe dovedem do normalnog nivoa

Da li postoji nacin da u okviru vegetarijanske i makrobioticke ishrane forsiram konzumiranje odredjenih proizvoda koji bi doveli da povecanje proteina i Fe . Da li postoje takvi proizvodi i koji su to ?

Zamolicu za odgovor , Hvala

Pozdrav! :)
Ja sam takodje vegeterijanac! :)
Ovako, najbolje bi ti bilo da odesh do nutricioniste.
On ce najbolje znati.
Ja mogu da ti preporuchim sledece:
Soja za proteine, orashasto voce i (orasi, bademi, kikiriki..) i blitva, spanac su bogati Fe. Koliko ti je gvozdje? Meni je bilo 9,1 (sto je donja granica) pila sam mesec dana ampule gvozdja i povecalo se na 25. :) Sada ponekada popijem shumecu tabletu gvozhda i sve je ok. :)
Najbolje ti je da odesh kod nutricioniste, veruj mi.
I samo napred sa vegeterijanstvom, ali se hrani zdravo i trudi se da unosish raznovrsnu hranu!
Od soje imash svashta... od onih standardnih komadica do sojine pastete/salame/virshli/mleka.. Imas i one kao grickalice soja.. Ma svashta, samo se trebash potruditi da sto zdravije jedesh! : ))
Iako, to sto ne jedes mesto mozda i nije vezano za nedostatak gvozdja. Meni je to bilo dok sam ga josh jela..
Skroz te podrzavam u vegeterijanstvu! I zhelim ti sto pre da "ozdravish" i da bude sve oke. :):heart:
 
zitarice su bogate svim i svacim,samo sto kad se ispecu postanu nevarljive za nas...proteina imas u bananama...a gvozdja...u sargarepi..u jednoj casi soka od sargarepe imas magnezijuma vise nego i 12,5 kila tableta...pa vidi..pocni da jedes zivu hranu...i bice sve ok...
 
U krvnoj slici imam pad proteina ukupnih i pad gvozdja Fe . Receno mi je od strane doktora da treba da jedem vise crvenog mesa kako bi nadoknadio proteine i gvozdje . Medjutima ja sam vegetarijanac i ne volim uopste da jedem meso . Kako bih onda mogao da popravim krvnu sliku da proteine i Fe dovedem do normalnog nivoa

Da li postoji nacin da u okviru vegetarijanske i makrobioticke ishrane forsiram konzumiranje odredjenih proizvoda koji bi doveli da povecanje proteina i Fe . Da li postoje takvi proizvodi i koji su to ?

Zamolicu za odgovor , Hvala

Црвено месо није баш здраво и да ниси вегетеријанац не бих га препоручио. Рибе су богате протеинима, бело месо такође, шумске печурке, сочиво, пасуљ и остале махунарке. За превладавање анемије најбољи природни извори гвожђа су коњско месо и купиново вино.:)
 

Back
Top