Samo osam zemalja Evrope imaju veci natalitet od Srbije

I Turci vam uzese pola Bugarske.

Gledaj.


brate Bugarska nije nikada imala krizu sa manjine
i sad smo u NATO i EU
mi smo tamo gde ste vi trgli

za razliku od vas koji imate neprijateljske susede i se nalazite na zajebani geografski polozaj !
i imate 2,3 miliona muslimana koji vas mrze

da bre uzeli su Bugarsku

na youtube

na youtube vidim i videa za veliku srbiju


eh ovakve videa postirane na youtube od turaka iz turske ima koliko hoces
ima i sa tursku do Becu i sa albaniju do Suboticu i sa Bosnu do Negotina


neke mogu biti realnost neke nemogu;)

evo vidi na primer ovo
greater_albania1.jpg
 
Poslednja izmena:
Na tvoju zalost Turska je neuporedivo jaca od Bugarske i po vojnoj sili i po demografiji.

Turkish army


Ne smaraj se sa Srbijom, Srbija Bugarskoj ne pravi nikakav problem i samo gubis vreme.

[size=+2]Bugarska je objektivno u vrlo teskoj situaciji.[/SIZE]



a kakve probleme imamo mi sa tursku?
turska ima najbolji odnose sa Bugarsku od sve svoje susede ;)

turci mrze srbiju jel ubija njihove muslimanske braca albanaca i njihove krvne braca bosanaca

probleme ima grcka ne Bugarska

a i treba da imamo dobre odnose trebalo da smo ludi da ne iskoristimo to sto imamo sused sa toliko stanovnika i rastecu ekonomiju

Kemal Mustafa je bio po majci Pomak i je rekao-ko mrzi Bugarsku,taj mrzi i mene :D


brate ako Bugarska je u tesko situaciju sta da se kaze za srbiju

mi smo u mnogoooo bolja situacija nego srbija
 
Poslednja izmena:
a kakve probleme imamo mi sa tursku?
turska ima najbolji odnose sa Bugarsku od sve svoje susede ;)

turci mrze srbiju jel ubija njihove muslimanske braca albanaca i njihove krvne braca bosanaca

probleme ima grcka ne Bugarska

a i treba da imamo dobre odnose trebalo da smo ludi da ne iskoristimo to sto imamo sused sa toliko stanovnika i rastecu ekonomiju

Kemal Mustafa je bio po majci Pomak i je rekao-ko mrzi Bugarsku,taj mrzi i mene :D


brate ako Bugarska je u tesko situaciju sta da se kaze za srbiju

mi smo u mnogoooo bolja situacija nego srbija


Bugarska je u skoro bezizlaznoj situaciji i to se jasno vidi.
 
Srbi pate od upotrebe velikih reci

najgori, najbolji,
nestajemo, osvajamo,
Srbija k'o Nokija, Srbija do Tokija,
Srbi su divlji narod, Srbi su najcivilizovaniji narod i td.

Medjutim, nema realnosti u takvim recima ni u negativnom ni u pozitivnom smislu.

Drugim recima niti ce Srbi nestati niti ce se prosiriti do Tokija.

Gledano u svetskim relacijama Srbi imaju bolji natalitet od dosta naroda, narocito evropskih.

Na ovom sajtu mozete videti stope radjanja svih drzava na svetu.

www.absoluteastronomy.com/topics/List_of_countries_and_territories_by_fertility_rate

Od evropskih zemalja jedino Albanija, Island, Irska, Kipar, Luksemburg, Norveska, Danska i Finska imaju vecu stopu radjanja od Srbije. Sve ostale evropske zemlje imaju nizu stopu radjanja u odnosu na Srbiju.

EU kao celina ima nizu stopu radjanja od Srbije.

Sta bi rekle ostale evropske zemlje od kojih su neke u mnogo losijoj situaciji od Srbije po pitanju nataliteta?

Takodje, natalitet se moze jos poboljsati ukoliko se uvedu neophodne mere.

Primera radi Rusija je uvodjenjem mera znatno povecala natalitet poslednjih godina.

Moskva: Bejbi bum u Rusiji

www.javno.com/hr-svijet/rekordan-porast-nataliteta-u-rusiji-2008_219507

Sem povecanja nataliteta, Srbija moze da uvozi stanovnistvo iz raznih zemalja. Ovo naravno samo pod uslovom da cveta ekonomija koja trazi nova radna mesta.

Мигел, друг си ми, извини, али ово је једна од највећих глупости које сам прочитао за ове три године како сам на Крстарици. Србија је у јако тешкој ситуацију што се демографије тиче, то зна и свака птица на грани. Ти си пронашао податке на неком безвезном сајту и примио их здраво за готово без употребе имало логике и критичког размишљања.

Могао би ти дати податке са CIA WorldFactbook али нећу јер и они нису толико поуздани али су ипак поузданији од овог твог извора. Према њеним подацима Србија има један од најнижих природних прираштаја у Европи и на свету(има заправо поприличан негативан прираштај), један од најнижих наталитета и фертилитета и поприлично висок морталитет.

Међутим ако хоћеш поуздане податке о некој земљи не вреди ти ићи на сајт ни УН ни ЦИА, најбоље је отићи на сајт статистичког завода те земље. Статистички завод Србије каже да смо ми 2008. имали

фертилитет 1.4 (а не 1.8 како си ти навео)
наталитет 9.4
морталитет 14
дакле природни прираштај нам је негативан (-4.6)

http://webrzs.stat.gov.rs/axd/drugastrana.php?Sifra=0013&izbor=odel&tab=20

Поменуо си Русију, и тамо је лоша ситуација, али се поправља док се наша погоршава.
У Русији је
фертилитет 1.5
наталитет 12.4
морталитет 14.2
природни прираштај -1.8

http://www.gks.ru/bgd/free/b10_00/IssWWW.exe/Stg/d01/7-0.htm

Битно је напоменути да Русија има значајну имиграцију, сваке године се у Русију досели велики број људи из иностранства што поправља демографску ситуацију, што са Србијом нажалост није случај. Немој се ти бринути за земље Западне Европе, то су богате земље, Немачка која има најгору демографску ситуацију даје свакој Немици која роди дете једнократну помоћ од 30.000 евра, тако да ће они решити своје проблеме, а имају и велику имиграцију. Србија нажалост се налази у најгорој ситуацију у Европи уз рецимо Украјину и Бугарску. Јако мало се рађа, много умире, а и то мало што се роди, чим одрасте побегне из земље.
 
Srbi pate od upotrebe velikih reci

najgori, najbolji,
nestajemo, osvajamo,
Srbija k'o Nokija, Srbija do Tokija,
Srbi su divlji narod, Srbi su najcivilizovaniji narod i td.

Medjutim, nema realnosti u takvim recima ni u negativnom ni u pozitivnom smislu.

Drugim recima niti ce Srbi nestati niti ce se prosiriti do Tokija.

Gledano u svetskim relacijama Srbi imaju bolji natalitet od dosta naroda, narocito evropskih.

Na ovom sajtu mozete videti stope radjanja svih drzava na svetu.

www.absoluteastronomy.com/topics/List_of_countries_and_territories_by_fertility_rate

Od evropskih zemalja jedino Albanija, Island, Irska, Kipar, Luksemburg, Norveska, Danska i Finska imaju vecu stopu radjanja od Srbije. Sve ostale evropske zemlje imaju nizu stopu radjanja u odnosu na Srbiju.

EU kao celina ima nizu stopu radjanja od Srbije.

Sta bi rekle ostale evropske zemlje od kojih su neke u mnogo losijoj situaciji od Srbije po pitanju nataliteta?

Takodje, natalitet se moze jos poboljsati ukoliko se uvedu neophodne mere.

Primera radi Rusija je uvodjenjem mera znatno povecala natalitet poslednjih godina.

Moskva: Bejbi bum u Rusiji

www.javno.com/hr-svijet/rekordan-porast-nataliteta-u-rusiji-2008_219507

Sem povecanja nataliteta, Srbija moze da uvozi stanovnistvo iz raznih zemalja. Ovo naravno samo pod uslovom da cveta ekonomija koja trazi nova radna mesta.

Ја стално причам да не треба да се угледамо на најгоре(Европљане) да не бисмо прошли као и они,а то је сигуран нестанак.Ако не нестанак,онда бар има да се преполове за 3 до 4 деценије.То и нас чека ако наставимо путем евро-интеграција.

То што има горих од нас није за утеху,него за пример како не треба.

Европска култура,образовање,економија,уопште начин живота су тако саткани да не подржавају рађање и просперитет живота.Само будале трче Европи.
 
Poslednja izmena:
brate Bugarska nije nikada imala krizu sa manjine
i sad smo u NATO i EU
mi smo tamo gde ste vi trgli

za razliku od vas koji imate neprijateljske susede i se nalazite na zajebani geografski polozaj !
i imate 2,3 miliona muslimana koji vas mrze

da bre uzeli su Bugarsku

na youtube

na youtube vidim i videa za veliku srbiju


eh ovakve videa postirane na youtube od turaka iz turske ima koliko hoces
ima i sa tursku do Becu i sa albaniju do Suboticu i sa Bosnu do Negotina


neke mogu biti realnost neke nemogu;)

evo vidi na primer ovo
greater_albania1.jpg

Da a njima ce kurdi da uzmu pola zemlje.
 
Мигел, друг си ми, извини, али ово је једна од највећих глупости које сам прочитао за ове три године како сам на Крстарици. Србија је у јако тешкој ситуацију што се демографије тиче, то зна и свака птица на грани. Ти си пронашао податке на неком безвезном сајту и примио их здраво за готово без употребе имало логике и критичког размишљања.

Могао би ти дати податке са CIA WorldFactbook али нећу јер и они нису толико поуздани али су ипак поузданији од овог твог извора. Према њеним подацима Србија има један од најнижих природних прираштаја у Европи и на свету(има заправо поприличан негативан прираштај), један од најнижих наталитета и фертилитета и поприлично висок морталитет.

Међутим ако хоћеш поуздане податке о некој земљи не вреди ти ићи на сајт ни УН ни ЦИА, најбоље је отићи на сајт статистичког завода те земље. Статистички завод Србије каже да смо ми 2008. имали

фертилитет 1.4 (а не 1.8 како си ти навео)
наталитет 9.4
морталитет 14
дакле природни прираштај нам је негативан (-4.6)

http://webrzs.stat.gov.rs/axd/drugastrana.php?Sifra=0013&izbor=odel&tab=20

Поменуо си Русију, и тамо је лоша ситуација, али се поправља док се наша погоршава.
У Русији је
фертилитет 1.5
наталитет 12.4
морталитет 14.2
природни прираштај -1.8

http://www.gks.ru/bgd/free/b10_00/IssWWW.exe/Stg/d01/7-0.htm

Битно је напоменути да Русија има значајну имиграцију, сваке године се у Русију досели велики број људи из иностранства што поправља демографску ситуацију, што са Србијом нажалост није случај. Немој се ти бринути за земље Западне Европе, то су богате земље, Немачка која има најгору демографску ситуацију даје свакој Немици која роди дете једнократну помоћ од 30.000 евра, тако да ће они решити своје проблеме, а имају и велику имиграцију. Србија нажалост се налази у најгорој ситуацију у Европи уз рецимо Украјину и Бугарску. Јако мало се рађа, много умире, а и то мало што се роди, чим одрасте побегне из земље.

Ugo,
podaci koje sam dao su tacni.
Nije u pitanju bezvezni sajt vec sajt koji je samo skinuo podatke sa zvanicnog sajta Ujedinjenih nacija. Proverio sam to jos kada sam postavljao podatak. Samo sajt Ujedinjenih nacija daje PDF fajl koji je veliki i pun mnogih podataka i ovo mi je bilo lakse da postavim.

Ko zeli mogu da dam i taj sajt, tu ima, koliko se secam, i kompletno objasnjena metodologija.

Inace podaci sa sajta UN su podaci koje UN daju zemlje clanice.

UN su ozbiljna organizacija i podaci su sigurno validni.

Inace sajt AbsoluteAstronomy uvek koristi izvore za svoje tvrdenje tako da je lako proveriti. Nekoliko puta sam ovaj sajt koristio za razne teme i clanke koje sam postavljao.

Dao sam i domace podatke, ali za period 2001-2003. Cifre su nesto malo nize od UN podataka, ali kao sto vidite UN podaci su za period 2005 - 2010.

Tako, nemojte sumnjati u tacnost podatka,

stopa fertiliteta u Srbiji je prema izvoru UN: 1,79 i Kosovo nije uslo u razmatranje vec Centralna Srbija, Beograd i AP Vojvodina.

Inace u PDF fajlu, gde je podatke obradjivao Zavod za statistiku, mogu se videti mnoge tabele, i posebno za AP Vojvodinu, posebno za Centralnu Srbiji, gde se moze videti da je stopa fertiliteta u Centralnoj Srbiji znacajno veca u odnosu na stopu fertiliteta u AP Vojvodini.

Naravno, jasno mi je sta mnoge na ovoj temi buni ali to sam objasnio. Citajte pazljivo svaki post i videcete o cemu je rec.

Najpouzdaniji podatak, i jedini koji je uporediv medju razlicitim zemljama je stopa fertiliteta, i ova stopa u Srbiji uopste nije losa, fali jos 0,21 da dodje na nivo 2 i jos malo vise je potrebno usled realnosti zivota, recimo kada bi bila bar 2,1 bilo bi odlicno.
 
Odredjenim merama drzave, kojih sada nema, i koje nisu preteske za primenu, stopa fertiliteta se moze povecati i na vise od 2,1.

Medjutim, traziti stopu fertiliteta vecu od 2,5 ili vecu od 3 znaci uvoditi vrlo kompleksne mere od kojih nisu sve lake za primenu, a moguce da bi neke dovodile i do otpora.

Jasno je da neka vlada Srbije koja zeli da radi na povecanju stanovnistva ce ciniti dve paralelne stvari:

povecavati stopu fertiliteta u Srbiji
uvoziti (mlado) stanovnistvo.


Vec sam rekao da najveci potencijal za uvoz stanovnistva za Srbiju lezi u regionu Indokine i Burme, a svakako istocne Azije. Dakle dovoditi Kmere, Laosane, Burmance, pa dalje i Cejlonce, Vijetnamce, ukoliko se moze i Kineze i Mongole, plus Slovene ako zele da dolaze (vec ce Rusi tesko dolaziti uSrbiju usled toga sto je standard Rusa mnogo visi, ali Ukrajinci i Belorusi ce se lakse odlucivati).

Da bi se to ucinilo drzava treba da:

razvija ekonomiju kako bi Srbija bila sto bogatija zemlja, imala visok standard i kvalitet zivota
ulagati u infrastrukturu, graditi naselja i u nenaseljenim i napustenim podrucjima (ultra) moderne potpuno nove gradove.


I uspeh nece izostati.
 
Ugo,
podaci koje sam dao su tacni.
Nije u pitanju bezvezni sajt vec sajt koji je samo skinuo podatke sa zvanicnog sajta Ujedinjenih nacija. Proverio sam to jos kada sam postavljao podatak. Samo sajt Ujedinjenih nacija daje PDF fajl koji je veliki i pun mnogih podataka i ovo mi je bilo lakse da postavim.

Ko zeli mogu da dam i taj sajt, tu ima, koliko se secam, i kompletno objasnjena metodologija.

Inace podaci sa sajta UN su podaci koje UN daju zemlje clanice.

UN su ozbiljna organizacija i podaci su sigurno validni.

Inace sajt AbsoluteAstronomy uvek koristi izvore za svoje tvrdenje tako da je lako proveriti. Nekoliko puta sam ovaj sajt koristio za razne teme i clanke koje sam postavljao.

Dao sam i domace podatke, ali za period 2001-2003. Cifre su nesto malo nize od UN podataka, ali kao sto vidite UN podaci su za period 2005 - 2010.

Tako, nemojte sumnjati u tacnost podatka,

stopa fertiliteta u Srbiji je prema izvoru UN: 1,79 i Kosovo nije uslo u razmatranje vec Centralna Srbija, Beograd i AP Vojvodina.

Inace u PDF fajlu, gde je podatke obradjivao Zavod za statistiku, mogu se videti mnoge tabele, i posebno za AP Vojvodinu, posebno za Centralnu Srbiji, gde se moze videti da je stopa fertiliteta u Centralnoj Srbiji znacajno veca u odnosu na stopu fertiliteta u AP Vojvodini.

Naravno, jasno mi je sta mnoge na ovoj temi buni ali to sam objasnio. Citajte pazljivo svaki post i videcete o cemu je rec.

Najpouzdaniji podatak, i jedini koji je uporediv medju razlicitim zemljama je stopa fertiliteta, i ova stopa u Srbiji uopste nije losa, fali jos 0,21 da dodje na nivo 2 i jos malo vise je potrebno usled realnosti zivota, recimo kada bi bila bar 2,1 bilo bi odlicno.

Tи се изгледа правиш блесав. Ја сам ти дао податке са сајта нашег статистичког завода који су у сваком случају поузданији од УН јер их и они прузимају од нашег статистичког завода. Можда су ти твоји подаци и тачни али си их ти погрешно протумачио, могуће да је то некаква прогноза која се није испунила или застарели подаци. Дај ми линк ка том ПДФ фајлу па ћу ти рећи у чеми си погрешио.
 
Tи се изгледа правиш блесав. Ја сам ти дао податке са сајта нашег статистичког завода који су у сваком случају поузданији од УН јер их и они прузимају од нашег статистичког завода. Можда су ти твоји подаци и тачни али си их ти погрешно протумачио, могуће да је то некаква прогноза која се није испунила или застарели подаци. Дај ми линк ка том ПДФ фајлу па ћу ти рећи у чеми си погрешио.

Ugo,
nema nikakve greske, podaci su tacni.
Radi se o drugoj stvari, objasnicu ti, mada ko cita pazljivo postove od pocetka, to moze da ponegde procita, i poslaci ti trazene linkove.
Medjutim, stopa fertilita osma ili deveta u Evropi ne pomaze mnogo Srbiji u ovoj situaciji, posto je ispod 2, cak i da se poveca na 2,1 ne bi bilo drasticnog poboljsanja situacije, morala bi da se poveca iznad 2,5 ili 3 da bi se brze osetio napredak a to je vec tesko ostvariti, ali kao sto sam pisao u kombinaciji sa uvozom (mladih) ljudi do poboljsanja bi doslo. Ipak bolje je sto je stopa fertiliteta relativno visoka za evropske pojmove.
 
Uopste nije vazna MASOVNOST.

Vazan je KVALITET ZIVOTA.

Lepse mi je kada zamislim Srbiju za sto godina sa 5 miliona stanovnika, ravnih onima u razvijenim zemljama, nego sa 15 miliona, od cega se pola muvaju oko kontejnera.

Pitanje da li je to tako.

Ima i druga logika, koliko se u najkracem moze reci.

Vise stanovnika, vece trziste, vise mogucnosti.

Manje stanovnika, manje trziste, manje sansi za pojedinca, teze finansirati administraciju, odbrana slabija i td.

Naravno, ekstremi nisu dobri ali ovde je situacija da treba izbeci donji ekstrem.
 
Za sve one koji misle da izvor Absolute Astronomy nije validan
evo zvanican izvor Ujedinjenih nacija gde su objasnjeni trendovi, fertilitet, mortalitet, medjunarodne migracije, uvedene metodoloske promene i dr.:

http://www.un.org/esa/population/publications/wpp2006/WPP2006_Highlights_rev.pdf

ESA/P/WP.202
Department of Economic and Social Affairs
Population Division

World Population Prospects
The 2006 Revision


Svako moze pogledati:

Stranica 77 ovog izvestaja

Serbia, 2005-2010
Total Fertility Rate 1,79



Jasno u pitanju je isti podatak koji sam naveo, sto je i logicno posto se sajt Abolute Astronomy samo pozvao na izvor UN.
 
Za sve one koji misle da izvor Absolute Astronomy nije validan
evo zvanican izvor Ujedinjenih nacija gde su objasnjeni trendovi, fertilitet, mortalitet, medjunarodne migracije, uvedene metodoloske promene i dr.:

http://www.un.org/esa/population/publications/wpp2006/WPP2006_Highlights_rev.pdf

ESA/P/WP.202
Department of Economic and Social Affairs
Population Division

World Population Prospects
The 2006 Revision


Svako moze pogledati:

Stranica 77 ovog izvestaja

Serbia, 2005-2010
Total Fertility Rate 1,79



Jasno u pitanju je isti podatak koji sam naveo, sto je i logicno posto se sajt Abolute Astronomy samo pozvao na izvor UN.

Прво то што си ми дао се зове
World Population Prospects
The 2006 Revision

дакле у питању је само једна студија и то из 2006. године.
Према тој студији рецимо у Русији ће се популација смањивати за 700.000 годишње а у реалности је већ ове године заустављена депопулација у Русији.
Даље на страни 47 можеш видети да према овој студији УН који су ми дао Србија има 9.858 милиона људи, дакле очито је урачунато и Косово, што је логично јер за Уједињене нације Косово је део Србије. То дакле објашњава зашто је према њиховим подацима фертилитет у Србији 1.79, са Косовом можда и имамо толики фертилитет.

У Србији живи приближно онолико становника колико каже наш републички статистички завод, нема утицаја број људи који су отишли 90тих јер је 2002. извршен попис, тако да они који су се одселили нису урачунати. Тачно је да је много људи побегло из земље 90тих али заборављаш да је много људи и дошло у земљу тих истих 90тих, као избеглице, тако да смо приближно на истом броју. А то што на избору не излази више од 70% је потпуно нормално, ни у једној земљи није излазност 100%, чак ни у онима где је обавезно гласање.

Ово да неко монтира лажне податке је више него смешно, теорије завере и сличне глупости.
Популација се смањује за 35000 годишње, то је сигурно. За тај податак не мораш да знаш колико људи живи у земљи, довољно је да пребројиш колико се родило и колико је умрло за годину дана и израчунаш разлику.
Нико не може имати поуздане податке изузев РЗС, тако да ако њима не верујеш, немој веровати никоме. Веруј зато својој логици, како логички објашњаваш да Србија има фертилитет већи од свих европских народа, већи од Хрвата, Руса...? Објашњење је просто, код нас су урачунати Албанци са Косова и то сам ти доказао.
Људи који су отишли деведесетих не очекуј да ће се икада у иоле значајном броју вратити.

Неприкладне речи уопште нису биле неприкладне, заслужио си и тешке увреде јер износиш нетачне и слабо протумачене податке, али сам се суздржавао зато што си до сад био коректан према мени.
Дакле последњи ти пут кажем
Србија има приближно 7.3 милиона људи
наталитет је 9
морталитет је 14
фертилитет је 1.4
пад популације је 0,5% или 35000 људи годишње.
Уколико си разуман, поверуј, уколико нећеш, заболе ме, терај по своме јер...
20080301190731_arguing_over_internet.jpg
 
a kakve probleme imamo mi sa tursku?
turska ima najbolji odnose sa Bugarsku od sve svoje susede ;)

turci mrze srbiju jel ubija njihove muslimanske braca albanaca i njihove krvne braca bosanaca

probleme ima grcka ne Bugarska

a i treba da imamo dobre odnose trebalo da smo ludi da ne iskoristimo to sto imamo sused sa toliko stanovnika i rastecu ekonomiju

Kemal Mustafa je bio po majci Pomak i je rekao-ko mrzi Bugarsku,taj mrzi i mene :D


brate ako Bugarska je u tesko situaciju sta da se kaze za srbiju

mi smo u mnogoooo bolja situacija nego srbija

Turci mozda i mrze Srbe, ali da bi dosli do nas moraju da predju preko Bugarske. :confused:
 
Uopste nije vazna MASOVNOST.

Vazan je KVALITET ZIVOTA.

Lepse mi je kada zamislim Srbiju za sto godina sa 5 miliona stanovnika, ravnih onima u razvijenim zemljama, nego sa 15 miliona, od cega se pola muvaju oko kontejnera.

Kvalitet zivota je svakako vazan, ali bice potrebno i 20 miliona Srba, da osiguraju da nas niko ne napada, na ovoj kamencini od Balkana. :(
 
Uopste nije vazna MASOVNOST.

Vazan je KVALITET ZIVOTA.

Lepse mi je kada zamislim Srbiju za sto godina sa 5 miliona stanovnika, ravnih onima u razvijenim zemljama, nego sa 15 miliona, od cega se pola muvaju oko kontejnera.
Opet tvoje fasisticke parole.................ko si ti, i s kojim pravom mislis da si zasluzio privilegiju da se ti siris na racun sirotinje, i da nekome oduzimas pravo na zivot
 

Back
Top