posao za zavarivace kod nas i van????

TIG

Početnik
Poruka
46
Pokrecem ovu temu jer vidim da se zavarivaci bas nigde ne pojavljuju kao tema..
Iako je to ''deficitarno'' zanimanje ove godine ima bas malo posla. Da li neko zna nacin da se sa ovim ''trazenim'' zanimanjem ode u inostranstvo?? Docekali smo i to da mozemo da putujemo bez viza pa me zanima koje su to firme ili drzave u kojima su zavarivaci natrazeniji i kako da se dodje do njih?? hvala unapred za svaku korisnu informaciju.
 
djole hvala na poruci..
odgovaram ti ovako jer ne mogu da ti vratim poruku.
to sto si mi rekao je zanimljivo.
jel postoji neka mogucnost da mi nadjes neki kontakt sa tim nasim ljudima???
radio sam vec van tako da znam da se tamo ne pravi velika razlika sto se tice ekx YU stanovnika :)
 
pa posao ne mogu da ti nadjem :D
ne traze se samo zavarivaci u kotlogradnji
ako cujem mogu da ti javim[/QUOT


Ma ok,cuj nismo deca,ko kome danas moze da NADJE posao???
Hvala ti puno,vidim da zelis da pomognes..
Izvini za predhodni komentar,ono potrebni su zavarivaci,jesu ali sam sit tih informacija iz novina i sa TVa.
U stvarnom zivotu nas ima dosta koji sedimo kuci a profecionalci smo.. oni mogu da pricaju bajke koliko hoce.
Nisam ja vezan za kotlogradnju mogu da radim i druge stvari,kotlogradnja i cevarija su u principu nesto jako zahtevno i ako neko zna to da radi snaci ce se lako i sa drugim stvarima..
Kuci sam vec treci mesec a do posla tesko svi nesto obecavaju januar i februar..
Sta do tada??:roll:
 
Zdravo svima, vidim da je malo postova pisano na ovu temu, a mene poslednjih meseci zanima prekvalifikacija u zavarivace argonom. Nameravam da se upustim u tu skupu avanturu, kurs u Gosi kosta 1400evra za 35 dana obuke, pa me interesuje da li neko medju vama ima iskustva po pitanju pronalazenja posla sa tifovim sertifikatom. Inace varim REL metodom sasvim solidno, da ne zvucim neskromno, Pozdrav svim kolegama i onima koji imaju bilo kakve informacije na ovu temu i zele da ih podele samnom :tajna:
 
Zdravo svima, vidim da je malo postova pisano na ovu temu, a mene poslednjih meseci zanima prekvalifikacija u zavarivace argonom. Nameravam da se upustim u tu skupu avanturu, kurs u Gosi kosta 1400evra za 35 dana obuke, pa me interesuje da li neko medju vama ima iskustva po pitanju pronalazenja posla sa tifovim sertifikatom. Inace varim REL metodom sasvim solidno, da ne zvucim neskromno, Pozdrav svim kolegama i onima koji imaju bilo kakve informacije na ovu temu i zele da ih podele samnom :tajna:

Pozdravljam vas i nadam se da cu pomoci kolko mogu.Imam polozen atest u Beogradu u Institutu za zavarivanje .
Kako sam to resio 1Otisao sam za Sloveniju i kupio aparat za zavarivanje i spremio sebi radionicu i krenio u tu avanturu.
Posle otisao na institut platio dan 5000 dinara da me poduce i dosao naravno kuci i trenirao jel sama sustina varenja je naravno ruka i kako voditi var ili zavar tako da je mnogo mnogo manje kosta od Gose
Aparat platio 450 eura nov sa dvogodisnjom garancijom nasao bocu i kazem vezba je zakon
 
Cisto sumljam da ce neko odgovoriti ali ajd.... Da li neko poznaje ili je cuo da postoi negde zena , devojka, zavarivac? Potrebna mi je ta imformacija jer sam morala propustiti vise prilika sa angazovanjem u inostranstvu posto je poslodavcima (pitam se zasto) komplikovano da salju samo jednu zenu zavarivaca. Inace radim TIG MIG MAG. Hvala unapred, pozdrav.
:)
 
Cisto sumljam da ce neko odgovoriti ali ajd.... Da li neko poznaje ili je cuo da postoi negde zena , devojka, zavarivac? Potrebna mi je ta imformacija jer sam morala propustiti vise prilika sa angazovanjem u inostranstvu posto je poslodavcima (pitam se zasto) komplikovano da salju samo jednu zenu zavarivaca. Inace radim TIG MIG MAG. Hvala unapred, pozdrav.
:)

Za inostranstvo nisam siguran. Ali, u Srbiji poznajem jednu zenu....tacnije poznavao... Ako se dobro secam, zove se Snezana i radila je u Termoelektru, gde sam i ja nekada radio...
 

Back
Top