Koja su djela Isusa koja se pamte???

Па зар је мало чуда учинио и слепима дао вид и одузетима и запоседнутима .Лазару је живот дао и сам је себе пронео као жртву на спасење претрпео пљување поругу шибу и на крају крст и опростио свима. И као што је реко провосвештеницима разорићу храм и за три дана ћу га подићи није мислио на велики соломонов храм како су они мислили него на сопствено тело.Васкрсо је господ за све нас и за тебе и за мене да не погинемо него да имамо живот вјечни.
 
Па зар је мало чуда учинио и слепима дао вид и одузетима и запоседнутима .Лазару је живот дао и сам је себе пронео као жртву на спасење претрпео пљување поругу шибу и на крају крст и опростио свима. И као што је реко провосвештеницима разорићу храм и за три дана ћу га подићи није мислио на велики соломонов храм како су они мислили него на сопствено тело.Васкрсо је господ за све нас и за тебе и за мене да не погинемо него да имамо живот вјечни.

Znači čudesa se pamte.
Ok.

Ima li vjernika koji vjeruju u takvo nešto i u čudotvorca Isusa??

Ako ima zašto oni nisu takva djela u stanju učiniti i čak i veća od njega???
 
Због тога што се ради нас родио и распео мени је то као Православном вернику довољно и не треба ми ништа више Примам тело његово и крв његову која се ради нас излива на спасење док Господ Христос не дође поново.
 
СИМБОЛ ВЕРЕ

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог. И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, а не створеног, једносушног Оцу, кроз кога је све постало; Који је ради нас људи и ради нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Ђеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који васкрасао у трећи дан, по Писму;
И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светога, Господа, животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
И у једну, свету, саборну и апостолску Цркву. Исповедам једно крштење за опраштење грхова. чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века.
Амин.
 
Pa nisam shvatila da je bas tako rekao...

To ima preneseno znacenje, ne bukvalno.

Pazi pitao sam koja djela je Isus činio.
Jako dobro ste pokazali koja djela su upamćena.
I sad se držite ti djela koja su bila vidljive prirode i zapisana kao takva.
Nemoj sada se vaditi na drugo.
Lijepo sam pitao lijepo ste se svi izjasnili.
Držimo se toga i dalje.


Ako je Isus rekao da će oni koji vjeruju u njega i njegova djela (a i ste jasno ovde rekli koja
su to djela,a to su vanjska čudesa) kako onda nitko to nije u stanju od vjernika par
1000-a godina činit a bilo je onih koji jesu ali nisu vjernicima već hereticima proglešeni.


11 Vjerujte mi, da sam ja u Ocu, i da je Otac u meni. Ako li ne, vjerujte mi zbog samih djela!

12 Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, djela, koja ja činim, i on će činiti, i veća će od ovih činiti, jer ja idem k Ocu.

Ivan 14
 
А шта треба радити и како живети да тако делујеш на друге.Пост Молитва бдење читај мало старца Пајсија Светогорца и биће ти неке ствари јасније.

Je su li oni bili sposobni slijepcima vid vratiti fizički i gluhima sluh??
Ili jesu li kadri gladne njih par 1000-a nahraniti od par komada kruha???
 
Pazi pitao sam koja djela je Isus činio.
Jako dobro ste pokazali koja djela su upamćena.
I sad se držite ti djela koja su bila vidljive prirode i zapisana kao takva.
Nemoj sada se vaditi na drugo.
Lijepo sam pitao lijepo ste se svi izjasnili.
Držimo se toga i dalje.


Ako je Isus rekao da će oni koji vjeruju u njega i njegova djela (a i ste jasno ovde rekli koja
su to djela,a to su vanjska čudesa) kako onda nitko to nije u stanju od vjernika par
1000-a godina činit a bilo je onih koji jesu ali nisu vjernicima već hereticima proglešeni.


11 Vjerujte mi, da sam ja u Ocu, i da je Otac u meni. Ako li ne, vjerujte mi zbog samih djela!

12 Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, djela, koja ja činim, i on će činiti, i veća će od ovih činiti, jer ja idem k Ocu.

Ivan 14

Pa jeste, mi cinimo i veca dela, samo sto se to ne moze na licnom primeru videti, nego samo kroz istoriju.
 

Back
Top