Da li vam se čini da je ljubav često precenjena

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Ovde mislim na ljubav prema partneru; bio on muškog ili ženskog roda...
baš danas sam pročitala na ovom forumu nekoliko formulacija u koje prosto nisam mogla da se 'ubacim'... mislim, kad sam bila mlađa i naivnija, mogla sam; da patim, plačem, da mi život izgubi smisao i slične gluposti... ali, da li to tako treba da ostane i sa 30, 40 godina.. i kasnije?
ili to samo ja ne volim dovoljno svog muža :think: :mrgreen:
 
Ovde mislim na ljubav prema partneru; bio on muškog ili ženskog roda...
baš danas sam pročitala na ovom forumu nekoliko formulacija u koje prosto nisam mogla da se 'ubacim'... mislim, kad sam bila mlađa i naivnija, mogla sam; da patim, plačem, da mi život izgubi smisao i slične gluposti... ali, da li to tako treba da ostane i sa 30, 40 godina.. i kasnije?
ili to samo ja ne volim dovoljno svog muža :think: :mrgreen:

U daansnjem drustvu,sve sto je normalno i lepo,je precenjeno....Ali je vredno truda i zato cu plakati na one stvari sto me povrede i sa pedeset i necu ostati imuna na lepe ni kada mi bude 70.:)
 
Ovde mislim na ljubav prema partneru; bio on muškog ili ženskog roda...
baš danas sam pročitala na ovom forumu nekoliko formulacija u koje prosto nisam mogla da se 'ubacim'... mislim, kad sam bila mlađa i naivnija, mogla sam; da patim, plačem, da mi život izgubi smisao i slične gluposti... ali, da li to tako treba da ostane i sa 30, 40 godina.. i kasnije?
ili to samo ja ne volim dovoljno svog muža :think: :mrgreen:


‚‚Ljubavi,ljubavi,koliko si zala ljudima nanela.‚‚

Ja sam se u životu samo dva puta zaljubila, ostalo su bile veze započete ‚‚hladne‚‚ glave.
Ja ne bih mešala zaljubljenost i ljubav.Po meni zaljubljenost može brzo da prođe ali ljubav može da traje dugo ako je ima.;)
Valjda si plakala i patila ako si bila ostavljena, nisi plakala zato što si zaljubljena?!:confused:
 
U daansnjem drustvu,sve sto je normalno i lepo,je precenjeno....Ali je vredno truda i zato cu plakati na one stvari sto me povrede i sa pedeset i necu ostati imuna na lepe ni kada mi bude 70.:)

Poljubac za imenjakinju:cao:...potpuno se slazem...sve drugo bi me podsetilo na apatiju i nadam se da cu uvek imati tu srecu da budem sposobna da osecam duboko:heart:
 
Ovde mislim na ljubav prema partneru; bio on muškog ili ženskog roda...
baš danas sam pročitala na ovom forumu nekoliko formulacija u koje prosto nisam mogla da se 'ubacim'... mislim, kad sam bila mlađa i naivnija, mogla sam; da patim, plačem, da mi život izgubi smisao i slične gluposti... ali, da li to tako treba da ostane i sa 30, 40 godina.. i kasnije?
ili to samo ja ne volim dovoljno svog muža :think: :mrgreen:

nekad i sad....velika je razlika u razmisljanju...
mogla bih sto sta promjeniti...drugacije reci, uraditi....
mada se bitno nista ne bi promjenilo...samo neke "finese"
to nekad...jesam poslusala srce (i sad bih)....al' nisam na dalje mislila srcem...
izvagala...da l' da patim par mjeseci il' cijeli zivot....
i tako....otpatim period...i idemo dalje...
mislim...zvuci kao ...lako je to....iskreno nije...
samo se razgranice neke stvari....malo slegnu...

zivot mi nikada nije izgubio smisao....
 
Ovde mislim na ljubav prema partneru; bio on muškog ili ženskog roda...
baš danas sam pročitala na ovom forumu nekoliko formulacija u koje prosto nisam mogla da se 'ubacim'... mislim, kad sam bila mlađa i naivnija, mogla sam; da patim, plačem, da mi život izgubi smisao i slične gluposti... ali, da li to tako treba da ostane i sa 30, 40 godina.. i kasnije?
ili to samo ja ne volim dovoljno svog muža :think: :mrgreen:

...misliš kad ti se malo razbistri magla, pa sve volje vidiš, čuješ, razumeš,
i neke reći ti više ne znače kao pre, i nije ti on/ona na prvom mestu, već
ima i nešto ispred...za šta se živi, bori, stvara.....:think:

...po meni jeste, npr., mene izludi kad čujem izjavu osobe koja ima decu
da svog partnera voli najviše na svetu:eek:...ne razumem kako,
možda sam ja iz nekog drugog sveta, ali zna se za koga to mogu da
izgovorim uvek u pola dana ili noći...ostalo je sve prolazno....:think:
 
Е, на сајму књига себи сам, између осталог, поклонила и књигу ''Формуле љубави'' др Зорана Миливојевића. :) Поднаслов гласи:''Како не упоропастити сопствени живот тражећи праву љубав''.;)
Мада звучи као наслов петпарачких квазипсихолошких књига самопомоћи - она то није!

Миливојевић је предавач на универзитету Сигмунд Фројд у Бечу, бави се трансакционом анализом и ово је једна заиста јако добра студија о заблудама које наша култура гаји према љубави!

Заиста је препоручујем (мада је још нисам завршила). После читања многе ствари ће нам бити јасније, првенствено та мистификација љубави којој смо изложени са свих страна.;)
 
jeste precenjena. i ljubav a posebno seks. a to je jer nas bombarduju sa svih strana istim u pokusaju prodaje svega i svacega nasim napacenim dusama,ubedjujuci nas preko nasih zavedenih cula i podsvesno da nam bas taj proizvod i usluga mogu uciniti zivot idealnim. a mi debili, prihvatamo konzumerizam zdravo za gotovo i nadamo se nekim holovidskim ljubavima...i tako :)
 
Е, на сајму књига себи сам, између осталог, поклонила и књигу ''Формуле љубави'' др Зорана Миливојевића. :) Поднаслов гласи:''Како не упоропастити сопствени живот тражећи праву љубав''.;)
Мада звучи као наслов петпарачких квазипсихолошких књига самопомоћи - она то није!

Миливојевић је предавач на универзитету Сигмунд Фројд у Бечу, бави се трансакционом анализом и ово је једна заиста јако добра студија о заблудама које наша култура гаји према љубави!

Заиста је препоручујем (мада је још нисам завршила). После читања многе ствари ће нам бити јасније, првенствено та мистификација љубави којој смо изложени са свих страна.;)

Jedva cekam da je procitas i da postanes ladna sexualna machinerija :rotf:

Mislim da je na to pitanje tesko odgovoriti. Ljubav je svakako izuzetan motivator i covek koji je srecan jer je voljen i jer voli, moze cuda da napravi.
Ono gde je ljubav precenjena jeste njeno ocekivano trajanje u istoj formi i sa istim efektima nedefinisano dugo.
A to se ipak veoma retko desava
 

Back
Top