11 velicanstvenih

Billy The Kidd

Aktivan član
Poruka
1.230
S obzirom,da se bliži SP u Južnoj Africi,pa bih hteo da svi upregnemo naše mozgove
i da otvorimo raspravu...u kakvoj ćemo formaciji igrati i ko će nam biti startnih 11na SP?!
Čisto,da pomognemo Radomiru Antiću,ako baci pogled na ovaj forum....:D
Jednostavno,da napravimo spisak šta nam je trenutno najbolje u futbalu i kakva bi nam strategija bila na SP?
Evo ja ću prvi,pa bih zamolio sve da daju konstruktivne predloge...:D

Dakle,ja bih igrao u formaciji 4-2-2,a prvih 11 bi bili:


Vladimir Stojković

Branislav Ivanović Nemanja Vidić Neven Subotić Aleksandar Kolarov



Gojko Kačar

Miloš Krasić Milan Jovanović

Dejan Stanković



Nikola Žigić Marko Pantelić


Dajte neke ideje i ko je po vama najbolji za određenu poziciju.........
Pozz.....
 
ja da sam selektor mojih startnih 11 bi bili :

golman :

Disljenkovic

odbrana ;

Nemanja Vidic
Bane Ivanovic
Ivan Obradovic
Ivica Dragutinovic

vezni red:

Deki Stankovic
Lane Jovanovic
Milos Krasic
Dejan Rambo Petkovic

napad :

Nikola Zigic
Marko Pantelic

rezervnih 11 :

Vladimir Stojkovic
Aleksandar Kolarov
Neven Subotic
Aleksandar Lukovic
Nenad Djordjevic
Gojko Kacar
Zoran Tosic
Milos Ninkovic
Bosko Jankovic
Mateja Kezman
Danko Lazovic

doduse moze do leta dosta toga da se izdesava, ali u ovom momentu to su 22 igraca koje bi ja poveo u Juznu Afriku da sam selektor
 
4-2-2-2
----------------------Stojkovic-------------

Ivanovic-------Vidic----Subotic-----------Kolarov
----------------Stankovic------Ninkovic-------------
---Krasic------------------------------------Jovanovic---
-----------------------Zigic---------Pantelic--------------
 
E, Super tema, osecam da vec pocinje "africka groznica".. :D

A mozemo i da malo promenimo koncept, pa da postavimo i pravi i celi spisak igraca, po nama, a?? ;)

A koliko bese igraca idu na SP, jel 22?? :confused:

Onda jos nemam listu! :p

Ali onoliko golova iz kornera, sjajna igra u poznim godinama, proglasen za jednog od najboljih u Brazilu, a to bi bio predivan kraj njegove karijere... RAMBO APSOLUTNO ZASLUZUJE ODLAZAK NA SP!!!! ;)


P.S. A, jel ima mesta za Moreiru?? :mrgreen:
 
aj i ja malo da se igram :D mislim da ide 23 fudbalera
golmani Stojkovic (Disljenkovic i joj ne znam, Brkic, Kahriman i Isailovic ne zna se ko je ove sezone primio smesnije golove, jel Avramov hoce da igra za nas?)
Ivanovic (Rukavina) Vidic (Subotic) Lukovic (Dragutinovic) Kolarov (Obradovic)
Krasic (Jankovic) Stankovic (Kuzmanovic) Kacar (Duljaj) Ivanovic (Ninkovic)
Zigic, Lazovic (Tosic i Pantelic, nema ko drugi)
 
aj i ja malo da se igram :D mislim da ide 23 fudbalera
golmani Stojkovic (Disljenkovic i joj ne znam, Brkic, Kahriman i Isailovic ne zna se ko je ove sezone primio smesnije golove, jel Avramov hoce da igra za nas?)
Ivanovic (Rukavina) Vidic (Subotic) Lukovic (Dragutinovic) Kolarov (Obradovic)
Krasic (Jankovic) Stankovic (Kuzmanovic) Kacar (Duljaj) Ivanovic (Ninkovic)
Zigic, Lazovic (Tosic i Pantelic, nema ko drugi)

nekoliko izmena, mesto Rukavine -> Basta, Dragutina bi se takodje resio i na njegovo mesto Vukovica (PSV) ili Rajkovica (Twente), Duljaj isto van, Milijas umesto njega kao zamena ili mladi Matic (Chelsea)
Nadam se da ce Kacar da se nametne za prvih 11 ili pak Tosic kao kreativni vezni na mestu do Stankovica
Pantelica uz Zigu u prvih 11. tek ce opet iznova da izraste u Ajaxu sve do WC2010.
Iako u godinama, uvek nadje extra motiv da pruza i dalje odlicne partije, ovaj put to bi bio susret sa Nemackom u drugom kolu koji zarko prizeljkuje. Mozda jos negde event. Sulejmani da se ugura u napad. Krasic i Ivanovic ce da explodiraju, a mozda jos neki od mladih

Prvi golman upitan do daljnjeg!

Dakle, pomozi Boze i bez povreda!
 
Poslednja izmena:
S obzirom,da se bliži SP u Južnoj Africi,pa bih hteo da svi upregnemo naše mozgove
i da otvorimo raspravu...u kakvoj ćemo formaciji igrati i ko će nam biti startnih 11na SP?!
Čisto,da pomognemo Radomiru Antiću,ako baci pogled na ovaj forum....:D
Jednostavno,da napravimo spisak šta nam je trenutno najbolje u futbalu i kakva bi nam strategija bila na SP?
Evo ja ću prvi,pa bih zamolio sve da daju konstruktivne predloge...:D

Dakle,ja bih igrao u formaciji 4-2-2,a prvih 11 bi bili:


Vladimir Stojković

Branislav Ivanović Nemanja Vidić Neven Subotić Aleksandar Kolarov



Gojko Kačar

Miloš Krasić Milan Jovanović

Dejan Stanković



Nikola Žigić Marko Pantelić


Dajte neke ideje i ko je po vama najbolji za određenu poziciju.........
Pozz.....

Stojkovic

Ivanovic,Vidic,Subotic,Dragutinovic

Krasic,Stankovic,Kuzmanovic,Jankovic

Zigic,Jovanovic
 
---------------------------------- Stojković ---------------------------------------

----Ivanović-----------Vidić------------Dragutinović-------Kolarov-----

---------------------Stanković-----------Kačar------

----------Krasić----------------------------------------Jovanović---------

---------------------------- Lazović---------------------------------------------
------------------------------------Žigić-------------------------------------------


Šta mislite o ovoj formaciji, voleo bih da čujem komentare? Mislim da je ovo odlična formacija i da smo je igrali u par navrata.
Dakle sa jednim dubokim špicem (Žigić), špicem (Lazović), 2 napadačka srednjaka (Krasić i Jovanović) i 2 defanzivna srednjaka (Stanković, Kačar) i 4 standardna odbrambena.
Mislim da bi prednost ove formacije bila izuzetno brzi srednjaci koji bi lako probijali po krilu, a oba srednjaka mogu lepo da dele lopte, posebno Stanković.
Krasić bi takođe mogao da puca bez bojazni od nekog kontra napada, i da probija čak i po sredini.
***** ti život, al me trese groznica, ne mogu da dočekam Afriku.
 
Poslednja izmena:
Najpre bi gledao fizicku spremu.
Na SP i EP pobedjuje bolja fizicka sprema, odatle iz Juzna Korea u polufinalu i slicno.
Jedan Mesi, CR, Kaka, Runi, se istrose tokom klupskih takmicenja, iako su izvrsne atlete i oni imaju limit.
Najbitnije je da u prvoj postavi igraju fizicki najspremniji uz neke igrace za koje se zna da su 100% u prvoj postavi. Treba trcati i sa Ganom i Nemackom. Gani je kao kod kuce a Nemci su uvek fizicki maksimalno spremni. Igrace se na velikoj nadmorskoj visini i po velikim vrucinama.
 
vrlo je bitno da odrade jedne jake jednomesecne pripreme sa nekoliko jakih kontrolnih utakmica na nekom od turnira pre samog sampionata, protiv timova koji su ispred nas na ranglisti. Daleko od svih BG i sl. splavova i morskog vazduha.. Izabrao bih neku planinu u Austriji i neki od novoizgr. stadiona sa proslog EC2006. Uostalom Bec je ostao u vrlo lepoj uspomeni.. ;)
 
Poslednja izmena:
Najpre bi gledao fizicku spremu.
Na SP i EP pobedjuje bolja fizicka sprema, odatle iz Juzna Korea u polufinalu i slicno.
Jedan Mesi, CR, Kaka, Runi, se istrose tokom klupskih takmicenja, iako su izvrsne atlete i oni imaju limit.
Najbitnije je da u prvoj postavi igraju fizicki najspremniji uz neke igrace za koje se zna da su 100% u prvoj postavi. Treba trcati i sa Ganom i Nemackom. Gani je kao kod kuce a Nemci su uvek fizicki maksimalno spremni. Igrace se na velikoj nadmorskoj visini i po velikim vrucinama.

kod njih je tad hladniji period, to je juzna hemisfera
http://en.wikipedia.org/wiki/South_Africa#Geography
mrzi me da citam, pogledao sam tabelu, trebale bi biti prijatne temperature
 
Poslednja izmena:
Vec sam pisao o mojih "11 velicanstvenih" u temi o JAR, ali cu i ovde.... Mada, misljenje mi se mozda i promeni, jer cemo videti kako ce neki igraci napredovati, a neki i mozda nazadovati do leta.... ;)

3-5-2

Stojkovic
Vidic
Ivanovic
Kolarov
Kacar
Stankovic
Jovanovic
Krasic
Petkovic
Pantelic
Zigic


Nenad Djordjevic igra jako dobro u Partizanu, ali mislim da je ipak istrosen, Mladen Krstajic zasluzuje da bude bar rezerva. ;)

Avramov je ipak neiskusan, nema dovoljno utakmica, mada bi posluzio kao rezerva, ali je on je oduvek to, pre sam za Djordja Pantica.. ;)


I da, u Juznoj Africi ce juna biti zima! :D
 
To zavisi od utakmice do utakmice.
Nece isti sastav (bar ne bi trebalo) da bude za Ganu i za Nemacku. Recimo protiv Gane bi obavezno trebalo da igra Žiga jer oni nemaju tu visinu...protiv Nemaca sumnjam da ce predstavljati opasnost. I oni pozadi imaju spore i visoke igrace kao sto je i Ziga, tako da nema prednosti...ali bi tu recimo Bambi bio idealan da igra napred.

Stojkovic ili Disljenkovic
Kolarov levo
Bane desno
Vidić + Subotić ili Luković unutra - Bilo bi bolje Subotić ako bi se uigrao na vreme sa Vidom
zadnji vezni Kačar ili Milijaš po potrebi (ako očvrsne u Premijer ligi), protiv Gane obavezno Kačar na Esijena
Krasić i Lane po bokovima
Stankovic naravno siguran na svojoj poziciji (nadam se dok Sulejmani ne eksplodira konačno)
Žiga i Tošić da se menjaju u zavisnosti od protivnika + Pantelić mrtvi (ako nas Bog pogleda pa proradi, nema alternative trenutno). Kakav god da je, od Lazovića je bolji, ovaj Lazović je dečko-debil
 
To zavisi od utakmice do utakmice.
Nece isti sastav (bar ne bi trebalo) da bude za Ganu i za Nemacku. Recimo protiv Gane bi obavezno trebalo da igra Žiga jer oni nemaju tu visinu...protiv Nemaca sumnjam da ce predstavljati opasnost. I oni pozadi imaju spore i visoke igrace kao sto je i Ziga, tako da nema prednosti...ali bi tu recimo Bambi bio idealan da igra napred.

Stojkovic ili Disljenkovic
Kolarov levo
Bane desno
Vidić + Subotić ili Luković unutra - Bilo bi bolje Subotić ako bi se uigrao na vreme sa Vidom
zadnji vezni Kačar ili Milijaš po potrebi (ako očvrsne u Premijer ligi), protiv Gane obavezno Kačar na Esijena
Krasić i Lane po bokovima
Stankovic naravno siguran na svojoj poziciji (nadam se dok Sulejmani ne eksplodira konačno)
Žiga i Tošić da se menjaju u zavisnosti od protivnika + Pantelić mrtvi (ako nas Bog pogleda pa proradi, nema alternative trenutno). Kakav god da je, od Lazovića je bolji, ovaj Lazović je dečko-debil

:super:
 

Back
Top