Lose se osecam

mladenilic79

Početnik
Poruka
2
Imam 30. god. U januaru sam se prenapregao (malo trcanja uzbrdo). Nisam bio bas neki sportista i pre toga, ali tada sam se zamalo onesvestio. Kad sam seo da se odmorim nisam mogao da dodjem do daha, to je trajalo oko sat i po. Ruke su mi utrnule, i zubi. Od tada sam isao kod vise razlicitih lekara. Kardiologa pre svega. Svi su mi rekli da mi je srce u redu. Nosio sam Holter tu sam dobio srednje na los rezultat, radio test opterecenja i to mi je jedini lekar koji mi je rekao da stanje nije bas dobro. Od svih sam dobio savete da treba da popravim kondiciju sto sam i pokusavao do septembra, nije mi dobro islo, znaci nakon pola sata setnje sam se osecao iscrpljeno i pospano. Po ceo da sam uzdisao i zevao, spavao stalno po 12 sati. Moj pritisak odvajkada je bio 110/70, a od januara je 90/55. U septembru sam stigao do psihijatra. Dao mi je Rivotril i Zoloft i od tada se osecam lepse. Poceo sam da upraznjavam duge setnje, do 10 Km dnevno svaki dan i osecao sam se kao da mogu opet da udahnem vazduh punim plucima. Doktor me ubedio da je ovo na nervnoj bazi. U petak sam izgleda opet preterao, ispeo sam se od Dunava na vrh Zvezdarske Sume, kad sam stigao kuci puls mi sa normalnih 80 pao na 60 a temperatura mi je pala na skoro 35. Bilo mi je potrebno 2 sata da mi se temperatura i puls vrate na normalu. Da li ovo zaista moze da bude na nervnoj bazi ili mi je srce na neki nacin osteceno?
 
Za trčanje uzbrdo moraš da budeš u posebnoj kondiciji. Iz tvog pisanja vidim da trčiš isuviše i verovatno postoji razlog što to radiš. Kroz znoj muka ne izlazi. Organizam strahovito deluje na stres pogotovu na onaj unutrašnji. Budi otvoren sa lekarom kad odlaziš kod njega za pomoć. Ako ti je srce na pregledu ok, nije na odmet da proveriš i cirkulaciju i uradiš i druge preglede. Lekovi za smirenje smiruju organizam ali takodje ne rešavaju problem već stvaraju naviku a problem ostaje. Svakog od nas nešto muči u životu i jedini put je da se nadje način i da se ta muka prebrodi u sebi i u životu. Nemoj preterivati u trčanju, moraš imati izuzetno dobar imunitet i jak organizam jer to jeste veliki napor.:bye:
 

Back
Top