rec IZVINI

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Palo mi je na pamet da postavim ovu temu jer sam ja jedna sujetna "lavica" kojoj je rec izvini vaznija od bilo cega...Neki ljudi su me povredili..slucajno ili namerno sad vise nije vazno...Nisam neko zlopamtilo a posto sam pravoslavka kojoj i vera nalaze da prasta brzo zaboravim koliko me je zabolelo...Ali cesto cest osetim kako me hvata plima nezadovoljstva ako mi se neko ko me je naljutio ne izvini i obrati s postovanjem...Cini mi se da cu "puci" svaki put kad se susretnem sa tom osobom a to izostane...Kazem nije vazno sta je bilo ali toliko je vazno da cujem oprosti...izvini ti to nicim nisi zasluzila ali eto...Bas sam slusala jednu pesmu ne znam ko je izvodi al ima istine u tome: "Moglo bi bit da je lakse umrit no ljudima rec oprosti mi" Recimo da je meni ovo mana a sta je stvarno sa ljudima je li vama isto tako tesko to reci? :oops:
 
ariela:
Palo mi je na pamet da postavim ovu temu jer sam ja jedna sujetna "lavica" kojoj je rec izvini vaznija od bilo cega...Neki ljudi su me povredili..slucajno ili namerno sad vise nije vazno...Nisam neko zlopamtilo a posto sam pravoslavka kojoj i vera nalaze da prasta brzo zaboravim koliko me je zabolelo...Ali cesto cest osetim kako me hvata plima nezadovoljstva ako mi se neko ko me je naljutio ne izvini i obrati s postovanjem...Cini mi se da cu "puci" svaki put kad se susretnem sa tom osobom a to izostane...Kazem nije vazno sta je bilo ali toliko je vazno da cujem oprosti...izvini ti to nicim nisi zasluzila ali eto...Bas sam slusala jednu pesmu ne znam ko je izvodi al ima istine u tome: "Moglo bi bit da je lakse umrit no ljudima rec oprosti mi" Recimo da je meni ovo mana a sta je stvarno sa ljudima je li vama isto tako tesko to reci? :oops:
A da li ti drugima kazes tu "charobnu " rec IZVINI :?:
 
Meni nikada nije problem da se izvinem kada shvatim da sam negde poresila. Bas naprotiv.
Kada mi se desi da sam u situaciji da meni neko treba da se izvine, a to ne ucini, onda, ukoliko mi je taj neko blizak, otvoreno kazem da mislim da to treba da ucini, pogotovu ako je i sam uvideo svoju gresku. I to se uglavnom i desi. Sa druge strane, ukoliko je u pitanju osoba do koje mi i nije stalo, iskuliram, ali ne zaboravljam.
 
Goscica:
ariela:
Palo mi je na pamet da postavim ovu temu jer sam ja jedna sujetna "lavica" kojoj je rec izvini vaznija od bilo cega...Neki ljudi su me povredili..slucajno ili namerno sad vise nije vazno...Nisam neko zlopamtilo a posto sam pravoslavka kojoj i vera nalaze da prasta brzo zaboravim koliko me je zabolelo...Ali cesto cest osetim kako me hvata plima nezadovoljstva ako mi se neko ko me je naljutio ne izvini i obrati s postovanjem...Cini mi se da cu "puci" svaki put kad se susretnem sa tom osobom a to izostane...Kazem nije vazno sta je bilo ali toliko je vazno da cujem oprosti...izvini ti to nicim nisi zasluzila ali eto...Bas sam slusala jednu pesmu ne znam ko je izvodi al ima istine u tome: "Moglo bi bit da je lakse umrit no ljudima rec oprosti mi" Recimo da je meni ovo mana a sta je stvarno sa ljudima je li vama isto tako tesko to reci? :oops:
A da li ti drugima kazes tu "charobnu " rec IZVINI :?:
Naravno goscice kazem meni to nije tesko nikada bilo...mislim da je to pomalo i kucno vaspitanje...
 
e ma nekad je izvini reci skroz pogreshno ispadne glupa formalnost i kao 'mrzi me da se bakcem pa evo ti jedan 'izvini' '.. bolje je da ispravish delom
ali nekad je valjda ok
 
ariela:
Palo mi je na pamet da postavim ovu temu jer sam ja jedna sujetna "lavica" kojoj je rec izvini vaznija od bilo cega...Neki ljudi su me povredili..slucajno ili namerno sad vise nije vazno...Nisam neko zlopamtilo a posto sam pravoslavka kojoj i vera nalaze da prasta brzo zaboravim koliko me je zabolelo...Ali cesto cest osetim kako me hvata plima nezadovoljstva ako mi se neko ko me je naljutio ne izvini i obrati s postovanjem...Cini mi se da cu "puci" svaki put kad se susretnem sa tom osobom a to izostane...Kazem nije vazno sta je bilo ali toliko je vazno da cujem oprosti...izvini ti to nicim nisi zasluzila ali eto...Bas sam slusala jednu pesmu ne znam ko je izvodi al ima istine u tome: "Moglo bi bit da je lakse umrit no ljudima rec oprosti mi" Recimo da je meni ovo mana a sta je stvarno sa ljudima je li vama isto tako tesko to reci? :oops:


Nije to mana, sigurno...
ja se licno uvek izvinim, ali mi ne smeta toliko kad to izostane u obrnutim slucajevima...
prastanje je za mene najveca vrlina i vise cenim onog ko moze sve da oprosti i od onog koji ima snage da kaze IZVINI
 
vicente:
tek sam sad video da je ovo u "zenskom kutku", ali nema veze....
zaboravih reci da ti je mana to sto govoris da si "lavica"
ko da to ima veze s bilo cim
Pa dragi ja to govorim upravo zato sto ima veze sa tim...Izvini i ti i oni koji ne znaju mnogo o astrologiji ili ne veruju u nju...Znam da imam osobine tog hor znaka i da je nama ta vrsta postovanja o kome pisem vaznija od bilo cega...mislis da mi se svidja to sto moram toliko da se obazirem na to da li ce neko da me ispostuje sa tom reci "izvini" Blago onom kome nije bitno...
 
dobro, draga, lepo si rekla na pocetku, da je to stvar vaspitanja ili tako nesto, e
nemaju zvezde s tim veze, veruj mi....
jel ti poznat izraz tabula rasa?
covek sebi kroji sudbinu, a neke osobine nasledjuje, ali od roditelja, a ne rasporedom planeta
 
vicente:
dobro, draga, lepo si rekla na pocetku, da je to stvar vaspitanja ili tako nesto, e
nemaju zvezde s tim veze, veruj mi....
jel ti poznat izraz tabula rasa?
covek sebi kroji sudbinu, a neke osobine nasledjuje, ali od roditelja, a ne rasporedom planeta
To sto si rekao tj napisao ima logiku i ne mogu reci da se ne slazem...sto se tice uticaja planeta to je tvoje misljenje i naravno vidim da generalno ne priznajes astrologiju ali to vec ide u neku drugu rubriku...
 
vicente:
evo bas sad idem sa te teme
tamo sam slao neke poruke koje ti se sigurno nece svideti
:wink:
procitacu naravno sad vec idem da spavam pa ne mogu da se bas skoncentrisem na sve to ali opet kazem to je tvoje misljenje i ovde mozemo da ga iznesemo...Ja sam ne zeleci da ulazim u drugu temu stvarno pozelela da cujem jesam li u pravu sto trazim izvinjenje ili je to stvarno nesto cudno...svejedno mi zadaje muke...a sto mi karakter ovakav ko zna...
 
da, ali mislim da ona samo trazi malo postovanja, jer ako je mogla da predje preko necega, koliko god to strasno bilo, i da oprosti, zasto i taj neko ne bi mogao da kaze - izvini
ponavljam: treba imati snage, pa oprostiti
Izvini je lako reci, treba se pokajati
 
Ja se retko kad nekome izvinjavam i zato ne ocekujem izvinjenje od drugih.sta vredi izvini ako me je vec povredio?time nece nista ispraviti,samo ce cak tom nekom biti lakse sto se savesti tice ako kaze izvini a ako me je vec povredio onda ne treba da mu bude laksa savest i zato ne dozvoljavam da mi se izvinjava.jednom prilikom sam pogresila i to shvatila,nisam rekla izvini vec to ispravila i ucinila nesto mnogo lepo kako bih nadoknadila.
jednom sam povredila meni najdrazu osobu i nisam htela da se izvinem dok mi nije to zatrazio ali onda sam se izvinula od srca i deranzirala kako bih popravila utisak.svi koji me bolje znaju znaju da ne prihvatam izvini i da mi je cak na neki cudan nacin to uvreda.ali ponekad ma koliko tesko bilo rec IZVINI moze da popravi stvar cak i ako nisi zaista kriv.one reci koje nam je najteze da izgovorimo najcesce su najlepse reci za cuti.
 
ariela:
Palo mi je na pamet da postavim ovu temu jer sam ja jedna sujetna "lavica" kojoj je rec izvini vaznija od bilo cega...Neki ljudi su me povredili..slucajno ili namerno sad vise nije vazno...Nisam neko zlopamtilo a posto sam pravoslavka kojoj i vera nalaze da prasta brzo zaboravim koliko me je zabolelo...Ali cesto cest osetim kako me hvata plima nezadovoljstva ako mi se neko ko me je naljutio ne izvini i obrati s postovanjem...Cini mi se da cu "puci" svaki put kad se susretnem sa tom osobom a to izostane...Kazem nije vazno sta je bilo ali toliko je vazno da cujem oprosti...izvini ti to nicim nisi zasluzila ali eto...Bas sam slusala jednu pesmu ne znam ko je izvodi al ima istine u tome: "Moglo bi bit da je lakse umrit no ljudima rec oprosti mi" Recimo da je meni ovo mana a sta je stvarno sa ljudima je li vama isto tako tesko to reci? :oops:
Potpuno te razumem,tesko oprastam,a jos teze priznajem gresku.Znam da sam "teska",stacu takva sam.
 
To je samo rec i nista vise. Znam ljude kojima je reci izvini kao dobar dan, izvini, izvini , izvini, i dalje vredjaju i povredjuju ljude oko sebe, i opet kazu izvini i tako u nedogled.

Ne treba mi rec izvini, ako osoba koja je pogresila nije svesna da je pogresila, i ne zali iskreno zbog svoje greske. Pre tri godine me je drugarica strasno povredila i totalno se glupo ponela u jednom trenutku, nismo razgovarale godinu dana, vec sam se pomirila sa cinjenicom da sam je izgubila, ali jedan dan me ona pozove, dodje, hm, bilo je dovoljno da je samo pogledam i shvatila sam koliko joj je krivo, njen izraz lica govorio vise nego milion izgovorenih reci izvini. Njeno ponasanje i dan danas ukazuje da veoma vodi racuna i cuva nase prijateljstvo.

Nije fora reci izvini, eto tek tako samo da umirite osobu koja je povredjena. Ja kada pogresim prvo priznam sebi da sam pogresila i ucinim sve da se iskupim i svojim ponasanjem pokazem koliko mi je zao, a rec izvini retko koristim. Nekako mi deluje isprazno i istroseno.
E kada zgazim nekog slucajno na ulici kazem :"Ups izvinite".
 

Back
Top