Srbija Umire/Propada

Bratislav_90

Iskusan
Poruka
5.522
Osecam se tuzno kada putujem po Srbiji. Bio sam u dosta mesta vec, razne gradove sam video. Razne ljude tamo. I moram da priznam kako vreme ide, bojim se da sve vise sve propada. I ne samo okolna mesta vec i sam Beograd, se polako urusava. Iako ga nekako montiraju i sminkaju vrlo cesto. Pa tako kod mene na Banovom brdu, prave nove ulice, ali ne moze se sakriti to tek tako lako.
STa mislite, da li je Srbija propala kroz ove sve lopove? Tipa Prvo SPS pa sada DS, pa ce mozda kasnije SNS.
Koliko narod jos moze da opstane u ovim uslovima?
Da li nam je sudbina Juzne afrike, ili postoji neki nacin da se spasemo?
Podsecam da sve vise i vise ima budzetskih parazita, koji ejdu sve redom. Dok oni putuju, "vidjaju sveta", trose, kradu itd itd na racun naroda, narod sve vise propada, izumire( gubi nadu mozda sto je konacni korak ka smrti) ? STa vi mislite, kakvo je stanje sada i cemu se mozemo nadati?
 
Takodje osim u ovom smislu, sledi i izumiranje u bukvalnom smislu. Po nekim proracunima nstajemo vrlo uskoro.
Mada mislim da ukidanje abortusa nije nikakvo resenje, vec deca treba da se rode samo onda kada ima za to uslova i zelje.
 
Osecam se tuzno kada putujem po Srbiji. Bio sam u dosta mesta vec, razne gradove sam video. Razne ljude tamo. I moram da priznam kako vreme ide, bojim se da sve vise sve propada. I ne samo okolna mesta vec i sam Beograd, se polako urusava. Iako ga nekako montiraju i sminkaju vrlo cesto. Pa tako kod mene na Banovom brdu, prave nove ulice, ali ne moze se sakriti to tek tako lako.
STa mislite, da li je Srbija propala kroz ove sve lopove? Tipa Prvo SPS pa sada DS, pa ce mozda kasnije SNS.
Koliko narod jos moze da opstane u ovim uslovima?
Da li nam je sudbina Juzne afrike, ili postoji neki nacin da se spasemo?
Podsecam da sve vise i vise ima budzetskih parazita, koji ejdu sve redom. Dok oni putuju, "vidjaju sveta", trose, kradu itd itd na racun naroda, narod sve vise propada, izumire( gubi nadu mozda sto je konacni korak ka smrti) ? STa vi mislite, kakvo je stanje sada i cemu se mozemo nadati?

Bratislave, svet ne propada, samo se menja sistem.

Sada tranzicija uzima konacni kurs prema KAPITALIZMU.

A u kapitalizmu vecina naroda seta oko kontejnera.

Bar u ovim pocetnim, divljim fazama kapitalizma koje su kod nas. (Naravno, razvijene kapitalisticke zemlje NIKAD necemo stici, kao sto ne mozes stici strijeg brata u godinama)

Ali, ostaje nam nada da cemo kroz 200 godina ziveti mnogo, mnogo bolje.

I da ce tada mnogo manje sveta umirati u bedi.
 
Bratislave, svet ne propada, samo se menja sistem.

Sada tranzicija uzima konacni kurs prema KAPITALIZMU.

A u kapitalizmu vecina naroda seta oko kontejnera.

Bar u ovim pocetnim, divljim fazama kapitalizma koje su kod nas. (Naravno, razvijene kapitalisticke zemlje NIKAD necemo stici, kao sto ne mozes stici strijeg brata u godinama)

Ali, ostaje nam nada da cemo kroz 200 godina ziveti mnogo, mnogo bolje.

I da ce tada mnogo manje sveta umirati u bedi.

Hahahahhahaha!!! Daj covece idi spavaj.
 
Koliko narod jos moze da opstane u ovim uslovima?

Опстаје, али је цена опстанка у нељудским околностима пропадање

Не треба ићи далеко треба доћи у Панчево, па видети шта је слика масовне дубоко укорењене беде међу обичним светом.Како ли је тек у Белој Паланци, Трговишту, Пироту... На жалост , народ боље није ни заслужио, истини за вољу

p.s. J.Aфрика није прикладна аналогија. Србија је пре европска Биафра, Бурунди или Габон
 
Poslednja izmena:
Bratislave, svet ne propada, samo se menja sistem.

Sada tranzicija uzima konacni kurs prema KAPITALIZMU.

A u kapitalizmu vecina naroda seta oko kontejnera.

Bar u ovim pocetnim, divljim fazama kapitalizma koje su kod nas. (Naravno, razvijene kapitalisticke zemlje NIKAD necemo stici, kao sto ne mozes stici strijeg brata u godinama)

Ali, ostaje nam nada da cemo kroz 200 godina ziveti mnogo, mnogo bolje.

I da ce tada mnogo manje sveta umirati u bedi.

Ja necu ziveti kroz 200 godina. Moja devojka nece ziveti kroz 200 godina. Moja braca i sestre( po naciji) nece ziveti kroz 200 godina. Niti me je briga sta ce biti kroz 200 godina.
Radikalni kapitalizam se nije odrzao u Evropi uopste dugo, i vrlo brzo je smenjen socijalizmom koji je i sada navodno prisutan. No ovde ja ne vidim niti kapitalizam niti socijalizam u SRbiji, vec cistu pljacku i ubijanje naroda.
Osecam veluku tugu zbog svoga naroda sto pati i propada, a oni necasni medju njime ga unistavaju. Osecam veliku nepravdu za tako nesto. I ne mogu da razumem o cemu ti pricas zaista ne. Niti kakva bi uteha bila za 200 godina ako ce neko ziveti bolje, to svakako necemo mi, nego neki drugi. A nasa deca nece ni postojati, jer zasto bismo jos vise ovaj svet opteretili tugom i patnjom radjajuci jos dece robova, koja ce umirati i ziveti u ropstvu.
 
Опстаје, али је цена опстанка у нељудским околностима пропадање

Не треба ићи далеко треба доћи у Панчево, па видети шта је слика масовне дубоко укорењене беде међу обичним светом.Како ли је тек у Белој Паланци, Трговишту, Пироту... На жалост , народ боље није ни заслужио, истини за вољу

Imam stan u Pancevu, idem cesto tamo. Pancevo je jos dobro kakvih sve gradova ima. I to gradova koji su bili prelepi nekada...
A najgore od svega je to sto niej samo rec o gradovima, vec i o ljudima, kada pogledam kako propada moje okruzenje, kada vidim ostale gradove, kakve stvari se desavaju.
 
Srbija je gotova kao i glupi srpski narod koji se ponasa kao najobicnije ovce.

Stranke u Srbiji su poput mafijaskih familija.Podelile su reone i poslove izmedju sebe i pljackaju i unistavaju sve cega se dohvate. Prihvataju sve zahteve sa strane posto ih zabole za zemlju i narod pa tako sve rasprodase a zemlja sve manja i manja.
A narod ko ovce. Da im neki majmun 20 evra pred izbore i on ode i zaokruzi koga su mu rekli da zaokruzi potrosi 20 evra za 2 dana i onda gladuje i pita se gde mu je pamet bila a pameti nigde.
 
Osecam se tuzno kada putujem po Srbiji. Bio sam u dosta mesta vec, razne gradove sam video. Razne ljude tamo. I moram da priznam kako vreme ide, bojim se da sve vise sve propada. I ne samo okolna mesta vec i sam Beograd, se polako urusava. Iako ga nekako montiraju i sminkaju vrlo cesto. Pa tako kod mene na Banovom brdu, prave nove ulice, ali ne moze se sakriti to tek tako lako.
STa mislite, da li je Srbija propala kroz ove sve lopove? Tipa Prvo SPS pa sada DS, pa ce mozda kasnije SNS.
Koliko narod jos moze da opstane u ovim uslovima?
Da li nam je sudbina Juzne afrike, ili postoji neki nacin da se spasemo?
Podsecam da sve vise i vise ima budzetskih parazita, koji ejdu sve redom. Dok oni putuju, "vidjaju sveta", trose, kradu itd itd na racun naroda, narod sve vise propada, izumire( gubi nadu mozda sto je konacni korak ka smrti) ? STa vi mislite, kakvo je stanje sada i cemu se mozemo nadati?

Da obišao si ceo svet -obišao si Srbiju, blago tebi:mrgreen::rotf:...išta kažeš razočarao si se....ts.ts.ts... to baš zna da bude gadno u tvojim godinama...Srbija jeste propala zbog lopova i to već i mala deca znaju...a za nas je predviđen argentinski scenario, mada ja baš ne bih volela da se to i ostvari u potpunosti, ali kako stvari sada stoje, sve više me strah da nisam pogrešila.:sad2:
 
Kolega Derer je u pravu , sad kada ukinu vizni rezim ne moras da putujes po Mrcajevcima , Donjim Brijanjima , raznim Palankama i ostalim mestima koja u tebi izazivaju mucninu,teskobu i tugu ... nego krenes po dolini Loare,idilicnim alpskim seocima po Svici ,ili recimo ka Barsi preko Provanse i Azurne obale i da vidis miline ...nema nigde ni raspalih traktora , neomalterisanih kuca sa gomilom otpada i izuvenim cipelama isped , nema zadimljenih razvaljenih kafancuga sa klozetima iz Trainspottinga , seljaci ne kradu putokaze da pokrivaju svinjce ... nego sve lepo , cisto i mirisno kako Bog zapoveda ...mislim ti si ionako sav emo i svilen nije ovo ovde za tebe , bolje idi u Berlin na Love parade :lol:
 
Poslednja izmena:
Da obišao si ceo svet -obišao si Srbiju, blago tebi:mrgreen::rotf:...išta kažeš razočarao si se....ts.ts.ts... to baš zna da bude gadno u tvojim godinama...Srbija jeste propala zbog lopova i to već i mala deca znaju...a za nas je predviđen argentinski scenario, mada ja baš ne bih volela da se to i ostvari u potpunosti, ali kako stvari sada stoje, sve više me strah da nisam pogrešila.:sad2:

Nisam nigde rekao da sam obisao ceo svet, A bio sam i u okolnim Balkanskim drzavama, kao i u EU drzavama.
Evo ako smo se vec uhvatili te teme, moram priznati da Balkanske drzave u manjoj ili vecoj meri podsecaju na nasu.
Ali tema nije o tome, niti bi nas trebalo toliko biti briga za ostale drzave, koliko za onu nasu.
 
Kolega Derer je u pravu , sad kada ukinu vizni rezim ne moras da putujes po Mrcajevcima , Donjim Brijanjima , raznim Palankama i ostalim mestima koja u tebi izazivaju mucninu,teskobu i tugu ... nego krenes po dolini Loare,idilicnim alpskim seocima po Svici ,ili recimo ka Barsi preko Provanse i Azurne obale i da vidis miline ...nema nigde ni raspalih traktora , neomalterisanih kuca sa gomilom otpada i izuvenim cipelama isped , nema zadimljenih razvaljenih kafancuga sa klozetima iz Trainspottinga , seljaci ne kradu putokaze da pokrivaju svinjce ... nego sve lepo , cisto i mirisno kako Bog zapoveda ...mislim ti si ionako sav emo i svilen nije to ovde za tebe , bolje idi u Berlin na Love parade :lol:

Jedino gde bih jos zeleo da odem da vidim jeste Japan. Ostalo sam manje vise video sve.
 
Imam stan u Pancevu, idem cesto tamo. Pancevo je jos dobro kakvih sve gradova ima. I to gradova koji su bili prelepi nekada....

Куповна моћ је очајна. То се види по понуди у продавницама, од којих многе мењају место због неке бедне разлике у цени изнајмљивања простора. На пијаци све неке јадне радњице, бутици, пекаре... Стандард је такав да у средишту општине од преко 100 000 људи не може да опстане продавница компјутерске опреме у строгом центру, нико ништа не купује

Од бабе сам наследио стан од 60 квадрата у ПА на одличном месту који издајем за 120 евра месечно. За такав исти би на периферији Земуна добио 250 евра. Толико
 
Poslednja izmena:
Šta mračite? Srbija propada!!! Gotovi smo, umiremo..........:lol:
Božeeee, svašta da čovek pročita..........:zcepanje:

Pa to što su pojedinci propali ne znači da su svi propali, dragi moji....dajmo malo optimizma..:D
 
Šta mračite? Srbija propada!!! Gotovi smo, umiremo..........:lol:
Božeeee, svašta da čovek pročita..........:zcepanje:

Pa to što su pojedinci propali ne znači da su svi propali, dragi moji....dajmo malo optimizma..:D

reg ne znam dal primecujes da vecina ljudi sve vise i vise uocava ovo. Mislim da nije slucajnost.
Meni kao studentu i nekome koga roditelji izdrzavaju je manje vise neutralno. Ja niti propadam, niti sam nesto previse bogat. Priapdam nekoj srednjoj klasi, I mozda jedino imam neki benifit sto sam jedinac. Tako da smatram da gledam prilicno realno. A pricao sam sa dosta ljudi iz raznih delova, pa i moje kolege na fakultetu su iz raznih mesta, imali smo bas cas na socijalnoj istoriji pa su pricali o istoriji njihovog mesta u zadnjih 50 tak godina. Vrlo zanimljivo je bilo..
 
Брате, немој бити тужан, моли се Богу за јединство и спасење нашег народа. Павле је говорио "Боље да нас мало има а да смо сви верници, него много а да смо неверници". Све је ово морало да се догоди по Божијој промисли, ми пролазимо кроз тај Христов пут да би смо спознали ко смо, куда идемо, које су наше вредности и да очувамо Србију и наш идентитет.

Све док буде оваквих што ватрометима нешто славе, неће бити добро. Морамо да спознамо ИСТИНУ. Спознај ИСТИНУ И ИСТИНА ЋЕ ТЕ ОСЛОБОДИТИ.

Тако је одувек било.

Моли се, брате и веруј.
 
reg ne znam dal primecujes da vecina ljudi sve vise i vise uocava ovo. Mislim da nije slucajnost.
Meni kao studentu i nekome koga roditelji izdrzavaju je manje vise neutralno. Ja niti propadam, niti sam nesto previse bogat. Priapdam nekoj srednjoj klasi, I mozda jedino imam neki benifit sto sam jedinac. Tako da smatram da gledam prilicno realno. A pricao sam sa dosta ljudi iz raznih delova, pa i moje kolege na fakultetu su iz raznih mesta, imali smo bas cas na socijalnoj istoriji pa su pricali o istoriji njihovog mesta u zadnjih 50 tak godina. Vrlo zanimljivo je bilo..

Imas i one kojima je dobro i koje ne zanima i da ljudi oko njih umiru od gladi sve dok je njima dobro.Takva ti je i Reg./
 
Imas i one kojima je dobro i koje ne zanima i da ljudi oko njih umiru od gladi sve dok je njima dobro.Takva ti je i Reg./

Sto je najjace to stvarno i jeste tako.........moj jedan nazovi drugar kukao 10 godina kako je propas' i kada je prodao neko imanje kupio stan,kola nije bilo samo njemu dobro.......nego je ubedjen da je svima dobro,sve se razvija i tako..........kada je spuckao pare poceo opet da kuka kako je vlast zlo :mrgreen:
 

Back
Top