Ustaški grafiti na pravoslavnoj crkvi u Zadru

Dragan_srbcg

Ističe se
Poruka
2.641
Ustaški grafiti na pravoslavnoj crkvi u Zadru Ponedeljak, 30. novembar 2009. 18:34

v154235p0.jpg


Dva grafita u obliku ustaškog znaka "U" osvanula su na pročelju pravoslavne crkve Svetog Ilije na Trgu Serdara Stojana Jankovića na zadarskom Poluotoku.

Policiju je o grafitima s ustaškim obeležjima na crkvi obavestio protojerej stavrofor crkve Petar Jovanović, koji je u nedelju ujutro prvi video grafite, navodi na svom Internet portalu dnevnik Slobodna Dalmacija.

O događaju su obavešteni državno tužilaštvo i nadležna komunalna služba, a policija traga za nepoznatim počiniteljem.

U dogovoru s konzervatorima trebalo bi da počne uklanjanje grafita.

(Beta)
 
svake godine x primjera, x napada, x uvreda...napreduje li hrvatsko drustvo? ili nazaduje? ili je jos uvjek na djelu "rjesavanje nacionalnog interesa"? jedno javno a drugo tajno, kao i zadnjih 20 godina


Da kolega,bas tako..primetio si na temi o vizama da gos. Hegedusic drzi predavanja nama Srbima,pa ga upravo zeljno ocekujem na ovoj temi,da nam malo rastumaci o cemu se ovde radi kada su Hrvati tako fini i kulturni...:rtfm:
 
A zasto se skloni moje pitanje,cemu ovo sluzi???Tj.ova tema???



Evo ja cu pokusati da ti objasnim.
Ova tema sluzi za cisto podsecanje cinjenicnog i prakticnog fasizma koji vlada u drzavi hrvatskoj.
Zar da cutimo o napadu na pravoslavne crkve kad se vec cuti o cinjenici da je ta tkz. drzava nastala na etnickom ciscenju celog jednog naroda, cuti se, sakriva, ne postavlja se pitanje da li je tako " civilizovanoj " drzavi mesto u EU.
 
4 ocila može da bude vaš zvanični grb na srpskoj zastavi, na srpskoj crkvi ili na nekoj drugoj srpskoj ustanovi.
Kad se on pojavi ispisan sprejem negdje gdje mu nije mjesto to je simbol nečega drugoga, a ne vašeg grba.

I to dobro znaš, samo ne znam zašto se svi pravite grbavi!

Mislis da je normalno da vi kacite vas " stolnjak" gde stignete? I to je primereno?

Nas simbol je jos iz vizantijskog perioda,jos iz prednemanjicke istorije i nema razloga da nekog vredja.

A, vas simbol je iz ww2 rata , jasno definise tih par godina i sva zverstva koja su pod njim pocinjena.

Ne razumem kako si tako neobjektivan?
 
Закукало оно што кукати може
Закукало сетити се мора
Закукало још не свиће зора
Закукало петли кукуричу
Закукало јер је крви жељно

Запиштало јер би опет клало

Moš ti pištat koliko hoćeš, ali dosta je bilo klanja i sranja. :roll:
 
Mislis da je normalno da vi kacite vas " stolnjak" gde stignete? I to je primereno?

Nas simbol je jos iz vizantijskog perioda,jos iz prednemanjicke istorije i nema razloga da nekog vredja.

A, vas simbol je iz ww2 rata , jasno definise tih par godina i sva zverstva koja su pod njim pocinjena.

Ne razumem kako si tako neobjektivan?

Otkud ti to da je štit kneza Domagoja iz WW2?

Na svim povjesnim hrvatskim grbovima je štit kneza Domagoja i datira malo puno ranije od vremena kad ste vi prisvojili simbol bizantskih careva.
I nije simbol ničega lošeg i isto tako nema razloga da nekoga vrijeđa.

Nikad Hrvati nisu sa tim simbolom došli u Srbiju i rušili i ubijali, dok su Srbi pod svojim simbolom činili upravo to u Hrvatskoj.

Pa te sad pitam, po čemu sam ja to neobjektivan?
 
svake godine x primjera, x napada, x uvreda...napreduje li hrvatsko drustvo? ili nazaduje? ili je jos uvjek na djelu "rjesavanje nacionalnog interesa"? jedno javno a drugo tajno, kao i zadnjih 20 godina

Ipak smo za to , krivi pre svaga mi . Kriv je svako ko je mogao , a nije hteo i bilo mu zao . Kriv je svako ko ikad kupi bilo koji hrvatski proizvod . Kriv je svako ko im drzi stranu , bilo kad i bilo gde .

Stoka je stoka i ona ne snosi krivicu . Ali se pravim stavom i ispravnim odnosom moze disciplinovati .
 
Griješiš.

"U" ne može imati pozitivnu konotaciju. Bar za većinu Hrvata.

Dok 4 ocila ako su pravilno korišteni imaju pozitivnu konotaciju.

Ali ako su zlonamjerno išarani sprejem ili nečim drugim negdje gdje nikako ne pripadaju, naravno da tada za Hrvate ne predstavljaju ništa dobro.

Ovaj vandalizam na pravoslavnoj crkvi je za svaku osudu i ne doprinosi normalizaciji odnosa.
Ali ga ipak ne treba dizati na nivo koji mu ne pripada.
Znaci ako je napisan na crkvi,to znaci............Srbi,mi vas volimo
 
Griješiš.

"U" ne može imati pozitivnu konotaciju. Bar za većinu Hrvata.

Dok 4 ocila ako su pravilno korišteni imaju pozitivnu konotaciju.

Ali ako su zlonamjerno išarani sprejem ili nečim drugim negdje gdje nikako ne pripadaju, naravno da tada za Hrvate ne predstavljaju ništa dobro.

Ovaj vandalizam na pravoslavnoj crkvi je za svaku osudu i ne doprinosi normalizaciji odnosa.
Ali ga ipak ne treba dizati na nivo koji mu ne pripada.

pa dokazano je da vaši bolesnici švljaju i jedne i druge grafite, mi smo to prevazišli ....:whistling:
 
Otkud ti to da je štit kneza Domagoja iz WW2?

Na svim povjesnim hrvatskim grbovima je štit kneza Domagoja i datira malo puno ranije od vremena kad ste vi prisvojili simbol bizantskih careva.
I nije simbol ničega lošeg i isto tako nema razloga da nekoga vrijeđa.

Nikad Hrvati nisu sa tim simbolom došli u Srbiju i rušili i ubijali, dok su Srbi pod svojim simbolom činili upravo to u Hrvatskoj.

Pa te sad pitam, po čemu sam ja to neobjektivan?

Ljubo..sa tobom ne vredi lepim.

Prvo ..nemam pojma da li je ta potkovica od kneza Domagoja ili iz perioda konjusarenja po austrijskim stalama, ali znam da je i kukasti krst preuzet iz rimskog carstva pa je pod njim pocinjen najveci svetski zlocin i da ga svi vezuju ne za Rim, nego za fasizam.

Drugo..ne vidim zasto bi hrvati dolazili u Srbiju( mada su palili i ubijali po Macvi u ww1), kad su imali dovoljno Sba koje je trebalo..kako ono bi? Trecinu pokatoliciti,trecinu proterati,a trecinu ubiti..

E..sad koliko si objektivan-proceni sam.
 

Back
Top