Rus postavio bombu u "Nevski Ekspres"!!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Napad na „Nevski ekspres“

Ruski otpadnik postavio bombu

Autor: CDC/JS | Foto:Beta-AP | 30.11.2009. - 05:00
rusi-v.jpg


Sergej Šojgu, ruski ministar za vanredne situacije, saopštio je juče da je u terorističkom napadu na voz „Nevski ekspres“ koji se u petak uveče kretao na relaciji Moskva - Sankt Peterburg poginulo 25 putnika, 26 osoba je nestalo, a povređeno je oko 90 ljudi. Prema jednoj od verzija istrage, postavljanje eksploziva ispod devetog vagona kompozicije organizovao je Pavel Kosolapov, bivši ruski vojnik koji je prešao na stranu čečenskih terorista.

Istražni organi već dve godine tragaju za Kosolapovom pošto ga smatraju odgovornim za udes istog voza u napadu koji je počinjen 13. avgusta 2007. u kojem je povređeno 59 ljudi. Kosolapov je bio blizak pomoćnik Šamila Basajeva, vođe čečenske islamističke gerile, i organizovao je brojne terorističke akcije uz primenu eksplozivnih naprava. Ruska tajna služba smatra da je jedan od prvih krupnih terorističkih napada koje je organizovao Kosolapov bila eksplozija bombe u vagonu moskovskog metroa u februaru 2004. kada su poginule 42 osobe, a preko 250 je bilo ranjeno. Veruje se da on stoji i iza eksplozije na pijaci u Samari u martu 2004. Istražitelji pretpostavljaju da je Kosolapov bio u vezi i sa teroristima koji su zauzeli pozorište „Nord-Ost“ u Moskvi u jesen 2002. godine.
Rašid Nurgalijev, ministar unutrašnjih poslova, izjavio je da je dobio informacije o tome da je nekoliko osoba umešano u ovaj čin i da očevici jednu od njih opisuju kao muškarca starog oko 40 godina, stamene građe i riđe kose.
„Možda je to upravo opis Kosolapova, ali tu informaciju treba proveriti“, naveo je Nurgalijev.
Osumnjičeni Kosolapov je rođen u Volgogradskoj oblasti. Krajem 90-ih godina prošlog veka upisao se u vojnu školu u Rostovskoj oblasti, ali je ubrzo bio isključen zbog nediscipline. Vratio se u rodno selo, gde se upoznao sa predstavnicima tamošnje čečenske dijaspore. Oni su predložili mladom čoveku da ode u Čečeniju, gde je prošao obuku u logorima arapskih komandira, primio islam i počeo da ratuje protiv federalnih snaga. Posle izvesnog vremena na čelu međunarodne grupe poslat je u Rusiju sa zadatkom da tamo organizuje terorističke napade.
Ministarstvo za vanredne situacije Rusije saopštilo je da su se u vozu nalazile 682 osobe. U ovoj nesreći poginulo je šest stranaca - po jedan Italijan, Belgijanac, Azerbejdžanac, Belorus i dva Ukrajinca.
http://www.blic.rs/svet.php?id=123045


Ovo je strasno...bez komentara?!:(
 
Znam da ti je tesko danas posle svih ovih radosnih vesti za normalnu Srbiju,

ali to vaistinu nije opravdanje za pisanje ovakvih nebuloza na ovoj potresnoj temi?!

Немој ми рећи да си се устресао за 25 погинулих, 26 несталих и 90 повређених грађана Русије коју пљујеш у свакој прилици ....

Провидно ти је то,
и лицемерно ....

Али то о теби говори више него оно што напишеш ....
 
taj covek nije rus nego bivsi rus.

primio je islam i postao vojnik dzihada

ovo je najbolji dokaz da je islam zlo

ko udje u taj islam postaje mnogo zao zao covek.

Nije islam kao islam zlo već radikalni islam koji je plod američke ge­o­stra­te­gi­je koja fi­nan­si­ra i po­dr­ža­va ten­den­ci­je ra­di­kal­nog isla­ma. Na taj na­čin ame­rič­ka spolj­na po­li­ti­ka uspe­šno usme­ra­va ne­za­do­volj­stva mu­sli­man­skih ma­sa, pre­tva­ra­ju­ći ih u ma­ni­pu­la­tiv­no sred­stvo za ostva­re­nje sop­stve­nih ge­o­srta­te­gij­skih in­te­re­sa, po­seb­no u re­gi­o­nu Bli­skog Is­to­ka.

Ame­rič­ki dru­štve­ni in­že­nje­ri pod­sti­ču ra­di­kal­ni isla­mi­zam na vi­še na­či­na. U sa­mim SAD, po­sto­ji ve­li­ki broj spe­ci­ja­li­stič­kih in­sti­tu­ta ko­ji se ba­ve isla­mom i nje­go­vim unu­tra­šnjim pro­tiv­reč­no­sti­ma, so­ci­jal­nim i po­li­tič­kim pri­li­ka­ma. Ko­nač­no, ni­je ma­li broj vi­so­kih mu­sli­man­skih do­sto­jan­stve­ni­ka ško­lo­van na pre­sti­žnim in­sti­tu­ti­ma u SAD i Ve­li­koj Bri­ta­ni­ji. Ni­je bez zna­ča­ja ni po­da­tak da se se­di­šte naj­ra­di­kal­ni­jih po­li­tič­ko-re­li­gi­o­znih gru­pa­ci­ja i nji­ho­vih li­de­ra na­la­ze upra­vo u ovim ze­mlja­ma, što, pre­ma mi­šlje­nju struč­nja­ka za oba­ve­štaj­ni rad, omo­gu­ća­va kon­tro­lu i usme­ra­va­nje de­lo­va­nja ova­kvih gru­pa­ci­ja od stra­ne ame­rič­ke i bri­tan­ske taj­ne slu­žbe. Za­pad­ne ban­ke i fi­nan­sij­ska tr­ži­šta osnov­ni su iz­vo­ri fi­nan­si­ra­nja ra­di­kal­nog isla­mi­zma. Na taj na­čin, za­pad­ne slu­žbe u si­tu­a­ci­ji su da ma­ni­pu­li­šu ova­kvim gru­pa­ci­ja­ma i ko­ri­ste ih za ostva­re­nje svo­jih in­te­re­sa u re­gi­o­ni­ma u ko­ji­ma de­lu­ju.Uostalom ova­kve gru­pa­ci­je ko­ri­ste se i ra­di ra­za­ra­nja tra­di­ci­o­nal­nog isla­ma
 
Kosolapov je bio blizak pomoćnik Šamila Basajeva, vođe čečenske islamističke gerile, i organizovao je brojne terorističke akcije uz primenu eksplozivnih naprava. Ruska tajna služba smatra da je jedan od prvih krupnih terorističkih napada koje je organizovao Kosolapov bila eksplozija bombe u vagonu moskovskog metroa u februaru 2004. kada su poginule 42 osobe, a preko 250 je bilo ranjeno.

strašno, svakako............a kom li će se sad *carstvu prikloniti naši *rodoljubi,"brat Rus na strani *bratske islamističke gerile (to je ista ona družina što se bori protiv Amerike) ko je kome ovde brat i ko za koga navija,,,,,teško je utvrditi :mrgreen:
 
strašno, svakako............a kom li će se sad *carstvu prikloniti naši *rodoljubi,"brat Rus na strani *bratske islamističke gerile (to je ista ona družina što se bori protiv Amerike) ko je kome ovde brat i ko za koga navija,,,,,teško je utvrditi :mrgreen:

Нама то уопште није тешко,

Код нас је та антиСрпска герила изашла (уз помоћ истих оних који су финансирали Чечене) из илегале и уз помоћ Џоа Багеристе дошла на власт ....
Ми знамо кога треба 'апсити .... Коме судити .....
 
taj covek nije rus nego bivsi rus.

primio je islam i postao vojnik dzihada

Kako nije Rus? Primio je islam, znači promenio je VEROISPOVEST a ne NACIONALNOST i poreklo koja su i dalje ruski, pa makar lik postao i hinduista. Brkaš različite pojmove ... može čovek da bude i Rus i Srbin a da bude musliman, eto ti ga npr. Sulejman Spaho koji za sebe kaže da je ne Srbin nego Srbenda ...

A ovo je sve u svemu grozno ...
 
strašno, svakako............a kom li će se sad *carstvu prikloniti naši *rodoljubi,"brat Rus na strani *bratske islamističke gerile (to je ista ona družina što se bori protiv Amerike) ko je kome ovde brat i ko za koga navija,,,,,teško je utvrditi :mrgreen:

Likujes . A ? Bas ti je drago sto su ovi rusi izginuli . E pa kako ste zluradi , to je cudo .

No Nadajmo se adekvatnoj odmazdi 1000 za jednog .
 

Back
Top