Boravak u Beogradu

Castelmuschio

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
159
Koncem idećeg mjeseca namjeravam da sa familijom provedem 3-4 dana u Beogradu (smještaj u Starom gradu). Pošto ne poznajem grad, molio bi forumaše za sljedeće informacije: gdje dobro i kvalitetno jesti nacionalnu hranu, gdje naveče izaći sa djecom, gdje u shoping, režim parkiranja, te druge korisne informacije. Zahvaljujem na konkretnim i konstruktivnim odgovorima!
 
Koncem idećeg mjeseca namjeravam da sa familijom provedem 3-4 dana u Beogradu (smještaj u Starom gradu). Pošto ne poznajem grad, molio bi forumaše za sljedeće informacije: gdje dobro i kvalitetno jesti nacionalnu hranu, gdje naveče izaći sa djecom, gdje u shoping, režim parkiranja, te druge korisne informacije. Zahvaljujem na konkretnim i konstruktivnim odgovorima!

Hrana-u Skadarliji ima dosta dobrih restorana
Izlazak-Knez Mihaljova,Kalemegdan,moze se otici i do Delta sitija i Usca...
Rezim parkiranja-uzas,postoje 3 neke zone i preko sms-a mora da se plati parking.Takodje od zone zavisi koliko dugo moze da se ostane na tom mestu,i koliko kosta...
 
Pa posto ce biti 3-4 dana bar jedan bi trebalo da provede malo u Zemunu i na NBGD.......tu ima shoping....TC Usce,Delta City,Merkator.....malo bleja na keju na Dunavu i uscu......za klopu na uscu ima recimo ovo

http://www.mojdunav.com/?q=node/415
http://www.flickr.com/photos/11683866@N06/sets/72157605605049114/

Zatim u Zemunu moze u restoran Saran

http://www.saran.co.rs/

ili gore malo do Gardos kule a tu na Gardosu moze i na klopu ovde:

http://www.portal-srbija.com/ugostiteljstvo/restorani/restoran-balkan-ekspres

A posle dole do splavova kod hotela Jugoslavija na provod
 
Poslednja izmena:
Koncem idećeg mjeseca namjeravam da sa familijom provedem 3-4 dana u Beogradu (smještaj u Starom gradu). Pošto ne poznajem grad, molio bi forumaše za sljedeće informacije: gdje dobro i kvalitetno jesti nacionalnu hranu, gdje naveče izaći sa djecom, gdje u shoping, režim parkiranja, te druge korisne informacije. Zahvaljujem na konkretnim i konstruktivnim odgovorima!

Imas vec hotel u Beogradu ? Ili ti treba savet ?
Sto se tice shopinga zavisi od afiniteta , ima 2 -3 shoping mola,naravno poseticete http://www.usceshoppingcenter.com/
Skadarliju, Knez Mihajlovu, Kalemegdan,Zoo vrt, ali najbolje da udjete na site Turistickog saveza Beograda , tu imate sve informacije , sto se tice nacionalnih restorana , u samom centru imate restoran Jevrem, svi restorani na Skadarliji imaju nacionalnu kuhinju , vrlo jeftin a dobar restoran nacionalne kuhinje je u ulici gde je i javna garaza na Obilicevom Vencu , tj u Marsala Birjuzova , zove se Etno restoran Mikan , ima odlican rostilj i prilicno je jeftin u odnosu na recimo Skadarliju
 
ne verujem da će klasičan šoping u delta sitiju i ušću biti interesantan strancima.
razlozi: ponuda je slična ili slabija nego preko a cene su više
za obilazak osim prethodnih predloga dodao bih
# Adu
# Avalu
# muzeje
 
vd:
ne verujem da će klasičan šoping u delta sitiju i ušću biti interesantan strancima.
razlozi: ponuda je slična ili slabija nego preko a cene su više
za obilazak osim prethodnih predloga dodao bih
# Adu
# Avalu
# muzeje

pa logicno po kisi sa decom nece setati Adom,ili po pljusku ili snegu ici na Avalu, na site Turisticke organizacije Beograda su svi muzeji sa adresama i radnim vremenom , pa u zavisnosti od afiniteta...Sto se dece tice shoping mol je idealan po losem vremenu..narocito poslednji sprat upravo namenjen deci i zabavi, naravno na Terazijama , to je nulta tacka grada u podzemnom prolazu postoji INFO centar, tu se mogu dobiti plan grada i opisi lokaliteta..
 
Ima i ona fora krstarenja Dunavom i Savom,ali da me ubiješ ne mogu da sesetim detalja,brod se zove nešto kao Sirona...Ne znam ni da li to funkcioniše van letnje sezone i uopšte kakav je ugođaj kada vreme nije idealno..
 
MOJ PREDLOG - gde voditi decu ako pada kisa:
"Izložba “Dinosaurusi Argentine – Džinovi Patagonije”, koju je u nekoliko svetskih gradova već videlo preko milion posetilaca, gostovaće u Beogradu sedam meseci, od 19. juna 2009. do 15. januara 2010. godine.. Izložba je postavljena u paviljonu Impuls hall koji se nalazi pored hotela Continental na Novom Beogradu., ul Vladimira Popovića 10 ....cena karte: 450 din - odrasli, 300 din - deca do 12 godina i grupe, 1200 din - porodIčni paket (oba roditelja i dvoje dece)"

Ne znam kolika su deca, ali ja sam letos vodila decu od 13 godina i bilo im je i zabavno i zanimljivo - a i meni. Bilo je i manje dece, ali i starije i bilo je interesantnih stvari za svakog.
 
Koliko se secam letos na zemunskom keju bila je reklama za krstarenje ...koliko se secam polazak je iz pristanista u Bg....ide se do Vince ..tamo obilazak malo i klopa u nekom restoranu i zatim povratak...cena mislim da je bila oko 2500......onda opcija da picis savom...ostruznica....pa onda valjda se ide u Jakovo nekim fijakerom do manastira Fenek i klopa neka tamo...isto oko 2000.....i jos neke dve opcije su bile....ali ne secam se....mada nesto mi to nije za zimu...to je za prolece i leto...ili ranu jesen....zimi ne.
 
Dečki i cure, da ne otvaram novu temu, dižem ovu iz pepela :D

U maju trebamo muž i ja za Beograd, pa me zanima ima li tko za preporučiti apartman, motel, hotel, općenito smještaj za nekoliko noći?
Gledamo da što jeftinije prođemo jer ipak ćemo samo noćiti u sobi/apartmanu/unameit...a dane provoditi lutajući :mrgreen:

Hvala svima na odgovorima.

I pozdrav svima, nova sam :zper: :mrgreen:
 

Back
Top