Hag

Hoce li Hag priznati "drzavu Kosovo"?

  • Da

    glasova: 15 71,4%
  • Ne

    glasova: 6 28,6%

  • Ukupno glasova
    21
  • Anketa je zatvorena .

Propki

Iskusan
Poruka
5.741
U hagu sutra pocinje razmatranje nelegalnog proglasenja Kosova i Metohije.
Sta mislite,kako ce sud presuditi?Iako kazu da ce dati samo savetodavno misljenje,ono ce imati veliki uticaj i velike posledice.

Ja mislim,da sta god da hag odluci,mi smo na dobitku:
1.verzija
Hag odluci da je nelegalno,i sve clanice koje su priznale "drzavu" Kosovo imaju posledice.Nema daljih priznavanja,sto automatski brise "drzavnost" i ne daje legalitet njhovim "predstavnicima".
2.verzija
Hag prizna "drzavu" Kosovo.Siptari se raduju,ali sve ostale zemlje ce imati probleme sa secesijom.Na kraju siptari nece imati oslonac,jer ce i amerika biti u secesiji,pa ce morati da napuste balkan,verovatno i ratove koje vode po svetu.

Bilo kako bilo-u oba slucaja siptari ce biti gubitnici.
 
da neko zivi u zabludi i nakon toliko godina je bas "interesantno"
bilo akko bilo, ja znam ko ce biti gubitnik

2h7dutx.jpg
 
To je nacin da nasa marionetska vlast legalizuje svoju veleizdaju pred srpskim narodom.

Тачно тако, али ја ипак мислим да је и та батина са два краја, само се још не зна који крај је гори за Србе. А добар није ни један.
 
Тачно тако, али ја ипак мислим да је и та батина са два краја, само се још не зна који крај је гори за Србе. А добар није ни један.

Ma, koja crna dva kraja...

Ova ima samo jedan kraj i to dobro zasiljen.
 
U hagu sutra pocinje razmatranje nelegalnog proglasenja Kosova i Metohije.
Sta mislite,kako ce sud presuditi?Iako kazu da ce dati samo savetodavno misljenje,ono ce imati veliki uticaj i velike posledice.

Ja mislim,da sta god da hag odluci,mi smo na dobitku:
1.verzija
Hag odluci da je nelegalno,i sve clanice koje su priznale "drzavu" Kosovo imaju posledice.Nema daljih priznavanja,sto automatski brise "drzavnost" i ne daje legalitet njhovim "predstavnicima".
2.verzija
Hag prizna "drzavu" Kosovo.Siptari se raduju,ali sve ostale zemlje ce imati probleme sa secesijom.Na kraju siptari nece imati oslonac,jer ce i amerika biti u secesiji,pa ce morati da napuste balkan,verovatno i ratove koje vode po svetu.

Bilo kako bilo-u oba slucaja siptari ce biti gubitnici.
Tvoja postavka pitanja je pogrešna,kažeš da priznaju državu,to znači da država postoji...
a ako postoji onda je to činjenica ,priznavao je neko ili ne...a što se tiče bilo čega po nas,pogledaj u naslov svoje teme,HAG...ne vidim nikakvu mogućnost nečeg dobrog po nas...tako,kao i za sve ostalo,moramo čekati,čekati i čekati,pa onda vraćati okupiranu teritoriju...ja bi pustio amere da dole prave svoje baze,uzeo im kintu za to a posle čekao da neko sa kim će se oni zakačiti(a to će kad tad biti)počisti i njih i ostali korov tog kraja...
 
manjka ti opcija...neutralno...ono, da, ali
tako da ce svatko moci da trumaci kako zeli...
pitanje je dali ce se dati prednost drzavnom teritoriju ili samoopredjeljenju
zanimalo bi me, ako netko zna, pri donosenju posljednjeg srpskog Ustava, da li su glasovanju ucestvovali i Albanci
 
U hagu sutra pocinje razmatranje nelegalnog proglasenja Kosova i Metohije.
Sta mislite,kako ce sud presuditi?Iako kazu da ce dati samo savetodavno misljenje,ono ce imati veliki uticaj i velike posledice.

Ja mislim,da sta god da hag odluci,mi smo na dobitku:
1.verzija
Hag odluci da je nelegalno,i sve clanice koje su priznale "drzavu" Kosovo imaju posledice.Nema daljih priznavanja,sto automatski brise "drzavnost" i ne daje legalitet njhovim "predstavnicima".
2.verzija
Hag prizna "drzavu" Kosovo.Siptari se raduju,ali sve ostale zemlje ce imati probleme sa secesijom.Na kraju siptari nece imati oslonac,jer ce i amerika biti u secesiji,pa ce morati da napuste balkan,verovatno i ratove koje vode po svetu.

Bilo kako bilo-u oba slucaja siptari ce biti gubitnici.
...
Хаг ће се послужити тактиком МСП-а.Неће донети одлуку типа да или не, већ неку анализу коју ће свако тумачити онако како му одговара.
Хаг као међународни суд правде требао би да зна да ни по каквом закону Косово нема право на државност пошто је у саставу републике Србије.Тако да је разматрање нелегалног проглашења лажне државе чиста фарса.
 
Nije ovo zabluda,ovo je logicno.Ako priznaju,u svetu ce nastati haos,a ako ne,drzave koje su priznale(medju koima ste i vi) ce imati posledice :per:

Пријатељу.
Хаос ће настати тамо где га западне силе направе.Боље да се не заваравамо тиме како ће у случају да неки међународни суд призна легалност оцепњењу доћи до неких већих компликација.У протеклом периоду европски званичници су више пута нагласили да је Косово "изоловани случај"
 
ХАГ ЈЕ ИНСТИТУЦИЈА АМЕРИЧКОГ ЗЛОЧИНАЧКОГ ИМПЕРИЈАЛИЗМА И НЕ ПОШТУЈЕ НИКАКВЕ НОРМЕ.
ТО ШТО НЕКАД уради по праву, то је безначајно и има функцију да превари макар део народа да је "праведан".
 
jer ce i amerika biti u secesiji,pa ce morati da napuste balkan,verovatno i ratove koje vode po svetu.

Jesi ti lud? :roll:
Tipično gibaničarsko mišjenje, furano za vreme Slobe. Kao Amerika puca - Rusija samo što nam nije pomogla - zavere, belosvetski zločinački satrabi, bla bla bla:dash:

kako vam više ne dosadi:dash:

U hagu sutra pocinje razmatranje nelegalnog proglasenja Kosova i Metohije.
Sta mislite,kako ce sud presuditi?Iako kazu da ce dati samo savetodavno misljenje,ono ce imati veliki uticaj i velike posledice.

Izneo sam pravne argumente, i Kosovo ima pravo na nezavisnost. Hag će se pozvati na presudu državnom i vojnom vrhu SR J i SR Srbije. Oni su osuđeni da su planski sprovodili etničko čišćenje Albanaca i zavodili represiju. Po međunarodnom pravu bi onda Kosovo imalo pravo na nezavisnost. Kao što znamo, na teritoriji jedne države se može formirati druga ako centralna vlada vrši represivne mere nad kompaktnom grupom, najčešće etničkom zajednicom ili delom zemlje.

Ako se Hag ne pozove na tu presudu, onda će odluka biti na strani Srbije.

Ali moramo imati u vidu da je Srbija 1990. nelegalno Kosovu i Metohiji ukinula autonomiju. Ako se konstitutivnom teritorijalnom subjektu (kakvo je bilo KiM u SFRJ) ukinu ili krše garantovana prava od strane centralne vlade, taj subjekat ima pravo da izglasa svoj put. A svi znamo da su Kosovari za nezavisno Kosovo. I na ovo mogu da se pozovu Albanci.
U ovom slučaju je Srbija u gadnom sosu. Ako Kosovo bude primljeno u UN i postane međunarodno-pravni subjekt, onda bi svaki napad Srbije na Kosovo značio agresiju i obavezu SBUN da uvede kontra mere (u vidu sankcija i/ili vojne intervencije).
 
zanimalo bi me, ako netko zna, pri donosenju posljednjeg srpskog Ustava, da li su glasovanju ucestvovali i Albanci

Naravno da nisu, pa sta ti mislis da je Kostunjavi glup?

Zamisli, nisu dali pravo glasa ljudima koji po zakonu ove zemlje imaju biracko pravo...

Ja sam do tada i imao iluziju da je Kostunjavi legalista, a od tada mi se svet srusio :(
 
Naravno da nisu, pa sta ti mislis da je Kostunjavi glup?

Zamisli, nisu dali pravo glasa ljudima koji po zakonu ove zemlje imaju biracko pravo...

Ja sam do tada i imao iluziju da je Kostunjavi legalista, a od tada mi se svet srusio :(

da, upravo me to zanimalo....:rtfm:
znaci, dali su Albancima time jedan ogroman i tezak argument...
znaci diskriminacija jedne cijele nemale etnicke grupacije, njihovo indirektno proglasavanje negradanima RS...
moglo bi se to obiti o glavu Srbiji (uz presude Haag-a o ZZP)
i sto mislis o izjavi jeremica da nece prihvatiti pesudu ako nije po volji Srbije?
 

Back
Top