BEZNADEŽNO ROMANTIČNA

dugmence

Zainteresovan član
Poruka
122
Večeras sam ponovo odgledala film "Memoari jedne gejše" i sva se raspilavila. Pomislila sam koliko sam oduvek želela da mi se desi takva ljubav kao na filmu,i da bi nekog takvog zaista mogla čekati godinama bez problema i kolebenja pred iskušenjima. Moja sadašnja veza tj. brak je baš tako počeo,a pretvorio se u žabokrečinu,jer ne mogu sve sama na mišiće,potrebna je ipak i druga strana.
Ima li još meni sličnih koje bi da nam svaki dan bude bajka i misle da je to i moguće?
 
Večeras sam ponovo odgledala film "Memoari jedne gejše" i sva se raspilavila. Pomislila sam koliko sam oduvek želela da mi se desi takva ljubav kao na filmu,i da bi nekog takvog zaista mogla čekati godinama bez problema i kolebenja pred iskušenjima. Moja sadašnja veza tj. brak je baš tako počeo,a pretvorio se u žabokrečinu,jer ne mogu sve sama na mišiće,potrebna je ipak i druga strana.
Ima li još meni sličnih koje bi da nam svaki dan bude bajka i misle da je to i moguće?

ne znam...kad gledam druge ljude cini mi se da je to, za njih, mozda i moguce
u mom slucaju...tesko...u to sam sigurna
sad radim na tome da se ratosiljam nade, iluzija i ostalih budalastina
 
Nisam bas dobro skontala temu al mi dosadno pa cu da pisem... Nesto bezveze... :p
Nisam preterano romanticna ali volim da pogledam romanticni film, da ponekad ja i mm odemo na romanticnu veceru, da poklanjam sitnice... Volim male znake paznje...
A ovaj deo za bajku - pa trenutno zivim u bajci... :D
Imam dve divne princezice i divnog princa, to mi je sasvim dovoljno... :heart:
 
Moja tema...:D

Pre par dana sam na Romantici pisala o romantici..poduzi tekst..

Danas se pod romantikom podrazumeva nesto sladunjavo ,kicasto
nesto sto ba si nije In.. I sam pojam romantike je subjektivan..
i tesko podleze definiciji ali sma nasla jednu lepu definiciju
romantike gde kaze:
Romantika je kada nekome do koga vam je mnogo stalo ucinite
nesto neverovatno lepo, meko, nezno, prozracno, vazdusasto, mirisno, jedinstveno,carobno, osvajajuce, prisvajajuce, nesto pri cemu se dodiruju osecanja,
culnost, masta, nesto gde prestaje stvarnost i ostajete samo vas dvoje.

Za mene je romantika samo ono sto je spontano i iskreno ..
ono sto radite zajedno, bez obzira sta je to sto radite,

Romantika je ono sto se nikad ne moze reci ni jednim cvetom,
ni jednim poklonom ni jednom stvari..

Na zalost..danasnja svakodnevnica ubija romantiku i za to smo sami krivi
iako je i to individualna stvar..Neki ljudi su rodjeni romanticari.
Veciti sanjari, mastari, tvorci neobicnih dogadjaja,
madjionicari koji od sivila prave kineski vatromet,carobnjaci
koji znaju da vas na trenutke odvedu u neki drugi svet.

Onaj ko ume da se ukrca na leteci cilim..
moze da vidi svet iz druge perspektive i sebi zivot ucini lepsim...


I nije potrebno mnogo da bi izbegli rutine vasih brakova i veza..

 
А мени је баш кичаста форумалција ''да сваки дан буде бајка''...:confused:

Да је сваки дан бајка то би био смор живи, не бисмо знали праву цену живота и не бисмо били свесни његове лепоте.;)

А иначе - не мислим да свака љубав мора да се претвори у жабокречину, али то не значи да је сваки дан бајка, да нема проблема, неспоразума, успона и падова...

Уосталом, ниједна бајка не говори о срећној љубави, зар не?;)
Кад у бајкама ликови досегну срећу - бајке се завршавају!

Нико неће да чита бајку у којој Снежана кува и пева док мења пелене, а принц се враћа с посла и игра фудбал са принчевићима....и тако, без икаквих проблема, све лепо и по реду - то траје 50 година а читалац на 698 страна чита како је њима све лепо и глатко. Шта је ту интересантно за читање?:mrgreen:
 
Moja tema...:D

Pre par dana sam na Romantici pisala o romantici..poduzi tekst..

Danas se pod romantikom podrazumeva nesto sladunjavo ,kicasto
nesto sto ba si nije In.. I sam pojam romantike je subjektivan..
i tesko podleze definiciji ali sma nasla jednu lepu definiciju
romantike gde kaze:
Romantika je kada nekome do koga vam je mnogo stalo ucinite
nesto neverovatno lepo, meko, nezno, prozracno, vazdusasto, mirisno, jedinstveno,carobno, osvajajuce, prisvajajuce, nesto pri cemu se dodiruju osecanja,
culnost, masta, nesto gde prestaje stvarnost i ostajete samo vas dvoje.

Za mene je romantika samo ono sto je spontano i iskreno ..
ono sto radite zajedno, bez obzira sta je to sto radite,

Romantika je ono sto se nikad ne moze reci ni jednim cvetom,
ni jednim poklonom ni jednom stvari..

Na zalost..danasnja svakodnevnica ubija romantiku i za to smo sami krivi
iako je i to individualna stvar..Neki ljudi su rodjeni romanticari.
Veciti sanjari, mastari, tvorci neobicnih dogadjaja,
madjionicari koji od sivila prave kineski vatromet,carobnjaci
koji znaju da vas na trenutke odvedu u neki drugi svet.

Onaj ko ume da se ukrca na leteci cilim..
moze da vidi svet iz druge perspektive i sebi zivot ucini lepsim...


I nije potrebno mnogo da bi izbegli rutine vasih brakova i veza..


Kako si ovo lepo napisala :aha:

I jos nesto, ovaj nick ti uopste ne lezi... :D :heart: Ti si prava romanticna dusica (zakljucila sam to citajuci tvoje postove na Romantici)... :cmok2:
 
А мени је баш кичаста форумалција ''да сваки дан буде бајка''...:confused:

Да је сваки дан бајка то би био смор живи, не бисмо знали праву цену живота и не бисмо били свесни његове лепоте.;)

А иначе - не мислим да свака љубав мора да се претвори у жабокречину, али то не значи да је сваки дан бајка, да нема проблема, неспоразума, успона и падова...

Уосталом, ниједна бајка не говори о срећној љубави, зар не?;)
Кад у бајкама ликови досегну срећу - бајке се завршавају!

Нико неће да чита бајку у којој Снежана кува и пева док мења пелене, а принц се враћа с посла и игра фудбал са принчевићима....и тако, без икаквих проблема, све лепо и по реду - то траје 50 година а читалац на 698 страна чита како је њима све лепо и глатко. Шта је ту интересантно за читање?:mrgreen:

:rotf::rotf::rotf:
Е, лудачо!!!
 
А мени је баш кичаста форумалција ''да сваки дан буде бајка''...:confused:

Да је сваки дан бајка то би био смор живи, не бисмо знали праву цену живота и не бисмо били свесни његове лепоте.;)

А иначе - не мислим да свака љубав мора да се претвори у жабокречину, али то не значи да је сваки дан бајка, да нема проблема, неспоразума, успона и падова...

Уосталом, ниједна бајка не говори о срећној љубави, зар не?;)
Кад у бајкама ликови досегну срећу - бајке се завршавају!

Нико неће да чита бајку у којој Снежана кува и пева док мења пелене, а принц се враћа с посла и игра фудбал са принчевићима....и тако, без икаквих проблема, све лепо и по реду - то траје 50 година а читалац на 698 страна чита како је њима све лепо и глатко. Шта је ту интересантно за читање?:mrgreen:

Odlican, smislen i realan post.
To je zivot, realan,uz povremene dodatke romantike, bez kicerice, ljubav , postovanje se podrazumeva.
Preterano letenje po oblacima, gubitak svesnosti realnog zivota.
Poredjenje s bajkom je odlicno.
Sad mogu da se odlogujem, procitala nesto zivotno, s nogama koje su na zemlji i glavom koja trezveno razmislja.
Vredi ponovo svratiti na forum.
 
Večeras sam ponovo odgledala film "Memoari jedne gejše" i sva se raspilavila. Pomislila sam koliko sam oduvek želela da mi se desi takva ljubav kao na filmu,i da bi nekog takvog zaista mogla čekati godinama bez problema i kolebenja pred iskušenjima. Moja sadašnja veza tj. brak je baš tako počeo,a pretvorio se u žabokrečinu,jer ne mogu sve sama na mišiće,potrebna je ipak i druga strana.
Ima li još meni sličnih koje bi da nam svaki dan bude bajka i misle da je to i moguće?

Zapalis dzoint. Nista se nece promeniti ali ce te makar boleti uvo. :)
 
Svakome život može da bude bajka, ako ga tako doživljava.
Druga je stvar što smo svi večito nezadovoljni, uvek nam nešto fali, uvek hoćemo više...
Sve je to samo u glavi...

(Naravno ne mislim na ljude koji imaju stvarne probleme, nego na one koji večito kukaju, a u stvari imaju prilično sređen život)
 

Back
Top