Dan Republike

kiseli1

Ističe se
Banovan
Poruka
2.181
na danasnji dan, 29.11. 1943 , na drugom zasedanju AVNOJ-a , stvorena jugoslavija , na federalnom principu i ravnopravnosti svih naroda i narodnosti...


za one koji slave ovaj praznik; Sretan Dan Republike
 
Poslednja izmena:
SFRJ je bila moja domovina, u njoj sam rodjen, odrastao, skolovao se, njenu vojsku sluzio, njen pasos koristio, voleo je i bio ponosan na nju.

Oni koji na sve to pljunu nece biti sretni ni u jednoj zemlji.


Sretan Dan Republike.
 
na danasnji dan, 29.11. 1943 , na drugom zasedanju AVNOJ-a , stvorena jugoslavija , na federalnom principu i ravnopravnosti svih naroda i narodnosti...

Није по принципу равноправности свих народа и народности, јер је вршено брутално угњетавање националних права буњевачке и шокачке нације и њихово присилно терање у хрватски корпус, а у исто време угњетавања српских националних права у Црној Гори и Македонији.
 
SFRJ je bila moja domovina, u njoj sam rodjen, odrastao, skolovao se, njenu vojsku sluzio, njen pasos koristio, voleo je i bio ponosan na nju.

Oni koji na sve to pljunu nece biti sretni ni u jednoj zemlji.


Sretan Dan Republike.

Знаш, и ја сам рођен у СФРЈ итд. итд. и сматрам да би требало увести закон где ће се у наредних 30-40 година ићи на тешку робију и присилан рад за позитиван став о СФРЈ и слављење Дана републике како би се направила једна поетски праведна ситуација и изједначила права оних који након комунизма величају комунистичке тековине, са правима оних који су под комунистима сличан став имали о краљу, краљевини и празницима краљевине.
 
Знаш, и ја сам рођен у СФРЈ итд. итд. и сматрам да би требало увести закон где ће се у наредних 30-40 година ићи на тешку робију и присилан рад за позитиван став о СФРЈ и слављење Дана републике како би се направила једна поетски праведна ситуација и изједначила права оних који након комунизма величају комунистичке тековине, са правима оних који су под комунистима сличан став имали о краљу, краљевини и празницима краљевине.

Iskreno, mene cudi da takav zakon vec ne poostoji, u 20 godina vecina yu naroda je svetu nebrojeno puta pokazala kakvi su, takav jedan zakon u moru gluposti niko ne bi ni primetio, a oni koji stvarno zale za mirnim vremenima osecali bi se kao Jevreji u ww2.

Bravo.
 
Знаш, и ја сам рођен у СФРЈ итд. итд. и сматрам да би требало увести закон где ће се у наредних 30-40 година ићи на тешку робију и присилан рад за позитиван став о СФРЈ и слављење Дана републике како би се направила једна поетски праведна ситуација и изједначила права оних који након комунизма величају комунистичке тековине, са правима оних који су под комунистима сличан став имали о краљу, краљевини и празницима краљевине.
:ok::ok::ok:
 
Знаш, и ја сам рођен у СФРЈ итд. итд. и сматрам да би требало увести закон где ће се у наредних 30-40 година ићи на тешку робију и присилан рад за позитиван став о СФРЈ и слављење Дана републике како би се направила једна поетски праведна ситуација и изједначила права оних који након комунизма величају комунистичке тековине, са правима оних који су под комунистима сличан став имали о краљу, краљевини и празницима краљевине.

Izlaženje iz krajnosti u krajnost ne vodi ničemu.

Vidiš, ti sada pričaš isto kao oni koje, navodno, kritikuješ.
 
Iskreno, mene cudi da takav zakon vec ne poostoji, u 20 godina vecina yu naroda je svetu nebrojeno puta pokazala kakvi su, takav jedan zakon u moru gluposti niko ne bi ni primetio, a oni koji stvarno zale za mirnim vremenima osecali bi se kao Jevreji u ww2.

Bravo.

Комунисте треба поредити са нацистима у време Хитлера, а не са Јеврејима, јер су комунисти били најнехуманија, најједноумнија и најкриминалнија власт коју смо имали након Турака. И у Немачкој је било мирно и просперитетно време до 1939, па данас ко јавно жали за тим временима ризикује казну затвора.

Izlaženje iz krajnosti u krajnost ne vodi ničemu.

Vidiš, ti sada pričaš isto kao oni koje, navodno, kritikuješ.

Није то из крајности у крајност. Или можда сматраш да данас неко може да честита и нацистичке или усташке празнике?

Комунисти су били као прво лопови и пљачкаши приватне имовине, затим сурова и једноумна диктатура која се сурово и беспоштедно обрачунавала и са најблажом опозицијом, а напослетку и систем који је уништио тековине предјугословенске српске државе и предјугословенски концепт српске нације.

Онај ко жели да слави датум којег су ударени темељи онога што се дешавало 1990-их је већ довољно кажњен сам по себи. А ко жали за "оним временима", треба му омогућити да на својој кожи сагледа и њихово друго лице које су искусили они који за њима не жале. Не видим у томе ништа непоштено или нарочито чудно.
 
Комунисте треба поредити са нацистима у време Хитлера, а не са Јеврејима, јер су комунисти били најнехуманија, најједноумнија и најкриминалнија власт коју смо имали након Турака. И у Немачкој је било мирно и просперитетно време до 1939, па данас ко јавно жали за тим временима ризикује казну затвора.

Da su komunisti isti kao nacisti cetnici u 2. svetskom ratu bi se sasvim lepo slagali s njima umesto da ih napadaju sa nacistickom podrskom.

Nije slucajno da YU komuniste jedino osudjuju i toboze s nacistima porede extremisti iz Srbije i Hrvatske, dok su i jedni i drugi u inostranstvu nastavili saradnju iz rata u vidu medjunarodnog terorizma, komunisticka Jugoslavija je u svetu uzivala veci ugled nego i jedna drzava pre ili posle nje, a pogotovo onaj deo sveta koji je direktno ucestvovao u ratu protiv fasizma.

Nemacka je bila pred bankrotom u mesecima pred rat, i to STVARNO stanje u drzavi je bio jedan od razloga za pokretanje rata.

Kaznjivo je zaljenje za nacizmom odnosno javno isticanje toga zbog holokausta koji su nacisti napravili, to partizani nisu uradili, niti su poceli rat, niti su napadali druge drzave.

Oslobodili su svoju zemlju jer niko drugi nije hteo.

Kriminalnija vlast od komunisticke bila je ona pre, koja je u punom sastavu sa svim vrednostima odleprsala preko vode do slobode kad su Nemci napali Jugoslaviju, kriminalnija je bila i svaka vlast posle komunista, u svakom smislu, o tome ne treba da pricam, to je jasno, vidimo ukupne rezultate, vidimo dugove.

Komunsiti su zemlju podigli iz pepela, sagradili je, i sta je najvaznije ostavili sledecim generacijama temelj da grade i dalje, medjutim nakon njih nije se gradilo vec se sve srusilo, a ono sta je ostalo u komadu prodalo se strancima.

Komunisti su kriminalce trpali iza resetaka, posle njih su isti postajali lideri, ministri, vlasniici velikih firmi, predsednici...

Prostudiraj malo istoriju SFRJ, nista nije kao sto pise u ustasko-cetnickim citankama stampanim u inostranstvu.

;)
 
Комунисте треба поредити са нацистима у време Хитлера, а не са Јеврејима, јер су комунисти били најнехуманија, најједноумнија и најкриминалнија власт коју смо имали након Турака. И у Немачкој је било мирно и просперитетно време до 1939, па данас ко јавно жали за тим временима ризикује казну затвора.



Није то из крајности у крајност. Или можда сматраш да данас неко може да честита и нацистичке или усташке празнике?

Комунисти су били као прво лопови и пљачкаши приватне имовине, затим сурова и једноумна диктатура која се сурово и беспоштедно обрачунавала и са најблажом опозицијом, а напослетку и систем који је уништио тековине предјугословенске српске државе и предјугословенски концепт српске нације.

Онај ко жели да слави датум којег су ударени темељи онога што се дешавало 1990-их је већ довољно кажњен сам по себи. А ко жали за "оним временима", треба му омогућити да на својој кожи сагледа и њихово друго лице које су искусили они који за њима не жале. Не видим у томе ништа непоштено или нарочито чудно.

Evopski Parlament je jasno stavio znak jednakosti između nacizma i komunizma.Srbija ako želi da sledi Evropu mora i sama da prihvati evropske vrednosti i stavove.
 
Нису комунисти обновили земљу, комунисти су руководили обновом, а обнављала ју је раја. Обнављале су се и Грчка, Немачка, Италија, Јапан и Западна Немачка, па су се далеко, далеко боље обновили под капиталистима него земље које су се обнављале под комунистима.

Какве везе имају четници и партизани са целом причом? Да ли причамо о Мађарској, Хрватској, Албанији, Бугарској и Недићевој Србији или о СФРЈ? :dontunderstand:

Нема усташо-четника, то је као кад би рекао јеврејо-нацисти или комуно-фашисти. У рату си имао три стране, пријатељу, а не две. А након рата, пљачку народа, сурову репресију и прогон слободне мисли све до краја 1980-их. Тако нешто може да велича једино тотални лудак. Да се њихова власт продужила до данас, свако од нас би имао по два ознаша који би пратили шта пишемо по форумима, а 90% нас би завршило на дугогодишњој робији. Више је слободе имао човек да критикује Немце за време немачке окупације, него комунисте за време њихове диктатуре. Човече, укинули су демократију и уништили привреду и економију, тек данас проживљавамо оно у капитализму и парламентарној демократији што смо требали да превазиђемо још пре 70-80 година. Уназадили су нас и њихово име ће у нашој историји бити уписано црним, а не златним словима.
 
И Хекторијусе, да не испадне да овим тебе лично нападам или нешто имам против тебе и твог става. Напротив. Ти величаш једну епоху током које си био млад и тек почео да корачаш кроз живот и нормално је да ћеш на њу да гледаш носталгично јер су тад неке битне ствари фукнционисале у држави а које данас не функционишу. То је сасвим разумљиво и такво мишљење има 90% људи од 40-ак година и старији. Али то не мења чињеницу да је то био један диктаторски и насилан режим који је своју власт успоставио насиљем, хапшењем, прогоном, упропаштавањем и протеривањем својих неистомишљеника, а био базиран на унутрашњим сплеткама и прљавим радњама које су и довеле до тога да га на најкрвавији могући начин сруше управо комунисти и деца комунизма сами. У ратовима 1990-их нису ратовали четници и усташе, већ су ратовали Титови пионири једни против других, где је једне предводио један комуниста, а друге други. И то је највећа иронија у трагичном и тоталном паду те наказне идеологије и државног уређења из којег су једино Србија и српски народ извукли најмање, а у њу су уложили највише.
 
Poslednja izmena:

Back
Top