" Cake" u kuhinji...

Goscica

Domaćin
Poruka
4.534
...mislim da bi ovde dobro dosli svi korisni saveti, cake, fore i sl. vezani za kulinarstvo. Hajmo svi da damo na uvid neke nase male savete, npr. kad se jelo presoli, kad nam nesto zagori, kad nas luk pece za oci,da meso pri przenju ostane socno, da neko povrce ne potamni i sl.
 
Anonymous:
pa počni Goščice prva. malopre mi se pasulj zalepio za dno šerpe,upomoć.
Zicu u ruke pa ribaj (ako nije teflon ) :lol: Salu na stranu i ja sam slaba sa tim savetom - sta kad zagori, a cesto mi se desava jer se zaradim i potpuno zaboravim na sporet :? Ali evo ti jedan blesavi savet da te oci ne stipaju dok seckas luk.Stavi se shibica u usta (ali drveni deo, ne onaj sa fosforom :wink: ) i tako se drzi dok seckas luk.Skoro sam cula za ovu caku i naravno mislila da me ljudi zezaju, probala i...zamisli - funkcionise! :D
 
luk u hladnu vodu pre seckanja i nece te stipati oci...
za zagoretine...prebacis u drugu serpu, tu bas nema mnogo pomoci...ali makar nema toliko ukus na zagorelo...naravno, ne grebes po serpi nego prebacis samo ono sto je odozgo....
 
anakin:
luk u hladnu vodu pre seckanja i nece te stipati oci...
za zagoretine...prebacis u drugu serpu, tu bas nema mnogo pomoci...ali makar nema toliko ukus na zagorelo...naravno, ne grebes po serpi nego prebacis samo ono sto je odozgo....
Savet je možda praktičan po pitanju očiju ali je kulinarski 0.
Luk potopljen u vodu je kasnije u jelu pola luka. Priroda se divno postarala da sačuva razne namirnice. Kad se sa luka skine prva opna ostaje besprekorno čist. Nikakvo pranje i potapanje u vodu jer izgubi pola ukusa. :wink: :lol:
 
tacno...
ali za neka jela gde ide mnogo luka, dobro je potopiti ga u vodu da se izgubi gorcina...prebranac, npr..
ili za indijski kari, luk se cak malo i prokuva iz istog razloga...

ali, ukusi su razni....
 
Goscica:
Espanol:
Goscica:
Espanol:
Goscica:
ma shibicu u usta - kad vam kazem! :lol:
A jel može ZIPPO? :lol: :wink:
moze...ako hoces i da ga isprzis :lol:
Hvala! Moj drugar problem rešava na najjednostavniji način. Kad seče puno luka na oči stavi one komične cvikerice za plivanje. :lol: :lol: :lol:
A peraja? :lol:
Samo kad mu dozvoli žena. :lol: Inače nije štos, deluje šašavo ali džozle rade posao. :wink:
 
Ne treba valjda na "kulinarstvu" opomena da se vratite na temu?! :shock:
Kao sto sam vec nekom preporucila: mlade krompirice je najlakse oljustiti plasticnom zicom za sudove. Ne ostaje boja na prstima.

A sto se tice luka - moze se staviti i u friz da se na brzinu ohladi i onda ga seckati.
 
Princeza:
Ne treba valjda na "kulinarstvu" opomena da se vratite na temu?! :shock:
Kao sto sam vec nekom preporucila: mlade krompirice je najlakse oljustiti plasticnom zicom za sudove. Ne ostaje boja na prstima.

A sto se tice luka - moze se staviti i u friz da se na brzinu ohladi i onda ga seckati.
Zar tema nije bila "cake" u kuhinji? :lol: :wink:
 
kad vam se pokvari mleko ali da se usiri OK nemojte da bacat nego npr punite palachinke..dodash secer i limun i trpaj, dobije se kao neki svapski sir samo manje mastan. naravno ovo ste svi znali ali zelim da se istaknem
 

Back
Top