Da li su mladi dovoljno osposobljeni za zivot?

Poruka
6.359
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

evo da ti odgovorim:
1. Većina mladih nema dovoljno radnih navika.
2. Ne uče, jer ih oni koji treba da ih nauče- kako da uče, to ne rade, več otaljavaju svoj posao i malo- malo pa štrajkuju i tako daju primer ne radu.
3. Po primeru mog mlađeg brata od tetke, po kući ne radi ništa, za to je kriva njegova majka jer ga je tako naučila, možda kod drugih to nije problem ali ovde jeste.
4. Mogu biti itekako sposobni za rad u grupi ali autoritet svakako ne poštuju a za to ima niz primera.
5. To što se neka devojka hvali da ne radi ništa po kući je sasvim druga stvar, pa neće valjda sebi da dozvoli da je neko oženi samo zato što dobro kuva;):rotf:
6. Mladi danju spavaju da bi uštedeli svojim roditeljima barem jedan obrok.;)
7. Zašto bi neko menjao zanimanimanje prema zahtevu tržišta:confused: valjda je to trebalo planski da se odradi kada su upisivali školu a ne da oni završe, pa se neko onda seti kako nam nisu potrebni recimo hemijski tehničari...nije nego!:p
 
Po mom misljenju ( a imajuci u vidu da imam 21 god. pa samim tim spadam u one na koje se ova tema najvise i odnosi), ovi koji su poceli posle srednje da rade su kako tako i sposobni, ali mi koji studiramo smo besposobni do bola.
Po mom misljenju kod nas mladih je najveci problem sto smo ambiciju za licnim uspehom zamenili najprizemnijom zudnjom za luksuzom i popularnoscu. Iskreno niko vise ne uci da bi bio ugledni advokat,inzenjer ili arhitekta vec cisto radi raskosnog zivota i sanse da se u jednom trenutku preko politickih partija domogne neke visoke drzavne funkcije i velike drustvene moci.
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

1) Vecina ne.
2) Zato sto nam je dosadno, potpuno nezanimljivo i zanimaju nas stvari kao sto su : izlasci, druzenja i sl.
3) Ja licno, da.
4) - || -
5) Razmazene i nevaspitane. (ne zato sto ne znaju da spremaju, nego zato sto se time hvale)
6) Kad cemo, ako ne sad?! :D
7) :neutral:
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

Kao prvo pohvalicu tvoju temu ... :) ..Super je.. :mrgreen:

1..Vecina mladih kod nas uopste nema radnih navika..(To je neko moje misljenje)
2.Pa zato sto je IN sedeti u skolskom dvoristu,pusiti malboro,bezati sa casova nego sedeti i slusati profesora.. Sto je kranje zalosno..Misle da ce tim nacinom ophodjenja prema nekim stvarima nesto postici u zivotu a efekat je suprotan...
3.E na ovo zaista ne mogu da ti odgovorim jer ne idem po kucama da gledam sta moji vrsnjaci rade..Za sebe mogu da kazem da mojim roditeljima pomazem svakodnevno jer mislim da su zasluzili da kada se vrate sa posla zateknu cistu kucu..Samo kada pomislim sta su mi sve dali u zivotu mislim da je to minimum koji mogu da dam od sebe.. :)
4.Opet neki jesu a neki nisu..Sve zavisi do osobe..
5.Pa zele da ispadnu RIBE I PO u drustvu (odnosno izjavljuju kako ih se kuca ne tice),a time samo brukaju sebe i pokazuju koliko su zapravo glupave..
6.Pa facebook,my space,msn ovo ono... :hahaha:
7.Ja sam moje promenio,s obzirom da sam napustio skolu i krenuo vanredno da se skolujem zbog posla.. :)..A za "njih" ne znam..Opet je sve do osobe.. :)
 
Odgovor na sva ova pitanja je jednostavan i jedinstven - poremecen, degradiran, urusen sistem vrednosti. Pri tom sam skoro sigurna da se sa ovim ne slazu oni na koje se ova pitanja odnose. Mozda ih cak dozivljavaju smesnim, nepotrebnim, besmislenim. Ako je i tako, razumljivo je... do neke granice nezrelosti i zivotnog neiskustva, ali kada to postane nacin razmisljanja i zivota osobe odgovorne ne samo za sebe vec i za druge, onda ...
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

Zreli smo da nas oni stari Spartanci propuste kroz sake. Jedno 20 godina, da naprave jednu generaciju kako valja, da bi oni nastavili dalje kako treba. To je za pitanja 1 - 6.

Za pitanje 7 - ogromna vecina mladih, koji tek pocinu da rade, ce kad tad da promene struku, tako da je sasvim svejedno koja im bude prva po redu.
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

Ae ja kao kvalifikovan da odgovorim:D

1. Neki imaju, neki nemaju. Kao i svuda u svetu nema nikakvih pravila. Ja recimo imam.
2.Opet isti odgovor kao i pod jedan i opet ja spadam u one koji su uchili,a i dalje uche dovoljno u procesu obrazovanja:D Naravno uvek moze vishe,ali sta je tu je.
3.Iskreno slabo pomazem u domacinstvu. Po nekad pomazem caletu oko nekih fizickih poslova, ali poshto i studiram u drugom gradu nisam uvek tu da im se nadjem.
4.I ovde nikakvih pravila nema. Ja poshtujem autoritete i osposobljen sam za rad u grupi mada vishe volim sam da radim bez da se oslanjam na druge u procesu rada.
5.Nikad nisam chuo da se hvale. Tacno je da im to previshe ne smeta,ali daleko od toga da se hvale time.
6.Pa od kud znam...ja sam tako navikao. I kad ne izadjem nigde preko radnih dana retko legnem pre 3 ujutru...Navika je u pitanju i to veoma losa.
7. U ovakvim uslovima u kakvim zivimo to je i imperativ. Ne verujem ni sam da cu raditi bash ono za shta me osposobljavaju na fakultetu. Sta mi zapadne...
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

1. Nema.
2. Zato sto je sistem obrazovanja preopsiran, zastareo, metodi izlaganja poprilicno sturi, a sistem vrednosti u drustvu totalno poremecen.
3. Pomazu, samo zavisi u kojoj meri.
4. Tesko, opet - poremecen sistem vrednosti.
5. -II-
6. -II-
7. Tesko.
 
Dobre devojke sa fakultetom,zaposlene,preko 40 godina,a neudate.Mlade, razvedene zene, sa decom zive na teret roditelja.Sinovi u najboljim godinama lencare godinama i sanjaju neki svoj Zapad.Mladi bracni parovi napustaju prigradska sela i puni komfor i odlaze u grad da stanuju privatno.Prazne gradske kuce i pojedini placevi zarasli u korov i trnje,a sve je tu,magistralni put,autoput,aerodrom,pa se pitam sta hoce taj nas mladi svet.Prikazao sam stvarnost oko mene.
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

Evo ja spadam u mlade i pokusacu da odgovorim, na neki nacin na koji ja to vidim.
1.Ko mora ima, ko ne-mora nema...mislim da je ovo najprostiji odgovor i veoma jednostavan, u globalu kod nas vise njih nema, zato sto trenutno ne mora... hrane ima, alkohola ima i cigara i nista im vise u zivotu i ne treba... Tako da ovo nije bitno pitanje uopste, bitnije je kako usmeriti omladinu ka necemu, da nesto postignu.. e onda ona dobija radne navike kad ima jake i dobre smernice u zivotu.
2.Uciti ? Sta to uopste podrazumeva danas kad ceo svoj fakultet mogu da procitam za 3 minuta na internetu ? Skola je nesto sto odlazi sa globalizacijom a i ne mozemo svi da budemo doktori i advokati
3.Ja mislim da je nasa omladina sposobna za bilo kakav rad, u grupi ili u singlu...ne bitno.. samo ako je on na korektan nacin nadoknadjen, inace normalno da ih sve boli pedu da za 20k dinara misle o sistemu i o firmi ? Kakvi autoriteti ?? Ako mislis na neke intelektualce ili profesore u skolama naprimer, to su ljudi izgubljeni u svemiru oni ni sami sebi nisu autoritet. Danas je jedini autoritet svuda u Svetu pa evo i ovde u Kanadi naprimer, samo NOVAC i drugi autoritet, ne postoji, cak ni ovde na "uredjenom" zapadu, niko ne sljivi intelektualca ako se pojavi, indijanac sa novcem u koferu.
4.Apsoluna kopija zapada ka kojem svim silama tezimo, umesto da kopiramo dobro od njih mi kopiramo lose... upoznao sam jedno 100 devojaka u Kanadi, mislim da 95 ne zna ni jaje da isprzi, jedino sto zna je da okrene broj prvog fast food i da naruci.
5.Dobro pitanje, mislim da ne treba generalizovati, ipak mali je broj ljudi koji bas svake noci skitaju i to su oni kojima se moze, a izaci vikendom je apsolutno normalna stvar, eto naprimer kad sam bio u Svedskoj oni se u petak uvece svi porazbijaju od alkohola i droge, voze se brodovima prave tamo svasta i ne staju dva dana i vrate se u nedelju ujutru i tu ima naprimer brdo intelektualaca, menadzera, pa cak i doktora :) Treba biti svestan globalizacije, nisu vrednosti iste kao i pre 50-100 godina, sve je drugacije. U Kanadi se naprimer omladina, svako vece razbija od marihuane i od alkohola i to masovno... tako da je to svetski trend, nemamo samo mi taj problem SKITANJA.
6.Apsolutno da, mislim da smo mi cak solidni u tome. Na zapadu automehanicar je automehanicar i kad treba da zakuca dve glupave daske, ne on to ne zna i zove stolara da mu zavrsi, i sutra kad bi ga terao da postane stolar verovatno da bi se ubio. Mislim da smo prilagodljivi na promene trzista u velikoj meri, nije bas da smo ne snalazljivi... ali smo u nekim drugim aspektima glupi i zbog toga pucamo po svim savovima, naprimer slepo verujemo u stereotipe, jedan covek je u stanju da upropasti celokupnu nasu ekonomiju i da ga posle toga i slavimo kao naseg spasitelja i slicno.. u nekim stvarima smo stvarno dobri, a u nekim stvarima ne vidimo ni PRST PRED OKOM !
 
Interesuju me odgovori bar na neka od nize navedenih pitanja.
Da li vecina mladih ima dovoljno radnih navika?
Zasto ne uce dovoljno u procesu obrazovanja?
Da li pomazu roditeljima u domacinstvima?
Jesu li osposobljeni za rad u grupi i da li postuju autoritete?
Kako to da se devojke javno hvale time sto ne rade nista u kuci i sto neznaju da spreme nijedno jelo?
Zasto mnogi mladi danju spavaju a nocu skitaju?
Da li su spremni da menjaju zanimanja prema zahtevima trzista itd?

nema,zato što smo raspušteni,nema više discipline,reda,poštovanja,sve hoćemo na brzinu
zato što nam je sistem obrazovanja preobiman,učimo sve i svašta na kraju nam u mozgu ne ostane ništa ili jako malo a i povezano je sa prvim odgovorom
zavisi,od slučaja do slučaja,uglavnom slabo
retko ko,nema više osećaja pripadnosti,saradnje,ljudi su otuđeni,žele da se sami istaknu
ne znam,od mojih druagarica niko se time ne hvali,to sam čula jedino na tv-u
danju spavaju jer im je sve nezanimljivo preko dana,a po noći su na kompu,po kafićima,kratkotrajna zabava je sada ono što ih preokupira,na neki način beže od realnosti,kodnas je nakupljeno dosta negativne energije
jesu,postoji puno fakultetski obrazovanih koji rade svakakva zanimanja da bi preživeli
 

Back
Top