Da li su žene odgovrnije?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Lično, mislim da jesu. Bar naše, ovdašnje. Mislim da više misle na budućnost od muškaraca. Da su u sadašnjem trenutku snalažljivije (da skuvaju, spreme, uštede), a da itekako planiraju i brinu o porodici. Češće će žena voditi računa o štednji, o načinima da se sačuva novac za školovanje dece, o ulaganjima, o budućnosti jednom rečju... Šta vi mislite, drage moje?
 
Lično, mislim da jesu. Bar naše, ovdašnje. Mislim da više misle na budućnost od muškaraca. Da su u sadašnjem trenutku snalažljivije (da skuvaju, spreme, uštede), a da itekako planiraju i brinu o porodici. Češće će žena voditi računa o štednji, o načinima da se sačuva novac za školovanje dece, o ulaganjima, o budućnosti jednom rečju... Šta vi mislite, drage moje?
Potpuno si u pravu...Kad pocnem samo sebe da posmatram vidim da sam stalno na oprezu sto se tice tih odgovornih svakodnevnih situacija...Ako nesto propustim ne daj Boze opet sam kriva jer nekako ih naviknemo da o svemu vodimo racuna pa se opuste...a i prirodno im do mozga stignu kasnije mnoge stvari...
 
Žene koje ja poznajem svakako jesu.
Možda i muškarci brinu o budućnosti... ali na neki svoj, meni neshvatljiv, megalomanski način.

(baš sam ovih dana razmišljala o tome: jedna drugarica se sprema da krene u privatan biznis i da za početak pozajmi jako mnogo novca - a reakcije u društvu su skroz podeljene - svi muškarci samo odbravaju, fenomelna ideja! tako treba! i slično - nikome kao da ne pada na pamet da taj posao ne mora da uspe i da će se ova naći u jezivoj situaciji ako se to desi... dok smo sve mi žene, i drugarice, nekako obazrivije i u komentarima i u sugestijama... prosto mislimo i na ''a šta ako...'')
 
Lično, mislim da jesu. Bar naše, ovdašnje. Mislim da više misle na budućnost od muškaraca. Da su u sadašnjem trenutku snalažljivije (da skuvaju, spreme, uštede), a da itekako planiraju i brinu o porodici. Češće će žena voditi računa o štednji, o načinima da se sačuva novac za školovanje dece, o ulaganjima, o budućnosti jednom rečju... Šta vi mislite, drage moje?
mislim da to nema veze sa tim sto su zene koliko sa tim da su odgajane na drugaciji nacin
 
Mislim da zene previse pricaju o buducnosti,planovima,analiziraju iz svih mogucih uglova pa ispadne da su odgovornije, a ne mora da znaci, dok muskarci manje pricaju a vise rade nesto konkretno.
Izvin'te zene. :)

p.s. Moram da dodam "uglavnom" , da ne bude da generalizujem.
 
Lično, mislim da jesu. Bar naše, ovdašnje. Mislim da više misle na budućnost od muškaraca. Da su u sadašnjem trenutku snalažljivije (da skuvaju, spreme, uštede), a da itekako planiraju i brinu o porodici. Češće će žena voditi računa o štednji, o načinima da se sačuva novac za školovanje dece, o ulaganjima, o budućnosti jednom rečju... Šta vi mislite, drage moje?

paaa ...ja cu kroz svoj primjer...

mm misli od danas do sutra ....uopsteno...
svi ti moji planovi na duze staze....ignore :evil:
tj....gleda me kao ono...jos nije vrijeme o tome pricati...

jednostavno ne planira nesto sto ne moze odmah....
npr....kaze mi juce....ajmo sledeci vikend na primorje...:eek:
misliiim na par dana....
ne razmisljajuci koje sve obaveze imamo u sledecem periodu...prvenstveno finansijske ...

ali iskreno...mnogo toga ne bi bilo da nije takav :heart:
i ne znaci da nije odgovoran...bas naprotiv....
dokazao se....i nista ne prepusta slucaju.....:)
 
Ne.Osim,ako se uzme u obzir da su mnoge žene na našim prostorima prilično dvolične:muža da je mama vaspitala da sve radi po kući,u svemu pomaže,da radi svoje muške poslove(jer smo mi žene,pa ne možemo mnogo šta),da radi ženske poslove(da dokaže da i to može),da je veran(pod obavezno!) itd...a sinove "zaklanjaju"-neka,mama će,da ne pričam o tome koliko njih(majki) uživaju u činjenici da su njihovi sinovi švaleri na glasu.Mnogi muževi prepuštaju ženi da se brinu o vaspitanju svog podmlatka,I kad ih tako vaspitamo,(opet,ne sve mame) podmećemo leđa za sve i svašta i što treba i netreba,posle se žalimo kako su nam muškarci neodgovorni.
Poznajem ženu koja tvrdi da muškarci mentalno staju sa razvojem u jedanaestoj godini!Strašno!!!To su naši muževi i sinovi,njih volimo.Same smo sebi podmetnule nogu.
 
Definitivno zene, cak i u braku muskarci vise na paintball-u ili locu pivo gledajuci urtakmicu, za to vreme zena pokusava da uspava dete, racuna mesecne troskove i kuva rucak za sutra, sve u isto vreme :D

A sada ozbiljno, u mom slucaju zene, skoro uvek sam birao zreliju devojku od mene (ovo ne znaci i stariju), tako sam u nekom balansu, ona odgovorna ja neodgovoran do extrema pa me ona malo dovede u red. :)
 
paaa ...ja cu kroz svoj primjer...

mm misli od danas do sutra ....uopsteno...
svi ti moji planovi na duze staze....ignore :evil:
tj....gleda me kao ono...jos nije vrijeme o tome pricati...

jednostavno ne planira nesto sto ne moze odmah....
npr....kaze mi juce....ajmo sledeci vikend na primorje...:eek:
misliiim na par dana....
ne razmisljajuci koje sve obaveze imamo u sledecem periodu...prvenstveno finansijske ...

ali iskreno...mnogo toga ne bi bilo da nije takav :heart:
i ne znaci da nije odgovoran...bas naprotiv....
dokazao se....i nista ne prepusta slucaju.....:)

I u mom braku je ovako. Samo što je mm taj koji sve planira 5 koraka unapred, a ja više volim da sve radim iz ćefa. Sad mi se hoće - ko zna šta će biti sutra...:mrgreen:
 
paaa ...ja cu kroz svoj primjer...

mm misli od danas do sutra ....uopsteno...
svi ti moji planovi na duze staze....ignore :evil:
tj....gleda me kao ono...jos nije vrijeme o tome pricati...

jednostavno ne planira nesto sto ne moze odmah....
npr....kaze mi juce....ajmo sledeci vikend na primorje...:eek:
misliiim na par dana....
ne razmisljajuci koje sve obaveze imamo u sledecem periodu...prvenstveno finansijske ...

ali iskreno...mnogo toga ne bi bilo da nije takav :heart:
i ne znaci da nije odgovoran...bas naprotiv....
dokazao se....i nista ne prepusta slucaju.....:)

Potpuno isto...
:D
 

Back
Top