Evropska unija raj ili pakao?

Poruka
4.292
Polako se ispunjava ono sto je zapisano.

evo linka LINK

Obzirom na nasu marionetsku vlast koja trci sve da potpise samo da udje u tamo neku glupu evropsku uniju nece me cuditi da prvi budemo potpisnici, a evropska unija je izgleda bila projekt pilot za tako nesto

Evropska unija da li je raj ili pakao? Ili tacnije za koje drzave je raj a za koje pakao?

Dolaze bugari u jednom nasem delu srbije da prodaju neke sitne kucne potrepstine na pijac, i ja ih pitam da li se bolje zivi od kad su u evropsku uniju. Oni uvek ali uvek odgovaraju da se sve gore zivi i stalno od njih evropska unija zahteva sve vise i vise, i namece im neke yahteve ya trgovinu, ekonomiju, zakone, itd itd, a sto je najgore evropski proizvodi dv vise preplavljuju njihovo trziste i gotovo je njihova proizvodnja unistena. Kazu da jos malo fali pa da pocnu da placaju zato sto su u evropsku uniju kao neku clanarinu par stotina miliona evra.

A znate sta mene najvise čudi? Pa to da svi iz vlasti a i mnogi iz opozicije žele u evropsku uniju a ovolike godine niko ali bas niko nikad nije precizno i nedvosmisleno dao par razloga zasto je to dobro da se udje. U smislu da se navedu razlozi ali konkretni (sa primerima drugih zemalja koje su u evropskoj uniji i uzivaju te efekte) koji govore da se time poboljšava život i standard svih koji udju u Evropsku uniju. Znaci nikad ali nikad nisam cuo realan razlog za ulazak.
 
Poslednja izmena:
I sve sto nije marionetsko proglasava se diktatorskim.

Mark Palmer, nekadasnji ambasador SAD u Madjarskoj, koji je svojevremeno isao u protestnu setnju sa Otporasima i osnovao NED, koji je je sponzorisao Otpor i ko zna koliko slicnih grupa u svojoj knjizi ,,Slamanje pravih sila zla'' (a koje li su to lazne sile zla :think: ) navodi plan SAD da do 2025. svrgne sa vlasti preostalih 45 tirana, t.j. predsednika koji nisu bas blagonaklini prema interesima americke spoljne politike u njihovim zemljama.

http://books.google.com/books?id=SA...tyrants+2025#v=onepage&q=tyrants 2025&f=false

Dakle, price o americkim teznjama da okupiraju citav svet nisu nimalo nerealne, niti ih Amerikanci vise kriju, jer sad kada su sproveli prevrat po najvecim komunistickim centrima, niko im se vise ni ne suprotstavlja nesto narocito.
 
Poslednja izmena:
Zavisi na kojoj si strani.

Ako si na strani patricija onda ces da uzivas kao i svaki robovlasnik u starom Rimu.
A ako si na strani roblja onda imas privilegiju da sluzis patricija.

Mislim da uopste nije tesko zakljuciti gde ce se naci 99.99% stanovnistva Srbije.
 
Polako se ispunjava ono sto je zapisano.

evo linka LINK

Obzirom na nasu marionetsku vlast koja trci sve da potpise samo da udje u tamo neku glupu evropsku uniju nece me cuditi da prvi budemo potpisnici.

Evropska unija da li je raj ili pakao? Ili tacnije za koje drzave je raj a za koje pakao?

Dolaze bugari u jednom nasem delu srbije da prodaju neke sitne kucne potrepstine na pijac, i ja ih pitam da li se bolje zivi od kad su u evropsku uniju. Oni uvek ali uvek odgovaraju da se sve gore zivi i stalno od njih evropska unija zahteva sve vise i vise, i namece im neke yahteve ya trgovinu, ekonomiju, zakone, itd itd, a sto je najgore evropski proizvodi dv vise preplavljuju njihovo trziste i gotovo je njihova proizvodnja unistena. Kazu da jos malo fali pa da pocnu da placaju zato sto su u evropsku uniju kao neku clanarinu par stotina miliona evra.
Evo, sad je procitah, a bolje da nisam.
Ja sam postariji cica i neko vreme sam radio u zapadnoj Evropi. S obzirom na posao koji sam radio bio sam postedjen svih onih ponizavanja koja su cekala nase gastarbajtere koji su isli u Evropu trbuhom za kruhom.
Posle ratova 90-ih opet sam neko vreme radio u "Evropi"
Moji zakljucci su sledeci:
-vecina Nemaca i Francuza danas zive losije nego 80-ih i 90-ih godina.
Za ove dve zemlje znam jel sam u njima radio neko vreme, za druge neznam.
I svi, ali bas svi sa kojima sam bio u kontaktu za to krive prosirenje Evroipske unije i primanje novih clanica. I radnici koji dolaze iz tih novih clanica su vrlo nepozeljni i oni to jako osecaju.
Posto je u Evropi kriza, sve je manje radnih mesta i domaci se jako bune protiv stranih radnika.
Vlade "starih clanica" Evropske Unije pravdaju prosirenje Evropske Unije povecanjem trzista, ali to povecanje trzista je relativna stvar, jer su stanovnici novoprimljenih drzava mahom sirimasni i nisu neki potrosaci evropskih roba.
I u Evropskoj uniji postoji nezvanicna, ali se vrlo oseti podela na zemlje "vise klase" i zemlje "nize klase".
A novoprimljene drzave su izvan svih klasa, na dnu dna.
Najbolji primer si i sam dao. Opet Bugari, Rumuni iako su u Evropskoj uniji dolaze u srbiju da prodaju sitnice i djindjuve.
E sad pitanje za sve gradjane Srbije, ali i za nase marioneteske vlastodrsce.
Sta mislite kakva je uloga namenjena Srbiji kada je jednog dana na silu uguraju u Evropsku Uniju?
Srbija ce ucu u Evropsku Uniju onada kada njena privreda bude ono sto Evropska unija od nje bude htela, a to ce biti cisto poljoprivredna zemlja kao pre Prvog Svetskog Rata, sa diktiranom poljoprivredom. Ima da proizvodi ono sto joj se bude naredilo, a ne ono sto bi mogla.
Naka nam je Bog na pomoci, kad vec necemo sami sebi da pomognemo.
Ovakav kolektivni mazohizam i srljanje u kolonijalnu zavisnost kakvo iskazuje vecina zitelja Srbije glasajuci za aktuelni vlast istorija ni starija ni novija ne piznaje.
 
Poslednja izmena:
Jel cita neko ovu kljucnu temu?

mislim sta tebi nije jasno...ne mozes bez eu tamo je sve i nisu svi blesavi sto hoce u nju...sve vise proizvoda iz eu je u bugarskoj,pa ja ne znam osim hleba sta kupujem a da je domace,vozim strani auto,bela tehnika mi je strana,pivo sokove sve je strano,garderoba...
znaci eu ti sredjuje zemlju jeste imaju zahteve ali da li i jedan nije na mestu,pre ulaska u eu su ziveli od kopiranja diskova i sta sad ne mogu ma nemoj...i jos nesto nekome moras da se priklonis bila eu ili rusija sve je to isto i svi imaju neke zahteve ,i zelje evo rusi nam pokupovase pola firmi
znaci isto
 
Evo, sad je procitah, a bolje da nisam.
Ja sam postariji cica i neko vreme sam radio u zapadnoj Evropi. S obzirom na posao koji sam radio bio sam postedjen svih onih ponizavanja koja su cekala nase gastarbajtere koji su isli u Evropu trbuhom za kruhom.
Posle ratova 90-ih opet sam neko vreme radio u "Evropi"
Moji zakljucci su sledeci:
-vecina Nemaca i Francuza danas zive losije nego 80-ih i 90-ih godina.
Za ove dve zemlje znam jel sam u njima radio neko vreme, za druge neznam.
I svi, ali bas svi sa kojima sam bio u kontaktu za to krive prosirenje Evroipske unije i primanje novih clanica. I radnici koji dolaze iz tih novih clanica su vrlo nepozeljni i oni to jako osecaju.
Posto je u Evropi kriza, sve je manje radnih mesta i domaci se jako bune protiv stranih radnika.
Vlade "starih clanica" Evropske Unije pravdaju prosirenje Evropske Unije povecanjem trzista, ali to povecanje trzista je relativna stvar, jer su stanovnici novoprimljenih drzava mahom sirimasni i nisu neki potrosaci evropskih roba.
I u Evropskoj uniji postoji nezvanicna, ali se vrlo oseti podela na zemlje "vise klase" i zemlje "nize klase".
A novoprimljene drzave su izvan svih klasa, na dnu dna.
Najbolji primer si i sam dao. Opet Bugari, Rumuni iako su u Evropskoj uniji dolaze u srbiju da prodaju sitnice i djindjuve.
E sad pitanje za sve gradjane Srbije, ali i za nase marioneteske vlastodrsce.
Sta mislite kakva je uloga namenjena Srbiji kada je jednog dana na silu uguraju u Evropsku Uniju?
Srbija ce ucu u Evropsku Uniju onada kada njena privreda bude ono sto Evropska unija od nje bude htela, a to ce biti cisto poljoprivredna zemlja kao pre Prvog Svetskog Rata, sa diktiranom poljoprivredom. Ima da proizvodi ono sto joj se bude naredilo, a ne ono sto bi mogla.
Naka nam je Bog na pomoci, kad vec necemo sami sebi da pomognemo.
Ovakav kolektivni mazohizam i srljanje u kolonijalnu zavisnost kakvo iskazuje vecina zitelja Srbije glasajuci za aktuelni vlast istorija ni starija ni novija ne piznaje.


ok a resenje je?i jos nestobez uvrede,,ako je tamo lose sto si isao tamo sto nisi ostao u srbiji pa radio za 10maraka
 
Poslednja izmena:
Pa ja, kako vidim , gdje god se pocne pricat o poslu i radu, tu se ne slazete, Ali kada neko napise da ce ratovat iznova , tu ste svi za . Pa se mislim, ako vas to cini sretnim, dajte si onda radite sta znate, ne?

:dash:koji....
decko razlika izmedju nas i vas je jedino onaj auto put koji vi imate a mi nemamo...znaci eu ste potrebni kao i mi sto smo joj potrebni tj kao cir na du petu...znaci nemate proizvodnju,imate korupciju,nacionalizam,budale za gradonacelnike,i zivite od ona 2 meseca turizma...tako da pusti to,vi da ste vredni pa za ovih 20g ste ve mogli da budete kao svajcarska...pogledaj recimo cesku i hrvatsku nebo i zemlja a u skoro isto vreme ste postali nezavisni...znaci moli boga kao i ovi nasi da vam sa neba padnu neke pare koje ne morate da vratite
 

Back
Top