Savet oko konfiguracije

david95

Početnik
Poruka
33
Hteo bi da kupim novi kompjuter pa me interesuju drugi saveti:
* MSG W konfiguracija BEST BUY
* CPU AMD Athlon II X4 620
* RAM 4GB
* VGA PCIe ATI 4650 1GB
* HDD SATA 320GB
* DVD±RW DL
* 1x 10/100/1000 Ethernet
* OS Free DOS
* Kućište MS ATX Middle 400W
* Garancija: 2 godine
Dali vredi uzeti ovakav kompjuter?
 
Pazi ovako. Te gotove konfe uvijek po nepisanom pravilu imaju neku manu, i neku komponentu da zamazu oci,... U ovom slucaju je to maticna ploca o kojoj nema apsolutno ni jedne informacije. Zatim na toj grafickoj tih 1gb memorije ne znaci apsolutno nista, tako da je nepotrebno ulaganje, i kao trece dolazimo do kucista i napajanja.

Dakle, reci ti nama fino koliko para imas na raspolaganju, da li ti treba monitor i periferije, za sta bi sluzio racunar pa da ti mi ovjde sastavimo najbolje sto moze za te pare, ti napises to na papir i odes u firmu i kazes to to i to mi treba...
 
To je ova konfiguracija:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/msg-w-konfiguracija-best-buy.html
realna cena je oko 30000 hiljada,sad verovatno su neko sra.nje od maticne stavili.
Evo ti moja preporuka,samo mislim da je cena ove konfiguracije oko 35000din,ali je daleko bolja:

AMD Phenom II X2 545, 3GHz/7MB BOX 64Bit BOX
GigaByte MA770T-UD3P
2 x 1GB DDR3 Geil PC1333
Sapphire ATI 4670, 512MB DDR3
DVD+-RW Samsung SH-S223B/BEBE
CoolerMaster Elite 332, 420W, 12cm fan
640GB WD Blue, SATA2, 7200rpm, 16MB
 
Poslednja izmena:
I gde moze da se vidi taj kompjuter.
Kompjuter bi mi najvise sluzi za igre, a i za ostale stvari.
I taj kompjuetr sto bi kupio dali bi mogao da podrzi ove nove igre(Prototype,Prince of Persia 4 itd.)
 
Poslednja izmena:
Ova konfiguracija kosta oko 380 evra i bice ti dovoljna za igranje novijih igara u rezoluciji do (1680x1080) i pristojnom nivovu detalja:

AMD Phenom II X2 545, 3GHz/7MB BOX 64Bit BOX
GigaByte MA770T-UD3P
2 x 1GB DDR3 Geil PC1333
Sapphire ATI 4670, 512MB DDR3
DVD+-RW Samsung SH-S223B/BEBE
CoolerMaster Elite 332, 420W, 12cm fan
640GB WD Blue, SATA2, 7200rpm, 16MB

Sve ove komponente imas u http://www.atom.rs/
 
Pa bas da ce igrati novije igre na toj rezoluciji (uzgred te rezolucije nema, vjerovatno si mislio na 1680x1050) sa tom grafickom i ne bih se bas slozio, al da ce moci pristojno da se poigra na manjim rezolucijam i sa detaljima koji nisu na very high...
I sto 2x1 memoriju koja je skuplja 1000din od jednog stapa od 2gb, a uz to lakse mu je dokupiti jedan isti stap nego jos dva kad kasnije bude htio da nabaci jos rama. Nemoj mi samo reci Dual chanel, kad ti od toga nemas nikakve koristi,odnosno u realnom radu se ne primjeti...
 
Pa bas da ce igrati novije igre na toj rezoluciji (uzgred te rezolucije nema, vjerovatno si mislio na 1680x1050) sa tom grafickom i ne bih se bas slozio, al da ce moci pristojno da se poigra na manjim rezolucijam i sa detaljima koji nisu na very high...
I sto 2x1 memoriju koja je skuplja 1000din od jednog stapa od 2gb, a uz to lakse mu je dokupiti jedan isti stap nego jos dva kad kasnije bude htio da nabaci jos rama. Nemoj mi samo reci Dual chanel, kad ti od toga nemas nikakve koristi,odnosno u realnom radu se ne primjeti...

Rezolucia kod igre mi nije bas vazna (posto sam pre imao kompjuter koji jedva da je moga neke igre) pa bi sad voleo malo da igram i te novije tako da mi rezolucia bas i nije bitna
 
Da mislio sam 1680x1050,provereno moze da se igra sa tom grafickom na toj rezoluciji (nisam rekao sve igre,i na HIGH,vec na pristojnom nivovu detalja bez AA),zabluda je da za sve rezolucije iznad 1024x768 potrebne jace i skuplje graficke da bi se pristojno igralo.
Takodje nije problem moze da kupi i jedan modul od 2GB a kasnije lako nadogradi sa jos jos 2GB,sto se tice dual channel-a razlike ima,provrti 3dmark pa ces da vidis razliku izmedju dual channel-a i single,nije velika ali je ipak ima (sad za prosecnog korsnika si verovatno u pravu da je nece osetiti).
 
Poslednja izmena:

Back
Top