Da li sam normalna sto ovo radim..

besame

Zainteresovan član
Poruka
345
Na pdf zdravlje bas pisah kako se psihicki osecam povodom razvoda,ali u medjuvremenu se moja tema premesti ovde.Tesko ce biti sve ukratko objasniti ali recimo moj muz je nasao u svojoj dugogodisnjoj prijateljici svoju ljubavnicu,jednom recju sve ono sto ja to nisam imala je i ima ona.Trajalo je godinu dana dok nisam saznala.Istog dana mi je rekao da mene i dete ostavlja i odlazi.Naravno ja sam tu prijateljicu njegovu poznavala jer mu je kako on kaze srce bilo puno kada nas je sastavljao kod nas u stanu na druzenju,naravno i njenih troje dece je obozavalo nase zajednicko.Da vam ne pisem kako se osecam povodom toga..Na uzasno veliki pritisak njegovih on jedva ponovo pristaje da pokusamo ponovo.Ja pristajem samo iz jednog razloga-zbog deteta,jer sam i sama rasla bez oca i znam kako je to..
Njega prezirem,gadi mi se,omrznula sam ga..
Gde i u cemu naci snage za novi pocetak sa njime?Kako?
Molim vas za savete.
 
Na pdf zdravlje bas pisah kako se psihicki osecam povodom razvoda,ali u medjuvremenu se moja tema premesti ovde.Tesko ce biti sve ukratko objasniti ali recimo moj muz je nasao u svojoj dugogodisnjoj prijateljici svoju ljubavnicu,jednom recju sve ono sto ja to nisam imala je i ima ona.Trajalo je godinu dana dok nisam saznala.Istog dana mi je rekao da mene i dete ostavlja i odlazi.Naravno ja sam tu prijateljicu njegovu poznavala jer mu je kako on kaze srce bilo puno kada nas je sastavljao kod nas u stanu na druzenju,naravno i njenih troje dece je obozavalo nase zajednicko.Da vam ne pisem kako se osecam povodom toga..Na uzasno veliki pritisak njegovih on jedva ponovo pristaje da pokusamo ponovo.Ja pristajem samo iz jednog razloga-zbog deteta,jer sam i sama rasla bez oca i znam kako je to..
Njega prezirem,gadi mi se,omrznula sam ga..
Gde i u cemu naci snage za novi pocetak sa njime?Kako?
Molim vas za savete.


ma sutni djubre i nadji nekog ko ce da te voli i postuje
 
Седи и размисли још једном.
Кажеш ''због детета'', а он тебе не воли, воли другу жену, а ти њега презиреш, гадиш га се и омрзнула си га. Шта дете има од вас као пара?
Шта дете добија пуким формалним присуством оба родитеља, а при томе их гледа несрећне, незадовољне, како се мрзе и презиру?
 
Znam ali civilizovani smo oboje,ja i pored tolikog ponizenja koje mi je priredio mogu normalno d a komuniciram sa njim..licno mislim da ce ovo samo malo odloziti ono sto nam sledi,ali ja sam samo htela da uspe..da otac mog deteta bude uz nase dete a ne uz tudjih troje..i sve mislim da ce samo jednom opet sve biti kao pre a do tada treba da se stpim..kako?
 
Kao muskarac i samohrani hranitelj mogu ti reci samo jednu stvar. Ako s nekim zivis samo zbog deteta odmah se razilazite. Jer unisticete i tvoj zivot, i detetov i detetovog oca. Deca ne mogu da spasu nesto sto ne postoji - brak bez ljubavi. Ako izmedju vas dvoje ne postoje 'vibracije' pre ili kasnije cete se rastati i dete ce ponovo rasti bez oca. Jedino sto ce tada mozda vec biti tinejdzer a vi s manjom mogucnoscu da normalno nastavite svoje zivote.
 
Znam ali civilizovani smo oboje,ja i pored tolikog ponizenja koje mi je priredio mogu normalno d a komuniciram sa njim..licno mislim da ce ovo samo malo odloziti ono sto nam sledi,ali ja sam samo htela da uspe..da otac mog deteta bude uz nase dete a ne uz tudjih troje..i sve mislim da ce samo jednom opet sve biti kao pre a do tada treba da se stpim..kako?

Е сад, ако ТИ желиш да останете живите заједно (а не ''због детета'') онда је ок....пробајте па ћете видети...
Времена за растурање увек имате касније, ако видите да не иде никако.
 
hm, pa onda nije zbog deteta nego zbog vas kao porodice
ja to mogu da razumem donekle
mnogo je nezgodno o tome da se priča, naročito što se u stvari ne zna ni šta on želi.. i tako, meh.

ne znam, ja sam u stvari htela da kažem da šta god se desilo, potrudi se da tvoje dete nikad ne sazna da si bila sa čovekom koga se gnušaš zbog njega. znam mnogu decu koju je to baš mučilo.
 
Znam ali civilizovani smo oboje,ja i pored tolikog ponizenja koje mi je priredio mogu normalno d a komuniciram sa njim..licno mislim da ce ovo samo malo odloziti ono sto nam sledi,ali ja sam samo htela da uspe..da otac mog deteta bude uz nase dete a ne uz tudjih troje..i sve mislim da ce samo jednom opet sve biti kao pre a do tada treba da se stpim..kako?

Ovo?Nikad vise...jer sto se jednom prekine vise nema sastavljanja.
 
Ovo?Nikad vise...jer sto se jednom prekine vise nema sastavljanja.

E, а ја се сад не слажем са тобом! :p

Не мислим да је немогуће саставити оно што се једном прекине....(имам и неколико живих примера око себе)....али да је тешко - тешко је!
 
ja msm da bi bilo najbolje da das sebi sansu da upoznas nekog vrijednog tvoje paznje,ali se zbog djeteta dvoumim.
ako je ono starije sig.ce razumjeti i bice mu lakse da podnese razlaz,ali ako je manje onda je osjetljivije!znam sebe u tim godinama,bila sa jako ljubomorna kada bi moj tajo udovoljio nekom rodji..ali eto izgleda to nije ostavilo trajne posljedice,kad sam vec svjesna toga sada!:P
Good luck sta god uradila ili ne uradila!;)
 
Na pdf zdravlje bas pisah kako se psihicki osecam povodom razvoda,ali u medjuvremenu se moja tema premesti ovde.Tesko ce biti sve ukratko objasniti ali recimo moj muz je nasao u svojoj dugogodisnjoj prijateljici svoju ljubavnicu,jednom recju sve ono sto ja to nisam imala je i ima ona.Trajalo je godinu dana dok nisam saznala.Istog dana mi je rekao da mene i dete ostavlja i odlazi.Naravno ja sam tu prijateljicu njegovu poznavala jer mu je kako on kaze srce bilo puno kada nas je sastavljao kod nas u stanu na druzenju,naravno i njenih troje dece je obozavalo nase zajednicko.Da vam ne pisem kako se osecam povodom toga..Na uzasno veliki pritisak njegovih on jedva ponovo pristaje da pokusamo ponovo.Ja pristajem samo iz jednog razloga-zbog deteta,jer sam i sama rasla bez oca i znam kako je to..
Njega prezirem,gadi mi se,omrznula sam ga..
Gde i u cemu naci snage za novi pocetak sa njime?Kako?
Molim vas za savete.

Ako ti se toliko gadi i omrznula si ga - cisto sumnjam da vredi.

Ako li je pak to samo tvoj afekt, a postoji iskra ljubavi i poverenja i zelje da se vratite starom zivotu, vredi pokusati, i te kako!

Dobro je sto imas podrsku u njegovima.
 
Koliko to dete ima godina? Koliko godina imate vas dvoje? Dali ste vi njega ikada prevarili ili bili hladni prema njemu i samim tim mu dali razlog da vas prevari, ili mozda neki drugi razlog? Molim vas odgovorite iskreno. I sami ste rasli bez oca, mozda imate lose shvatanje pojma - brak. Mislim da ste mozda i vi krivi isto koliko i vas muz. Ovo nemojte da shvatite kao optuzbu ili uvredu, vec kao mogucnost koju sami morate da razmotrite. Mozda vi u njemu niste videli nekoga sa kim mozete da razgovarate i volite. Video sam teme koje ste pokrenuli, skoro za sve trazite misljenje drugih. No dobro to i jeste svrha foruma. Ali cini mi se da bi sve to zamenila jedna osoba. Ljubav mora biti obostrana da bi postojala. Ipak on je taj koji nije zeleo da zivi sa vama, a vi ste njega prihvatili nazad nakon sto su ga njegovi nagovorili. Mozda ipak zelite da se stvari promene. Ali to je nemoguce dok je treca osoba tu. Za vas bi dvoje bi bilo idealno da odete na neko putovanje ako je to moguce. Sto se tice propalog braka, pa samo u ns-u svaki drugi brak se zavrsi razvodom mislim da za vase psiholosko stanje postoje i bolja savetovalista od ovog foruma. Vas sin nije ni prvi ni poslednji koji bi rastao bez oca ili samo bez bioloskog oca. Ako je dete dovoljno staro da razume neke stvari, pitajte i njega sta bi zelelo.
 
@besame
Не знам какав је он па не могу да саветујем да ли покушати поново или не али само могу да кажем да добро размислиш о разлозима због којих би остала са њим и ако су "само" деца разлог онда добро размисли да ли би он њима стварно могао и хтео да пружи оно што отац треба или ће им још горе направити??? Ништа не кажем, само покушај да што објективније размислиш о томе а говорим делимично из искуства... и наравно, важно је да вас двоје живите ЗАЈЕДНО јер у супротном деца неће имати ништа добро од ваше везе која би у том случају била бесмислена.
Ако имате још заједничких ствари у животу пробајте поново али ако не и ако нема обостране жеље боље прекини то на време па ће можда у твој живот доћи неко нов и вреднији и за тебе а можда и за твоју децу.
 
Vas sin nije ni prvi ni poslednji koji bi rastao bez oca ili samo bez bioloskog oca.

Pa valjda bi ga otac viđao. To što su se roditelji razveli, ne znači da su se "razveli " i od deteta i da više neće provoditi vreme s njim.

Ako je dete dovoljno staro da razume neke stvari, pitajte i njega sta bi zelelo.

Ne slažem se ni sa ovim. Ne treba dete da odlučuje o braku roditelja...
 
Za ovo prvo mislim da ipak postoji razlika izmedju "vikend" oca i osobe koja je uvek tu.
A za drugo, ne moze se ni dopustiti da dete pati zbog odluka roditelja. Nisam rekao da ga moraju poslusati ali posle svakog njihovog koraka moraju znati kako se dete oseca. Mislim da je to dete prioritet u ovoj prici. To je i sama majka navela. I mislim da na njegovo psihicko stanje moraju obratiti paznju radi pravilnog razvoja osobe.
 
Pa valjda bi ga otac viđao. To što su se roditelji razveli, ne znači da su se "razveli " i od deteta i da više neće provoditi vreme s njim.



Ne slažem se ni sa ovim. Ne treba dete da odlučuje o braku roditelja...

Предухитрила ме! ;)

Дете чији су родитељи разведени не мора да ''расте без једног родитеља''! Ако су престали да буду муж и жена - нису престали да буду родитељи!

И са другом реченицом се апсолутно слажем!:ok:
 
Pa valjda bi ga otac viđao. To što su se roditelji razveli, ne znači da su se "razveli " i od deteta i da više neće provoditi vreme s njim.



Ne slažem se ni sa ovim. Ne treba dete da odlučuje o braku roditelja...

:ok:
Дете није питано ни да ли ће се тај брак склопити. И може да буде горе по дете ако родитељи опстају у неподношљивим односима, него да се растану.
 

Back
Top