Savet oko kupovine polovnog laptopa

nerval

Početnik
Poruka
25
Pozdrav ljudi,

pazario bih neki polovan laptop,jer se za nov nema love.
Koristio bih masinu uglavnom za word/pdf sljakanje,
znaci gomila teksta i povezivanje sa stampacem,
da tu i tamo pustim neki film,malo mp3-ja,i da mogu da furam
LAN kad sam negde u gradu.To je sve.
Sta savetujete da uzmem,kesha nemam/ne dam vise od
20.000 rsd,pa sta bude :) Na sta treba obratiti paznju kod polovnih
laptopova,jel to baterija,poklopac,tastatura,ekran ?
Hvala unapred na pomoci !:hvala:
 
Poslednja izmena:
Pre svega ja bih recimo uzeo laptop koji nudi mts.
Bolje nov nego li polovan,jer novo je novo.
Za to što si naveo da će ti biti potreban ja mislim da ti je najbolja opcija preko MTS-a internet + laptop.

Mislio si na ovo...

"Svi ljubitelji mobilnog Interneta koji se od 14. septembra* opredele za neki od promotivnih mt:s Surf paketa imaju mogućnost da, na prodajnim mestima ovlašćenih distributera Telekoma Srbija, kupe i laptop računar po izuzetno povoljnoj ceni.
Dovoljno je da tokom nove promocije odabarete Surf Easy, Surf Classic ili Surf Pro paket i uz ugovor od 24 meseca možete da kupite i laptop računar po ceni od samo 9.999,00 dinara, bez PDV-a. Primenjuje se niža PDV stopa od 8%.

Tokom trajanja ove promocije Telekom Srbija Vam nudi više pogodnosti kao što su: modem i data kartica po ceni od po 1 dinar i čak prve tri pretplate za odabrani Surf paket po ceni od po samo 1 dinar. Porezi su uračunati u cenu.

U ponudi su dva modela laptop računara: ASUS 1005 HA i LENOVO S1O. Model ASUS 1005 HA je dostupan na prodajnim mestima naših ovlašćenih distributera ComTrade i Pakom, dok model LENOVO S1O možete kupiti kod distributera Handy, Tehnomobile, Telefonika i ComTrade."
 
A koliko se netbook i notebook razlikuju?
Ne znam koliko ce ovaj mali biti udoban za neko
word/pdf citanje-pisanje,i gledanje multimed.sadrzaja?
Ipak mi se notebook cini kao bolje resenje,mada
netbookovi koje nudi MTS imaju znatno duzi
rad baterije i neuporedivo su laksi za transport
(dve tri kile nije mala razlika) :)
Tek sad ne znam sta da radim ?!:)
 
Net book je maleni računar sa ekranom 7-10", nema optiku ali kako je zamišljen to mu i ne treba. Kupovina NetBooka za mnoge je nepotreban trošak ali...
Pogledajmo šta se dogodilo u Rakovici, zapravo šta su dobili kupovinom dva Tesla superkompjutera - započeli su izgradnju farme servera kojoj je zadatak da opslužuje armiju netbookova koji će logično sa ovim serverima biti povezani putem brzog interneta. Kako to radi? Pa netbook povežemo sa TV-om, dodamo mu bezžični komplet tastature i miša, konektujemo se na superkompjutersku serversku farmu i gle čuda - igramo najzahtevnije igre koje se mogu zamisliti na malenom računarčiću koji to samostalno ne može ni da instalira a kamo li pokrene. To važi i za najzahtevnije 3d aplikacije i programe za obradu koječega, sve što poželimo odradiće nam farma superkompjutera. To vreme nije još stiglo, ali za vrlo kratko vreme će biti deo naše svakodnevice, Telekom nam nudi malene netbookove po daleko nižoj ceni nego što su oni u fabrici, li i ugovor na 2 godine gde će kroz uslugu izvući uložen novac tj imamo obostranu korist te nam to opravdava kupovinu na taj način. Ipak je bolje uzeti nov netbook nego polovan notebook kome baterija samo što nije riknula a košta poprilično.
 
Chak iako je malo koriscen,dobre baterije,neogreban,sa svim originalnim softverom
i nadodatim ramom?

Gledao sam one male netbukove,ono je smesno,smrt za oci,ekrani su im ubistvo ako se iole
duze sljaka na njima.Ko bre da kucka text satima na onolikom ekranu?

A nisu ni jeftini,da se ne lazemo.

Laptop je laptop,15'' ekran i furaj :)
 
Poslednja izmena:
I ja bih ti preporucio standardni laptop...oni mali su zaista ogranicenih mogucnosti i ne deluju mi tako prijatno za rad...imam skoro veci ekran na mobilnom xe xe xe ;-)...salu na stranu uzmi obican laptop, ali ne polovan nego se strpi malo skupi jos 10000 i kupi nov...moze vec za 30000 da se nadje...ako si bas zapeo za polovan vidi da uzmes neki koji je u garanciji....
 
Sve je ovo po principu, koliko para, toliko i muzike... Netbukovi jesu mali, ali se eto ovom akcijom mogu kupiti za samo 10.000 din... S druge strane, ako ti se ne zuri i mozes da skupis jos desetak hiljada, za 30.000 mozes da kupis i nov...

Tacnije, za 28.900 imas DELL Vostro A840

* Proizvođač : DELL
* Težina : 2.0kg - 2.5kg
* Ekran : 14" WXGA 1280 x 800
* Procesor : Intel CeleronM 560 (2.13GHz/1MB/533FSB)
* Memorija : 2GB
* HDD : 250GB
* Grafička kartica : X3100
* Ostalo : 2x USB
* Ostalo : Card Reader
* Ostalo : D-Sub
* Ostalo : DVD/RW
* Ostalo : ExpressCard slot
* Ostalo : Firewire
* Ostalo : LAN
* Ostalo : Web Camera
* Ostalo : WLAN
* Operativni sistem : LINUX
* Garancija : 36 Meseci

Ili, ako vec hoces odmah, moze i polovan, ali kupi od nekog sa preporukom ili dobro otvori oci... Uvek ima neki razlog zasto ga taj prodaje, a ne tako retko je bas nezadovoljstvo njegovim radom... Isto tako, ako kupujes polovan laptop, povedi nekog ko se malo razume u to...
 

Back
Top