Ukidanje vize za clanice zemalja u EU...

MyWorld

Zainteresovan član
Poruka
295
Dobro vece svima. Imam jedno pitanje na koje se nadam da ce znati neko da mi odgovori.

Naime, interesuje me kakva ce biti procedura za putovanje u zemlje EU, kakve povoljnosti ce biti osim da vise nece biti potrebe cekati na odobrenje vize i ostalo...
Predpostavljam da cemo mi putnici morati da platimo neko osiguranje na granici ili kako vec...
P.S. Nadam se da ce neko znati da mi odgovori...
 
Osiguranje se ne placa na granici, vec ces pre puta morati da izvadis putno zdravstveno osiguranje za period na koji putujes... To je zvanicno... Mada, niko ti nikada ne trazi to osiguranje... Narocito ne na granici...

A, neces imati nikakvih prednosti... jedino to sto neces cekati na vizu, vec ces da spakujes kofere i putujes... Naravno, na kraci boravak... Jer ce nam za duzi boravak i dalje trebati viza...
 
Dobro vece svima. Imam jedno pitanje na koje se nadam da ce znati neko da mi odgovori.

Naime, interesuje me kakva ce biti procedura za putovanje u zemlje EU, kakve povoljnosti ce biti osim da vise nece biti potrebe cekati na odobrenje vize i ostalo...
Predpostavljam da cemo mi putnici morati da platimo neko osiguranje na granici ili kako vec...
P.S. Nadam se da ce neko znati da mi odgovori...

Moras imat osiguranje za auto , i nis drugo. Spakiraj si stvari , i pravac Europa.:ok:
 
Dobro vece svima. Imam jedno pitanje na koje se nadam da ce znati neko da mi odgovori.

Naime, interesuje me kakva ce biti procedura za putovanje u zemlje EU, kakve povoljnosti ce biti osim da vise nece biti potrebe cekati na odobrenje vize i ostalo...
Predpostavljam da cemo mi putnici morati da platimo neko osiguranje na granici ili kako vec...
P.S. Nadam se da ce neko znati da mi odgovori...
Једна од повољности ће бити и то да видиш у каквој банана републици живиш.
 
Gosn Tihi, nemojte se ljutiti, ali Srbi se ne kotiraju bas kao najbogatiji europljani , da bi EU mogla od njihovog " trosenja novca" izaci iz finansijskih problema:mrgreen:
Не бих се баш сложио, када нагрне народ, па види да је у тој ЕУ јефтинија храна и гардероба него у Србији, биће опет викенд тура за Сегедин и сличне дестинације.
 
Не бих се баш сложио, када нагрне народ, па види да је у тој ЕУ јефтинија храна и гардероба него у Србији, биће опет викенд тура за Сегедин и сличне дестинације.

Pa u Madjarskoj je jeftinije nego u Hrvatskoj. A kada sam bio u Beogradu, su mi rekli isto to i za Beograd. No , ipak ne mislim da bi ekonomija EU mogla da se spasi time sto ce Srbi , kako kaze gospon Tihi , otici da potrose novce tamo.:mrgreen:
 
Gosn Tihi, nemojte se ljutiti, ali Srbi se ne kotiraju bas kao najbogatiji europljani , da bi EU mogla od njihovog " trosenja novca" izaci iz finansijskih problema:mrgreen:

Mi smo ti čudo...niko ništa ne radi, svi kukaju a svi voze dobra kola i provode se po kafićima i splavovima. Valjda i dalje važi ono staro...šta radi Srbin kad ostane bez para...pa razmeni eure. :mrgreen:
 
Mi smo ti čudo...niko ništa ne radi, svi kukaju a svi voze dobra kola i provode se po kafićima i splavovima. Valjda i dalje važi ono staro...šta radi Srbin kad ostane bez para...pa razmeni eure. :mrgreen:

e , to je, to sam vidio kada sam bio u Beogradu , da nitko nis ne radi, a da su svi vani navecer. Ne mogu ja to skuzit, stari moj.:think:

Mozda zato i ne zelite u EU. Tamo se ipak mora nesto i radit, a tko je lud da radi kada moze i ovako kako se vi snalazite :ok:
 
Pa u Madjarskoj je jeftinije nego u Hrvatskoj. A kada sam bio u Beogradu, su mi rekli isto to i za Beograd. No , ipak ne mislim da bi ekonomija EU mogla da se spasi time sto ce Srbi , kako kaze gospon Tihi , otici da potrose novce tamo.:mrgreen:
ЕУ се хвата за сламку спаса, још само српска сламарица може да их извуче из финансијске кризе.
 
Dobijas vizu maksimalno na tri meseca...i ne smes da radis,jer ti sledi proterivanje ako te uhvate i zabrana ulaska u EU od 3 ,do 8 godina...(ako se dobro secam tog podatka)..:think:

ako se putuje autom, obavezno osiguranje za auto, kao i odredena svota novca koja se mora prikazati pri kontroli isprava, nadalje mjesto i adresu boravka ( gdje , kod koga i zasto se ide) u doticnoj zemlji, kao i datum povratka...putna isprava mora biti najmanje god. dana vazeca, a ako Srbija nema ugovor sa EU (ili bilateralni sa drzavama clanicama) mora se ponijeti i zdrvstveno osiguranje ili potvrda onoga kod koga se ide da ce taj osigurati doticnoga privatno za vrijeme njegovog boravka
to je uglavnom to, dali ce u konkretnom slucaju nesto biti dodano ili oduzeto saznati ce se u ponedjeljak
boravak je u pravilu moguc do 6 mjeseci, s tim da se tri mjeseca mogu dobiti direktno pri ulazu, a sljedeca tri mjeseca produziti u mjestu boravka...(tu postoji mogucnost da engleska nesto ubaci drugacije jer EU zakonofavstvo po tom pitanju jos nije posve usaglaseno)
 

Back
Top