Urastanje noktiju

dreamerka

Početnik
Poruka
8
Vec dve godine odrzavam nokat koji mi konstantno urasta. Svaki pedikir je mucenje i za mene i za onog ko mi tretman radi.Postoji li neko trajnije resenje, tipa uklanjanja nokta i sl, i koja oblast medicine se bavi time? Konkretno, kojoj medicinskoj instituciji(strucnjaku) u Beogradu da se obratim?
 
Problem urastanja noktiju sam imala u inejdzerskom dobu, kad mi se cinilo da o tome ne treba pricati i da ce prooblem sam od sebe biti resen. Dosla sam dotle da mi se pola nokta palca desne noge nije ni video sto od otoka, sto od deformacije, da me je bolelo i kad nezgodno navucem carapu, a obuca mi je bila dva broja veca.
Upala je bila takva da, kad sam se konacno obratila lekaru, je on bio zaprepasten i odmah intervenisao... Upala je bila takva da nije bilo govora o anesteziji!
Sve u svemu - resavaj to sto pre inace zaista zna da bude gadno. Inace, i dan-danas mi prst nije sasvim "normalan", i zaista moram da pazim na to kako secem nokat.
Imas i neku tecnost "Dr Sholl" (ako se tako pise), pretpostavljam da je ima u prodaji - pomaze da se to ne ponovi.
 
Da cula sam za te kapi, ali ih nisam koristila. Sad sam procitala u "Narodnom lekaru" da se taj problem iskljucivo resava hirurskim putem za stalno. Jos sad kopam u kojoj ustanovi to obaviti, jer mi je bitno da to bude sto pre, da ne dodjem u istu situaciju. Hvala u svakom slucaju na sugestiji!
 
Meni su urastali nokti jedno dve godine,sve dok nisam dobila Stafilokok.2 meseca smo se mucili da otkrijemo sta je u pitanju i kad su provalili da je Stafilokok bilo je pitanje zivota ili smrti.Bukvalno!Mozete li zamisliti da odete kod doktora a on vam (posle skoro tri meseca istrazivanja o cemu se radi)kaze:Bice dobro ako nije zahvatilo kost ako jeste nazalost moracemo nogu da vam isecemo! Sok!Odmah nakon toga su me poslali u operacionu salu,gde su (srecom kost nije bila zahvacena) iscupali nikat.O bolovima koje sam trpela za vreme, posle operacije, a tek na previjanju ne postoje reci.Nzalost to sam morala da ponovim i narednih 3 godine (za redom).Sad je Hvala Bogu sve ok i nadam se da ce tako i da ostane.Inace Stafilokok je jako opasan jer zahvata pored kostiju i mozak.Zato pazite kako secete nokte da ne bi iritirali i aktivirali Stafilokok jer je jako neprijatno i bolno iskustvo!
 
Ma nije toliko bitno kod koga ces da odes!
Bitno je da se nokat isece, a svaki hirurg to radi rutinski.
Meni je u ono vreme nokat "secnuo" nacelnik hirurgije, pa su se svi cudili da se covek bavi i takvim "glupostima".
Sustina je da ce svaki hirurg to uraditi bez problema, rutinski, ali je bitno da sto pre odes.
 
Konačno se ''mora'' završila! Intervenciju sam obavila u KBC ''Zvezdara''. Sama operacija je bila brza, laka i bezbolna, tako da sam brzo zaboravila kako je bolelo kada mi je doktor na samom pregledu ''otkinuo'' parče nokta. Ono što mi sada ostaje je da 7 dana pijem antibiotik protiv infekcije, i previjanje na svaka dva dana. Prvog dana savetuju mirovanje, a sad (2 dan) vec počinjem da se krećem po kući. U svakom slučaju veliko olakšanje! Pozdrav svima i ukoliko imate ovakav problem, rešavajte ga što pre!
 
te probleme sam sam resio....
jednostavno posle kupanja ili se noge potope u toplu vodu da se nokti omeksaju i prilikom secenja nokta ---nokat se ne odseca skroz do kraja gde je urastao vec se povuce prstima na tu stranu i jednostavno ocepi na kraju...polako ga izvuci iz korena i resen problem....naravno da je ovo daleko lakse raditi dok jos nije doslo do upale....jednostavno cim se oseti bockanje ...treba nokat odrezati na pomenuti nacin...ne cekati da nastane upala...licno mislim da covek to sebi moze napraviti daleko pazljivije i bezbolnije nego sto ce to uraditi bilo ko...
 
Спречавање урастања ноката на нози се решава РАВНИМ сечењем нокта...дакле, као да лењиром повучете црту и по њој исечете нокат, никако кружно.
 
pozz svima :)...upravo citam ovo sto ste pisali...imam isti problem sa urastanjem nokta na nozi...Prosle godine sam imao isti problem...isao sam kod hirurga...rijesili su to rutinskom operacijom...trajalo je nekih 15-20 min...nisam osjecao bolova dok nije anestezija popustila nakon par sati...onda je pocelo strasno da boli...pio sam neke lijekove protiv infekcije...nakon 3,4 dana mi je bilo bolje...svaka 2-3 dana sam morao na previjanje....sve je bilo kako treba....i evo prije nekoliko dana mi se o5 pojavila zanoktica...na potpuno istom mjestu gdje je i prosla bila...nezz vise sta da radim...ne ide mi se ponovo hirurgu i ne sjedi mi se kuci o5 10-15 dana...ne mogu vani...a pocelo je uzasno da boli...cuo sam za neke babske lijekove tipa...suha sljiva...sir neki cini mi se :|...ali sve je to slabo...isprobano i nista ne pomaze...ako neko zna neko rjesenje neka pomaze....thx :)
 

Back
Top