Žezlo se diže iz Jakova i Izraela i uništiće sinove Setove!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Tko su sinovi Seta koje će Jakov i Izrael uništiti????
Je su li to oni sinovi Seta Adamovog sina koji je prvi božije ime zazivao??



17 Vidim ga, ali ne sad, gledam ga, ali ne izbliza: zvijezda izlazi iz Jakova, žezlo se diže iz Izraela. Razbit će sljepočice Moabove, sinove Setove uništit će sve kolike.
18 Edoma će osvojiti, Seir, neprijatelj njegov, bit će u vlasti njegovoj. Izrael će rasti na snazi.
19 Iz Jakova će doći vladar, uništit će ostatak iz gradova."
20 I kad vidje Amalečane, izreče ovu riječ: "Prvak među narodima bio je Amalek, a svršetak je njegov propast."
21 Kad ugleda Keneje, izreče ovu riječ: "Tvrd je tvoj stolac, gnijezdo je tvoje savijeno na hridini.
22 Ali će biti Kain uništen. Kako još dugo? Tada će te Ašur odvesti u ropstvo

brojevi 24




king james version
16 He hath said, which heard the words of God, and knew the knowledge of the most High, which saw the vision of the Almighty, falling into a trance, but having his eyes open:

17 I shall see him, but not now: I shall behold him, but not nigh: there shall come a Star out of Jacob, and a Sceptre shall rise out of Israel, and shall smite the corners of Moab, and destroy all the children of Sheth.

18 And Edom shall be a possession, Seir also shall be a possession for his enemies; and Israel shall do valiantly.

19 Out of Jacob shall come he that shall have dominion, and shall destroy him that remaineth of the city.

20 And when he looked on Amalek, he took up his parable, and said, Amalek was the first of the nations; but his latter end shall be that he perish for ever.

21 And he looked on the Kenites, and took up his parable, and said, Strong is thy dwelling place, and thou puttest thy nest in a rock.

22 Nevertheless the Kenite shall be wasted, until Asshur shall carry thee away captive
 
Set je bog podzemljau staroegipatskoj mitologiji.Posto su ovde u pitanju Jevreji, a egipcani su vrsili pogrome jevreja, logicno mi izgleda je to nesto veano za egipcane i jevreje.

S obzirom da sinove Setove su zvali sinovi Božij i dan danas popovi pevaju na sav glas.
o tome.
A iz citata u temi je jasno da Jakov će uništiti sinove Setove.
Nešto tu ne štima.Jedino ako nisu tu dva boga u pitanju.
No kad si već podzemlje spomenuo ima nešto interesantno iz biblije tko je gazda podzemlja.



8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin Bog, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, Svemoćni.
9 Ja, Ivan, brat vas i dionik u nevolji i u kraljevstvu i strpljivosti u Kristu Isusu, bijah na otoku, koji se zove Patmos, zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva Isusova.
10 Tada se zanesoh u dan Gospodnji, i začuh za sobom glas veliki kao trube,
11 Kako govori: "Što vidiš, napiši u knjigu i pošlji onima sedam crkava u Aziji: "u Efez, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatiru, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodiceju.
12 I okrenuh se, da vidim glas, koji mi je govorio; i okrenuvši se vidjeh sedam svijećnjaka zlatnih,
13 I usred sedam zlatnih svijećnjaka kao Sina čovječjega, obučena u dugačku haljinu, i opasana po prsima pojasom zlatnim.
14 A glava njegova i kosa bijela kao bijela vuna, kao snijeg; i oči njegove kao plamen ognjeni;
15 I noge njegove kao mjed, kad se rastopi u peći; i glas njegov kao šum voda mnogih;
16 I imao je u svojoj desnoj ruci sedam zvijezda, i iz usta njegovih izlazio mač oštar s obje strane; i lice njegovo kao što sunce sja u sili svojoj.
17 I kad Ka vidjeh, padoh k nogama njegovim kao mrtav. I metnu desnicu svoju na me govoreći: "Ne boj se, ja sam prvi i posljednji,
18 I živi: i bio sam mrtav, i evo živim u vijeke vjekova, i imam ključeve od smrti i podzemlja. 19 Napiši dakle, što si vidio, i što jest, i što ima da se zbude po tom.

Otkrivenje gl 1
 
Nisu svi sinovi Sitovi, kao sto nisu ni sinovi avamovi, niti se svi mogu nazvati decom Bozijom.


Je si čuo za ODABRANI NAROD .???

Znači cjeli narod je izabran.
A drugi su neizabrani.

Hajde malo poveži to s tvojim pojedincima.

A pošto je vjera slijepa takoi tvoje oči ne vide ni cjelu rečenicu u kojoj se nalazi da će sve sinove Seta uništiti
Jakovljev narod.
Toliko o pojedincima.
bla bla


Brojevi 24

"I see him, but not now; I behold him, but not near. A star will come out of Jacob; a scepter will rise out of Israel. He will crush the foreheads of Moab, the skulls of all the sons of Sheth.
 
Poslednja izmena:
Je si čuo za ODABRANI NAROD .???

Znači cjeli narod je izabran.
A drugi su neizabrani.

Hajde malo poveži to s tvojim pojedincima.

Jesam, odabrani narod koji je trebao da sacuva zakon i ostalo do dolaska izabranog.
No sta je tebi ovde muka?
I mi smo izabrani, odnosno svi koji prihvatimo sina, jer samo tako cemo se spasti.
Koji prihvate sina , postaju njegova braca,odnosno i sinovi Boziji,
 
Jesam, odabrani narod koji je trebao da sacuva zakon i ostalo do dolaska izabranog.
No sta je tebi ovde muka?
I mi smo izabrani, odnosno svi koji prihvatimo sina, jer samo tako cemo se spasti.
Koji prihvate sina , postaju njegova braca,odnosno i sinovi Boziji,

Daj slijedeći put kad se obratiš meni pročitaj cijeli post.
I što je tema i što si ti bio napisao.

Pročitaj da svi sinovi Seta će biti uništeni od Jakova i njegovog naroda.
A ne pojedinci.
Što si ti implicirao.
A izabrani narod je suprotnost s pojedinačnim objavama.
 
S obzirom da sinove Setove su zvali sinovi Božij i dan danas popovi pevaju na sav glas.
o tome.
A iz citata u temi je jasno da Jakov će uništiti sinove Setove.
Nešto tu ne štima.Jedino ako nisu tu dva boga u pitanju.
No kad si već podzemlje spomenuo ima nešto interesantno iz biblije tko je gazda podzemlja.



8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin Bog, koji jest, i koji bijaše, i koji će doći, Svemoćni.
9 Ja, Ivan, brat vas i dionik u nevolji i u kraljevstvu i strpljivosti u Kristu Isusu, bijah na otoku, koji se zove Patmos, zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva Isusova.
10 Tada se zanesoh u dan Gospodnji, i začuh za sobom glas veliki kao trube,
11 Kako govori: "Što vidiš, napiši u knjigu i pošlji onima sedam crkava u Aziji: "u Efez, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatiru, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodiceju.
12 I okrenuh se, da vidim glas, koji mi je govorio; i okrenuvši se vidjeh sedam svijećnjaka zlatnih,
13 I usred sedam zlatnih svijećnjaka kao Sina čovječjega, obučena u dugačku haljinu, i opasana po prsima pojasom zlatnim.
14 A glava njegova i kosa bijela kao bijela vuna, kao snijeg; i oči njegove kao plamen ognjeni;
15 I noge njegove kao mjed, kad se rastopi u peći; i glas njegov kao šum voda mnogih;
16 I imao je u svojoj desnoj ruci sedam zvijezda, i iz usta njegovih izlazio mač oštar s obje strane; i lice njegovo kao što sunce sja u sili svojoj.
17 I kad Ka vidjeh, padoh k nogama njegovim kao mrtav. I metnu desnicu svoju na me govoreći: "Ne boj se, ja sam prvi i posljednji,
18 I živi: i bio sam mrtav, i evo živim u vijeke vjekova, i imam ključeve od smrti i podzemlja. 19 Napiši dakle, što si vidio, i što jest, i što ima da se zbude po tom.

Otkrivenje gl 1

U staroegipatskoj mitologiji Set ili Oziris je bog podzemlja...Mislim daje Oziris.Ako je tako, mislim da Oziris ima nekakvu vezu sa svim tim, ali samo na tome ostaje moja pretpostavka.
P.S. Seta je prema legendi ubio njegov brat(nzm koji je to bog), ali ga je njegova zena Izida(koja takodje izgleda ima neke veze sa judaizmom i hriscanstvom) ozivela.
 
U staroegipatskoj mitologiji Set ili Oziris je bog podzemlja...Mislim daje Oziris.Ako je tako, mislim da Oziris ima nekakvu vezu sa svim tim, ali samo na tome ostaje moja pretpostavka.
P.S. Seta je prema legendi ubio njegov brat(nzm koji je to bog), ali ga je njegova zena Izida(koja takodje izgleda ima neke veze sa judaizmom i hriscanstvom) ozivela.

Da, sve je to ista priča koja se poslije provlači malo prekriveno.
 

Back
Top