moja poezija

purpur

Početnik
Poruka
38
Evo nesto od moje poezije, slobodno ubacite i vase stihove, ja poeziju obozavam...



Ulovljena u konfuziju sopstvenih misli,

sapletena o tvoju senku padam,

padam,

u tvoje ruke.

Stegni me

stegni me da utrnem

i ne osetim bol.

Ovo je nas svet, ovo su nase ulice,

neugledni coskovi i ljudi zgrceni u njima

Stegni me

nek stane mi dah,

da slobodna iz caure trosnog tela

nadjem novi bolji svet za nas.
 
...Meni je svaki beo papir izazov. Kao jedna nesaglediva bela povrsina koja iscekuje da bude posejana novim recima, mojim recima. Postoji li nesto bitno sto bih ja uopste mogla reci. Osecam da u meni postoji milion i jedna stvar, milion i jedan osecaj, ogromno bojiste. Sve to nekako zeli da izadje iz mene, sve odjednom, a znam da tako ne moze. Na kraju opet ispadne neka nedovrsena brljotina. Uglavnom je to mrak, moj nesagledivi mrak, koji treba da spustim na tu belu hartiju. Kao da beloj golubici udelim garav pramen moje duse da odnese u znak neke slobode, i koga bi za to bilo briga? Ljubav, pa mrznja, pa smrt i tako u krug. Uvek se sve svede na te tri stvari. Prva dve vise kao nagon trece kao neizvesnost. Meni se nekad doslovno povraca od silnih propovedi u religiji, u politicu, u celom posranom zivotu. A najteze mi padne to sto nigde ne sretoh ni pola slicnog sebi, nekog ko bi mi bar po bolu brat mogao biti...
 
Evo nesto od moje poezije, slobodno ubacite i vase stihove, ja poeziju obozavam...



Ulovljena u konfuziju sopstvenih misli,

sapletena o tvoju senku padam,

padam,

u tvoje ruke.

Stegni me

stegni me da utrnem

i ne osetim bol.

Ovo je nas svet, ovo su nase ulice,

neugledni coskovi i ljudi zgrceni u njima

Stegni me

nek stane mi dah,

da slobodna iz caure trosnog tela

nadjem novi bolji svet za nas.

ovo si ti napisala??? :eek:
 
Ovo je malo bolje od tvoje proze, mada se ja, moram priznati, ne razumem toliko u poeziju.;)

Nije bitno koliko se razumes, bitno je da kazes neko svoje misljenje jer ti si neko iz mase a meni su potrebna objektivna misljenja, znaci od nekog ko me ne poznaje licno. Jedino tako mogu da imam jasniji uvid, i realniju sliku bez pristrasnosti i preuvelicavanja da je nesto mnogo dobro ili mnogo lose.
Jos jednom hvala sto si nasao vremena da procitas i prokomentarises!
 

Back
Top