koliko ste vulgarni

kreki samuraja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
32.028
Da li ste vulgarni, da li cesto upotrebljavate psovke i koliko cesto dajete nepristojne komentare?
Da li smatrate da su reci koje se na krstarici automatski cenzurisu u postu, jezicka nekultura , da li kada ih izgovarate snizite glas i progutate knedlu pre nego izreknete ili kazete jasno i lagodno, bez varijacija u tonu?

Sta mislite o tinejdzerima muskog pola koji su vulgarni, a sta mislite o vulgarnim tinejdzerkama? Da li isti limit izrecenih ruznih izraza vazi i za jedne i za druge? Da li limit uopste postoji i koji je ako postoji?

Je l su psovke u umerenoj meri prihvatljive ili cak potrebne, jer su takodje deo naseg lepog jezika?

Da li pod vulgarnoscu podrazumevate samo koriscenje termina iz slenga i zargona, ili vulgaran prikaz definise i pristup bilo kog pojedinca u javnosti, njegovo ponasanje, gestikulacija, akcenat i garderoba ?
Da li je nekultura i odsustvo pravilnog i utancanog jezika, pogotovo ako pricamo o jeziku razgovornog stila, vise izrazeno kod zrelih generacija ili tinejdzera vrsnjaka?
Da li su tinejdzeri sposobni da u komunikaciji koja zahteva ozbiljnost i uzdrzanost redukuju degutantan govor?

Koliko ste prosti na skali od 1 do 10?
 
Ybg, opsujem i ja ponekad, ali trudim se da to radim sto manje, jer vidim da je ruzno kad slusam nekoga da pretjeruje sa psovkama, bilo da je musko ili zensko, meni je to isto.

No nijesu samo u pitanju psovke, tu su u opticaju razne gestikulacije.

A u skali od 1 do 10, sebe bih ocijenio sa 2.
 
Sve je u vaspitanju. Meni je tuzno kad cujem da majka svom dvogodisnjem detetu, nakon sto je bilo nevaljalo, kaze jbm ti mater! Znaci psuje sama sebe. Kakve sanse to dete ima da odraste u kulturnog coveka?

Trudim se da ne psujem, ali mi se omakne kad sam besan :)
 
Da li ste vulgarni, da li cesto upotrebljavate psovke i koliko cesto dajete nepristojne komentare?
Da li smatrate da su reci koje se na krstarici automatski cenzurisu u postu, jezicka nekultura , da li kada ih izgovarate snizite glas i progutate knedlu pre nego izreknete ili kazete jasno i lagodno, bez varijacija u tonu?

Sta mislite o tinejdzerima muskog pola koji su vulgarni, a sta mislite o vulgarnim tinejdzerkama? Da li isti limit izrecenih ruznih izraza vazi i za jedne i za druge? Da li limit uopste postoji i koji je ako postoji?

Je l su psovke u umerenoj meri prihvatljive ili cak potrebne, jer su takodje deo naseg lepog jezika?

Da li pod vulgarnoscu podrazumevate samo koriscenje termina iz slenga i zargona, ili vulgaran prikaz definise i pristup bilo kog pojedinca u javnosti, njegovo ponasanje, gestikulacija, akcenat i garderoba ?
Da li je nekultura i odsustvo pravilnog i utancanog jezika, pogotovo ako pricamo o jeziku razgovornog stila, vise izrazeno kod zrelih generacija ili tinejdzera vrsnjaka?
Da li su tinejdzeri sposobni da u komunikaciji koja zahteva ozbiljnost i uzdrzanost redukuju degutantan govor?

Koliko ste prosti na skali od 1 do 10?

Vulgaran-jesam.Psovke su mi deo dana, mada one cvrsce cuvam za specijalne slucajeve.Takodje i nepristojne komentare dajem po potrebi.
Reci koje se cenzurisu nisu nekultura, nego u ovoj nasoj zatucanoj zemlji nesto normalno je taboo.Mene su od malecko ucili da u svakoj prilici pomenem sisa, muda, dupe, *****, i to su se svojski potrudili da me nauce.
Sto se tice pitanja vezanog za tinejdzere/tinejdzerke, mislim da vulgarnost moze da ima neku pozitivnu notu, sve dok ima ukusa.Kad se predje neka granica to postane degutantno.Isto mislim za oba pola.
Sto se mene tice, prihvatljive.
Vulgaran prikaz definise ovo drugo.
Ma i kod nas i ovih starijih ima vulgarnosti...Pa hteo sam da se prekinem od smeha dok sam slusao dvojicu starijih ljudi kako se svadjaju oko basketa.:mrgreen:
Ovo zadnje vec zavisi od vaspitanja.Ja jes da volim da psujem i idem protiv sistema, ali to radim kada situacija dozvoljava.Necu sigurno da psujem u nekom restoranu, pred nekim dekicom ili bakicom, negde gde su ozbiljni ljudi...A ipak, sto se ovih ozbiljnih tice, valja umereno opsovati pred njima, malo da im se razbije krutost.:mrgreen:

9
 
Mene su od malecko ucili da u svakoj prilici pomenem sisa, muda, dupe, *****, i to su se svojski potrudili da me nauce.

Ovo zadnje vec zavisi od vaspitanja.Ja jes da volim da psujem i idem protiv sistema, ali to radim kada situacija dozvoljava.Necu sigurno da psujem pred nekim dekicom ili bakicom, negde gde su ozbiljni ljudi

Dok su te tvoji ucili da pricas sisa i muda kad si bio mali, pred kim si onda pricao te nepristojne reci u prelaznoj fazi od saznjanja do znanja?
 
Kad kazes radi upotpunjavanja dozivljaja mislis na spontan ekspresivan izraz, kad ti neko izazove neku burnu reakciju, pa odreagujes iz cuga ,sto na um to na drum , el to
Ja ne mislim da je to vulgarnost.

Bash tako , samo shto ja mislim da jeste vulgarnost , jel da hocu lako bih nashao bolje rechi , ali me mrzi , kao shto rekoh , kada hocu lako iznesem sa uma na drum , ali ne u blatnjavim cipelama psovki .
Mada protiv psovki i blatnjavih chizama nemam nishta protiv .
 
Hm, nisam vulgarna toliko, ali psujem, jako.
Mada, znam kada treba da se suzdržim, kad nije prikladno, nikad ne psujem pred starijima.
Mrzim kad čujem žensko kako se odvratno izražava i kako im je svaka druga reč muški ili ženski polni organ, i nabijanje istog.
Psovke su deo našeg jezika, ljudi imaju predrasude prema njima, i mislim da ih treba prihvatiti.
Psovanje i vulgarnost nije isto.
 

Back
Top