Second skin

gost 185738

Veoma poznat
Poruka
11.623
Da li vas je nekada neko tako razocarao da ste se promenili prema suprotnom polu, kaznjavajuci tako druge za bol koji vam je nanela ta osoba, odnosno nesvesno se sveteci njemu/njoj preko nekog drugog?
Npr. nezna, osecajna i romanticna devojka se preobrazava u hladnokrvnu koju ne interesuju emocije, vec cista fizicka privlacnost, sto je gluma i ona pati, ali ne priznaje ni sebi, a kamoli drugima, da nije prebolela...
 
Da li vas je nekada neko tako razocarao da ste se promenili prema suprotnom polu, kaznjavajuci tako druge za bol koji vam je nanela ta osoba, odnosno nesvesno se sveteci njemu/njoj preko nekog drugog?
Npr. nezna, osecajna i romanticna devojka se preobrazava u hladnokrvnu koju ne interesuju emocije, vec cista fizicka privlacnost, sto je gluma i ona pati, ali ne priznaje ni sebi, a kamoli drugima, da nije prebolela...

Što te ne ubije jača te:lol:.
 
Pozdrav Fanatiku :bye:
Slazem se, ali da li si to nekada imao kao izgovor?
Pitam ovo, jer sam skoro cula slican scenario (stvarni) i to me navelo na filozofiranje sa drugaricama, pa sam htela da malo prostudiram to, jer me zaintrigiralo kao psiholoska pojava.
 
Seriously now, mislim da je to jedno samourušavanje koje donosi izvesno zadovoljstvo, čak neko vreme može biti i lekovito, da osoba malo emotivno očvrsne.
Nije da me je baš potpuno zaobišlo u životu.
Ali ne sme da traje dugo niti da postane obrazac ponašanja.
Jer onda zbog sopstvene boli povređujemo one koji sa tim nemaju ništa i postajemo ogorčeni generatori sopstvenih loših iskustava.
 
Seriously now, mislim da je to jedno samourušavanje koje donosi izvesno zadovoljstvo, čak neko vreme može biti i lekovito, da osoba malo emotivno očvrsne.
Nije da me je baš potpuno zaobišlo u životu.
Ali ne sme da traje dugo niti da postane obrazac ponašanja.
Jer onda zbog sopstvene boli povređujemo one koji sa tim nemaju ništa i postajemo ogorčeni generatori sopstvenih loših iskustava.

Respect za ovo :cool:
 
Da li vas je nekada neko tako razocarao da ste se promenili prema suprotnom polu, kaznjavajuci tako druge za bol koji vam je nanela ta osoba, odnosno nesvesno se sveteci njemu/njoj preko nekog drugog?
Npr. nezna, osecajna i romanticna devojka se preobrazava u hladnokrvnu koju ne interesuju emocije, vec cista fizicka privlacnost, sto je gluma i ona pati, ali ne priznaje ni sebi, a kamoli drugima, da nije prebolela...

Nije. Ja svoje emocije usmeravam prema onome ko me je razočarao, zašto bi drugi ispaštali?!:p
 
Pozdrav Fanatiku :bye:
Slazem se, ali da li si to nekada imao kao izgovor?
Pitam ovo, jer sam skoro cula slican scenario (stvarni) i to me navelo na filozofiranje sa drugaricama, pa sam htela da malo prostudiram to, jer me zaintrigiralo kao psiholoska pojava.

Pozdrav Girlicious... :bye:

Nisam to nikada imao kao izgovor... Ne bih to bio ja, a foliranje ne volim...
 
Da li vas je nekada neko tako razocarao da ste se promenili prema suprotnom polu, kaznjavajuci tako druge za bol koji vam je nanela ta osoba, odnosno nesvesno se sveteci njemu/njoj preko nekog drugog?
Npr. nezna, osecajna i romanticna devojka se preobrazava u hladnokrvnu koju ne interesuju emocije, vec cista fizicka privlacnost, sto je gluma i ona pati, ali ne priznaje ni sebi, a kamoli drugima, da nije prebolela...

da...
 
Nije. Ja svoje emocije usmeravam prema onome ko me je razočarao, zašto bi drugi ispaštali?!:p

Pa upravo iz razloga što onaj ko te je razočarao ne može da ispašta jer više nije tu i jer ga više boli ud za tebe :lol:
I onda čovek usmeri svoje razočarenje na one koji hoće i žele da budu tu i kojima je stalo.
Mislim, deluje suludo, ali ljudi to rade i to svi znamo
 
Pa upravo iz razloga što onaj ko te je razočarao ne može da ispašta jer više nije tu i jer ga više boli ud za tebe :lol:
I onda čovek usmeri svoje razočarenje na one koji hoće i žele da budu tu i kojima je stalo.
Mislim, deluje suludo, ali ljudi to rade i to svi znamo

Kako nije tu? pa nije umro! Može njega da boli uvo ali je živ čovek i kad uzvratiš udarac i ujedeš za srce istom merom još kako se češe po guzici.;)
A sa ostatkom teksta se potpuno slažem.:)
 
sta znam, da nisam vise tako nezna i romanticna, pa nisam......i da vise nisam naivna, pa nisam....ali, ne maltretiram nikoga, cak sam vrlo pazljiva sa partnerom.....i ne bezim od emocija ali im vise toliko ni znacaja ne pridajem......
 
Kako nije tu? pa nije umro! Može njega da boli uvo ali je živ čovek i kad uzvratiš udarac i ujedeš za srce istom merom još kako se češe po guzici.;)
A sa ostatkom teksta se potpuno slažem.:)

Ma ja ti kažem da ne možeš uzvratiti udarac onome ili onoj ko te je ostavio i koga više briga za tebe. Možeš povrediti samo one kojima je stalo do tebe.
 
nope
ne moz' drugi da me razocaravaju
k'o sto ja mogu samu sebe
da krivim zbog pogresnih procena i ocekivanja
ondak se sebi i svetim

i bude dobro bas
kad na vreme shvatim
pa prestanem :D
 
Da li vas je nekada neko tako razocarao da ste se promenili prema suprotnom polu, kaznjavajuci tako druge za bol koji vam je nanela ta osoba, odnosno nesvesno se sveteci njemu/njoj preko nekog drugog?
Npr. nezna, osecajna i romanticna devojka se preobrazava u hladnokrvnu koju ne interesuju emocije, vec cista fizicka privlacnost, sto je gluma i ona pati, ali ne priznaje ni sebi, a kamoli drugima, da nije prebolela...

DA zato sam i postao muska sponzorusa!!! :sad2:

:zcepanje:
 
Da li vas je nekada neko tako razocarao da ste se promenili prema suprotnom polu, kaznjavajuci tako druge za bol koji vam je nanela ta osoba, odnosno nesvesno se sveteci njemu/njoj preko nekog drugog?
Npr. nezna, osecajna i romanticna devojka se preobrazava u hladnokrvnu koju ne interesuju emocije, vec cista fizicka privlacnost, sto je gluma i ona pati, ali ne priznaje ni sebi, a kamoli drugima, da nije prebolela...
Ne! :)
 

Back
Top