Problemi sa instalacijom Windowsa... :dash:

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Nije mi prvi put da instaliram windows, ali mi je prvi put da mi se ovako nesto dogodi.

Naime, uopste ne mogu da ga instaliram.

Formatiram particiju, on kopira odredjene fajlove i izbaci mi da ce da se restartuje, ako imam floppy da ga disable-ujem i kada se restartuje da ce se instalacija nastaviti.

Medjutim instalacija se ne nastavlja. Opet se pojavi ono press any key to boot itd. i kada ga pustim da svih 5 tacaka istece samo blokira, a ako pritisnem opet udje jovo nanovo da ga instaliram!

Disable-ovao sam floppy, sve kable sam skinuo i nece... :dash:

U cemu je problem?! :dash:

Svaka pomoc je dobro dosla!!!
 
Nije mi prvi put da instaliram windows, ali mi je prvi put da mi se ovako nesto dogodi.

Naime, uopste ne mogu da ga instaliram.

Formatiram particiju, on kopira odredjene fajlove i izbaci mi da ce da se restartuje, ako imam floppy da ga disable-ujem i kada se restartuje da ce se instalacija nastaviti.

Medjutim instalacija se ne nastavlja. Opet se pojavi ono press any key to boot itd. i kada ga pustim da svih 5 tacaka istece samo blokira, a ako pritisnem opet udje jovo nanovo da ga instaliram!

Disable-ovao sam floppy, sve kable sam skinuo i nece... :dash:

U cemu je problem?! :dash:

Svaka pomoc je dobro dosla!!!

( koji windows xp instaliraš tj. sp 1 ili sp2 ? )
Probaj preko drugog hard disca, da pomoću partition magic, očistiš taj hard disc, i onda započni instalaciju sa sp1 xp, pa kad prošljaka, predji ga sa sp2 xp ( imao sam sličan problem, pa sam ovako uradio i ok je sve )
 
a jesi probao da kada uradi onaj prvi restart posle formatiranja da izvadis cd, odnosno otvoris cd-rom, i da sacekas malo dok on ucitava i proverava da li ima nesto u cd-rom-u, pa kad to prodje da ubacis cd i nastavis dalju instalaciju? ili da u biosu posle restarta podesis da ti prvo butuje sa harda.
 
a jesi probao da kada uradi onaj prvi restart posle formatiranja da izvadis cd, odnosno otvoris cd-rom, i da sacekas malo dok on ucitava i proverava da li ima nesto u cd-rom-u, pa kad to prodje da ubacis cd i nastavis dalju instalaciju? ili da u biosu posle restarta podesis da ti prvo butuje sa harda.

Podesio sam bio da mi boot-uje sa harda, ali mi izlazi samo CTRL + ALT + DEL Disk Read Error :neutral:
 
pazi, malo sam trazio po netu i evo sta sam uspeo da da zakljucim, zbog cega se javlja ta greska:

1. treba videti da li je hard stavljen na master;
2. srediti mbr, preko recovery console;
3. neki cak spominju i kablove i
4. na kraju da je hard pri kraju.

e sad ti proveri da li je hard na master-u, i uradi sredjivanje mbr-a, pa ako ni to ne sljaka mozda je hard stvarno pri kraju.
 

Back
Top