Display

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Ja opet pitam nesto sto ne znam jel spada u ovu rubriku ali mislim da ekipa ovde sve zna pa ce mi neko odgovoriti...Naime bila sam "radoznala" i napravila dzumbus na mom ekranu...Slika je smanjena tj ima crni okvir a ikone su crne i ogromne da mi je muka da upalim komp...Htela sam u stvari da vidim sta je sa slikom koja kad se ukljuci izgleda kao da je iskuvana tj ko da je matirana i ne mogu bas nista od filmova i slika da gledam...onda sam poremetila sve to i da ne bi na kraju totalno unistila sve pomozite mi i recite kako najprostije da vratim sve u prvobitno stanje posto se iz prilozenog moze videti koliki sam strucnjak :D Hvala unapred...
 
Za početak - desni klik na desktop pa sa menia odabereš Properties pa Settings -pa povećaš Screen resolution na 1024 x 768 i Color quality na bar medium 16 bit-nu, a možeš i Highest 32 bitnu.
 
Što se tiče matirane, iskuvane slike to se podešava tamo gde si i pokvarila. Ako si tu matiranu sliku dobila igrajući se sa kontrolama na samom monitoru, onda probaj da tu i popraviš - to je sigurno kontrast i osvetljenje u pitanju. Pogledaj u upustvu za monitor kako se podešavaju te stvari. Obično monitori imaju i opciju da se pritiskom na jedno ili na dva dugmeta istovremeno slika resetuje na fabričke parametre za kontrast, osvetljenje, centriranje i ostalu geometriju.
 
Ako si osvetljenje i kontrast pokvarila čačkajući po Advanced opciji Settingsa u Display properties, onda počni tamo i da popravljaš, nemoj dirati dugmiće na monitoru.

Ako ne znaš gde si ih pokvarila onda prvo uradi sledeće: uzmi upustvo od monitora i pronađi kako se resetuju parametri slike na fabričke vrednosti.
Resetuj ih na fabričke vrednosti. Ako se slika ne popravi, onda je popravljaj "softverski" ,tj. desni klik na desktop i sa menija odaberi Properties. Kad otvoriš Display properties idi na Settings pa na Advanced pa odaberi tab sa nazivom svoje grafičke karte i pronađi opcije za Brightness (osvetljenje) Contrast i Gamma i vrati ih na Default vrednost. To bi trebalo da radi.

I da, zaboravio sam da ti kažem najvažnije upustvo - ne paniči!. (Enciklopedija Galaktika) :)
 

Back
Top