koje žestoko piće ispod 1000 din

cikcak

Primećen član
Poruka
698
ne pijem i ne razumem se u vrste i marke alkoholnih žestokih pića,
a situacija je takva da treba da nekom kupim flašu upravo takvog otrova.

gledao sam po ovim super-hiper marketima po beogradu, ima svašta a ja nemam pojma.

stvarno ne bih da se ispucam nekoliko hiljada dinara za neki "luksuz" i kao što rekoh
ne bih da dam više od 1000 dinara, ali sa druge strane ne bih da se osramotim tako što
bih kupio neki škart.

da opišem metaforički: ne bih da nekom kupim Penasonik umesto Panasonic.


molim za savete pomoću kojih bih rešio ovu trenutnu nedoumicu,
a takođe bi mi dobro došla neka osnovna edukacija o tome koje su marke kojih pića
dobre a koje škart.
video sam da su tu razne tekile, vodke, džin, rum, viski... ma svašta,
koje su specifičnosti tih raznih pića, ako ih ima uopšte, ili je pijanstvo isto ma šta popio ?
od čega najmanje stradaju unutrašnji organi ?
 
Ja preporucujem viski....
Za nekog ko ne pije mnogo , viski je super, jer nema ni zgaravice sto je cesto kod vinjaka, votke, pa i ostalih vocnih rakija...

Obican johni setac (walker) ce da drzi vodu, a bio je ispod 1k....
Poznavaoci viskija znaju za bolje varijante, ali johny sasvim solidno odradi stvar obicnom coveku....
Znaci za obicnog normalnog korisnika obican setac je sasvim dovoljno dobar.
I pre ce ti naci zamerku , ako je trazi , u vinjaku, konjaku, votki, itd...nego u viskiju....\

Od viskija najmanje boli glava....
 
Ja ne pijem, rakije sam probao razne, i obicno mi izazivaju onaj metalni ukus u ustima...Osim dedine prepecenice, ne znam zasto....
Od votke me tera odmah da povracam, ne znam zasto...

Vina mogu da pijem, od belog se ne napijam ako je dobro, ako je kiselo ili lose , od pola case me zaboli glava.

A eto viski mi ne ostavlja taj metalni ukus u ustima, a uopste mi nije bitno foliranje, jer niko i ne zna sta pijem...
Vinjaci i konjaci, osim jednog, ne znam koji je , stranjski, mi nikako ne gode...

Eto , znaci bez kriterijuma duvanja, vec kad imas ceo bife na raspolaganju, od martinija do raznih likera (likera ima dobrih do bola, narocito domacih rucno pravljenih, ah da, ima i medovaca, na sajmu meda probao od coveka, ono je vrh....450 din....ali je sa travkama i aromama, razbijacki..., ono se plasim da drzim u kucu, ona jedna casa na gladno ne da prija, nego razbija...na zalost ljude ne znam po telefonu vec po vidjenju, ali su cesto na medonosnim zurkama...)
 
Nemo se vređaš, jednostavno nisam za kupovinu stranih brendova u verzijama za sirotinju kada imaš sasvim pristojna domaća pića za iste pare uz bolji kvalitet. Posebne rakije i trave su u redu ako znaš kome i zašto ih kupuješ (sam sam tako nosio na poklon neke koje su bile lek namenjenom i otrov svakom drugom), ili ako si proizvođač. Dok ono što ja konzumiram nema veze sa tim šta nosim, ta neću da se i preda mnom otvara.
 
Najbolje da ostane kod kuće, ispiški se u flašu i popije sam. Vinjak je dobro piće, i nešto nisam primetio da ga iko baca u kantu. Neće se ni previše kurčiti ni obrukati sa njim, a to mu je koliko vidim najvažnije. Vino me previše asocira na slave, da ga nosi sa sve ratlukom i kafom, i nije žestina, a viski je izmotavanje za te pare (<1000 din).
 
ah, najzad je zivnula tema, hvala svima !


vino mi nije u kombinaciji, jer kao sto sam na pocetku napisao, trebaju mi informacije o
zestokim picima.

vinjak bih preskocio, jer mi nekako kao totalnom laiku zvuci prostacki...
rec vinjak mi se nekako kroz zargon uvek vezuje za one najnize nivoe klosara lokatora.
ali jos jednom kazem, ne znam mnogo o alkoholu.

svidja mi se ideja domace rakije, jer i sam uvek prednost dajem domacim proizvodima.
ako vrede necemu, naravno. primetio sam da imaju lepo upakovanih flasa, neke i sa
celom kruskom u flasi.

bas mi se svidela ova ideja medovace !!! nikad se ne bih setio da to pice postoji.

kazete da se prodaje na sajmovima meda, jesu li to ove tezge koje se po beogradu
premestaju i prodaju razne proizvode od meda ?
posto je ta medovaca, jel u lepom pakovanju, ima li smeka kao poklon ?
 
Dosta sa predrasudama o vinjaku, odraće se čovek i od likera od mente ako hoće, a dobro je piće. Znam da mlađe ono asocira na neke matore lokatore, ali ti isti pate da se pokažu tako što naruče flašu Red Labela za stolom, tako da ih smatram za isfolirane koji i nemaju ukus. I vinjak je u sasvim solidnom pakovanju: http://www.super-import.com/rubin_vinjak_vsop_zoom.htm, ima i ukrasnu kutiju.

Kupi Viljamovku i ćuti.
 
за те паре ти је најбоље да узнеш црногорску лозу

мисим, најбоље и најјефтиније је стомаклија
ал то не знају сви да цене

виски нема за те паре, вотку не пијем:)
а остало су глупости

ил лепо
што каже јуне
узи вино
 
hvala na dosadasnjim odgovorima, znacilo bi mi ako bi ste mi dali i neka
imena proizvodjaca pica koje preporucite, koja vodka, koji absint

viski niko nije preporucio, predpostavljam da nema dobrog ispod 1000 dinara ?

Smirnoff je ok votkica.
Od Absinta imas onaj Dr.Jekyll, on ti je oko 650 dinara, nije nesto posebno, al je barem pristupacan.
Od Viskica do 1000 dinara imas Ballantine`s, Canadian, Label 5, Winchester, Grants, Johnny Walker. Licno ne znam sta bih ti preporucio tu, rekoh od viskica samo Chivas konzumiram (oni su od 20 evra pa na dalje) mada sam raniej dosta cepao ovaj Grants.
 
ne pijem i ne razumem se u vrste i marke alkoholnih žestokih pića,
a situacija je takva da treba da nekom kupim flašu upravo takvog otrova.

gledao sam po ovim super-hiper marketima po beogradu, ima svašta a ja nemam pojma.

stvarno ne bih da se ispucam nekoliko hiljada dinara za neki "luksuz" i kao što rekoh
ne bih da dam više od 1000 dinara, ali sa druge strane ne bih da se osramotim tako što
bih kupio neki škart.

da opišem metaforički: ne bih da nekom kupim Penasonik umesto Panasonic.


molim za savete pomoću kojih bih rešio ovu trenutnu nedoumicu,
a takođe bi mi dobro došla neka osnovna edukacija o tome koje su marke kojih pića
dobre a koje škart.
video sam da su tu razne tekile, vodke, džin, rum, viski... ma svašta,
koje su specifičnosti tih raznih pića, ako ih ima uopšte, ili je pijanstvo isto ma šta popio ?
od čega najmanje stradaju unutrašnji organi ?

Dakle da krenem..,

Zavisi od toga kome kupujes i za koju namenu.

Drugaru iz kraja uzimas pelinkovac. Jeftin ali opet kvalitetan i upotrebljiv.
Prijatelju sa kojim pijes ispred dragstora kupujes Vinjak. Prilicno efikasan za ucirkavanje,
Rodbini za slavu ide vino od 200 do 500 dinara iz radnje... neka zdrebceva ili ona jeftina italijanska po maxijima...
Poslovnom partnetu viski 1500 - 3000.

Za svakoga bez obzira ko je i sta je i u kakvom ste odnosu uvek preporucujem Viljemovku proizvodjaca Pik Takovo.
 
Kada stipse hoce da kupe pice..:zcepanje:
Pre svega..da bi nekome poklonio flasu pica
mora da znas..koje pice osoba kojoj hoces da pokolonis voli
kupovati bilo koje pice, reda radi..bolje nemoj..
milka cokolada ce biti bolji poklon nego pice ispod 1000 dindzi..
 
sta god radio ne kupuj vinjak...sa njim imam najgora iskustva od svih alkoholnih pica....otrov odvratnog ukusa :neutral:

1000 je nit tamo ni ovamo,otvori se bar za 20 eura pa mozes da kupis nesto pristojno. za hiljadu dinara neka kvalitetna zastina tesko (osim ako nije neka domaca rakija,ima ih dobrih al ja licno ne volim rakije).u tom slucaju bih pre uzela neko kvalitetno crno vino do desetak eura,a ima kod nas da se nadje...

medovaca je lepo pice al iskreno kod nas nisam probala neku koja me je odusevila.al zato od manjih proizvodjaca po primorju,uh perverzija kolko su dobri :)
 
Drvoseca: Jos jednom kazem - ne treba mi vino.
znam dobro kome kupujem i zasto, i zato sam naveo sta me zanima, a to je
zestoko pice (ne vino, ne liker, vec ono sto sam naveo u poruci koju si citirao)
Da li si ozbiljan za Viljemovku proizvodjaca Pik Takovo ?

Za kucku: stipsa ti u gacama.

za giska_sa: Hvala za Jagermeister, i toga se ne bih setio

za pull wings of flies: sta znace one oznake VS i VSOP ?


danas sam prosao pored onih tezgi sa medom (sada su kod starog merkatora)
i zagledao sam flase medovace ali se nisam odvazio da kupim jer nemaju nikakve sertifikate.
mada citao sam malo o medovaci, i zakljucio da i ne spada u zestoka pica jer ima do 16%
alkohola (kao vina)
 

Back
Top