Njegov brat...i ostala cakana rodbina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisi shvatio G....nije meni problem da budem crna ovca, jer ja to u njihovim ocima vec odavno jesam ...al necu da povredim muza svojim rezovima ...

Kako njih da povredim :mrgreen: a njega da poštedim ???
Лепо. О њима и њима све најбоље.
Хвали их толико да ни они сами не могу да прогутају ту причу.

Делује. Оставиће те на миру.
 
Joooj kad bi vi znali kako mene to smara i nervira ne bi se salili :(

Ne znam, ne poznajem ni tebe ni te ljude. Ali ja sam porodično nastrojena, i ne mogu da shvatim kako možeš da voliš jednog brata, a da mrziš drugog... Mogu ljudi u porodici da budu dosta različiti, i uglavnom jesu, ali nikada nisam shvatila (ni na temi o svekrvama) kako može jedan - taj tvoj - član poodice da bude kralj, a ostali totalna katastrofa... Moguće je da lupam jer nemam taj problem... ali uvek pomislim da je u pitanju neobrazovano srce osobe koja postavlja temu i žali se na rodbinu muža... Zar ne možeš da nađeš neki način da ih voliš, da zaboraviš na te zamerke, da se usredsrediš na dobre osobine (svaki čovek ima i dobre osobine) i da napraviš neke korake zbog kojih bi prestali da te vide kao crnu ovcu ... pa onda i ti njih kao kretene? Mislim, ne zbog tebe, razumem da oni tebi nisu potrebni, ali na šta to liči, ti sa mužem imaš dete, a treba da mrziš detetovu baku, deku, strica i ostale? Meni je to mnogo tužno... imaš rodbinu, a nemaš...
 
Ne znam, ne poznajem ni tebe ni te ljude. Ali ja sam porodično nastrojena, i ne mogu da shvatim kako možeš da voliš jednog brata, a da mrziš drugog... Mogu ljudi u porodici da budu dosta različiti, i uglavnom jesu, ali nikada nisam shvatila (ni na temi o svekrvama) kako može jedan - taj tvoj - član poodice da bude kralj, a ostali totalna katastrofa... Moguće je da lupam jer nemam taj problem... ali uvek pomislim da je u pitanju neobrazovano srce osobe koja postavlja temu i žali se na rodbinu muža... Zar ne možeš da nađeš neki način da ih voliš, da zaboraviš na te zamerke, da se usredsrediš na dobre osobine (svaki čovek ima i dobre osobine) i da napraviš neke korake zbog kojih bi prestali da te vide kao crnu ovcu ... pa onda i ti njih kao kretene? Mislim, ne zbog tebe, razumem da oni tebi nisu potrebni, ali na šta to liči, ti sa mužem imaš dete, a treba da mrziš detetovu baku, deku, strica i ostale? Meni je to mnogo tužno... imaš rodbinu, a nemaš...

Potpuno se slazem.

Sto si crna ovca, sta si im uradila? Ajde lepo priznaj ovde. :D
 
Ne znam, ne poznajem ni tebe ni te ljude. Ali ja sam porodično nastrojena, i ne mogu da shvatim kako možeš da voliš jednog brata, a da mrziš drugog... Mogu ljudi u porodici da budu dosta različiti, i uglavnom jesu, ali nikada nisam shvatila (ni na temi o svekrvama) kako može jedan - taj tvoj - član poodice da bude kralj, a ostali totalna katastrofa... Moguće je da lupam jer nemam taj problem... ali uvek pomislim da je u pitanju neobrazovano srce osobe koja postavlja temu i žali se na rodbinu muža... Zar ne možeš da nađeš neki način da ih voliš, da zaboraviš na te zamerke, da se usredsrediš na dobre osobine (svaki čovek ima i dobre osobine) i da napraviš neke korake zbog kojih bi prestali da te vide kao crnu ovcu ... pa onda i ti njih kao kretene? Mislim, ne zbog tebe, razumem da oni tebi nisu potrebni, ali na šta to liči, ti sa mužem imaš dete, a treba da mrziš detetovu baku, deku, strica i ostale? Meni je to mnogo tužno... imaš rodbinu, a nemaš...

Iz moje perspektive nema se tu sta voleti.
I to sto je to stric mog deteta nema veze samnom.
Moje dete sa njim ima svoj odnos a ja svoj.
Toliko sam normalna da svoje proekcije nisam prenela na dete pa tako dete voli te ljude i ja ne vidim zasto ne bi.

Nase relacije su nase ...zato u ovu pricu ne treba mesati dete , i na tog coveka ne zelim da gledam kao strica mog deteta, nego posmatram odnos na relaciji on - ja i odnos on - mm i izvodim zakljucak da je kreten .

Volela bi ja da to nije tako.
Al tako je .
I konsultoval sam neutralne , one neostrascene ....opste je misljenje da je covek kreten.
Osim mog muza malo ko ga zapravo razume i voli.

Te prema tome...ostajem pri tome da nema tu sta da se voli.
 
Ne znam, ne poznajem ni tebe ni te ljude. Ali ja sam porodično nastrojena, i ne mogu da shvatim kako možeš da voliš jednog brata, a da mrziš drugog... Mogu ljudi u porodici da budu dosta različiti, i uglavnom jesu, ali nikada nisam shvatila (ni na temi o svekrvama) kako može jedan - taj tvoj - član poodice da bude kralj, a ostali totalna katastrofa... Moguće je da lupam jer nemam taj problem... ali uvek pomislim da je u pitanju neobrazovano srce osobe koja postavlja temu i žali se na rodbinu muža... Zar ne možeš da nađeš neki način da ih voliš, da zaboraviš na te zamerke, da se usredsrediš na dobre osobine (svaki čovek ima i dobre osobine) i da napraviš neke korake zbog kojih bi prestali da te vide kao crnu ovcu ... pa onda i ti njih kao kretene? Mislim, ne zbog tebe, razumem da oni tebi nisu potrebni, ali na šta to liči, ti sa mužem imaš dete, a treba da mrziš detetovu baku, deku, strica i ostale? Meni je to mnogo tužno... imaš rodbinu, a nemaš...

e muvalo muvalo....
ovo je sasvim moguce prvi tvoj post sa kojim se ne slazem
ljudi mogu biti nebo i zemlja iako su iz istog oka ispali
nisam za varijantu "moja je familija i volim ga"...ispalo bi onda da se razni ljudi koji su nam napravili i prave mnogo problema u zivotu, koji su svetlosnim godinama daleko od naseg poimanja dobrih ljudi moraju voleti samo zato sto nas je neka sila stavila u istu krvnu ili tazbinsku porodicu...
ovo pricam kao neko kome je dobar deo te tazbine isisao poslednju cesticu energije i popio poslednju kap krvi...do mere u kojoj su ugrozili nasu egzistenciju i mir, pa su iz moje kuce morali biti udaljeni
druga je stvar da li ces o tome pisati ovde ili ne...ipak smo ovde zasticeni nekim velom anonimnosti, u vecoj ili manjoj meri smo neprepoznatljivi i razgovaramo o samom problemu bez opterecenosti poznanstvom i nekom zajednickom istorijom.
 
Bez panike samo.Probaj da se opustiš i da to prihvatiš kao nužno zlo.Neće da traje večno.
Ili probaj suprugu da definišeš šta ti se kod takvih okupljanja ne svidja pa da korigujete ono što ti smeta.Nisam ni ja baš najbolje shvatila šta ti ustvari smeta.
Najvažnije je da znaš da si se udala za njega a ne za njegovu rodbinu i to mu jasno daj do znanja.
 
Ne znam, ne poznajem ni tebe ni te ljude. Ali ja sam porodično nastrojena, i ne mogu da shvatim kako možeš da voliš jednog brata, a da mrziš drugog... Mogu ljudi u porodici da budu dosta različiti, i uglavnom jesu, ali nikada nisam shvatila (ni na temi o svekrvama) kako može jedan - taj tvoj - član poodice da bude kralj, a ostali totalna katastrofa... Moguće je da lupam jer nemam taj problem... ali uvek pomislim da je u pitanju neobrazovano srce osobe koja postavlja temu i žali se na rodbinu muža... Zar ne možeš da nađeš neki način da ih voliš, da zaboraviš na te zamerke, da se usredsrediš na dobre osobine (svaki čovek ima i dobre osobine) i da napraviš neke korake zbog kojih bi prestali da te vide kao crnu ovcu ... pa onda i ti njih kao kretene? Mislim, ne zbog tebe, razumem da oni tebi nisu potrebni, ali na šta to liči, ti sa mužem imaš dete, a treba da mrziš detetovu baku, deku, strica i ostale? Meni je to mnogo tužno... imaš rodbinu, a nemaš...

...muvalo...ovo boldovano je poenta....ne daj Bože da saznaš, ja ti to nikad ne bi
poželela....ali eto vrlo je moguće da su dva, ma pet svetova...i da ništa zajedničko
ne želiš sa njima da imaš..da ne želiš da ti prag prekorače...da znaš uopšte za njih...
 
Bez panike samo.Probaj da se opustiš i da to prihvatiš kao nužno zlo.Neće da traje večno.
Ili probaj suprugu da definišeš šta ti se kod takvih okupljanja ne svidja pa da korigujete ono što ti smeta.Nisam ni ja baš najbolje shvatila šta ti ustvari smeta.
Najvažnije je da znaš da si se udala za njega a ne za njegovu rodbinu i to mu jasno daj do znanja.

Pa nije baš da se udala samo za njega, to možda funkcioniše negde na Zapadu, ovde na Balkanu, teško, ovde kad se udaš, zaboravi i prezime i ko si i odakle si i pod odmah prihvataj sve muževo ma kako da ti se ne dopada, ako pak nećeš ili ti se ne dopada, eeee, tada dolazi do frke, postaješ crna ovca kao Mirka i dolaze problemi.
Ovde (mislim na Srbiju) i dalje vladaju zakoni od pre tristo godina, muž i njegova porodica sve, žena, pa žena je tu da ćuti, trpi i bude lepa, pardon, kuvarica, čistačica, domaćica i naravno, cibzar na usta :(
 
Znam da skrećem sa teme.Moj suprug i njegov brat su takodje dva različita sveta.Neverovatno koliko se razlikuju.
Kada smo bili na moru jedne godine,sprijateljili se sa nekim ljudima i došao dever sa porodicom da nas obidje.Komentar prijatelja je bio:"Komšija,koliko je tvoj brat ispričao za par sati ,toliko ti nisi za sedam dana koliko smo zajedno"...:eek:
A da ne pričam fizički ,kao da ih nije ista majka rodila.
Da spomenem na kraju da je moj dever ipak ok.
 
Poslednja izmena:
Znam da skrećem sa teme.Moj suprug i njegov brat su takodje dva različita sveta.Neverovatno koliko se razlikuju.
Kada smo bili na moru jedne godine,sprijateljili se sa nekim ljudima i došao dever sa porodicom da nas obidje.Komentar prijatelja je bio:"Komšija,koliko je tvoj brat ispričao za par sati ,toliko ti nisi za sedam dana koliko smo zajedno"...:eek:
A da ne pričam fizički ,kao da ih nije ista majka rodila.

Imam dva odrasla sina, meni je jasno koliko su različiti, koliko fizički, toliko i po mentalnom sklopu, mogu zamisliti kako njihove devojke (duge i lepe veze) vide njih dvojicu.
Stariji je završio fax, ima uspešnu privatnu firmu, vegetarijanac, ne puši, ne pije, posti redovno jednom nedeljno, plus božićni i uskršnji post, mlađi jedva uspeo srednju školu da oduva, ali je uspeo da se dobro snađe u nekom svom biznisu, i sve što stariji ne praktikuje, on nadoknađuje višestruko. Ipak njih dvojica su kao dva tela a jedno srce i jedna duša. Beskrajno se vole mada se ni malo ne razumeju. Bolno mi je gledati kako obojica moraju svoje bolje i lepše polovine da neprestano ubeđuju da ne smeju i ne trebaju da se mešaju u njihov odnos. To traje i traje poprilično dugo. Momci se i dalje veoma vole i poštuju, cure ih probaju razdvojiti, ni jednoj ne prija dever a vidim kako je njima dvojici, mene bolje da niko ni ne pita kako mi je, o tome ne bih, prešlo bi u drugu temu.:dash::worth:
 
Pa nije baš da se udala samo za njega, to možda funkcioniše negde na Zapadu, ovde na Balkanu, teško, ovde kad se udaš, zaboravi i prezime i ko si i odakle si i pod odmah prihvataj sve muževo ma kako da ti se ne dopada, ako pak nećeš ili ti se ne dopada, eeee, tada dolazi do frke, postaješ crna ovca kao Mirka i dolaze problemi.
Ovde (mislim na Srbiju) i dalje vladaju zakoni od pre tristo godina, muž i njegova porodica sve, žena, pa žena je tu da ćuti, trpi i bude lepa, pardon, kuvarica, čistačica, domaćica i naravno, cibzar na usta :(

Sačuvaj Bože!

Da li još uvek danas postoje osobe koje svesno prihvataju da se ponište, zato što su
se udale? Mislim, gospođo Zoja, da ste malo promašili dekadu, da ne kažem vek.
 
Koliko sam ja shvatio Zoja je bila ironična.
A moj komentar odnosio se na njen zadnji post i tužnu činjenicu da neke žene ne shvataju da je besmisleno pokušavati da utičeš na odnose koji se formiraju između braće. Pa onda upru nogama i rukama da im objasne kakva su im braća.
Ne možeš ti otvoriti oči onome ko nije u stanju da stvari posmatra racionalno jer nije logično da prema bratu ima tu distancu koju ti imaš i koja je neophodna za objektivnost.
Ako nisi maliciozna, nego objektivna u proceni, naravno.
 
prilagodjavanje i prihvatanje ima smisla ako se prilagodjavas drugacijoj situaciji nego sto je bila ranije, ali ti to ne predstavlja problem

ali, ako ti to jeste problem, prilagoditi se ne mozes a da ti sam ne nestanes

Razumem to. Rekoh da sam imao slično iskustvo.
Ali ne možeš očekivati ni da će se onaj drugi prilagoditi tebi, jer i on ima isti strah i isti princip.
Ono što ne možeš menjati moraš da prihvatiš.
Nemoj mi molim te reći da si se prilagodila samo na one stvari na koje si baš, baš htela
 
Moj komentar se odnosio na post koji sam citirala, ne mislim da je pokušala da bude ironična, jednostavno je rekla šta misli.

Kada sam se udala, udala sam se za svog muža a ne za njegovu porodicu.
Gledam svoj život i svoja posla, u tuđ se ne mešam, takođe ne dozvoljavam mešanje u
naš život, ko god da je u pitanju. (moji ili njegovi roditelji, braća, sestre i ostala mnogobrojna
rodbina).

I ne može apsolutno niko da me ubedi da treba da trpim i ćutim dok drugi pokušavaju da
mi nametnu svoja pravila ili svoja ubeđenja na koji način da živim svoj život.
 
Moj komentar se odnosio na post koji sam citirala, ne mislim da je pokušala da bude ironična, jednostavno je rekla šta misli.

Kada sam se udala, udala sam se za svog muža a ne za njegovu porodicu.
Gledam svoj život i svoja posla, u tuđ se ne mešam, takođe ne dozvoljavam mešanje u
naš život, ko god da je u pitanju. (moji ili njegovi roditelji, braća, sestre i ostala mnogobrojna
rodbina).

I ne može apsolutno niko da me ubedi da treba da trpim i ćutim dok drugi pokušavaju da
mi nametnu svoja pravila ili svoja ubeđenja na koji način da živim svoj život.

Ma ja to podržavam. Samo ne mislim da se ovde govori o tome da neko želi da ti nametne svoja pravila i da ti se meša u život.
Govorimo o prostoj situaciji da te blizak rod tvog muža neopisivo nervira iz nebitno kojih razloga.
I govorimo o tome šta tu realno možeš da uradiš. Po meni, ništa bitno, sem da se prilagodiš u smislu da ta osoba postoji takva kakva jeste, da ne može da ispari i da nestane samo zato jer je ne podnosiš i da moraš naći način da živiš sa tim da će ona još dugo biti tu.
Pa sad biraj....hoćeš li svoju energiju i vreme trošiti na uzaludne bitke ili će si gledaš poso :lol:
 
pa ja nisam tako bas shvatila
ovde se radi o tome da ce neko za koga postoji osnovana sumnja da je nesposoban/lenj/... biti deo porodicnog posla od koga ce ziveti obe porodice, samim tim imati mnogo veci upliv u nuklearnu porodicu, a za pocetak je takav da je iz bilo kog razloga Mirki nepodnosljiv...i razlozi su nebitni, to je cinjenica od koje prica krece
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top