carina-cena???

mikism

Zainteresovan član
Poruka
227
da li se negde moze pogledati cenovnik ili da mi neko objasni.dobijam neke pakete od preko koji nemaju vrednost ni 50din,tj stizalo mi je do juce i nisam nista placao za njih.a danas sam 3 paketa platio 65,80din i otisao u postu da pitam zasto?rekli su da se placa paket kad ide na carinu bez obzira da li se placa carina...jel to tacno i gde to moze da se vidi
 
pa da,ne znam sta je,navodno placam 65,80 kad ide an carinu i kad se carini i kad ne,tako mi nesto objasnili u posti.kakva glupost

jos jedno pitanje!?

stigao mi telegram juce da podignem paket u beogradu koji stize iz kine.rekli su mi da treba da se carini jer je u pitanju bizuterija i da na privatno lice ako uspem da carinim izadje oko 100e,a da moze da se nadje firma i da se napravi da mi je greskom poslat paket a trebao je njima pa izadje oko 6-7000.
jel moze neko da mi preciznije objanis kako to funkcionise?nsam do sad nikad tako nesto uzimao ni carinio.i sta se desava ako to ne uradim,da li se paket vraca prodavcu?

hvala
 
A ko ti je poslao telegram? Posta ili neka kurirska sluzba tipa UPS ili DHL. Vrlo je vazno da kada narucujes nesto iz inostranstva da trazis da ti salju postom a ne nekom kurirskom sluzbom jer te oni oderu za troskove spedicije. A to za firmu neznam. Skoro sam citao negde da su ljudi recimo narucivali nesto u vrednosti od 20 usd a ovi im trazili 4-5000 din za spediciju + carina+pdv:dash:
 
da,takva je situacija,samo meni traze 100e,aisto 20$ cena koju sam platio,nego je poslato preko EMS da brze stigne.pise posiljalac TNT TIM KOP a urucila mi posta telegram.sad ne znam koja je procedura.ima vise stavri pa kao mozda nece moci na fizicko lice jer misle da cu da prodajem
 

Back
Top