Srbin - građanin

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
U čemu je kvaka?
Zašto je teško, neugodno, odvratno Suzani Grubješić, Nadi Kolundžiji, Nenadu Čanku ili Slavici Djukić- Dejanović kazati , da ja sam Srbin ili Srpkinja,
Čega se gade ti ljudi u srpskom parlamentu kada tako olako pristaju da se odreknu svoga srpskog identiteta i podređuju ga jednom neodređenom pojmu kakav je građanin?

Zašto je samo u državi Srbiji sramota biti Srbin a ponos i dika je biti građanin i na
kraju krajeva zašto su oni koje sebe vole zvati građanima (većina njih) glasali za postojeći
Ustav Republike Srbije u kojem jasno piše da su Srbi nosioci suverenosti i državotvornosti u državi Srbiji na osnovu čega država Srbija i nosi svoje ime

Građanin je lice bez identiteta, nešto iz čega ne izvire ništa i ni jedna država koliko ja znam ne nosi ime po građaninu pa ni Srbija i zato imam neki osećaj da vlast u Srbiji želi Srbina pretvoriti u građanina ne bi li mu tako oduzela identitet, korene, poreklo i sve ono što ga čini Srbinom a ne građaninom.

Sve ovo pišem podsećajući na šizofrenu situaciju u kojoj su na jednoj strani isti ljudi pisali Ustav koji su pisali i Statut Vojvodine i sada ti isti ljudi Srbina mutiraju u građanina ukidajući mu tako identitet i izvor suvereniteta na delu svoje teritorije.

Skromno mislim da tu nešto nije u redu sa mentalnog aspekta pisaca Ustava i pisaca Statuta a pošto je predsednica parlamenta psihijatar rada sam joj kazati da nije stramota za psihijatra da ode kod kolege psihijatra i popriča sa njime u vezi sa svojim stanjem prevrtljivog šizofrenog ponašanja i da povede celu vladu sa sobom kako bi stručno i kompetentno lice ustanovilo kako je Srbin u roku 3 godine uspeo da mutira u građanina i tako nestao kao suveren sa dela svoje teritorije.

I još nešto poštovana godpođo Đukić-Dejanović, ako je Vas sramota kazati da ste
Srpkinja, mene nije i to Vam ne daje pravo da od moje države pravite Građaniju, jer ona od davnina nosi ime Srbija, po nama Srbima.
 
Poslednja izmena:
Зато што нам се натура општа глобализација и подмеће као нешто напредно, проевропски.Кукавичије јаје.

Нигде у свету нико се не стиди свог националног порекла, напротив, али се овде то маскира некаквим евроатланским интеграцијама, и њиховим наводним високоцивилозаваним вредностима.

У том контексту се и води полемика око статута Војводине.Замењују се тезе зарад пласирања сепаратних идеја и задовољења халапљивости малих политичара , дајући им шансу да направе своју малу државицу у којој ће бити мали владари са великим В.

А у суштини ће се изгубити многонационална слобода која је одувек красила Војводину и где је свако могао слободно да се изјашњава као Србин, Мађар, Русин, итд.Значи управо супротно од онога што говоре заговорници статута.Слободе се заправо укидају .
 
Зато што нам се натура општа глобализација и подмеће као нешто напредно, проевропски.Кукавичије јаје.

Нигде у свету нико се не стиди свог националног порекла, напротив, али се овде то маскира некаквим евроатланским интеграцијама, и њиховим наводним високоцивилозаваним вредностима.

У том контексту се и води полемика око статута Војводине.Замењују се тезе зарад пласирања сепаратних идеја и задовољења халапљивости малих политичара , дајући им шансу да направе своју малу државицу у којој ће бити мали владари са великим В.

А у суштини ће се изгубити многонационална слобода која је одувек красила Војводину и где је свако могао слободно да се изјашњава као Србин, Мађар, Русин, итд.Значи управо супротно од онога што говоре заговорници статута.Слободе се заправо укидају .


Gospodjo,ne moze meni niko nista da podmetne.Ni Evroatlansko,ni Rusko,nista ako,ja ne prepoznam to kao stvarno napredno ili ne.Ko meni moze da kaze da nisam Srbin,da mi ne pise u LK i pasosu Srbija,da istetoviram na celu Ratko Mladic,ako hocu?:dontunderstand:
 
U sustini , to ih i determinise . Ta izrazita i po svaku cenu anacionalnost . Anacionalnost je rudiment komunizma , koji je maskiran u lazni mondijalizam . A s druge strane , to je samo jedan od dokaza , da oni neznaju razliku izmedju Gradanskih drzava i gradzanski uredjenih drustava . U celoj EU , samo Francuska je gradjanska drzava . Sve ostale drzave su striktno nacionalne . A opet, treba reci da su gotovo sve evropske nacionalne drzave gradjanski organizovana drustva .
Mi smo sad , konacno nacionalna drzava , fala Bogu , a s druge strane , kod nas ima strasno puno tih nekih rudimenata . Dobro , ovde se radi oizrazitom drustvenom talogu , koji nigde drugde u svetu ne bi mogao da upravljani trafikama , tako da .... sve je jasno .

Ima jos nesto , Obzirom da se radi o laznoj eliti , tojest o drustvenom talogu , on se strahovio stiddi svog porekla , i svega sto bi srpstvo moglo da predstavlja . Stide se svojih porodicnih kuca . svojih sela odakle su potekli , a najvise se stide sbvoje nacije . radi se o primiticvim na kvadrat . Onom teskom i temeljnom primitivizmu , koji je nemoguce iskoreniti u jednoj generaciji .
Ianace ta cinjenica , da se stide da govore da su Srbi , je jedan od dokaza da su na Balkanu samo Srbi imali komunizam , a ostali ne . Hrvati su prvo Hrvati , pa ljudi. Isto vazi i za Slobvence . Samo mo Srbi mamo te gradjane .
U nasoj drzavi mundijalizam je vezan iskljucivo za Srbe .
 
Gospodjo,ne moze meni niko nista da podmetne.Ni Evroatlansko,ni Rusko,nista ako,ja ne prepoznam to kao stvarno napredno ili ne.Ko meni moze da kaze da nisam Srbin,da mi ne pise u LK i pasosu Srbija,da istetoviram na celu Ratko Mladic,ako hocu?:dontunderstand:

Србија и јесте конституисана као држава српског народа и осталих грађана који живе у њој.

Ја говорим о тренду који је поменут у уводном посту и добро препознат, да се све више инсиситира на терминима, грађанин и грађанка, посланик - посланица (:roll:) и сличним новокованицама које уништавају мелодику и лепоту српског језика ,а тиме и сам српски етнос.Јер народ између осталог, одређује његов језик и писмо.

О томе да у статуту Војводине, противно Уставу Србије, пише да ту покрајину чине грађани и грађанке Војводине.

Gospodjo,ne moze meni niko nista da podmetne

Драго ми је .
 
U čemu je kvaka?
Zašto je teško, neugodno, odvratno Suzani Grubješić, Nadi Kolundžiji, Nenadu Čanku ili Slavici Djukić- Dejanović kazati , da ja sam Srbin ili Srpkinja,
Čega se gade ti ljudi u srpskom parlamentu kada tako olako pristaju da se odreknu svoga srpskog identiteta i podređuju ga jednom neodređenom pojmu kakav je građanin?

Zašto je samo u državi Srbiji sramota biti Srbin a ponos i dika je biti građanin i na
kraju krajeva zašto su oni koje sebe vole zvati građanima (većina njih) glasali za postojeći
Ustav Republike Srbije u kojem jasno piše da su Srbi nosioci suverenosti i državotvornosti u državi Srbiji na osnovu čega država Srbija i nosi svoje ime

Građanin je lice bez identiteta, nešto iz čega ne izvire ništa i ni jedna država koliko ja znam ne nosi ime po građaninu pa ni Srbija i zato imam neki osećaj da vlast u Srbiji želi Srbina pretvoriti u građanina ne bi li mu tako oduzela identitet, korene, poreklo i sve ono što ga čini Srbinom a ne građaninom.

Sve ovo pišem podsećajući na šizofrenu situaciju u kojoj su na jednoj strani isti ljudi pisali Ustav koji su pisali i Statut Vojvodine i sada ti isti ljudi Srbina mutiraju u građanina ukidajući mu tako identitet i izvor suvereniteta na delu svoje teritorije.

Skromno mislim da tu nešto nije u redu sa mentalnog aspekta pisaca Ustava i pisaca Statuta a pošto je predsednica parlamenta psihijatar rada sam joj kazati da nije stramota za psihijatra da ode kod kolege psihijatra i popriča sa njime u vezi sa svojim stanjem prevrtljivog šizofrenog ponašanja i da povede celu vladu sa sobom kako bi stručno i kompetentno lice ustanovilo kako je Srbin u roku 3 godine uspeo da mutira u građanina i tako nestao kao suveren sa dela svoje teritorije.

I još nešto poštovana godpođo Đukić-Dejanović, ako je Vas sramota kazati da ste
Srpkinja, mene nije i to Vam ne daje pravo da od moje države pravite Građaniju, jer ona od davnina nosi ime Srbija, po nama Srbima.
:super: :super: :super:
 
Зато што нам се натура општа глобализација и подмеће као нешто напредно, проевропски.Кукавичије јаје.

Нигде у свету нико се не стиди свог националног порекла, напротив, али се овде то маскира некаквим евроатланским интеграцијама, и њиховим наводним високоцивилозаваним вредностима.

У том контексту се и води полемика око статута Војводине.Замењују се тезе зарад пласирања сепаратних идеја и задовољења халапљивости малих политичара , дајући им шансу да направе своју малу државицу у којој ће бити мали владари са великим В.

А у суштини ће се изгубити многонационална слобода која је одувек красила Војводину и где је свако могао слободно да се изјашњава као Србин, Мађар, Русин, итд.Значи управо супротно од онога што говоре заговорници статута.Слободе се заправо укидају .


Slazem se sa napisanim....:ok:

@Zebro
Poen za temu...
 
Za promenu Ustava sada je malo kasno mada i sam to zagovaram!
Ponosim se svojom nacijom iako kritikujem nase slabosti.Voleo bih da budemo bolji i uspesniji odnosno najbolji na svetu,ali to ne treba da znaci da nam mora smetati termin gradjanin.Ja ovu rec razumem odnosno prevodim kao drzavljanin i ne smeta mi niko bez obzira na nacionalnost ako je odan svojoj drzavi Srbiji!
Sa druge strane sve sto je jednom nastalo jednom ce i nestati.Tako ce biti i sa sadasnjim nacijama,religijama,jezicima itd.Za koliko stotina godina ce doci do toga to je duga i slozena prica.Promene su neminovnost iako su po nekada spore tako da se jedva primecuju.
Davno sam rascistio sa tim pitanjem.Imamo pravo da trajemo sve dok u nama bude bilo potrebne energije za to.Dotle pored srpstva budimo i Evropljani,pa i gradjani sveta.
Da malo promenim izjavu cuvenog Milorada Ekmedzica.Zapadnjaci su nas Srbe za srce ujeli,ali iako je to surovo opet moramo sa njima,jer tu i pripadamo!
Potrudimo se da budemo uspesniji kao drustvo i drzava,jer nista ne uspeva tako dobro kao sto uspeva uspeh!Onda ce nam se vratiti mnogi nasi a docice i neki tudji i postace deo naseg naroda!
 
Ми смо ти прва држава која ће да укине историју ,војску ,границе и нацију сви ћемо бити телетабиси у великој држави уједињеног капитала под влашћу Великог Сорошијанија од Источне Европе. Е у тој Сорошијаниј ми смо предвиђени за предводике свих телетабиса и осталих зомбија
који ће се вући около убалављени и дрогирани теледрогом и који ће имати само једну жељу да пононово постану људи ал снаге да ту жељу спроведу имати неће.
 
Ми смо ти прва држава која ће да укине историју ,војску ,границе и нацију сви ћемо бити телетабиси у великој држави уједињеног капитала под влашћу Великог Сорошијанија од Источне Европе. Е у тој Сорошијаниј ми смо предвиђени за предводике свих телетабиса и осталих зомбија
који ће се вући около убалављени и дрогирани теледрогом и који ће имати само једну жељу да пононово постану људи ал снаге да ту жељу спроведу имати неће.

Ja nešto imam osečaj da srpski poslanici misle da još žive Jugoslaviji jer jednostavno ne mogu da razumem razlog zbog kojeg je u Srbiji nepoželjno izgovoriti reč Srbin.
Zašto jedan Hrvat sa mukom izgovara reč građanin, zašto taj pojam za Amerikanca ne postoji a kod nas je sveta krava?!
Ne može niko da me ubedi da se to dešava tek tako i slučajno jer bi se dešavalo i kod drigih tada, a ne samo i isključivo u Srbiji.
 
Ja nešto imam osečaj da srpski poslanici misle da još žive Jugoslaviji jer jednostavno ne mogu da razumem razlog zbog kojeg je u Srbiji nepoželjno izgovoriti reč Srbin.
Zašto jedan Hrvat sa mukom izgovara reč građanin, zašto taj pojam za Amerikanca ne postoji a kod nas je sveta krava?!

Зато што Зеброни код нас још свршавају на производе маде ин Словенија
Зато што смо ми Србаљи
Зато што испраћај Патријарха онемогућава слободно кретање
Зато што телетабиси желе да буду највећи телетабиси од свих
Зато што се развило труло време опадања како рече ДИС 1910


 
U čemu je kvaka?
Zašto je teško, neugodno, odvratno Suzani Grubješić, Nadi Kolundžiji, Nenadu Čanku ili Slavici Djukić- Dejanović kazati , da ja sam Srbin ili Srpkinja,
Čega se gade ti ljudi u srpskom parlamentu kada tako olako pristaju da se odreknu svoga srpskog identiteta i podređuju ga jednom neodređenom pojmu kakav je građanin?

Zašto je samo u državi Srbiji sramota biti Srbin a ponos i dika je biti građanin i na
kraju krajeva zašto su oni koje sebe vole zvati građanima (većina njih) glasali za postojeći
Ustav Republike Srbije u kojem jasno piše da su Srbi nosioci suverenosti i državotvornosti u državi Srbiji na osnovu čega država Srbija i nosi svoje ime

Građanin je lice bez identiteta, nešto iz čega ne izvire ništa i ni jedna država koliko ja znam ne nosi ime po građaninu pa ni Srbija i zato imam neki osećaj da vlast u Srbiji želi Srbina pretvoriti u građanina ne bi li mu tako oduzela identitet, korene, poreklo i sve ono što ga čini Srbinom a ne građaninom.

Sve ovo pišem podsećajući na šizofrenu situaciju u kojoj su na jednoj strani isti ljudi pisali Ustav koji su pisali i Statut Vojvodine i sada ti isti ljudi Srbina mutiraju u građanina ukidajući mu tako identitet i izvor suvereniteta na delu svoje teritorije.

Skromno mislim da tu nešto nije u redu sa mentalnog aspekta pisaca Ustava i pisaca Statuta a pošto je predsednica parlamenta psihijatar rada sam joj kazati da nije stramota za psihijatra da ode kod kolege psihijatra i popriča sa njime u vezi sa svojim stanjem prevrtljivog šizofrenog ponašanja i da povede celu vladu sa sobom kako bi stručno i kompetentno lice ustanovilo kako je Srbin u roku 3 godine uspeo da mutira u građanina i tako nestao kao suveren sa dela svoje teritorije.

I još nešto poštovana godpođo Đukić-Dejanović, ako je Vas sramota kazati da ste
Srpkinja, mene nije i to Vam ne daje pravo da od moje države pravite Građaniju, jer ona od davnina nosi ime Srbija, po nama Srbima.
Ruso, kao jedan od mislilaca, čiji je doprinos u formiranju pojma građanina bukvalno neizmjerljiv, u svom traktatu "Emil, ili o vaspitanju" prepričava čuvenu priču o Spartanskoj majci, koja sreće glasnika koji se vraća iz bitke u kojoj se bori i pet njezinih sinova.
Glasnik joj kaže da su svi njezini sinovi poginuli, ali i da je Sparta pobjedila. Bez obzira na ogromnu bol koju je osjećala, prvo što je ta žena uradila bilo je da ode u hram i da se zahvali bogovima na pobjedi Sparte.

Ponašanje ove Spartanke Ruso je komentarisao lakonski kratko: »To je bio gradjanin«.

Drugim riječima za Rusoa građanin je čovjek koji je posvećen opštem interesu i koji je uvijek spreman da svoje lične interese žrtvuje u korist interesa šire zajednice. U meni, kao nekome ko je i Srbin, ali i građanin Srbije, ne postoji nikakava averzija između ta dva moja identiteta.

Oni koji insistiraju na tome da jedno poništava drugo ili su totalne neznalice ili podli demagozi, dok su, na drugoj strani, oni koji im vjeruju opet krajnje naivni.
 
Drugim riječima za Rusoa građanin je čovjek koji je posvećen opštem interesu i koji je uvijek spreman da svoje lične interese žrtvuje u korist interesa šire zajednice. U meni, kao nekome ko je i Srbin, ali i građanin Srbije, ne postoji nikakava averzija između ta dva moja identiteta.

Oni koji insistiraju na tome da jedno poništava drugo ili su totalne neznalice ili podli demagozi, dok su, na drugoj strani, oni koji im vjeruju opet krajnje naivni.

Po Rusou u Srbiji nema ni jednog gradjanina, jer u Srbiji nema čoveka koji je posvećen opštem interesu i koji je uvijek spreman da svoje lične interese žrtvuje u korist interesa šire zajednice.
Takav ne postoji. :super:

Odakle tolika potreba da se forsira taj termin ``gradjanin``. To mi je slicno kao kad bi insistirali na terminu ``covek``. Naravno da je svaki stanovnik Srbije i gradjanin Srbije, nema potrebe da se to naglasava. Zamisli da neko govori `ja sam covek``.

Najgori su oni koji insistiraju na tome su ljudi koji koriste taj termin da ne bi povredili osecanja nacionalnih manjina. Nikad nisam cuo nekog madjara, rumuna, slovaka, roma,... da sebe naziva gradjaninom. Naravno da je gradjanin (kao i bilo koji stanovnik Srbije bez obzira na nacionalnu pripadnost), i nema potrebe da to naglasava, zato sto se to podrazumeva. Nego javno kazu koje su nacije samo se pojedini Srbi kriju iza tog pojma ``gradjanin``.
 
Можда је теби Русо узор на коме си однегован, али већина Срба носи у генима дестерац и памти мајку девет Југовића.

Kada vojska slavna na kosovu pade
Za slobodu majka devet sina dade / 2x

Devet sina osta majka sama
Devet sina devet ljutih rana
Sokolica ostala bez ptica
Nema vise, nema vise njenih jugovica
 
Ruso, kao jedan od mislilaca, čiji je doprinos u formiranju pojma građanina bukvalno neizmjerljiv, u svom traktatu "Emil, ili o vaspitanju" prepričava čuvenu priču o Spartanskoj majci, koja sreće glasnika koji se vraća iz bitke u kojoj se bori i pet njezinih sinova.
Glasnik joj kaže da su svi njezini sinovi poginuli, ali i da je Sparta pobjedila. Bez obzira na ogromnu bol koju je osjećala, prvo što je ta žena uradila bilo je da ode u hram i da se zahvali bogovima na pobjedi Sparte.

Ponašanje ove Spartanke Ruso je komentarisao lakonski kratko: »To je bio gradjanin«.

Drugim riječima za Rusoa građanin je čovjek koji je posvećen opštem interesu i koji je uvijek spreman da svoje lične interese žrtvuje u korist interesa šire zajednice. U meni, kao nekome ko je i Srbin, ali i građanin Srbije, ne postoji nikakava averzija između ta dva moja identiteta.

Oni koji insistiraju na tome da jedno poništava drugo ili su totalne neznalice ili podli demagozi, dok su, na drugoj strani, oni koji im vjeruju opet krajnje naivni.

Slazem se sa poentom. Ja sam i Srbin i gradjanin Srbije, i ta dva dela mog identiteta nikako nisu u suprotnosti jedan sa drugim. Samo, nemoj o Rusou i Sparti, ne volem ih bas nesto previse:) ;) (tacnije ne volem ih uopste), a sigurno je da se argumenti za to mogu naci i u danasnjim drustvima...

Za drzavu je bitnije to sto sam gradjanin Srbije, njen drzavljanin sa mestom prebivalista negde u Srbiji. To sto sam Srbin je bitnije meni licno, nikakve drugacije pravne posledice ne proisticu iz toga sto sam ja Srbin, drzavljanin Srbije, u odnosu na pravne posledice koje proisticu iz toga sto je neko neko Madjar, drzavljanin Srbije. Jedino moze da znaci da taj Madjar, kao pripadnik nacionalne manjine ima neka dodatna prava. Tj. to su i jedine pravne posledice koje proisticu iz toga- veca prava manjinama. Nikakva posebna prava ja kao Srbin nemam, u odnosu na ona prava koje ima neki Slovak, drzavljanin Srbije.

Ti clanovi koji govore o drzavama kao drzavama naroda, ne prozvode nikakve posebne pravne poledice. Cak, verovatno se moze reci i da ti clanovi nisu delovi neke pravne norme, ili jesu tek kao neka pretpostavka dispozicije.

Inace, clan naseg ustava koji govori o tome, ovako glasi :


Члан 1.


Република Србија је држава српског народа и свих грађана који у њој живе, заснована на владавини права и социјалној правди, начелима грађанске демократије, људским и мањинским правима и слободама и припадности европским принципима и вредностима.


Znaci lepo pise- 'drzava srpskog naroda i svih gradjana koji u njoj zive'.
 
Можда је теби Русо узор на коме си однегован, али већина Срба носи у генима дестерац и памти мајку девет Југовића.

Kako se to deseterac nosi u genima?:confused:

Ruso je, ma koliki majmun bio, verovatno glavni ideolog Francuske Revolucije, dogadjaja koji je jednostavno mnooooogo vazan za razvitak moderne civilizacije, tako da bas i nisam siguran da je danasnjem Srbinu bitniji deseterac od Rusoa... Tj. znajuci Rusoa i na sta je sve on uticao, sigurno nije, ali cak i da se zadrzimo samo na Francuskoj Revoluciji...
 
Nije gradjanin Srbije svaki njen stanovnik.To sto smo posle 1945. godine olako davali drzavljanstvo mnogim stranim drzavljanima smo skupo platili.Sada ima dosta Kineza koji su stanovnici nase zemlje a da li treba da postanu i njeni drzavljani to je vrlo delikatno pitanje?Ima verovatno milijardu ljudi u svetu koji bi hteli da postanu gradjani zapadnih zemalja,ali ovi nedaju.Mogu da budu privremeni stanovnici i radnici i to jedva!
 
Ruso, kao jedan od mislilaca, čiji je doprinos u formiranju pojma građanina bukvalno neizmjerljiv, u svom traktatu "Emil, ili o vaspitanju" prepričava čuvenu priču o Spartanskoj majci, koja sreće glasnika koji se vraća iz bitke u kojoj se bori i pet njezinih sinova.
Glasnik joj kaže da su svi njezini sinovi poginuli, ali i da je Sparta pobjedila. Bez obzira na ogromnu bol koju je osjećala, prvo što je ta žena uradila bilo je da ode u hram i da se zahvali bogovima na pobjedi Sparte.

Ponašanje ove Spartanke Ruso je komentarisao lakonski kratko: »To je bio gradjanin«.

Drugim riječima za Rusoa građanin je čovjek koji je posvećen opštem interesu i koji je uvijek spreman da svoje lične interese žrtvuje u korist interesa šire zajednice. U meni, kao nekome ko je i Srbin, ali i građanin Srbije, ne postoji nikakava averzija između ta dva moja identiteta.

Oni koji insistiraju na tome da jedno poništava drugo ili su totalne neznalice ili podli demagozi, dok su, na drugoj strani, oni koji im vjeruju opet krajnje naivni.


Građanin bez nacionalnog identiteta ne znači ama baš ništa, nulu, nn lice ni korena ni tikvu nema pa ti to nazovi demagogijom al tome je tako.
 
U čemu je kvaka?
Zašto je teško, neugodno, odvratno Suzani Grubješić, Nadi Kolundžiji, Nenadu Čanku ili Slavici Djukić- Dejanović kazati , da ja sam Srbin ili Srpkinja,
Čega se gade ti ljudi u srpskom parlamentu kada tako olako pristaju da se odreknu svoga srpskog identiteta i podređuju ga jednom neodređenom pojmu kakav je građanin?

Zašto je samo u državi Srbiji sramota biti Srbin a ponos i dika je biti građanin i na
kraju krajeva zašto su oni koje sebe vole zvati građanima (većina njih) glasali za postojeći
Ustav Republike Srbije u kojem jasno piše da su Srbi nosioci suverenosti i državotvornosti u državi Srbiji na osnovu čega država Srbija i nosi svoje ime

Građanin je lice bez identiteta, nešto iz čega ne izvire ništa i ni jedna država koliko ja znam ne nosi ime po građaninu pa ni Srbija i zato imam neki osećaj da vlast u Srbiji želi Srbina pretvoriti u građanina ne bi li mu tako oduzela identitet, korene, poreklo i sve ono što ga čini Srbinom a ne građaninom.

Sve ovo pišem podsećajući na šizofrenu situaciju u kojoj su na jednoj strani isti ljudi pisali Ustav koji su pisali i Statut Vojvodine i sada ti isti ljudi Srbina mutiraju u građanina ukidajući mu tako identitet i izvor suvereniteta na delu svoje teritorije.

Skromno mislim da tu nešto nije u redu sa mentalnog aspekta pisaca Ustava i pisaca Statuta a pošto je predsednica parlamenta psihijatar rada sam joj kazati da nije stramota za psihijatra da ode kod kolege psihijatra i popriča sa njime u vezi sa svojim stanjem prevrtljivog šizofrenog ponašanja i da povede celu vladu sa sobom kako bi stručno i kompetentno lice ustanovilo kako je Srbin u roku 3 godine uspeo da mutira u građanina i tako nestao kao suveren sa dela svoje teritorije.

I još nešto poštovana godpođo Đukić-Dejanović, ako je Vas sramota kazati da ste
Srpkinja, mene nije i to Vam ne daje pravo da od moje države pravite Građaniju, jer ona od davnina nosi ime Srbija, po nama Srbima.

Ja sam pričao ovde danim ao pojmu "Srbijanac".
Srbin je pripadnik srpskog naroda a Srbijanac pripadnik srpske države.

Sada dobijate naziv "Vojvodjanin"- samo zato što nisu hteli da uvedu naziv "Srbijanac".
E, sad umesto Građanin da bude Srbijanac, kao što je to u Americi, Francuskoj itd

E- kad nisu hteli- sad će svi Srbi da budu GRAĐANI
ili Vojvodjani.
 

Back
Top