Polaganje voznje (naj)rigoroznije(za placanje)

petrica86

Aktivan član
Poruka
1.467
Polaganje vožnje u Srbiji će po novom zakonu biti drastično promenjeno. Fond obaveznih časova će iznositi 30, ali će cena po času koštati oko 10 eura. To znači da će polaganje vožnje u startu koštati oko 300 eura, plus teorijska nastava i PDV, lekarsko uverenje i slično.

Minimalnu cenu će odredjivati vlada Srbije, a ne auto škole kao do sada. Najveća novost je dobijanje vozačke dozvole i pre navršenih 18 godina, ali uz rigorozna ograničenja.

Teorijska nastava će po novom zakonu biti obavezna i moraće da se odsluša i položi pre časova, a tehnički deo ispita rigorozniji nego do sada. Još jedna novina je obavezna nastava i polaganje ispita iz prve pomoći, što će takodje biti obavezno pre uzimanja časova. Od trenutka prijavljavanja za polaganje, kandidati će morati da polože vožnju o roku od godinu dana, koliko će važiti i lekarsko uverenje.
Mladi će moći da dobiju privremenu vozačku dozvolu već sa 16 godina, ali neće moći da je koriste izmedju 23 i 05 časova, koriste mobilne telefone za vreme vožnje, i biće im zabranjeno da voze bez prisustva vozača sa petogodišnjim iskustvom. Takodje, maksimalna brzina koju će vozači sa probnom dozvolom moći da dostižu je 90% od maksimalno dozvoljene na putu.

Privremena vozačka dozvola će važiti godinu ili dve, u zavisnosti od toga da li je vozač pohadjao seminare o bezbednosti saobraćaja.

Takodje će biti promenjena i kategorizacija motornih vozila, čijih će tipova po novom zakonu biti više nego do sada.



e sad cula sam i da ce sve ukupno iznositi oko 800evra i da ce trajati 6 meseci,sta vi mislite koje su prednosti,a koje su mane ovih novina i da li nam standard u Srbiji omogucava da finanskijski izdrzimo ovakav "luksuz"?
 
ovo je samo jos jedna fora da Tadic i njegova KAMARILA LOPOVA otmu pare od naroda Srbije

Ne znaju vise sta da oporezuju, i gde da otmu pare od naroda pa im palo na pamet da vlada Srbije odredjuje i cenu za polaganje vozackog koja ce biti oko 1000 evra

Takodje vlasnici automobila starijih od 15 godina morace da rade 2 tehnicka pregleda godisnje, ciju cenu ce takodje da odredjuje vlada Srbije i tehnicki ce kostati oko 4-5.000 dinara.

Al sve dok ovaj narod cuti i trpi - to i tako treba da bude ja podrzavam.

Kad ste glasali za Tadica - tako vam i treba. Crknite
 
Polaganje vožnje u Srbiji će po novom zakonu biti drastično promenjeno. Fond obaveznih časova će iznositi 30, ali će cena po času koštati oko 10 eura. To znači da će polaganje vožnje u startu koštati oko 300 eura, plus teorijska nastava i PDV, lekarsko uverenje i slično.

Minimalnu cenu će odredjivati vlada Srbije, a ne auto škole kao do sada
. Najveća novost je dobijanje vozačke dozvole i pre navršenih 18 godina, ali uz rigorozna ograničenja.

Teorijska nastava će po novom zakonu biti obavezna i moraće da se odsluša i položi pre časova, a tehnički deo ispita rigorozniji nego do sada. Još jedna novina je obavezna nastava i polaganje ispita iz prve pomoći, što će takodje biti obavezno pre uzimanja časova. Od trenutka prijavljavanja za polaganje, kandidati će morati da polože vožnju o roku od godinu dana, koliko će važiti i lekarsko uverenje.
Mladi će moći da dobiju privremenu vozačku dozvolu već sa 16 godina, ali neće moći da je koriste izmedju 23 i 05 časova, koriste mobilne telefone za vreme vožnje, i biće im zabranjeno da voze bez prisustva vozača sa petogodišnjim iskustvom. Takodje, maksimalna brzina koju će vozači sa probnom dozvolom moći da dostižu je 90% od maksimalno dozvoljene na putu.

Privremena vozačka dozvola će važiti godinu ili dve, u zavisnosti od toga da li je vozač pohadjao seminare o bezbednosti saobraćaja.

Takodje će biti promenjena i kategorizacija motornih vozila, čijih će tipova po novom zakonu biti više nego do sada.
e sad cula sam i da ce sve ukupno iznositi oko 800evra i da ce trajati 6 meseci,sta vi mislite koje su prednosti,a koje su mane ovih novina i da li nam standard u Srbiji omogucava da finanskijski izdrzimo ovakav "luksuz"?


Vec vidim problem u ovome sto ce drzava da odredjuje cenu. Takodje kako stvari stoje u ovoj zemlji ce kao kad je i skolstvo u pitanju voznju moci da polazu samo bogati dok siromasni mogu da se oproste od toga. To je narod trazio to je i dobio. Ako ne budes imao para a vecina ih nema u Srbiji neces moci da skolujes decu da se lecis da dobijes vozacku dozvolu.....itd.
 
Vec vidim problem u ovome sto ce drzava da odredjuje cenu. Takodje kako stvari stoje u ovoj zemlji ce kao kad je i skolstvo u pitanju voznju moci da polazu samo bogati dok siromasni mogu da se oproste od toga. To je narod trazio to je i dobio. Ako ne budes imao para a vecina ih nema u Srbiji neces moci da skolujes decu da se lecis da dobijes vozacku dozvolu.....itd.

ma tako i treba - narod je glasao za to - i to je to.

Samo ce bogati voziti kola , i moci da polazu a sirotinji ostaje da se preorijentise na taljige one konjske ili peske.

Sirotinja u Srbiji ce ubuduce da se prevozi ovako

cigani9y.jpg


ili ovako

07%20Gypsies%20(Cigani)%20in%20Turja%20Pasika.JPG
 
Kakvi se sve vozaci srecu po saobracaju... Trebalo bi sve vozace na svakih 10 godina od polaganja dovesti na ponovni test.
Ne moraju bas teoriju da pisu, ali da se dovedu na poligon, dovoljno veliki sa dovoljno znakova. I da puste 10-20 ljudi istovremeno, da se napravi malo guzve, da to lici na stvarnost. Poligon sa samo jednim vozilom je totalno nerealan.

A cena... kakva je takva je. Cudo, mi se nikada ne bunimo kada nesto pojeftini - da li ce usloga uspeti da ostane kvalitetna. Ali zato imamo milion jedno objasnjenje zasto ne treba da poskupi.
 
Kakvi se sve vozaci srecu po saobracaju... Trebalo bi sve vozace na svakih 10 godina od polaganja dovesti na ponovni test.
Ne moraju bas teoriju da pisu, ali da se dovedu na poligon, dovoljno veliki sa dovoljno znakova. I da puste 10-20 ljudi istovremeno, da se napravi malo guzve, da to lici na stvarnost. Poligon sa samo jednim vozilom je totalno nerealan.

A cena... kakva je takva je. Cudo, mi se nikada ne bunimo kada nesto pojeftini - da li ce usloga uspeti da ostane kvalitetna. Ali zato imamo milion jedno objasnjenje zasto ne treba da poskupi.

I ja se cudim sto se narod ne buni kad nesto pojeftini nego samo kad poskupi :evil:

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

sto ne mogu jedno 2 minuta da pozajmim tvoj mozak da se malo odmorim :hahaha:
 
ovo je samo jos jedna fora da Tadic i njegova KAMARILA LOPOVA otmu pare od naroda Srbije

Ne znaju vise sta da oporezuju, i gde da otmu pare od naroda pa im palo na pamet da vlada Srbije odredjuje i cenu za polaganje vozackog koja ce biti oko 1000 evra

Takodje vlasnici automobila starijih od 15 godina morace da rade 2 tehnicka pregleda godisnje, ciju cenu ce takodje da odredjuje vlada Srbije i tehnicki ce kostati oko 4-5.000 dinara.

Al sve dok ovaj narod cuti i trpi - to i tako treba da bude ja podrzavam.

Kad ste glasali za Tadica - tako vam i treba. Crknite

Guverneru, a gde si pročitao da će vanredni tehnički da bude 4-5000 din...

Ja kolko znam vanredni tehnički za putničko vozilo do 130 kubik košta 1000 din...

Odakle tebi taj cenovnik...
 
Guverneru, a gde si pročitao da će vanredni tehnički da bude 4-5000 din...

Ja kolko znam vanredni tehnički za putničko vozilo do 130 kubik košta 1000 din...

Odakle tebi taj cenovnik...

Od decembra, automobili stariji od 15 godina moraće dva puta godišnje na tehnički pregled. Novim pravilnikom uvodi se videonadzor, strožiji kriterijumi za izduvne gasove, ispravnost pneumatika, trapa i kočnica. Stručnjaci kažu da bi pravilnik, ako se bude dosledno primenjivao, mogao da isključi i do 50.000 vozila iz saobraćaja.

Automobili stariji od 15 godina, što je i prosek u Srbiji, moraće dva puta godišnje na tehnički pregled.

Pavilnikom je propisano da Vlada određuje cenu tehničkog pregleda, a RTS nezvanično saznaje da će on poskupeti. Cena bi trebalo da bude od 3.500 do 4.500 dinara.

Kompjuteri koji su internetom povezani sa MUP-om, direktno će slati podatke o ispravnosti kočnica i izduvnog sistema. Automobil će biti detaljno pregledani, a sve će nadzirati kamere.

"Sve operacije koje se budu radile prilikom tehničkog pregleda moraju biti vidne na snimku", rekao je načelnik za saobraćajno-tehničke i prekršajne poslove Branimir Pejović.

Novi automobili ići će na tehnički tek posle dve godine, ostali na godinu dana, osim onih automobila koji su korišćeni duže od 15 godina ili služe u javnom prevozu, kao autobusi i taksi vozila koji će morati dva puta godišnje na tehnički.

Najveći problem biće izduvni gasovi, koji ne zavise samo od starosti vozila. Problem sa izduvnim gasovima jeste i što u Srbiji nema kvalitetnog goriva, kažu u servisima.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/97401/Strožija+kontrola+vozila+.html

------------

Znaci cena tehnickog bice 4500 dinara - za pocetak. A posle , krecu poskupljenja, sve u zavisnosti kako i koliko lopovima sa vlasti - zafali love :mrgreen:
 
A cena... kakva je takva je. Cudo, mi se nikada ne bunimo kada nesto pojeftini - da li ce usloga uspeti da ostane kvalitetna. Ali zato imamo milion jedno objasnjenje zasto ne treba da poskupi.

naravno da imamo milion i jedno objasnjenje zasto ne treba da poskupi kada nam fali milion i jedna OSNOVNA stvar za egzistenciju i NORMALAN zivot.Neka se poostre mere,ali cena drasticno skace,odakle tolike pare,pa sta ko ima dvoje-troje dece,odakle mu tolike pare?Moram da idem brzo da se upisem u autoskolu(ne zezam se stvarno)da me to ne potkaci tako da kada se vratim nastavljam diskusiju;)
 
naravno da imamo milion i jedno objasnjenje zasto ne treba da poskupi kada nam fali milion i jedna OSNOVNA stvar za egzistenciju i NORMALAN zivot.Neka se poostre mere,ali cena drasticno skace,odakle tolike pare,pa sta ko ima dvoje-troje dece,odakle mu tolike pare?Moram da idem brzo da se upisem u autoskolu(ne zezam se stvarno)da me to ne potkaci tako da kada se vratim nastavljam diskusiju;)

vec je kasno sestro :(

to si trebala da uradis ranije. sada su autoskole prepune, upravo iz ovog razloga, i ne primaju trenutno nove polaznike , a ovo vec stupa na snagu 1 decembra tj za nekoliko dana z:(

tako da kasno si se setila :(

tadic je vec resio da ti ubije reket i otme pare iz dzepa :(
 
nisi pratio. bilo je u novostima clanak da ce po novom zakonu o saobracaju ubuduce vlada srbije odredjivati cenu tehnickog pregleda, a ne sami servisi za tehnicki, i da ce im vlada instalirati u lokale kamere i automate sa gpsom tako da se svaki put kad urade tehnicki prenesu podaci na centralni server. I isto je pisalo u tom clanku da ce cenu tehnickog odredjivati vlada Srbije i da ce isti kostati od 4 do 5.000 dinara a ne oko 1000 dinara kao do sada.

Ja sam pre neki dan imao u firmi informisanje u vezi novog zakona, dolazili su neki ljudi sa saobraćajnog fakulteta, niko nije pominjao te gluposti koje si naveo...

Dakle lupaš i podbunjuješ naivan i nadasve lakoverni srpski narod...
 
naravno da imamo milion i jedno objasnjenje zasto ne treba da poskupi kada nam fali milion i jedna OSNOVNA stvar za egzistenciju i NORMALAN zivot.Neka se poostre mere,ali cena drasticno skace,odakle tolike pare,pa sta ko ima dvoje-troje dece,odakle mu tolike pare?Moram da idem brzo da se upisem u autoskolu(ne zezam se stvarno)da me to ne potkaci tako da kada se vratim nastavljam diskusiju;)

Nigde ne pise da svako mora da ima auto i da ga vozi.

Drzava moze da ima ulogu za dobijanje stanova i osnovne infrastrukture, za zaposljavanje... ali nigde drzava nije obavezna da svakom obezbedi auto, mobilni, internet... I po tome ima pravo da naplacuje veci porez za stvari koje nisu osnovne.

A iskreno - ko smatra da je dosadasnja teorijska obuka bila stvarno dobra?
 
Polaganje vožnje u Srbiji će po novom zakonu biti drastično promenjeno. Fond obaveznih časova će iznositi 30, ali će cena po času koštati oko 10 eura. To znači da će polaganje vožnje u startu koštati oko 300 eura, plus teorijska nastava i PDV, lekarsko uverenje i slično.

Minimalnu cenu će odredjivati vlada Srbije, a ne auto škole kao do sada. Najveća novost je dobijanje vozačke dozvole i pre navršenih 18 godina, ali uz rigorozna ograničenja.

Teorijska nastava će po novom zakonu biti obavezna i moraće da se odsluša i položi pre časova, a tehnički deo ispita rigorozniji nego do sada. Još jedna novina je obavezna nastava i polaganje ispita iz prve pomoći, što će takodje biti obavezno pre uzimanja časova. Od trenutka prijavljavanja za polaganje, kandidati će morati da polože vožnju o roku od godinu dana, koliko će važiti i lekarsko uverenje.
Mladi će moći da dobiju privremenu vozačku dozvolu već sa 16 godina, ali neće moći da je koriste izmedju 23 i 05 časova, koriste mobilne telefone za vreme vožnje, i biće im zabranjeno da voze bez prisustva vozača sa petogodišnjim iskustvom. Takodje, maksimalna brzina koju će vozači sa probnom dozvolom moći da dostižu je 90% od maksimalno dozvoljene na putu.

Privremena vozačka dozvola će važiti godinu ili dve, u zavisnosti od toga da li je vozač pohadjao seminare o bezbednosti saobraćaja.

Takodje će biti promenjena i kategorizacija motornih vozila, čijih će tipova po novom zakonu biti više nego do sada.



e sad cula sam i da ce sve ukupno iznositi oko 800evra i da ce trajati 6 meseci,sta vi mislite koje su prednosti,a koje su mane ovih novina i da li nam standard u Srbiji omogucava da finanskijski izdrzimo ovakav "luksuz"?

Koliko ja znam obavezan fond časova po starom zakonu je bio 40 , a ukoliko imaš položen PSP onda je obaveza 20 časova,neka me neko ispravi ako grešim davno sam polagao. Velika je glupost uvoditi teorijsku nastavu, kad je uvek bilo i biće da praksa daje neuporedivo bolje rezultate od teorije.
Uostalom kada je bilo koja vlast donela neki zakon koji je u interesu građana?
 
Ja sam pre neki dan imao u firmi informisanje u vezi novog zakona, dolazili su neki ljudi sa saobraćajnog fakulteta, niko nije pominjao te gluposti koje si naveo...

Dakle lupaš i podbunjuješ naivan i nadasve lakoverni srpski narod...

tako kaze tadicevac Radio Televizija Srbije - tj glas vlade Srbije

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/97401/Strožija+kontrola+vozila+.html

evo klikni na link pa se uveri sam ako ne verujes.

I prestani da lazes da ovo nije tacno.
 
sto se tiče normative ne vidim ni jedno loše rešenje od ovde navedenih, čak naprotiv, pa prirodno je prvo slušaš i položiš teoriju i pp, okej je sto ce i od 16e moci da se uče polako tih 2 god uz iskusnije lice, ostalo je sve manje više isto ko i sad uz neka prirodna ogranicenja... a što se keša tiče, ni sad ni ranije nije polaganje bilo nešto mali trošak, časovi su isti, ne znam samo za ovu teoriju, al plati pa klati pa ćeš nešto i poštovati, a ne izvozaš 20 časova (ako i to), prepišeš tikete, pljuneš panduru i na magistralu!
 
Što se tiče novog ZOBS-a, daleko od toga da je dobar, struka to kaže (profesori sa BG saobraćajnog fakulteta)... Zakon je donet, prvo od strane struke, pa je dat u skupštinu na glasanje, pa je vraćen na insistiranje MUP-a, zatim se je u prepravku zakona umešao MUP i počeo da ga prepravlja i tu je nastalo sranje...

Ovaj članak je klasičan primer...

Rečeno je da će tehnički servisi da budu povezani sa policijom zbog kontrole, a način na koji će se to izvesti niko ne zna... Kako misliš da nateraš tehničke servise da se uvežu sa policijom?

Oće panduri da ih biju dok to ne urade? Koje su kazne ako se ne uvežu sa policijom...Za koji vremenski rok će da se uvežu..itd...itd...

Ko će to da plati?
 
Što se tiče novog ZOBS-a, daleko od toga da je dobar, struka to kaže (profesori sa BG saobraćajnog fakulteta)... Zakon je donet, prvo od strane struke, pa je dat u skupštinu na glasanje, pa je vraćen na insistiranje MUP-a, zatim se je u prepravku zakona umešao MUP i počeo da ga prepravlja i tu je nastalo sranje...

Zeleo bih da verujem da profesori univerziteta znaju svoj posao... Ipak, ne mogu da ne posumnjam da se tu jos nesto desava.
Pa zar nismo vec milion puta culi da 'profesor zahteva svoju knjigu' ??? Koliko profesora - toliko i misljenja.

Drugo, profesori su teorija, zivot moze da bude nesto sasvim drugo. Moze taj neki model saobracaja da bude, ali sa uredjenim gradjanima pesacima i vozacima. Ali ni pesaci ni vozaci se uopste ne ponasaju dobro. I sasvim razumno mi zvuci da se MUP sa svojim prakticnim iskustvom umesao.
Da li preteruju... to vec mozemo da diskutujemo.
 

Back
Top