"Eos matrix" doo
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: "Eos matrix" doo

Početnik
    Učlanjen
    25.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "Eos matrix" doo

Profesionalno uterivanje dugova

Specijalizovana finansijska kuća „EOS matriks” mesečno podseti 150.000 ljudi da izmire neplaćene obaveze, a njihovim posredovanjem se utuži do 15 miliona evra.

Kao deo nemačke „OTO grupe”, „EOS matriks” je kompanija koja se bavi upravljanjem, naplatom i otkupom potraživanja, a upravo je proslavila pet godina rada kod nas. To je prva takva firma u Srbiji, a na tržištu tih finansijskih usluga radi već pet, šest kompanija.

Njihovi klijenti su dva operatera mobilne telefonije, više banaka, preduzeća, mala i velika. Kako kaže Irina Lada, generalni direktor kompanije „EOS matriks” za Srbiju, njihovi klijenti su firme koje imaju problem s potraživanjem u većem obimu nego što sami mogu da naplate.

Oni se odlučuju za ovakvu finansijsku instituciju koja ima ulogu medijatora i pruža sve usluge koje se odnose na dužnika, s ciljem da se potraživanje vansudski naplati.

"Stepen naplate potraživanja je 32,33 odsto. Ovakvim učinkom smo zadovoljni, s obzirom na to da se dugovima i dužnicima ne bavimo na početku kašnjenja otplate, već kada je klijent u velikoj docnji i kada je poverilac odlučio da se time sam više ne bavi, nego specijalisti", kaže Irina Lada.

Na pitanje da li je ekonomska kriza povećala broj dužnika u Srbiji, ona odgovara da se po obimu posla i potraživanja koji se poveravaju njenoj kompaniji to ne bi moglo reći.

"U odnosu na prošlu godinu, broj poverenih slučajeva se neznatno povećao i isto toliko se smanjio stepen uspešnosti naplate. Tako gledajući, kriza nije mnogo naudila Srbiji i ona je lakše podnela taj udarac od drugih zemalja, poput Rumunije, Bugarske, čiji su građani mnogo više zaduženi. Restriktivna politika NBS smanjila je potres koji je mogao da se desi", kaže vodeća ličnost te firme.

Ko su dužnici u Srbiji?

Naplata potraživanja je glavni deo posla u EOS-u. Od kraja prošle godine počeli su da rade otkup duga, a to još nije zaživelo u Srbiji. "Za sada, kupujemo uglavnom dugove prema fizičkim licima zato što je verovatnoća naplate veća. Čovek i kada izgubi posao, naći će drugi, a nije izvesno da će preduzeće koje je već zapalo u dugove „oživeti”. Svako želi da proda svoja potraživanja, ali je pitanje procene rizika za onog ko ih kupuje da može da ih naplati. Kupac duga mora imati interes da dug reprogramira, što znači da za njega pravi novi plan. Za razliku od banke, koja kamatu ne prašta, u slučaju reprograma mi smo spremni da oprostimo i zateznu i redovnu kamatu, ukoliko je neko spreman da dug plati. Nominalni iznos duga ostaje ", kaže Lada.

Prema njenim rečima, među njima ima prezaduženih koji su se zadužili pre postojanja Kreditnog biroa, oni koji su dobro poslovali ali su usled promena na tržištu, teškoće s izvorima finansiranja, zapali u nevolje. Vrlo mali procenat je onih koji su u starom vremenu navikli na oprost duga. Možda to zaista i ne očekuju, kaže, ali im služi kao izgovor.

Od ukupnog poverenog posla, čak u 70 odsto slučajeva dužnici su fizička lica, često s manjim iznosima duga. Pravna lica su, objašnjava, zaštićena mnogo više, menicama, na primer, a kod banaka procenat naplate potraživanja je najveći, jer su one i najviše procenjivale kome će dati pare.

"Srbi su dobre platiše i kao takvi poznati su ne samo u regionalnim, već i u evropskim razmerama. Principijelni, žele svoje obaveze da izmire", kaže Lada.

Provizija ove finansijske kuće može biti od jedan do 20 odsto, zavisno od rizika – starosti dugovanja, iznosa, specifičnosti potraživanja, da li su sredstva blokirana ili mogu da budu, angažovanosti. Lada kaže da je njihov cilj s manje rizika napraviti veći profit. Oni upravljaju rizikom, koga se svi plaše, a rizik ima cenu.

Dužnik plaća dug svom poveriocu, a ne kompaniji koja ga je na ovaj način opomenula. Inače, posete dužniku nisu, prema pravilima njihovog poslovnog ponašanja, način podsećanja dužnika.

izvor: B92.net

danas sam dobio postu od ove firme ... Imao sam dug koji nije stariji od 3 meseca u Telenor-u na 8000din iako je ugovor istekao pre par dana... Sada po ovoj posti nisam vise duznik Telenoru vec njima.... Iako sam imao nameru i usmeni dogovor sa operaterima iz Telenora o placanju duga u par mesecnih rata... Kako izbeci neprijatne situacije sa ovima/?????

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Podrazumevano Re: "Eos matrix" doo

Hahaha pa ovo je neverovatno ....Boze sta ova Srbija nosi na ledjima..
    Uterivaci dugova se legalizovali ..hahaha.
    Kada dodju izvadi utoku ROKNI jednog po jednog. Salim se .
    Vidi u Telenoru o cemu se radi i odkuda njima pravo da prebacuju dugove.
    Recept 10 litara benzina i sibica .Ajde sve u p... m....
    Ovo vide nemoze da se podnese

Početnik
    Učlanjen
    25.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ni sam ne znam sta da kazem...Zvao danas Telenor... oni kazu mi smo slucaj prosledili firmi za naplacivanje dugova...Vi ste sada njihov duznik...

Kod prijatelja Advokata sam se raspitao sta dalje...Kaze mi da placam kako sam se prvobitno dogovorio jer sada ukupan dug ne moze da raste jer je ugovor sklopljen izmedju mene i Telenor-a...a ovo je sasvim druga firma... Mada me je posavetovao da platim zbog toga da nemam sudskih problema...mada u principu nisam u obavezi da platim...jer nisam njihov duznik... Raspitacu se sutra u tom cuvenom EOS-u...

Elita S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio ENADIN Pogledaj poruku
    Hahaha pa ovo je neverovatno ....Boze sta ova Srbija nosi na ledjima..
    Uterivaci dugova se legalizovali ..hahaha.
    Kada dodju izvadi utoku ROKNI jednog po jednog. Salim se .
    Vidi u Telenoru o cemu se radi i odkuda njima pravo da prebacuju dugove.
    Recept 10 litara benzina i sibica .Ajde sve u p... m....
    Ovo vide nemoze da se podnese
    a što ne bi mogli da prebacuju dugove? pa poverilac ima to pravo, samo je potrebno da obavesti dužnika da bi znao kome duguje, odnosno da mu prezentuje dokaz da je potraživanje prešlo na njega - ugovor o cesiji (prenosu potraživanja).
    za ustupanje duga je već potreban pristanak poverioca, jer je poveriocu bitno koliko je novi dužnik platežno sposban.

btw, mislim da je termin "uterivači dugova" malo neprimeren u ovom slučaju...

Starosedelac
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Savkec Pogledaj poruku

Provizija ove finansijske kuće može biti od jedan do 20 odsto, zavisno od rizika
    ako npr. klijent koji duguje ima crni pojas ili zna tekvondo i slicno

Početnik
    Učlanjen
    25.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E problem je u tome sto ja nisam uopste kontaktiram za to... Da je stiglo obavestenje..Nego je samo stigla uplatnica... Ko zna sta ce biti...Mada po ugovoru nema zatezne kamate ... Tako da dug ne moze rasti... Vec samo moze sudskim putem da se izvrsi sudska naplata... Mada planiram da kontaktiram EOS da vidim moze li nesto na rate ...da izbegnem sudski postupak...mada koliko sam skontao oni takvo resenje i hoce...

Elita S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

pa i ako po ugovoru nije predviđena zakonska zatezna kamata ti je po zakonu duguješ od dospelosti do isplate, i sud će je dosuditi ukoliko poverilac postavi zahtev.
    traži im dokaz da je potraživanje preneto na njih.

Obećava
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Ljudi ,

Mene zanima da li neko ima iskustva sa njima kao poslodavcima?Interesuje me kako je raditi kod njih. znacilo bi mi jako, da li su fer , korektni, plata...Takodje, me zanima ako znate kakve su plate u call nentru?ili bilo koja druga informacija?

Hvala

Početnik
    Učlanjen
    08.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Angry Re: "Eos matrix" doo

e da kazem i ja nesto o Matrixu... s obzirom na naziv firme ocekujem da mi jednog dana u stan dodju Neo,Morpheus i Trinity... sto se tice banke koja je moj dug predala Matrixu nemam reci. svaki dug pa i kredit je stvar privatnosti i trebalo bi da to ostane izmedju banke i klijenta. ako su vec odlucili da prodaju nase dugove,mogli su nas bar obavestiti.
    Matrix...hm...operateri u ''call centru'' nemaju pojma sta pricaju. desilo se da me nekoliko puta na dan pozivaju razliciti operateri iako sam sa prvim postigao dogovor...totalno nestrucno osoblje (ne pricam napamet,imam dugogodisnje radno iskustvo u call centru). dalje: Mozda sam duzan jer sam ljubavnici kupio auto a svoj dug krijem od supruge!? ne samo da se informacije olako daju svakom ko se javi na kucni telefon nego sve moje kolege znaju za kredit jer su me operateri cak i na poslu zvali. Nikada nisam dao saglasnost da me mogu pozivati na kucni telefon ili na posao... Ako neko misli da nemam pravoneka argumentuje! voleo bih da sve ovo demantuje neko iz Matrixa,ali nista od toga jer je sve tako kako sam napisao! Znam nekoliko ljudi koji pripremaju tuzbe za Matrix,i sve su osnovane!

Na kraju,zakljucak: Lakse je saradjivati sa zelenashima nego sa firmama kao sto je Matrix!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ja sam usko specijalizovan za ovaj posao. Ovo što pišem je AMIN. Ko god kaže suprotno...LAŽE!!! Ja se već nekoliko godina izdržavam uterivanje duga (ili dugačkog ) Dakle, ma šta vam firma "majmun d.o.o." rekla, ja vam kažem da su oni kriminalci. U našoj zemlji ne postoji zakon na koji se oni mogu pozvati. Oni su jednostavno banditi...pod pokroviteljstvom nekog bandita iz vlade...da ga ne imenujem. Dakle vi jeste dužni ali samo onom od koga ste pare uzeli i sa kim ste sklopili pravosnažan ugovor...svako prenošenje druga na treće lice je NEDOPUSTIVO bez pristanka obe ugovorne strane (pogledati ZOO R Srbije). Ako vas bilo ko od njih poseti, poziva telefonom, uznemirava...slobodno pozovite MUP i tražite zaštitu od iznuđivanja (tako se zove to krivično delo). To što oni imaju prećutnu podršku mafijaške BoTa vlade je marginalno...jer policija mora da postupa po zakonu. A ovaj što je pitao advokata, pa mu advokat rekao da plati...neka menja advokata. I mi (moja firma) naplaćujemo dug...ali svaka naplata = jedna krivična prama nekom od nas...tako da su neki ljudi morali da se sklone iz države jer imaju po 27 krivičnih prijava. Kad mi svaki put popijemo prijavu...zašto bi ova vladina mafijaška firma trebala biti povlaštena. Oćeš da naplaćuješ...u redu...moraš i u MUP na istragu.

Obećava
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Cesijom se naziva ustupanje, odnosno prenos potraživanja ili prava poverioca, cedenta, na drugo lice, o čemu dužnik ne mora biti obavešten. Ustupanje se vrši pismenom izjavom cedenta, odnosno neformalnim ugovorom ili usmeno, dok se u bankama u tu svrhu upotrebljavaju formulari.Poenta price je da mnogi ljudi ne znaju za gore navedenu cesiju, i poverilac ima pravo da svoja potrazivanja ustupi drugom licu.Medjutim,u ugovorima koji ljudi sklapaju ugovor ne proveravaju da li postoji stavka da li se njihova potrazivanja mogu preneti na drugo lice.

Aktivan član Festomanka (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

moj brat ima sa njima situaciju

a ja sam cula da ti ne mogu nista ako ne potpises ugovor
    izbegavam da dugo budem sam u stanu

Obećava
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Citat Original postavio sajk0 Pogledaj poruku
    e da kazem i ja nesto o Matrixu... s obzirom na naziv firme ocekujem da mi jednog dana u stan dodju Neo,Morpheus i Trinity... sto se tice banke koja je moj dug predala Matrixu nemam reci. svaki dug pa i kredit je stvar privatnosti i trebalo bi da to ostane izmedju banke i klijenta. ako su vec odlucili da prodaju nase dugove,mogli su nas bar obavestiti.
    Matrix...hm...operateri u ''call centru'' nemaju pojma sta pricaju. desilo se da me nekoliko puta na dan pozivaju razliciti operateri iako sam sa prvim postigao dogovor...totalno nestrucno osoblje (ne pricam napamet,imam dugogodisnje radno iskustvo u call centru). dalje: Mozda sam duzan jer sam ljubavnici kupio auto a svoj dug krijem od supruge!? ne samo da se informacije olako daju svakom ko se javi na kucni telefon nego sve moje kolege znaju za kredit jer su me operateri cak i na poslu zvali. Nikada nisam dao saglasnost da me mogu pozivati na kucni telefon ili na posao... Ako neko misli da nemam pravoneka argumentuje! voleo bih da sve ovo demantuje neko iz Matrixa,ali nista od toga jer je sve tako kako sam napisao! Znam nekoliko ljudi koji pripremaju tuzbe za Matrix,i sve su osnovane!

Na kraju,zakljucak: Lakse je saradjivati sa zelenashima nego sa firmama kao sto je Matrix!
    Pre svega nemam nista s apomenutom firmom, ali ipak milsim da nisu ni oni bas tako strogi prema nekom ko dugujje 50 evra, ako duguje 600 evra iu nema nameru da plati, pa i treba.

Početnik
    Učlanjen
    08.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Angerona Pogledaj poruku
    Pre svega nemam nista s apomenutom firmom, ali ipak milsim da nisu ni oni bas tako strogi prema nekom ko dugujje 50 evra, ako duguje 600 evra iu nema nameru da plati, pa i treba.
    Nije bitna visina duga,i ne govorim o tome, u pitanju je privatnost! Jedna ''d.o.o'' firma ne sme sebi da dozvoli takvo ponasanje operatera. Velika je razlika kad dugujete banci i Matrixu. Ne znam odakle Vam cifra od 600 evra. Dugujem mnogo manje,al je svakako uznemiravanje na visokom nivou kao da je cifra velika.

U svakom slucaju ,dragi moji duznici,postovana Angerona podrzava ovakav vid uznemiravanja. Nadam se da necete doci u ovakvu situaciju! pozdrav

Obećava
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Sajko, kada sam rekla 600 evra svakako nisam mislila na vas niti bilo koga sa foruma, a Boga mi NE ni na nekoga ko uzme novac za operaciju.Takodje, ja ne znam koliko ti ljudi cesto zovu, i kako se karakaterise uznemiravanje,koliko je to cesto dnevno....Moja sestra je imala problema sa budalom sa kojom je raskinula , pretio je da ce je ubiti, a policija je na to govorila l da ne moze nista dok je ne napadne???????Govorim ovde o ljudima koji trose nemilosrdne , a neke i poznajem, opruzaju se koiko nisu siroki, a onda kuku lele.E, sad pretpostavljam i da su i pozivi ucestaliji kod onih koji imaju dug od 600 evra, od onih koji imaju 50 sto je po meni logicno, koliko je to cesto, pretpostavljam da sigurno ne zovu dva,tri puta dnevno, logicno je da bi izazvali gnev i ljud bi im spustali slusalicu...
    Ne branim firmu, kao sto rekoh, nemam nista sa istom, ali ipak budimo malo i realni.

Početnik
    Učlanjen
    08.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Po meni je mnogo i pozivanje jednom dnevno. Zamislite da vas svakog dana pozivaju iako ste se sa prethodnim operaterom dogovorili oko roka uplate... neprofesionalnost. Kako rekoh vec,i sam sam operater u call centru i takvo ponasanje bi kod nas bilo sankcionisano. Izvinite na malo grubljim recima juce,al obicno tako reagujem neposredno po zavrsetku razgovora sa Morpheusom,pardon,sa Matrixom

Aktivan član Festomanka (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Ja tebe savrseno razumem.. Oni zbog mog brata (sa kojim ne zivimo pod istim krovom) zovu i mene i kevu na mob i zovu na fixni.. Ne znam odakle im moj mob ali ebes mi sve tuzicu ih za uznemiravanje.
    izbegavam da dugo budem sam u stanu

Obećava
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Ok, ja samo hocu da kazem da postoje ljudi koji novac koji je zadzen kod banke nemilosrdno trose, ne razmisljajuci ni o kamati, niocemu...Posle im je djavo kriv,koja komsinica recimo ima vise pari cipela nego godina, a onda kad je neko opomene za neplaceni racun kaze , e sad cu i inat da kupim jos jedne.Mislim zeno, sa kim se inatis???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Cesijom se naziva ustupanje, odnosno prenos potraživanja ili prava poverioca, cedenta, na drugo lice, o čemu dužnik ne mora biti obavešten. Ustupanje se vrši pismenom izjavom cedenta, odnosno neformalnim ugovorom ili usmeno, dok se u bankama u tu svrhu upotrebljavaju formulari.Poenta price je da mnogi ljudi ne znaju za gore navedenu cesiju, i poverilac ima pravo da svoja potrazivanja ustupi drugom licu.Medjutim,u ugovorima koji ljudi sklapaju ugovor ne proveravaju da li postoji stavka da li se njihova potrazivanja mogu preneti na drugo lice.
    Ajde...ma nije moguće...... I šta sad? Ti ustupiš majmunima...i oni me prebijaju, siluju mi kćerku, iskopaju oko mojoj majci na ime cesije...i oni su u pravu. Ne budi smešna. Cesije je nevažna ako je ospori BILO KOJA STRANA...uključujući i dužnika. Pročitaj malo sudsku arhivu.

Република Србија
    ВРХОВНИ КАСАЦИОНИ СУД
    Рев2 92/10
    14.04.2010. године
    Б е о г р а д

У ИМЕ НАРОДА

Врховни касациони суд, у већу састављеном од судија: Предрага Трифуновића, председника већа, Весне Поповић и Виде Петровић-Шкеро, чланова већа, у парници тужилаца ОСС К. а.д. З. и гранског синдиката Н. З., чији је пуномоћник В.К., адвокат из З., против туженог Е. а.д. из Б, чији је пуномоћник Д.Ј., адвокат из З., ради исплате, одлучујући о ревизији тужилаца изјављеној против пресуде Окружног суда у Зајечару Гж.24/08 од 10.06.2008. године, у седници одржаној 14.04.2010. године, донео је

П Р Е С У Д У

ПРЕИНАЧУЈЕ СЕ пресуда Окружног суда у Зајечару Гж.24/08 од 10.06.2008. године, тако што се ОДБИЈА жалба туженог и ПОТВРЂУЈЕ пресуда Општинског суда у Зајечару П1.бр.59/07 од 16.11.2007. године.

О б р а з л о ж е њ е

Пресудом Општинског суда у Зајечару П.1.бр.59/07 од 16.11.2007. године, усвојен је тужбени захтев тужилаца и обавезан тужени да им на име главног дуга исплати 41.650.030,50 динара са законском затезном каматом почев од 01.01.2005. године до коначне исплате. Ставом другим изреке, обавезан је тужени да тужиоцима накнади трошкове парничног поступка.

Пресудом Окружног суда у Зајечару Гж.24/08 од 10.06.2008. године, преиначена је првостепена пресуда тако што је одбијен тужбени захтев тужилаца и обавезани тужиоци да туженом накнаде трошкове парничног поступка.

Против правноснажне пресуде донесене у другом степену, тужиоци су изјавили ревизију због битних повреда одредаба парничног поступка и погрешне примене материјалног права.

Испитујући правилност побијане одлуке у смислу чл.399. ЗПП, Врховни касациони суд је нашао да ревизија није основана.

У поступку није учињена битна повреда одредаба парничног поступка из чл.361. став 2. тач.9. ЗПП, на коју Врховни касациони суд пази по службеној дужности.

Према утврђеном чињеничном стању, тужиоци су као повериоци са једне стране и К. а.д. З. као дужник са друге стране, закључили вансудско поравнање. Овим поравнањем предвиђено је да су повериоци и дужник сагласни да постоји потраживање поверилаца по основу неисплаћене минималне зараде и зараде за плаћено одсуство, неизмирене доприносе према Фонду ПИО и здравственог осигурања у одређеном периоду. Предвиђено је да ће потраживање поверилаца бити намирено путем готових производа које ће дужник обезбедити путем дораде недовршене производње. Потраживање ће бити намирено до 31.12.2004. године. К. а.д. З. је са Е. а.д. Б. закључио купопродајни уговор којим је уговорено да К. а.д. З. продаје Е. а.д. Б. сирови кристал као недовршену производњу у одговарајућој вредности, а Е. а.д. Б., продаје К. а.д. З., готове производе кристала у одређеној вредности. Рок испоруке готових производа од стране Е. а.д. Б. је сукцесивно до 31.12.2004. године. Уговором о сецији закљученим између К. а.д. З. као уступиоца са једне стране и тужилаца као пријемника са друге стране, уговорено је да К. а.д. З. уступа своја потраживања према Е. а.д. Б., а да тужиоци прихватају потраживања према Е. а.д. у Б. у одговарајућем новчаном износу. Овај уговор су уговорне стране потписале, при чему је Е. а.д. Б. био сагласан.

Код овако утврђеног чињеничног стања, првостепени суд је закључио да је у питању уступање ради испуњења и усвојио тужбени захтев применом чл.444. став 1. ЗОО.

Другостепени суд је преиначио првостепену пресуду и одбио тужбени захтев налазећи да је К. а.д. З. према Е. а.д. Б имао само тражбину која се састојала у предаји готових производа кристала, а не и новчану тражбину у одређеном износу.

Основано се у ревизији указује да је побијана одлука донета уз погрешну примену материјалног права.

Према чл.444. Закона о облигационим односима, када дужник уместо испуњења своје обавезе уступи повериоцу своје потраживање или један његов део, закључењем уговора о уступању, дужникова обавеза се гаси до износа уступљеног потраживања (став 1.). Али, кад дужник уступи свом повериоцу своје потраживање само ради наплаћивања, његова се обавеза гаси односно смањује тек кад поверилац наплати уступљено потраживање (став 2.).

По оцени Врховног касационог суда, закљученим уговором о цесији уступљено је потраживање ради наплате – 444. став 2. ЗОО. Потраживање се састојало у испоруци финалних производа – готових производа кристала. Обавеза туженог је била да ове производе испоручи тужиоцима ради продаје. Од тога би тужиоци наплатили свој део потраживања које су имали према К. а.д. З. (које је новчано изражено у купопродајном уговору и у уговору о цесији). У том тренутку би се угасила и обавеза К. а.д. З. према тужиоцима (код цесије ради наплаћивања уступиочева обавеза се гаси тек када уступиочев дужник пријемнику испуни цедирану тражбину). С обзиром да тужени није испунио своју обавезу, правилно је првостепени суд усвојио тужбени захтев и обавезао туженог на исплату одређеног износа са каматом од дана доспелости потраживања.

На основу члана 407. ЗПП, одлучено је као у изреци.

Председник већа - судија

Предраг Трифуновић,с.р.
    ajde da ti ja cesijom prenesem Brankov most...jer mi je Branko ostao dužan neke pare...mame mi
    Poslednji put ažurirao/la NIN-jutsu : 13.02.2011. u 08:07

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ovde je najlepše objašnjena cesija

Ugovor o ustupanju potraživanja bez saglasnosti i znanja dužnika.

Pozajmiš mi sto evra da ti vratim kad imam, ti napraviš štetu u kafani od sto evra, vlasnik kafane duguje za reket sto evra, reketaš sklopi ugovor o mitu i korupciji sa predsednikom suda u iznosu od sto evra, predsednik suda duguje kurvi sto evra, makro dodje kod mene, tresne na sto pištolj i ugovor o cesiji i kaže: 'oću mojih sto evra! Odma'!

Nov član
    Učlanjen
    18.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

EOS Групaцијa је група компaнијa сa активностима широм света, са око 37 филијaлa и придружних компaнијa у 21 земљи. Њена централа нaлaзи се у Хaмбургу (Немaчкa). Осим у Немaчкој, EOS Групaцијa имa предстaвништвa у Белгији, Бугaрској, Кини, Грчкој, Великој Бритaнији, Холaндији, Мaкедонији, Aустрији, Пољској, Румунији, Русији, Швaјцaрској, Србији, Словaчкој, Словенији, Шпaнији, Чешкој, Турској, Мaђaрској и САД.

Obećava
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    22

Ljudi, sta ste me napali, ja smao govorim o tome da postoji ljudi koji nemilosrdno trose novac, zaduzuju se kod banke, i posle nece da vrate.Ne zanime mene ni eos matrix ni bilo kod rugi,ni njihov rad ni nerad, boli me bas uvo....Ovde nisam nikoga direktno prozvala i zamolila bih da me niko ne stavlja u kontekst sa doticnom firmom.

Početnik x i y (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ljudi ,

Mene zanima da li neko ima iskustva sa njima kao poslodavcima?Interesuje me kako je raditi kod njih. znacilo bi mi jako, da li su fer , korektni, plata...Takodje, me zanima ako znate kakve su plate u call nentru?ili bilo koja druga informacija?

Hvala

Užasni su prema zaposlenima, kad odeš na razgovor i obuku kažeš sebi jao samo da upadnem ovde a posle, maksimum 2 nedelje shvatiš gde si došao.Vrše veliki pritisak na zaposlene,a ako se tim lideru ne dopadneš iz bilo kog razloga a tim lider je đubre(vićina su tamo takvi,jer da bi uspeokod njih moraš biti takav),napakuje ti sve loše osobine kao zaposlenog, kod menadžera i ne dobiješ produženje ugovora. Najstrašnije od svega što rade je to što većinu zaposlenih drže godinu dana i onda bez reči kad istekne godina samo poslednji dan te isprate kući, na vrata kao najvećeg bednika, bez ranijeg upozorenja da neće produžiti ugovor, i pri tome ti ne daju da iskoristiš svoj zasluženi odmor.To rade tako što se radnik nada po svojim rezultatima da će mu produžiti ugovor, odmor ne zatraži u tih 6meseci-godinu dana a oni ćute o tome da ti neće produžiti ugovor a kad istekne ugovor ti ne možeš da ga produžiš samo radi odmora već ili te prime za stalno ili te liferuju, što je u Eosu češći slučaj. Plata je 25.000din, na razgovoru ti obećavaju napredovanje i povećanje plate, do kojih dolaziš ako se dopadneš tim lideru, nekad ni "krvavim" radom ne možeš stići do prvog povećanja plate od 15e.Sve u svemu ni neprijatelju ne bi tamo savetovala da radi.Jedina prednost rada u toj firmi je redovna plata i ništa drugo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Mog prijatelja proganjaju, i zovu ga na mob, a mob čak i nije na njegovo ime ... brooka i sramota .... strašno .... došli su do njega ko zn akako ...

Obećava
    Učlanjen
    29.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13

Angry Re: "Eos matrix" doo

Evo iskustva koje ima moja prijateljica sa EOS-om.Ona je uzela kredit kod INTEZA BANKE 2007 od 700 eu. tada je bila u radnom odnosu a kredit je na pet godina.Ugovor koji ima sa bankom nema klauzulu o prenosu duga na bilo koga ali ima sve ostale klauzule od kamate pa do toga da klijent mora placati ratu bez obzira na gubitak posla,bolest,invalidnost itd....Ona je redovno placala svoju ratu dve godine a onda je ostala bez posla i nije odmah prestala sa placanjem vec je nastavila neko vreme, ali kako je beznadezno trazila posao prestala je da placa ratu.E tu nastupa posle dve godine nejavljanja banke nisu cak ni opomene slali niti je zvali na mob. tu nastupa EOS sa pismom da su oni preuzeli dug od banke i da sada njima duguje, naravno pozvali su je i na mob. i pocelo je svakodnevno matletiranje.Ona je poslala NBS pismo sa kopijom ugovora i kopijom pisma od EOSa trazeci da NBS da od INTEZA BANKE trazi da ponisti ovu radnju jer po ugovoru nemaju pravo da dug prenose bilo kome vec putem sutda traze naplatu, tako pise u ugovoru.I posle cekanja od mesec dana NBS odgovara da banka ima pravo da prenese svoje dugove onome ko hoce da ih otkupi, po tamo nekom zakonu na koji su se pozvali.Ona ponovo pise NBS i kao u prvom pismu trazi da jos jednom provere to sve i iznosi da je nezaposleno lice dobila je i resenje da je socijalni slucaj, i da ona hoce da vrati taj kredit ali ne odjednom kako joj traze i sa zateznom kamatom koju joj EOS zaracunava i redovno salje i naravno i dalje zovu, vec na razumne mesecne rate.NBS joj odgovara da oni nemogu da joj pomognu vec da podnese tuzbu sudu i tamo trazi svoja prava.
    Mislim da je ovo bruka i sramota, kako to voli da kaze jedan nas poznati novinar debele guzonje nisu placene da stite prava gradjana pa makar ona bila i minimalna.
    Mislim da ima jos ovakvih slucajeva i da bi neko trebalo da pokrene inicijativu da se svi ovi ljudi udruze i da zajednici pokusaju da rese ovaj problem koji imaju.

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 19670
    Poslednja poruka: 19.07.2014., 22:59
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  3. Crnogorci doneli njihov "ustav" na Sv"J"ecanoj S"J"ednici!
    Autor feel_real_love u forumu Politika
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 30.10.2007., 22:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •