I Hrvatska ulazi u "Južni tok"

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
I Hrvatska ulazi u "Južni tok"

24. novembar 2009. | 15:20 | Izvor: Tanjug
Zagreb -- Hrvatska je blizu ulaska u realizaciju projekta gasovoda "Južni tok", piše portal Business.hr, pozivajući se na neimenovane diplomatske izvore.

129186704af42c7ad7256529871413_extreme.jpg

(Beta, arhiva)
Business.hr navodi da su predstavnici Hrvatske do sada nekoliko puta o ulasku u projekat "Južni tok" konkretno razgovarali sa Rusima, koji su dali i svoju procenu trškova gradnje dela tog gasovoda na hrvarskoj teritoriji.

Hrvatski portal navodi da bi troškovi gradnje "Južnog toka" u Hrvartskoj, sudeći prema proceni ruskih stručnjaka, iznosili između 300 i 400 miliona evra.

Hrvatska premijerka Jadranka Kosor je 1. septembra, prilikom razgovora sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom u poljskom gradu Gdanjsku, izrazila spremnost Zagreba da se do kraja ove godine priključi projektu "Južni tok".

Slovenija je u tom poslu već preduhitrila Zagreb, jer je premijer te članice Evropske unije Borut Pahor 14. novembra u Moskvi potpisao sa Putinom sporazum na osnovu koga se i Ljubljana priključila realizaciji tog velikog energetskog projekta.

Austrija i Rusija su ranije ovog meseca najavile brzo pristupanje Beča tom sporazumu, a u taj energetski aranžman, čiju realizaciju su u inicirale Rusija i Italija, do sada su ušle Bugarska, Srbija, Grčka, Mađarska i Slovenija.

Kada 2017. godine bude završena druga faza "Južnog toka", tim gasovodom će se do evropskih kupaca transportovati godišnje oko 63 milijarde kubika ruskog prirodnog gasa, ili približno polovina količine koja se sada dostavlja u Evropu ukrajinskim cevovodima.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=11&dd=24&nav_category=167&nav_id=394428





Sta je bre sad ovo, pa posle Slovenije sad i Hrvatska u nasem "Juznom Toku"!!
Da nam Rusi opet ne uvale neko bratstvo i jedinstvo pa opet mi nahebemo na kraju?!:think:
 
Sta je bre sad ovo, pa posle Slovenije sad i Hrvatska u nasem "Juznom Toku"!!
Da nam Rusi opet ne uvale neko bratstvo i jedinstvo pa opet mi nahebemo na kraju?!:think:

..a sjecas..se prije par dana..smo o tome malo kucali..ma nemoze nikoj...i nista da prodje a da se mi Croati..ne umuvamo...;)..ta priča..da i mi ...ulazimo u tu opciju ti je od ..prije..10tak..dana..(recimo)..samo da ne uvezu Kineze varioce..dobro ce doci posao i nasima i vasima..u ovoj krizi..;)..
 
..a sjecas..se prije par dana..smo o tome malo kucali..ma nemoze nikoj...i nista da prodje a da se mi Croati..ne umuvamo...;)..ta priča..da i mi ...ulazimo u tu opciju ti je od ..prije..10tak..dana..(recimo)..samo da ne uvezu Kineze varioce..dobro ce doci posao i nasima i vasima..u ovoj krizi..;)..

Иво, ти само са твојима можеш писати, колаборирати ....

Ми ...

Па кад дођемо до ККВО,

онда би могли причати о "добросусједским" односима ...
 
ruska ponuda je vec duze na stolu, ali Sanader je rekao njet...jer su malo pokusali ispruziti papke prema INI , iako je moguce da sada preko MOL-a, ipakk dodu do dionica INE, ali ogranicen broj i po trzisnoj cijeni..(INA i MOL imaju uzajamno pravo prvokupa ali odlucuju vlade)
 
ruska ponuda je vec duze na stolu, ali Sanader je rekao njet...jer su malo pokusali ispruziti papke prema INI , iako je moguce da sada preko MOL-a, ipakk dodu do dionica INE, ali ogranicen broj i po trzisnoj cijeni..(INA i MOL imaju uzajamno pravo prvokupa ali odlucuju vlade)

Ha,baš sam hteo da postavim pitanje da li će u Hrvatskoj da se nađe neko da proda INU,s obzirom da se u Srbiji našao neko"pametan"da bezveze proda NIS,a sve zemlje prave sporazum pola-pola u učešću.
 

Back
Top